..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşam başlangıcı olmayan bir yolculuktur. -Victor Hugo
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > İronik > Cafer ŞAHİN
8 Ağustos 2013
Ablasız Olduğu İçin Anlamsız Bayram  
Cafer ŞAHİN
Biricik Ablamın maalesef aramızda olmadığı ruhsuz, anlamsız, tadsız tuzsuz buruk bir bayram...


:AAJE:
Biricik Ablamın maalesef aramızda olmadığı ruhsuz, anlamsız, tadsız tuzsuz buruk bir bayram...

Bir bayram ki sabahında, yüzünüzü su yerine göz yaşları ile yıkıyorsunuz. Bir bayram ki o kahvaltıya gelecek diye sofradaki her zaman oturduğu yerine minder koyup gözlerinizi kapısından çıkacağı odaya odaklıyorsunuz. Ama gelmiyor gelemiyor, Zira İstanbul'da Ankara'da Hatta dünyanın öbür ucu bir yerde değil, Dayılarda teyzelerde kardeşlerde Amcalarda komşularda değil Cennette...

En son geçen yıl Ramazan Bayramında köye gitmişti, çocukluğumuzda bize salıncaklar kurduğu, nar tanesi nur tanesi masalları anlattığı, ilk okulunda öğretmeninin çalışkanlığını en takdir edip öteki talebelere örnek gösterdiği, al satarım bal satarım oynadığı, okul kurdelesini bütün arkadaşlarının kıskandığı ve defterlerine çizdiği kenar süslerine hayran olduğu, dedemlerin bahçesinde kulaklarına vişne ve kirazlardan küpeler taktığı, saçlarına kır çiçeklerinden en süslü taklar yaptığı, minik kız arkadaşlarıyla bez parçalarından en güzel bebekler dikip yapma yarışında hep birinci olduğu, o kızlara şehre ait bütün kültür magazin ve aktüalite bilgilerini sadece kendisinin öğrettiği, az büyüyünce Annem ve Babam gün boyu tarla bahçe işleriyle uğraşırken yaşından beklenmeyen bir hamaratla onlara ve bütün köy halkına parmak ısırtan nefis yemekler yaptığı, bizim üstbaşımızı ve topraktan evimizi çiçek gibi tertemiz tuttuğu, gaz lambası ışığında bile gece yarılarına kadar hiç kimsenin halılarda gözünün kesmediği desenleri halılara başarıyla uyguladığı, çeşmeden gün boyu su taşıdığı, gene en güzel nakış desenlerini kendisinin işlediği, iki eli kanda olsa akrabanın konuk komşunun işlerinde en önce kendisinin yardımlarına koştuğu, herkesin 'Allah herkese Süheyla gibi bir kız evlat bahşetsin' diye dua ve temennide bulunduğu köye...

Ablacığım seni çok özledik. Rabbim bu mübarek bayram gününde Peygamber Efendimize inşallah komşu olarak cennetin en mutana yerinde en güzel şekilde ağırlasın seni...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın İronik kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bingöl"lü Bir Kırlangıcın Öyküsü
Vakıflar Öğrenci Yurdu

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
(Malatya / Hekimhan / Kurşunlu) Zahmedin (Güçlü) Köyü İlkokulu
Mısırcı
Seni Gökte Ararken
Kabadayılık da Gitti Elden Netekim

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Kafa Kağıdı [Şiir]
Benimle [Şiir]
Ayasofya Açılacak [Şiir]
Cunta Dede [Şiir]
Aşk Serenadı [Şiir]
Gandi Kemal [Şiir]
Gurbet Biter [Şiir]
Geri Dönmek [Şiir]
Deli Kıza Serenat [Şiir]
Ağır Aşklar [Şiir]


Cafer ŞAHİN kimdir?

Dünyaya edebi ışıltılar saçmak için gelen biri olmak harikulade bir duygu,söz saltanatının sultanı olmak,mülk saltanatının sultanı olmaktan daha üstün ve muteberdir ŞAİR-YAZAR CAFER ŞAHİN Malatya'nın yetiştirdiği en önemli Şair ve Yazarlardan biri olarak kabul edilen Cafer ŞAHİN, Hekimhan ilçesinin Kurşunlu Beldesine bağlı Güçlü(Eski adı Zahmettn)Köyünde doğdu. . . İlköğrenimini köyünde tamamlayan Şahin, daha sonra Malatya İmam-Hatip Lisesine devam etti ve bu okuldan mezun oldu. Kazandığı Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümüne devam etmek yerine, kendisini tez zamanda büsbütün sanata adamak yolunu seçti. . . Genellikle serbest vezin tarzında şiirler yazan ve şiirleri usta işi eserler olarak nitelenen Cafer ŞAHİN, az olmakla beraber kafiyeli şiirler de kaleme almış ve bu tarz şiirlerde de başarısını kanıtlamıştır. . . Şiirlerini GÖLGEMLE SÖYLEŞİ ve NE BİLİYORSAN ANLAT adlı şiir kitaplarında toplayan Şair, bunun yanısıra Deneme, Hikaye ve senaryo çalışmalarında da bulunmuş ve bu çalışmalarını şimdilik sanal ortamda pek çok sanat ve edebiyat sitelerinde yayımlamıştır. . . 2001 yılında ilk defa katıldığı bir Makale Yarışmasında Türkiye İkinciliği derecesiyle çok önemli bir başarıya imza atmıştır. Edebiyat dünyasına "YÜREĞİMİ İYİ SAKLA" adlı şiiri gibi, sevilmenin de ötesinde bütün Türkiye'de adeta birer marka olmuş şiirler kazandıran Yazarın iki adet yayımlanmış, biri Şiir, biri de deneme olmak üzere basıma hazır iki kitabı bulunmaktadır. . . çeviri Cafer Sahin MALATYA CURRENT AUTHOR POET POET-WRITER CAFER ŞAHİN Malatya is known as one of the authors raised the most important poet and Cafer Sahin, Hekimhan spot in the town of Lead Strong (Zahmettn old name) was born in the village of . . . Falcon completed primary education in the village, then continued in Malatya Imam-Preacher High School and graduated from this school was. Rather than to continue winning the Open Education Faculty of Economics Department, chose to devote himself to art . . . Generally, the thesis also entirely free-verse poems written in the style and ingenious works of poetry known as Cafer Sahin, at least, although had written poems and rhyme in poetry of this kind of success has proved . . . NARRATIVE INTERVIEW and what I know my shadow's poems by the poet gathers books of poetry, as well as the trial, the story and screenplay, and this work is found in the studies of art and literature of many sites published in a virtual environment . . . Article Competition for the first time in 2001 with the participation of Turkey has achieved a significant degree of second place. Letters to the world "GOOD SAVE my heart" as his poem, almost a brand in Turkey was to be loved beyond all winning author of two published poems, one poem, one of which has two books ready for printing, including the trial . . .

Etkilendiği Yazarlar:
Divan Edebiyatı şairleri,Cumhuriyet dönemi şairlerinden,Necip Fazıl,Cahit Külebi,Attila İlhan vs.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Cafer ŞAHİN, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.