..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsandaki gerçek güzelliği ancak yaşlandıkça görebilirsiniz. -Anouk Aimee
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Eğitim
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Zor Muydu?
ibrahim coşar
Şiir > Aşk ve Romantizm

ZOR MUYDU? Kaç yıl oldu sen gönlüme gireli? Seni seven kalpte durmak zor muydu? Kaç yıl oldu aşk için söz vereli? Söz verip de sözde durmak zor muydu? Göz alıyor gözlerinin karası, Bir bakıştır iki gönül arası, Kanar durur sensiz gönül yarası, O yarayı aşkla sarmak zor muydu? İnatçı kızgınlık varmış ki serde, Bir anda kapandı sahnede perde. Suskunluğun çare miydi bu derde; Selam salmak, hatır sormak zor muydu? Yorgun kalbin sa

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > İnceleme > Eğitim
 Zeuskız; Gaslighting Kapat Işıkları  (Aysun Güven)

Gerçekten deliriyor musunuz? Yoksa biri ışıkları mı kapatıyor.
 Bir Yurdu Sevmek  (Yûşa Irmak)

İlkokul çağlarımızda sevdirilmişti bu yurt bize… Hem de siyah önlüklü, beyaz yakalı, kafalarımız üç numara asker traşlı, tüm okul öğrencilerinin ip gibi dizilip hep bir ağızdan gür bir sesle: “Yurdumu özümden çok sevmektir” diye… Öğretmenimiz sesi gür bir öğrenciyi yüksek bir yere çıkartır, ona “başla” diye komut verir vermez avazımız çıktığı kadar bağırırdık yurdumuzu ne kadar çok sevdiğimizi… O yıllar 1990’lı yıllardı. Gaziantep / Nizip; Namık Kemal İlkokulu…
 Matematikte ve Günlük Yaşamda Aritmetik Ortalama  (Güven Uluköse)

Demek ki sizler de öğrendiklerinizle yaşamın içinde geçen aritmetiksel olaylar arasında bağlantı kurmamışsınız. Bir ortalama hesabı yapmamışsınız, kazancınızı bir ayın otuz gününe bölerek harcamıyorsunuz.
 Okul ve Hapishane  (M.NİHAT MALKOÇ)

Okumakla başlar her şey!.. Bilgisizlik,yediden yetmişe bütün kötülüklerin anasıdır. Dünyada en tehlikeli insan,cahil insandır. Cahillerin en kötüsü de cahil olduğunu bilmeyen veya cehaletini kabul etmeyendir. Böyle bir insanla
 Öğrenme Nasıl Öğrenilir?  (Ülkenur Kaynar)

Akılcı, kalıcı bir ÖĞRENME için.......
 Dilsel Zeka Gelişimi  (Güven Uluköse)

Eğitimin amacı, gençlerin yaratıcı zekalarından yararlanarak üretken olmalarını sağlamaktır. Üretkenlik kavramını biraz açalım. Sorumluluktan
 Ruhi Su"nun İzinde : Köy Enstitüleri  (Seval Deniz Karahaliloğlu)

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ülkenin birinde, köylerde yaşayan çocukları eğitmek ve meslek edindirmek için kurulmuş okullar varmış. Bu okullarda, aydınlık yüzlü insanlar, yüreğinin ve aklının pırıltısı gözlerine vurmuş çocuklar yetiştirirlermiş. Akıl ve vicdan birlikteliği esasına dayanan eğitimde amaç, bu aydınlık ülkenin insanlarını güvenli bir geleceğe taşıyacak aydınlık insanlar yetiştirebilmekmiş.
 İlköğretim Okulları ve 100 Temel Eser  (M.NİHAT MALKOÇ)

Son yıllarda kitap okuma alışkanlığımızda gözle görülür bir azalma olduğu inkâr edilemez.Gerçi ülkemizde böyle bir alışkanlık olup olmadığı da tartışma konusudur.
 Öğretmenler Günü  (M.NİHAT MALKOÇ)

Öğretmen, o tatlı,sihirli,tılsımlı sözcük!…Nasıl da telâffuz eder çocuklarımız onu coşku ve heyecanla…Çünkü kalpten gelen,katıksız,saf bir kelimedir o…
10 
 Anayasa ve Eğitim  (Sadık Kartal)

Eğitim diğer toplumsal kurumlarla eşit olarak düşünülse de okul sistemi tüm kurumların insan gücünü yetiştirir. Dolayısı ile eğitim insan yetiştirme ve toplumu biçimlendirme sanatıdır. Yeni anayasanın ruhu da buna göre şekillenmelidir.
11 
 Kitap Okumanın Yararları  (bllljj)

Kitap okumak yararlıdır
12 
 Akıllı Olan Tahta Değil Öğretmendir  (Sadık Kartal)

Türkiye de eğitimin asıl sorunları bir tarafa atılıp materyal sağlamaya yönelik çeşitli projelerle "reformlar" yapıldığı belirtiliyor. Ancak yapılması gereken asıl sorunlara yönelmek ve öğretmenin niteliğini arttırmaktır. Çünkü başarının yolu akıllı tahta gibi materyallerle değil iyi yetişmiş öğretmenden geçer. Dünya örnekleri ve eğitim tarihimizdeki başarılı modeller bunu gösteriyor.
13 
 Ekitap Teknolojisi Hakkında Kısa Kısa  (İlker Fıçıcılar)

Ekitap okuma cihazları, pratik özellikleri, yararları ve kağıda basılı kitaplara üstün özellikleri hakkında kısa bir inceleme.
14 
 Disleksi (Öğrenme Bozukluğu)  (sıraç ar)

öğrenme bozukluğu Türk eğitiminin en büyük sorunlarından biridir.Eğitim hayatına katılan her 10 bireyden 4-5'inde görülen bu hastalık ne kadar erken farkedilirse hem birey için hem de toplum için güvenli yarınlar anlamına gelecektir.
15 
 Dersimiz; 4+4+4 Eşittir 12  (Sadık Kartal)

Derslerde öğrencilerime eğitim üzerinde düşünün derim. Düşünürken başka ülke örnekleri ile değil bu toplumun kültürü, insanımızın istekleri ve mevcut yapının iyileştirilmesinin temel çıkış noktası olması gerektiğini de eklerim.
16 
 Hemşehrim Pisagor, Ben ve Samos  (Sadık Kartal)

Bir gezi ve kongre yazısı
17 
 Dindar Nesil Yetiştirmek Ya da 'Çok İdeolojik" Kalıplar  (Sadık Kartal)

Toplum eğitim kurumu dediğimiz okulu siyasal düzene eleman yetiştirmek için oluşturur ve ülkenin yönetsel rejiminin en iyisi olduğunu öğrenciye aşılar. Okul bunu törenler, dersler ve çeşitli eğitsel etkinlikler aracılığıyla yerine getirir.
18 
 İspanya, Malaga ve Hola  (Sadık Kartal)

Bu yazının amacı İspanya’da eğitim ekseninde gözlemlediklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmaktır
19 
 Hocam Bener Cordan  (M.NİHAT MALKOÇ)

Eğitim çınarından bir yaprak daha düştü.Öyle ki yeri doldurulamayacak bir yaprak!... Millî Eğitim Bakanlığı Eski Müsteşarı muhterem hocam Bener Cordan, 15 Ağustos 2004 Pazar günü sabah saatlerinde Ankara’da Hacettepe Hastane
20 
 Boğaziçi Üniversitesinden Görme Engelliler İçin E - Kütüphane Hizmeti  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Amaç, görme engelli insanlarımızın bilgi kaynaklarına daha kolay ulaşmalarını sağlamak. Bu çalışmada görev alan çok sayıda "gönüllü" yurttaşımız da bulunmaktadır.
son eklenenler
Bir Yurdu Sevmek
Yûşa Irmak
İnceleme > Eğitim
Zarok U Ziman
Pirtûkgeh Kitaplık
İnceleme > Eğitim
Anayasa ve Eğitim
Sadık Kartal
İnceleme > Eğitim
Bunlar Yapılsın!
Gürcan Erbaş
İnceleme > Eğitim

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.