..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür / Ve bir orman gibi kardeşçesine...
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Çocuk Yetiştirme
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

El Bel Baal 2
Bayram Kaya
Bilimsel > Felsefe

Özel mülkiyetli köleci sistemle birlikte ilahların pabucu dama atılmağa başlandı. İlahlar totem meslekli totem gruplar manifestosundan (sözleşmelerinden), toplumsal sentezleri ortaya çıkarmışlardı. İlahlar totem meslekli ittifak yapan grupların üreten ilişkilerini ve paylaşımlarını düzenliyorlardı. Somut ve objektiftiler. Bu nedenle, sentezleri ortaya koyan ön ittifaklı kurallar; ittifakların iman ahdi olmuştular. Köleci sisteme kadar mevcut ür

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Çocuk Yetiştirme
 Geleceğe Mektup Yazmak  (Yunus Emre Coşan)

Dağses gazetesi yazıları
 Kütüphanelerimizin Hazin Durumu  (Kâmuran Esen)

Eğer biz okumuyorsak, okumanın gerekliliğini çocuklarımıza anlatamayız. Onlara okuma alışkanlığını kazandıramayız. Çocuk bizden ne görürse, onu yapacaktır. Ne demiş atalarımız: ” Ağaca çıkan keçinin, dala bakan oğlağı olur.”
 Kırkı Kırpan Anlayış  (Osman AKTAŞ)

Bugün Din öğretimi Genel Müdürlüğü'nde oturan odun aleyhisselamlardan biri ya da birileri nasıl olmuşsa şiir görmüş rüyasında. Siz tutun bu gördüğünüz rüyayı yorumlamak yerine uygulayın. Milli Eğitim Bakanlığı uzmanlarından öğreniyorlar zannımca...
 Anne ve Babaya Vefa  (Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri)

Çocukların , oyuncaklarını kırmaya hakları vardır .. Anne Babalarını değil ... Atakan Korkmaz
 İsmail Yk'dan Bombabomba. Com  (Oğuz Düzgün)

Çoğunuz duydunuz herhalde…İsmail YK’ nın yeni şarkısı…bombabomba.com
 Kitapların Çocuğun Gelişimindeki Yeri ve Çocuklar İçin Kitap Seçimi  (Hulusi Geçgel)

Kitaplar, çocukların toplum içindeki rolleri ve yaşadıkları toplumla ilgili kavramların gelişmesinde, diğer insanlar hakkındaki kavramları şekillendirmelerinde yardımcı olabilirler. Yine unutmamak gerekir ki, yetişkinler için hazırlanan kitaplarda olduğu gibi, çocuk kitaplarında da hatalı, orta düzeyde ya da güzel yazılmış ve çok iyi niteliklere sahip kitaplar mevcuttur. Yetişkinler çocuğun gelişim özelliklerini ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak çocuğun edebi deneyimlerini ve bilgilerini artıran konular içeren kitapları, çocuğa sağlamak zorundadırlar.
 Sevmeyi Öğretin!  (BİNNUR EDİSAN)

Dün düşündüm 25 yıllık ömrümün en güzel yıllarını,hayatımın hangi dilimine denk getirip yaşadım diye..
 Adana Gazilerinden Öğrencilere Yardım  (Hakan Yozcu)

Adana’da eğitim gönüllüsü gazilerimiz Gazi Sebahattin Aslan öncülüğünde çok hayırlı ve çok güzel bir iş yapıyorlar. Eski kırtasiye, plastik, demir hurdalar ve mavi kapakları toplayarak bunları paraya dönüştürüyor. Karton, gazete, dergi, pet şişeler, kola kutusu, meyve suyu kutusu, süt ambalaj kutuları, eski atıl durumda olan kitaplar vs toplayarak geri dönüşüm fabrikasına satıyorlar. Elde edilen paralarla kırsal kesimlerdeki okullarda fakir öğrencilere defter, kalem, silgi ve çeşitli kırtasiye ürünleri alıp veriyor. Böylece kırsal kesimdeki yoksul öğrencilere eğitim desteği sağlamış oluyorlar.
 Eğitim, Ama Nasıl?  (ömer akşahan)

Konfüçyus’un yaşadığı dönemde (M.Ö. 550’li yıllar) bir çok kişi, uzmanlık dallarında yapacak iş bulamadıklarında, öğretmen olurlardı. (90 Dakikada Konfüçyus, Paul Strathern, sy.28, Gendaş, 1.basım, Ekim 1997 İst.)
10 
 Sihirli Sözcük  (Semra Şener)

Hiç düşündünüz mü çocuğunuza aferin dediğinizde
11 
 'Allah Baba' ve 'Allah Seni Yakar': Çocuk Eğitiminde İki Yanlış  (Fuat Türker)

Çocuklara Allah’ı, peygamberimizi (sav), Kur’an’ı tanıtmadan yalnızca duaları Arapça olarak ezberletir, yaptıkları her hatayı "günah" olarak nitelendirir ve sık sık cehennemi hatırlatırlar. Çocukları Allah ile korkutur, "Allah seni taş eder", "Allah seni cehennemde yakar" gibi tehditlerle ıslah etmeye çalışırlar.
12 
 Yeni Eğitim Hayırlı Olsun  (Şevket Başıbüyük)

Yeni eğitim-öğretim yılı başladı… Hayırlı ve uğurlu olsun. Adı üstünde; “Yeni eğitim-öğretim” diyoruz… Yani; “eğitim” kelimesi, “öğretim” kelimesinden önce zikredildiğine göre; tüm eğitimcilerimizden, yeni eğitim-öğretim yılında, öğretimden daha çok önce eğitime önem vermeleri dilek ve temennilerimle yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum…
13 
 Veliler, Çocuklar ve Tercihler  (hüseyin hilmi arslan)

Çocuklarımızın maddi gelecekleriyle ilgili tercihlerini engellemek ve onların tercihlerinin yerine kendimizinkini koymak mutsuz ve tatminsiz bireylerin yetişmesine sebeptir. Bırakın çocuklarınız sanat istiyorsa sanatla, spor istiyorsa sporla, zanaat istiyorsa zanaatla meşgul olsun. Fakat bir husus daha var ki maddi hayatla ilgili tercihlerin tersine onların manevi tercihlerinde yalnız bırakmamalı onların iyiliği tercih etmelerinde yönlendirici olmalıyız.
14 
 Haydi Kızlar Kocaya..!  (Mustafa Yener)

Doktor her seferinde sesini biraz daha yükseltiyor, fakat her seferinde aynı şeyi söylüyordu; “Ikın, ıkın..!”
15 
 Çocuk ve Şiddet  (Aysel AKSÜMER )

Keşke; vicdan, merhamet ve sevgi noksanlığı olan insanlar hiç bir zaman anne veya baba olamasalar. Hatta “annelik” unvanı, kişilere ehliyet gibi bir belge karşılığı verilse. Küçücük yavruların gördüğü eziyetler, işkenceler, ölümler ve acıları görünce böyle bir düşünce geçti zihnimden.
16 
 Türkiye'nin En Büyük Sorunu  (Cafer ŞAHİN)

Tükiye'de eğitimle ilgili çok ciddi sıkıntılar sözkonusu bununla ilgili çarpıcı gerçekleri işlemeye çalıştım...
17 
 Çocukluk Döneminden Gençlik Dönemine  (Güven Uluköse)

Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'ni Türkiye 1990 yılında imzalamıştır. Çocuğun kişiliğinin gelişmesi için,sevgi, anlayış ve uyum içindeki bir aile ortamında yetişmesi esas alınmıştır.Bu ortam yaratıldıktan sonra çocuğun eğitim sorunu ortaya çıkar. Çocuk
18 
 Yazık  (Önder Anli)

Bana böyle geliyor. Yanlışım varsa bir zahmet düzeltiverin.
19 
 İnsanlık Dersi Verin; İnsanın Başka Derse Bundan Fazla İhtiyacı Yoktur  (osman demircan)

Öyleyse yıkın tüm okulları. Yakın tüm üniversiteleri. Sadece insanlık dersi verin. İşte o zaman dünya bütün cahilliğinden kurtulacaktır. Ve bu ders günahla, sevapla hatta tüm kanunlarla başarılamayanı başaracaktır. Dünyanın notu sıfır olmaktan çıkacaktır. Bir insanlık dersinin, tüm camilerin, tüm kiliselerin, tüm havraların çabalarından daha etkili olduğu anlaşıldığında insanlık hayat bulacaktır. İnsanlık dersi verin; insanın başka derse bundan fazla ihtiyacı yoktur.
20 
 Çocuğunun Kötülüğünü Kim İster  (Hamdiye HATİPOGLU (DNZ))

Ne yaptığına ne söylediğine dikkat et!
son eklenenler
Kırkı Kırpan Anlayış
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Çocuk Yetiştirme
Yalnız Değilsiniz
Hakan Yozcu
Eleştiri > Çocuk Yetiştirme
Çocuklar ve Camiler
Fuat Türker
Eleştiri > Çocuk Yetiştirme
Eğitim Sistemi
osman demircan
Eleştiri > Çocuk Yetiştirme
Haydi Kızlar Kocaya..!
Mustafa Yener
Eleştiri > Çocuk Yetiştirme
Yeni Eğitim Hayırlı Olsun
Şevket Başıbüyük
Eleştiri > Çocuk Yetiştirme
Çocuk ve Şiddet
Aysel AKSÜMER
Eleştiri > Çocuk Yetiştirme
Yazık
Önder Anli
Eleştiri > Çocuk Yetiştirme

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.