..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Tüm insanlık bir tutkudur; tutku olmadan din, tarih, romanlar, sanat, hepsi etkisiz olurdu. -Balzac
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Toplum
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Global Yalnızlık
Aysel AKSÜMER
Şiir > Umut

Kabuğuna nasıl sığardı ki insan Telaşındayken yaşamın Yarışındayken zamanın Hırsındayken; makamın ve paranın Pekala kim çekebilirdi ki onu kabuğuna Dar gelirken koskoca dünya Zevk-i sefanın sonsuzluğunda Gezecek , tozacak onca diyar varken Alışkındı emirleri büyük yerlerden almaya Küçük olduğu nerede görülmüştü hükümdarın Zerre virüsten olur muydu devasa salgın Bulaşan, yapışan, yayılan , boğan, can alan Korku deryasının ad

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Toplum
501 
 Ayranımız Yok İçmeye...  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Türkiye, dünyanın neresinde desem, birçoğumuz 36-42 kuzey paralelleri ile 26-45 doğu meridyenlerinde, Karadeniz, Ege ve Akdeniz arasında, tarihi zenginliği olan, üzerinde eski uygarlıkların yaşadığı, doğası ve turizmi ile harika bir ülke olduğunu söylersiniz. Fakat sizlere, eğitimde, ekonomide ve gelişmede dünyadaki yerimizi sorsam, şimdiden suratınızın asıldığını ve dudaklarınızın büküldüğünü, hatta kafanızı bile kaşıdığınızı görür gibiyim.
502 
 Beyitler Arasında Gezerken  (İsa Çolaker)

Fazilet Takvimi yaprağındaki beyitlerden mülhem bir yazı olmuştur.Ağırlıklı tema,adalet duygusu ve insanların ölüm karşısındaki zo anlarıdır.
503 
 Sisli Bir Sabah...  (Ramazan Gökner)

Dışarı bakıyorum,canım sıkılıyor. Hiç çıkmak istemiyorum o an yataktan ama hayat devam ediyor. Bir koşuşturmacadır başladı bile çoktan sokaklarda...
504 
 Her Toplum İnsanını Yetiştirir  (Niyazi KARABULUT)

Âblar dolâblar yekdiğerinden âh çeker Birbirinden müştekî mağdûrlar gaddârlar
505 
 Gördüklerim ve Üzüldüklerim  (Gürcan Erbaş)

Tatilde gördüklerimin bir özeleştirisi.
506 
 Bismillah Deyip Başlayalım  (Fatih)

İnsan doğar, büyür, olgunlaşır, yaşlanır ve ebedi aleme doğru yoluna devam eder. Peki, kimin kaç duraklık bi seyahate çıktığını bilmediği bu yolculuk sonucunda neyi elde eder insan? Veya insan neyi elde etmesi için gelmiştir dünyaya? Sizde Bismillah deyin ve başlayın. selam dua ve muhabbetle
507 
 En Kısadan Hisse (2)  (erdal divriklioğlu)

İki ses iki benzerlik.
508 
 Dağdan İnene İş Var!  (Yunus Emre Coşan)

Dağses Gazetesi Yazıları
509 
 Yalnızlık ve Aşk  (Necat Dilaver)

Gerçekten de aşk eşittir yalnızlığa o da eşittir hayata. Evet hastalık çaresine eşit . Peki ama hangisi hastalık, hangisi çare?
510 
 Mehter Takımları  (M.NİHAT MALKOÇ)

Osmanlı Devleti ordusunda askerin moralini düzeltmek için değişik yollara başvurulurdu.Mehter takımları askerin coşkusunu artırmak için önemli bir vasıtaydı.
511 
 Sistemin Ruhu - 1  (Nilüfer Aydur)

Başlayalı uzun zaman oldu. Geleneği işaret edemeyeceğim bir tarihten gelen, algılarımızın sınırlarıyla kavrayabileceğimiz kadarıyla, ‘’gerçeklik’’ zeminimize uygun teorisi, dünya savaşlarının hemen sonrasında şekillenen, hemen her beynin içine senaryoya uygun platoların kurulduğu, devasa gibi görünmesine karşılık, birey ölçekli olmasından dolayı kolay ilerleyen, neredeyse neslimizin büyümesiyle atbaşı ilerleyen bir kurgu bu. Öylesine aktifiz ki bu senaryoda, hem sahnenin kendisi, hem en önemli oyuncusu, hem seyircisiyiz aynı oyunun. Bu senaryonun şu an bize komplo teorisi gibi görünmesinin sebebi, birileri tarafından gerçekleştirilmesi imkansız derecede komplike bir senaryo olmasıdır. Ne kadar güçlü ve örgütlü olursa olsun, hiçbir insan grubunun tüm dünyayı önceden planlandığı şekilde biçimlendirmesi mümkün değil, bundan hiç kimsenin kuşkusu olamaz. Ama yine de bu, senaryoyu an be an oynayarak gerçekleştiriyor olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor. Çünkü bu senaryonun sahibi bir insan ya da insanlar kümesi değil, adı çağlara göre değişen ‘’sistem’’in kendisi.
512 
 Birgün Daha Geçti…  (HAMZA EKİZ)

BATAN BİR GÜNEŞİN ARDINDAN DİLE GELENLER....
513 
 Nimetlerin Kıymetini Bilmek  (Ahmet Zeytinci)

Hayat ve ölüm iç içe bu dünyada, kader bizi değişik yollara sürüklüyor ve hayatımızda bir saniye sonrasını dahi bilemiyoruz, ne kadar büyük bir hikmet-i ilahi, sadece bulunduğumuz anı yaşıyoruz, gelecek meçhul, geçmişi ise anılarımızda yaşatıyoruz. Eğer başımıza gelecekleri daha önceden bilecek olsak, ne kadar korkutucu bir yaşamımız olurdu...
514 
 Önce Evlerimizvardı Şimdi Odalarımız Var  (ercanharmancı)

Aile içi sorunlarına her platformda çözüm yollarının arandığı bir çağda yaşıyoruz.İçimden aile var mı ki de sorunlarını tartışıyoruz demek geliyor...
515 
 Ötekileştirmek ve Hayvanlaştırmak  (serdar özdemir)

İnsanlar yeni gün doğumunda sevinirmi,heyecanlanırmı yoksa yaşından bir gün geçti diye üzülürmü onu bilmem.Ama ben her yeni doğan güne çok önem veririm.Benim için her yeni doğan gün yaşama gözlerini açmış taptaze,günahsız bir bebek gibidir.
516 
 Sistemin Ruhu - 3  (Nilüfer Aydur)

İlk adımı atmak nasıl bir duyguydu acaba? Ebeveynlerimizin bizi yürümeye ikna edebilmek için verdiği uğraşlar sonucu bir gün ayağa kalkıverdik ve o tarihi ilk adımı attık. Korku duymuş muyduk, düşünmüş müydük, hesaplar yapmış mıydık, bir yargıya sahip miydik ya da bir önyargıya?
517 
 Farkında Olmak…  (E. Asım Öztürk)

Genel olarak yaşam üçlemesi dün-bugün-yarın yaklaşımının yarın bölümü, şu an bile yarına doğru yol alırken, yaşamlardan uzak değildir.
518 
 Karanlığın Kıyısında Boğulan Güneş  (Jack Araz)

Güneşin önünü karanlıkla örttükleri zaman, gözler kapanır ve kölesi olur karanlığın... Gecenin kara çarşafı güneşin önünde dalgalanırken ya canavarlaşacağız ya da kölelerin kölesi olup öleceğiz...
519 
 Degisen Dunya  (sirin aydin)

Degisen ya da devamedegelen duzen uzerine
520 
 Seçmece  (Oğuz Tepe)

Kolayca seçiyordu.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Hissiyatım
Merve Kalkan
Deneme > Toplum

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.