..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Mutlu köle çoktur. -Darwin
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Toplum
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Aşk Emridir Gözlerin
NUH KENİŞ
Şiir > Aşk ve Romantizm

Kaçıp kurtulmak mı aşk emridir gözlerin Bir namluya sürülmüş mermidir gözlerin En yalnız kentten daha yalnız bir yüreğim Akşama keder bağışlayan elem midir gözlerin Yaprak yaprak dökülür içimde hayat ağacı Ben can verirken bakışında,diridir gözlerin Dudağımda tuzlu sular,sözümde yangın Yandıkça kanat çırptığım alev midir gözlerin Kaçıp kurtulmak mı aşk emridir gözlerin Bir namluya sürülmüş mermidir gözlerin

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Toplum
621 
 Babam Sağ Olsun  (Yunus Emre Coşan)

DağSes Gazetesi Yazıları
622 
 Büyükorhan'ın Kitapları Hazırlanıyor  (Yunus Emre Coşan)

DağSes Gazetesi Yazılar
623 
 Bir Ahlaksız Vaaaar!..  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Toplumsal değerlerin algılanışı o toplumdaki insanların değerlendirmelerine göredir.Bazen kötü iyi olarak kabul görebilir.
624 
 Kırmızı Lekeler  (Ertuğrul ERDOĞAN)

KIRMIZI LEKELER Büyük gürültü geceyi yarmıştı. Evin ahalisi , ‘deprem mi oldu’ korkusuyla uyandığında, herkes sersemdi. Baba, hızla koştuğu pencerenin saydamlığında kayboldu. Pencereden fırlayan cam parçacıkları hemen önünde tuz-buzdu. Tavandaki mavi desenli avizeye baktı, sallanmıyordu. İçinden bildiği bütün duaları ardınca sıraladı. Dışarıdan gelen zehir gibi kokuya ise bir anlam veremedi. İçerisinin loşluğuna rağmen zorda olsa saatine baktı. Akrep üç, yelkovan ise, on ikinin üstündeydi. Kutucuk içindeki tarihte March yirmiyi gösteriyordu.
625 
 Bize Bu Yakışır  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Başbakan nerede konuşuyor? Herhangi bir TV kanalında Muhalefet? Onlarda çıkabilirlerse bilmem ne kanallarında. Peki, halk nerede? Belli bir kesimi, ‘Bin Bir Gece Masalları’nı andıran diziler, spor programları veya yarışma programlarının ağız sulandırıcı büyülü dünyasındalar.
626 
 Kendinize Bir İyilik Yapın  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Çimenler, üstüne gelen su tanecikleriyle, şu yaz günlerinin kavurucu sıcağında canlı ve diriydiler. Yeni döşenmiş patika kenarlarına ekilen rengarenk çiçekleri düzenleyen işçiler ise boncuk boncuk ter içindeydi. Sabahın erken saatlerinde banklarda kimsecikler yoktu. Yılların koca çınarı da gölgeliğinde oturacak misafirlerini bekliyordu.
627 
 Göçün Artistleri  (ali şahin)

sızladı göçün yarası kanadı durmadı ve memleketlerini terketti birer birer göçün artisleri
628 
 Kıçımızdaki Yumurta  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Obama, bubama derken, Amerikan dış politikası, başkanlarının boklarını bile alarak ülkemizden rüzgar gibi geçip gitti…
629 
 Açık - İtiniz  (Kerem Yüce)

Hoşgeldiniz,kapının önünde vitrine bakarken dalıp gittiniz,buyrun içeri gelin,nasıl yardımcı olabilirim,ne istemiştiniz?
630 
 Buyurun Kürsüye  (Ertuğrul ERDOĞAN)

BUYURUN KÜRSÜYE Atasını bağrına basan, doğduğum, büyüdüğüm ve yıllarımı verdiğim Ankara’ya ailemle indiğimde hava soğuk ve karlar ise henüz erimemişti. İçimizdeki Atatürk aşkıyla Anıtkabir’i ziyaret ettiğimizde, genci, yaşlısı, başörtülüsü, türbanlısı, hatta çarşaflısı, mozolenin önünde saygıyla eğilerek, müzenin ihtişamında tarihin başarılarla dolu yolculuğu içindeydi.
631 
   (Ertuğrul ERDOĞAN)

Ewet, şu “Kürt Açılımı”nın baklası bir türlü ağızdaw (pardon “w” harfini “n” yazacaktım.) çıkmadı gitti!... Kusura bakmayın, aklım Türkçemize ekleneceği dedikodusu yayılan “ Q, X, W “ harflerinde… Düşündüm, taşındım da, şu güzel Türkçemize bu harfleri nereye koyacağımı şaşırdım!... Şimdi, Quveyt” desem “Kuveyt” anlaşılır mı? “ Sex” desem, buraya “ x “ harfi “ cuk “ diye oturur. Hem de yazarken bir harf de tasarruf etmiş oluruz!...
632 
 Asayiş  (Ali Erasoğlu)

Giderek bozulan toplumsal huzur ve asayiş hakkında
633 
 Danışık'tan Dip Notlar  (Yunus Emre Coşan)

DağSes Gazetesi Yazıları
634 
 Seçimler Nasıl Olmalı?  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Dışarıda yağmur öylesine güzel ve bereketli yağıyor ki, barajların doluluk oranlarıyla bu yaz, “Kuraklık ve küresel ısınma” sözcüklerini sanırım unutup, “küresel kriz”le boğuşmaya devam edeceğiz.
635 
 Maia ve Sokak Sakinleri  (Gülgün Karaoğlu)

Maia... Güzel prenses... Işıl ışıl parlayan iri gözleri... Rus kızlarını kıskandıracak kadar güzel sütun bacakları... Ahhh... Hele o pembecik karnı... Taze dişi Maia! Güzel kızım... Prenses kızım... Biraz daha olgunlaştığında, sokağın sevgilisi olmaya aday kızım!... Bebecikken, boynumda, koynumda uyuttuğum kızım, bir de kızdırmasan şu sokak sakinlerimizi kızım, umurumda değil yediğin terlikler, yoksa...
636 
 Boy Abdesti Almayı Unutmayın!..  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Boylarına boslarına bakmadan Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda Elvan Abeylegesse 10 bin metrede, diğer bayan atletimiz Nevin Yanıt ise 100 metre engellide altın madalya alıp şu gerilen siyasi ortamda bizleri biraz olsun gevşetti… Kızlarda boy desen yok!... Kilo desen yok!.. Elvan 38 kilo.. Üflesen uçacak!... Bugünde finalde yarışacaklar… Umarım bayrağımız göklerde dalgalanırken, İstiklal Marşımızda dudaklarda yüceleşir…
637 
 Ötekileştirmek ve Hayvanlaştırmak  (serdar özdemir)

İnsanlar yeni gün doğumunda sevinirmi,heyecanlanırmı yoksa yaşından bir gün geçti diye üzülürmü onu bilmem.Ama ben her yeni doğan güne çok önem veririm.Benim için her yeni doğan gün yaşama gözlerini açmış taptaze,günahsız bir bebek gibidir.
638 
 Adalet Herkese Lazım!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Sofra, tüm ihtişamıyla hazırdı. Konuklar, birazdan dedikodu ve sofra üzerinde kuş sütünün eksik olmadığı yiyeceklerin damak tadı puanlamasında, dans edip eğlenecek, sonunda da sunucunun bariton sesiyle; “ Ne o Serdar Bey, elini yıkamadan mı köfteleri yoğuruyorsun?” sorusu, yarışmacının ensesinde patlayacaktı.
639 
   (Ertuğrul ERDOĞAN)

Adı da anlamlı olan Bilge köyü bundan böyle cehaletin bittiği yer olsun. Toplu mezarlığa ölenlerin adına bir anıt dikelim ve adını da “BERDEL” koyalım. Burada her yıl düzenleyeceğimiz etkinliklerle toplumu duyarlı olmaya davet ederek, düalist yapının kolu olan cahilliği, burada yok edelim.
640 
 Mezarcılar! Kazın ve Gömün...  (Musa YILDIZ)


Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Hissiyatım
Merve Kalkan
Deneme > Toplum

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.