..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Roman yazmanın üç kuralı vardır. Ne yazık kimse bu kuralların neler olduğunu bilmiyor. -Somerset Maugham
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Çocuk Yetiştirme
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Osman Gibi Sevmek.
ismail ERŞAHİN
Şiir > Aşk ve Romantizm

Ve ne zaman seni görsem yarım kalmış aşklar gelir aklıma, Ferhat gibi bir yanım yetim MEM -u zin gibi öksüz. Kara bahtima hangi merhemi sürsem faydasız. Bir acı feryat düşer dilime o kadar hoyrat ki. Ben biliyorum insanlar sevmeyi senden öğrenecek yüreği güzel insan. Ve en güzel aşk şiirlerini insanlar senden öğrenecek. Titrek bir hüzün sarar etrafı , mecalini yitirmiş kelimeler senin kaleminde hayat bulur. Ve sen aşk için söylenmemiş şarkı

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Çocuk Yetiştirme
 İsmail Yk'dan Bombabomba. Com  (Oğuz Düzgün)

Çoğunuz duydunuz herhalde…İsmail YK’ nın yeni şarkısı…bombabomba.com
 Ne Kadar Dürüst ve Ne Kadar Değerliyiz...  (Hamdiye Hatipoğlu )

Herşeyi bilen 'kutsal anne'. Vah ki vah. O yüzden ya çocukların hali ortada. Kutsal anneden kutsanmış çocuklar. Çocuklarınız sizin çocuklarınız değil, Onlar kendi yolunu izleyen Hayat’ın oğulları ve kızları.
 Kitapların Çocuğun Gelişimindeki Yeri ve Çocuklar İçin Kitap Seçimi  (Hulusi Geçgel)

Kitaplar, çocukların toplum içindeki rolleri ve yaşadıkları toplumla ilgili kavramların gelişmesinde, diğer insanlar hakkındaki kavramları şekillendirmelerinde yardımcı olabilirler. Yine unutmamak gerekir ki, yetişkinler için hazırlanan kitaplarda olduğu gibi, çocuk kitaplarında da hatalı, orta düzeyde ya da güzel yazılmış ve çok iyi niteliklere sahip kitaplar mevcuttur. Yetişkinler çocuğun gelişim özelliklerini ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak çocuğun edebi deneyimlerini ve bilgilerini artıran konular içeren kitapları, çocuğa sağlamak zorundadırlar.
 Ağlayan Çocukları Susturma Tekniklerinin Derin Analizi  (Ahmet Zeytinci)

Şunu unutmayın ki bağırıp çağırarak çocukları susturamazsınız, onu bir kalem geçin, tamamen ters tepki yapar, kendi çocukluğumdan biliyorum. ''Bak ben ağlıyor muyum?'' diye bir soru cümlesini de hiç iplemezler çocuklar... O zaman başka alternatifler bulmak durumundayız...
 Geleceğe Mektup Yazmak  (Yunus Emre Coşan)

Dağses gazetesi yazıları
 Temiz ve İyi Kalpli  (Yûşa Irmak)

Yolcum Dr. Cihat Bey bir çocuk doktorudur. Kendisi Batman’lıdır. Zeki bir adamdır ama bir o kadar da asabi…
 Kütüphanelerimizin Hazin Durumu  (Kâmuran Esen)

Eğer biz okumuyorsak, okumanın gerekliliğini çocuklarımıza anlatamayız. Onlara okuma alışkanlığını kazandıramayız. Çocuk bizden ne görürse, onu yapacaktır. Ne demiş atalarımız: ” Ağaca çıkan keçinin, dala bakan oğlağı olur.”
 Sevmeyi Öğretin!  (BİNNUR EDİSAN)

Dün düşündüm 25 yıllık ömrümün en güzel yıllarını,hayatımın hangi dilimine denk getirip yaşadım diye..
 Bu Gün Dünya Çocuk Hakları Günü  (Ahmet Zeytinci)

Bu gün 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü... Çocuklar cennet meyveleri, bizim canlarımız, ciğerlerimizin parçası, en nadide varlıklarımız, onlarsız bir dünya düşünsenize ne kadar tatsız tuzsuz olurdu... Bir çocuk hele de sudan bir sebepten ağlamaya görsün yerle bir olur ruhumda, bedenimde...
10 
 Eğitim, Ama Nasıl?  (ömer akşahan)

Konfüçyus’un yaşadığı dönemde (M.Ö. 550’li yıllar) bir çok kişi, uzmanlık dallarında yapacak iş bulamadıklarında, öğretmen olurlardı. (90 Dakikada Konfüçyus, Paul Strathern, sy.28, Gendaş, 1.basım, Ekim 1997 İst.)
11 
 Sihirli Sözcük  (Semra Şener)

Hiç düşündünüz mü çocuğunuza aferin dediğinizde
12 
 Adana Gazilerinden Öğrencilere Yardım  (Hakan Yozcu)

Adana’da eğitim gönüllüsü gazilerimiz Gazi Sebahattin Aslan öncülüğünde çok hayırlı ve çok güzel bir iş yapıyorlar. Eski kırtasiye, plastik, demir hurdalar ve mavi kapakları toplayarak bunları paraya dönüştürüyor. Karton, gazete, dergi, pet şişeler, kola kutusu, meyve suyu kutusu, süt ambalaj kutuları, eski atıl durumda olan kitaplar vs toplayarak geri dönüşüm fabrikasına satıyorlar. Elde edilen paralarla kırsal kesimlerdeki okullarda fakir öğrencilere defter, kalem, silgi ve çeşitli kırtasiye ürünleri alıp veriyor. Böylece kırsal kesimdeki yoksul öğrencilere eğitim desteği sağlamış oluyorlar.
13 
 Eğitimde Fikir ile Zikir Çatışması  (Osman AKTAŞ)

Sayın Bakan Ziya Selçuk (t)ebadan canlı derslerin okullardan yapılmasını istemiş olduğunu öğrendim biraz önce.
14 
 Kırkı Kırpan Anlayış  (Osman AKTAŞ)

Bugün Din öğretimi Genel Müdürlüğü'nde oturan odun aleyhisselamlardan biri ya da birileri nasıl olmuşsa şiir görmüş rüyasında. Siz tutun bu gördüğünüz rüyayı yorumlamak yerine uygulayın. Milli Eğitim Bakanlığı uzmanlarından öğreniyorlar zannımca...
15 
 Milli Eğitimde Okumak ve Konuşmak  (Osman AKTAŞ)

Bir öğretmen olarak bana bugün, Nabi Avcı döneminden kalma bir alışkanlığın sürdürüldüğünü gösteren bir toplu mesaj geldi Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk'tan. Ben mesajı aynen yazarak, kısa bir değerlendirmede bulunmak istiyorum.
16 
 'Allah Baba' ve 'Allah Seni Yakar': Çocuk Eğitiminde İki Yanlış  (Fuat Türker)

Çocuklara Allah’ı, peygamberimizi (sav), Kur’an’ı tanıtmadan yalnızca duaları Arapça olarak ezberletir, yaptıkları her hatayı "günah" olarak nitelendirir ve sık sık cehennemi hatırlatırlar. Çocukları Allah ile korkutur, "Allah seni taş eder", "Allah seni cehennemde yakar" gibi tehditlerle ıslah etmeye çalışırlar.
17 
 Yeni Eğitim Hayırlı Olsun  (Şevket Başıbüyük)

Yeni eğitim-öğretim yılı başladı… Hayırlı ve uğurlu olsun. Adı üstünde; “Yeni eğitim-öğretim” diyoruz… Yani; “eğitim” kelimesi, “öğretim” kelimesinden önce zikredildiğine göre; tüm eğitimcilerimizden, yeni eğitim-öğretim yılında, öğretimden daha çok önce eğitime önem vermeleri dilek ve temennilerimle yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum…
18 
 Veliler, Çocuklar ve Tercihler  (hüseyin hilmi arslan)

Çocuklarımızın maddi gelecekleriyle ilgili tercihlerini engellemek ve onların tercihlerinin yerine kendimizinkini koymak mutsuz ve tatminsiz bireylerin yetişmesine sebeptir. Bırakın çocuklarınız sanat istiyorsa sanatla, spor istiyorsa sporla, zanaat istiyorsa zanaatla meşgul olsun. Fakat bir husus daha var ki maddi hayatla ilgili tercihlerin tersine onların manevi tercihlerinde yalnız bırakmamalı onların iyiliği tercih etmelerinde yönlendirici olmalıyız.
19 
 Anne ve Babaya Vefa  (Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri)

Çocukların , oyuncaklarını kırmaya hakları vardır .. Anne Babalarını değil ... Atakan Korkmaz
20 
 Çocuğunun Kötülüğünü Kim İster  (Hamdiye HATİPOGLU (DNZ))

Ne yaptığına ne söylediğine dikkat et!
son eklenenler
Temiz ve İyi Kalpli
Yûşa Irmak
Eleştiri > Çocuk Yetiştirme
Milli Eğitimde Okumak ve Konuşmak
Osman AKTAŞ
İnceleme > Çocuk Eğitimi ve Yetiştirilmesi
Kırkı Kırpan Anlayış
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Çocuk Yetiştirme
Yalnız Değilsiniz
Hakan Yozcu
Eleştiri > Çocuk Yetiştirme
Çocuklar ve Camiler
Fuat Türker
Eleştiri > Çocuk Yetiştirme
Eğitim Sistemi
osman demircan
Eleştiri > Çocuk Yetiştirme
Haydi Kızlar Kocaya..!
Mustafa Yener
Eleştiri > Çocuk Yetiştirme

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © , 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.