..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yüz kişinin içinde aşık, gökte yıldızlar arasında parıldayan ay gibi belli olur. -Mevlana
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Toplum
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Ah Şu Sizler Yok Mu
Nehir Atıcı
Şiir > Başkaldırı

Aman bulaşmayın bana Ben size gelmedikçe İstesem bulamam böyle kendimi Arasam kaçar ruhum Hiç çözümü yok mu şu özgürlüğün Düşünce anlamını yitiriyor çünkü Yine ilk defa tanıyormuş gibi bakın bana Belki de beni anlamsız bulursunuz Yalan da olsa gülmeyin bana Ne derseniz deyin İsterseniz hiç tutmadığınız beni bırakın Ben böyle iyiyim Bana anlamlı geliyor bu satırlar Meyhaneler önünde durabileceğim bir durak olmadı Çıkmadı

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Toplum
341 
 İpler ve Halatlar  (Erol Güngör)

Her insan, bir başka insanın tesiri ile bazen yanlış ve yersiz adımlar atabilir. Neticede hak etmediği zorluk ve sorunlarla karşılaşabilir. Kontrolun elinde olması, iplerin elinde olmasına bağlıdır..
342 
 Mantığı Seviyorum  (Faik Murat Müftüler)

Aşkın içinde mantık arayanlar , mantık foseptiğinde boğularak can verecekler . Ne yazık ki o lağımı yine kendileri dolduruyorlar .
343 
 Öz Kıyım  (Berden ŞENLİK)

Bir insan için dikbaşlılığın en yüksek derecesi nedir? Kendi varlığını yadsımasıdır. İnsan kendi iradesiyle yaşamına son verebilirse Tanrı kendisi demektir. "Tanrı yoksa ben tanrıyım" hadisesi!! İnsan kendini öldürmeden yaşayabilmek için Tanrıyı icat etti
344 
 Bir Varolmayan Şövalye Varmış  (kemal düz)

” bugün içinde yaşadığımız dünya, başkalarına kıyasla hiçbir özelliği bulunmayan kimselerin, en ufak bireysellikten bile yoksun bırakılmış, giderek önceden saptanmış bir soyut davranışlar toplamına dönüşmüş kişilerin dünyası..
345 
 Kurnazlık ve Zeka  (Anıl YÜCEL)

Sizce zekayla kurnazlık arasında ki temel fark nedir?
346 
 Neden Yazmalıyız  (Mehmet Alagöz)

Yazının milada şerh edildiği MÖ:3200'lere dayanan genel kabulün rastlantı olmadığı gerçeğinin izinde yolculuğa çıkmadan önce, bu kabulü dayatan aklın sinerjisiyle bizlere vermek istediği mesajın arka planına bakalım.
347 
 Düşünce Üzerine...  (Sedat Akıncı)

Düşünce bir ırmak gibi akar..Ne durdurulabilir, ne de başlatılabilir..Düşüncenin bu ırmak gibi akışı içinde belirli bir konuda derinleşmek ise düşünme kavramının içini doldurur..
348 
 İçtenlik...  (Sedat Akıncı)

Orhan Hançerlioğlu' na en derin saygılarımla.. Okuma hayatım, Kemalettin Tuğcu’nun eserleri ve o dönem çok yaygın olan çizgi romanlarla başladı. ..
349 
 Para Para Para  (mehmet burak yüksel)

ZENGİN BEBELERÜÜÜÜ GEBERİN ÜLEEEYNNNN
350 
 İkinci Cumhuriyet  (Hilâl Erboyacı)

Peki kimdi ‘İkinci Cumhuriyetçi’ler, neyi savunuyorlar , neden yeni oluşumun yanında yer almayı tercih ediyorlardı?
351 
 Ve...  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Parkın her tarafı yemyeşil, çiçekler renk cümbüşlüğünde kendisine bakanlara gülümsüyordu. Yaşlı bir adam eline sımsıkı bağladığı kaniş cinsi köpeği ile banka oturdu. Cebinden çıkardığı yiyeceği köpeğine uzattı. Beyaz sevimli köpeğin tüylerinden neredeyse gözleri görünmüyordu. Adam, eliyle köpeğinin çene altını severken kendinden geçtiği belliydi. Köpek, adamın avucundakileri bir çırpıda bitirdikten sonra iki ayağı üstünde durarak şirinliğini ve memnuniyetini gösteriyordu. Çevrede bakanlar bunu görebiliyordu ancak adam göremiyordu. Yanı başındaki beyaz bastonunu alarak uzaklaştığında yaşamın arta kalanları da kuytu köşelerde acımasızca devam ediyordu.
352 
 Küfür ve Beddua  (Eylem Yurtsever)

Küfür ve bedduaya ilişkin bazı çıkarımlarım...
353 
 Toprak Giderse...  (Elif Yavaş)

Toprak giderse her şey biter.
354 
 Bizimde Deprem Haftamız Olsun  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Japonya’da olduğu gibi bizde de “Deprem Haftası”nın hayata geçirilmesi, insanlarımızın bilinçlenmesinde önemli bir rehber olacaktır. Bu konuda, Cumhurbaşkanı’na, Milletvekilleri yanı sıra konuyla ilgili kurumlara e-mail yazısı yazdım ve yazmaya da devam ediyorum. Bu çabam ne kadar ses getirir bilemiyorum ancak sizlerinde çabalarının ses getireceğine inanıyorum. Gelin bu deprem haftasının adını da; ülkesinde 8.9 ‘luk depremde hayatta kalan ancak son 5.6’lık Van Depremi’nde hayatını kaybeden Japon AAR Kurtarma Ekibi’nde görevli Dr. Atsushi Miyazaki’nin adını verelim; “ATSUSHİ DEPREM HAFTASI” Ne dersiniz? Görüşünüz olumluysa, haydi sarılın e-maillere!... Buradan ülkemizde hayatını kaybeden Barış Elçisi Atsushi’ye de Allah’tan rahmet diliyorum…
355 
 Kadın Yöneticilerin Çoğalması İnsanlığın Yararınadır  (Ahmet Zeytinci)

Yufka yüreklidir kadın... Bileğinden çok aklının ve yüreğinin sesine kulak verir... Sevmek ve sevilmek için yaratılmışlardır... Duygu yüklüdür. Bir kadını ağlatmak kadar kötü bir olay yoktur dünyada... Bedensel olarak erkeklere nispetle daha güçsüz olsalar da, duygusal zekaları ve yönleri ile erkeklerden kat kat üstündür kadınlarımız...
356 
 Hepiniz Gazetelerdeki Köşe Yazıları Gibi Boşsunuz. Nedense Hayatımdaki Tüm Köşeleri Tutmuşsunuz  (osman demircan)

Şöyle bir sana ne diyebilsem. Karşımdaki de bu sözümün ne anlama geldiğini bir anlayabilse. Toplum öyle sokulgan ki, yılandan farksız. Hayatında yeter ki bir gedik bulsun, hemen içeri girer. Diyemezsin ki hayatımda ne işin var. Arkadaştır, dosttur... Ne yapsa iyilik içindir. Uf dersin, anlamaz. Sana nefes aldırmaz. Neden bu kadar yapış yapışsın dersen, seni ayakta tutmak için der.
357 
 Düşünce Üzerine Bir Deneme  (Sedat Akıncı)

İnsan düşüncesinin ne olduğunu kavramak ve ona ilişkin bir cümle kurabilmek için, onun yasalı gelişimini ve bu gelişmenin insandan bağımsız olamayacağını öne çıkarmak gerekir....
358 
 Yaratıcı Yıkım Kavramı ve İnsan Düşüncesi Üzerine Sorular  (KERİM ALİ)

Yaratıcı yıkım Schupeter'in geliştirdiği bir iktisat kavramıdır. Bu kavramdan yola çıkarak insan düşüncesi ve etkileşimi üzerine bir denemedir.
359 
 Türkmen Davası ve Değişim  (cetinbayatli)

Türkmen Davasıni inceleyen bir yazı
360 
 Elektrik Alışverişlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler  (Ahmet Zeytinci)

Yıllardır ticaret hayatındayız. Helalinden ekmeğimizi kazanmaya çalışıyoruz. Gün içinde bir çok insanla para ve fikir alışverişlerimiz oluyor. Müşterilerimizin hepsini sevdiğimiz söylenemez tabi ki... Ancak sevmesek de saygıyı yine de elden bırakmamaya gayret ederiz...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Kadın...
Ebru Otuzbir
Deneme > Toplum
2020 Bit Artık
Aysun Güven
Deneme > Toplum

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.