..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Dünya hayal gücünün tuvalinden başka birşey değildir. -Henri David Thoreau
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Politika
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bana Bir Şiir Yazar Mısın
Mehmet Ali Karaca
Şiir > Aşk ve Romantizm

BANA BİR ŞİİR YAZAR MISIN BANA BİR ŞİİR YAZAR MISIN İÇİNDE BİRAZ BEN OLSUN ÇOKCA SEN OLSUN GÖZLERİN OLSUN İLLAKİ BANA BİR ŞİİR YAZAR MISIN MUTLU İNSANLAR OLSUN KELEBEKLER UÇUŞSUN İÇLERİNDE BİRBİRLERİNİ SEVSİNLER İLLAKİ BANA BİR ŞİİR YAZAR MISIN ÖMRÜMÜN ÖMRÜNE YAZILDIĞI GÖNLÜNDE BENDEN BAŞKASININ OLMADIĞI AMA AŞK OLSUN İÇİNDE İLLAKİ

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > İnceleme > Politika
 Çeşitli Yönleriyle Prof. Dr. Erhan Arıklı  (Hakan Yozcu)

Prof Erhan Arıklı, gerek siyasette, gerekse de çalıştığı alanda çok deneyimli biri. Araştıran, üreten bir ilim adamı. Erhan Arıklı’nın düşüncelerini, yaptıklarını ve yapmak istediklerini anlayabilmek için her şeyden önce onu iyi tanımak gerekir diye düşünüyorum:
 Çanakkale Savaşlarına Alternatif Bakış  (Osman Tamtürk)

Çanakkale savaşlarını her kesim kendi adına kullandı, kullanıyor da. Ben tarafsız ve nesnel bir bakış ile inceliyorum
 Yeni (!) Anayasayı Kimler İstiyor?  (Hulki Can Duru)

Türkiye ve Türk ulusunun Anayasa ile bir sorunu yoktur. Ancak, siyasal partilerin ve bir çok siyasetçinin bu bağlamda çok ciddi sorunları vardır. İşte sorunsal aslında o partilerin ve o kişilerin kendilerini kurtarma ve aklama çabalarıdır.
 15 Temmuz 2016 Darbesinin Esas Planlayıcısı Kimdir?  (Cemal Zöngür)

Bir ülke ve bir toplum düşünün ki, her devletleştiğin de, gerek kendi içerisinde kendi kendine, gerekse dışarıdan çeşitli müdahalelerle adeta darbelerle mutlu olmaya çalışmaktadır. Ve ne hikmetse siyasal olarak asırlardır yaşanan bu sorunu, doğru düzgün analiz edip bir türlü önü alınamamıştır. Acaba toplumda mı, devlet güçlerinde mi, yoksa coğrafyada mı bir sorun vardır? İşte bu soruların cevabı.
 Irak'ın Ekonomik Yapısı  (cetinbayatli)

Irak'ın ekonomik yapısını oluşturan sektörlere değinen bir yazı.
 Küçük Bir Sisal!  (Ömer Kiriş)

Dünyada tüketilen SİSAL'in büyük kısmı Meksika ile Antil Adaları arasındaki YAKUTAN'da yetişirdi... SİSAL, kenevire benzeyen, büyük yapraklı, bol elyaflı dokuma sektöründe kullanılan bir bitkiydi... Dediğim gibi, bu bitki sadece YAKUTAN'da üretilirdi! Taşlı, sert ve faydalı organik maddesi az toprağa bayılırdı! Amerikalı bir şirket bu bitkiye duyduğu ihtiyacı kolayca karşılamak ve daha çok kazanmak için tohumlarını alıp FLORİDA'da yatırıma girişti.
 Türkiye Sosyalistleri ve Burjuvazi Artık Konuşmasın (1)  (Cemal Zöngür)

Bir ülke ve toplumun temel dinamikleri olan Burjuvazi ve bunun karşıtı olan Sosyalistlerin, en ufak bir değişimi veya gelişimi, o ülke ve toplumlar da, önemli yeniliklerin yaşanmasının en büyük belirleyenlerdir. Bu yüzden burjuvazi ve sosyalistler çok sıkı takip edilip eleştirilmeden, değişimlerin olması mümkün değildir.
 Efes'li Herostratus ve 'Hukukun Üstünlüğü İlkesi'  (Seval Deniz Karahaliloğlu)

‘Ben Herostratus. Artemis Tapınağını ben yaktım. Benim adım çağlar boyunca anılacak ama sen Kleon, Efes kentinin baş yargıcı. Seni kim hatırlayacak? Hayır, sen de beni yargıladığın için anılacaksın.’
 Son Otuz Yılın İdeolojisi Yeni Muhafazakarlık  (Akakiy Akakiyeviç)

Yeni muhafazakar ideolojinin neo-liberal iktisat politikalarının sonucu olan globalizm ya da küreselleşme süreci,bütün "azamatiyle"!fütursuzca insanların çok büyük bir kesimini yoksullaştırmaya ve doğayı tahrip etmeye devam etmektedir.Otuz yıldır devam eden bu yıkımın karşısına çıkacak herhangi bir ideolojik duruş ve alternatif proje ise ufukta gözükmemektedir.
10 
 Gelin Siyasal İslam'ı Birlikte Tartışalım  (Cemal Zöngür)

Dinler ilk toplumsal sözleşmeler olmasına rağmen, toplulukları iyi şekilde yönetememişlerdir. Bu yüzden Yahudilik ve Hıristiyanlık reform ve rönesanslar sonucunda "Laiklik, Sekülerizm ve Demokrasiyi" kabul edip siyasal yaşamdan ellerini çekmişlerdr. İslam dini neden hala siyasal dincilikte ısraralıdır?
11 
 İslami Sosyalizm  (osman demircan)

Ben bir İslami sosyalistim. İslam’a saygılı ama cemaatleşmekten, şeyhlerin ve dervişlerin hegemonyasından yana olmayan, şeriatın sadece birey düzeyinde yaşanması gerektiğini savunan, emeğe ve yaşam tarzlarına saygılı, hazıra konmalara ve emperyalizme karşı, laik, demokratik ve hukuk devletini bölmeye çalışanların idamından yana, Türkiye'nin en büyük sorununun-Amerika'nın eski savunma bakanının: Türkiye, Türklere bırakılamayacak kadar değerlidir sözüne istinaden- Türkleşememek olduğunu kabul eden, dil, din, ırk ve cinsiyet ayırımı yapmayan,
12 
 Türkiye'nin Temelsiz Siyaseti ve Carablus Çıkmazı  (Cemal Zöngür)

Bir ülke düşünün, sürdürmüş olduğu her siyasi politikaların da, aradan bir yıl geçmeden, yüz seksen derece çark ederek sürekli tersine dönmesi ciddi bir ilkesizlik değil midir? Ve Türkiye'nin bu siyasal politikalarına benzer başka bir ülkenin daha olmaması, Türkiye'nin ne kadar boş ve hayal perest hastalıklı yanını göstermeye yetmektedir.
13 
 Korkut Özal'la Özel Söyleşi... Korkut Özal; 'Özal'ı Öldürdüler'  (Orhan TURAN)

Bu özel söyleşide şu başlıklar yer alır: "Sezer’in “tehdit” algısı söylenti" - "Baykal hiçbir zaman iktidar olamaz" - "Erdoğan; Cumhurbaşkanı olmaya mecbursun!" - Özal’ın ölümü… - Özal öldürüldü mü? "Özal düzene çomak sokmuştu" - "Korkut Özal Kimdir?"
14 
 Babaşiş  (Can)

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan´ın geçmişten bugüne hayat hikayesini merak edenler için Yılmaz Biçer tarafından Türkçe yazılmış, tarafımdan ufak eklemelerin ve de Almanca´ya çevirisinin yapıldığı bir özgeçmiş. Almanca ve Türkçe okunabilir.
15 
 Milliyetçilik Üzerine  (Mehmet Sinan Gür)

Milliyetçilik nereden geldi? Önce ne vardı? Nereye gidiyor?
16 
 Padişahın İktidar Sorunu  (Saadet Toksöz)

Seçimler yaklaştıkça aşırı stresten beyine kan gitmiyor! Nereye gidiyor? Diye sormayın; meçhul.. Tıp araştırıyor!
17 
 Bu İşi Ancak İslamcılar Başarır…  (Mustafa Yener)

8 yaşında bir çocuk gün boyu radyonun etrafında kıvranıyor, adeta nöbet tutuyordu. Bu kıvranışın sebebi, haberlerin başlamasını bekliyor olmasıydı. Haberler başladığında ise burnunu radyoya dayayıp, sanki sunucuyu görüyormuşçasına gözlerini hoparlör çizgilerinin olduğu bölüme dikiyordu.
18 
 20. Yy'a Bakıp 21. Yy'da Aynısının Olmasından Korkmak  (Mehmet Ceylan)

Gazeteciliğe ise 1919 yılında sol bir gazetenin yazı işleri müdürlüğünü yaparak . Kendisini barışsever, antimlitarist ve demokrat olarak tanımlarken sürekli yaklaşan Nasyonel Sosyalizm tehditlerine karşı uyarıyordu
19 
 Cumhurbaşkanını Neden Halk Seçmemeli?  (nazlı usta)

Cumhurbaşkanını neden halk seçmemeli? Halkın başkanını seçtiği sistemlerde neler oluyor? Biz neden onlar gibi olamayız?
20 
 İhtiyarla Özgürlük Üzerine Söyleşi  (Devrim Dokdere)

Özgürlük istenmeyip hakla mucadelenin en güzel yöntemiyle kazanılan savaşdır

1 2 3 4 5 6  Sonraki Sayfa
son eklenenler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.