..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Ben bir öğretmen değil, bir uyandırıcıyım. -Robert Frost
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Sevgi ve Aşk
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Aşk Emridir Gözlerin
NUH KENİŞ
Şiir > Aşk ve Romantizm

Kaçıp kurtulmak mı aşk emridir gözlerin Bir namluya sürülmüş mermidir gözlerin En yalnız kentten daha yalnız bir yüreğim Akşama keder bağışlayan elem midir gözlerin Yaprak yaprak dökülür içimde hayat ağacı Ben can verirken bakışında,diridir gözlerin Dudağımda tuzlu sular,sözümde yangın Yandıkça kanat çırptığım alev midir gözlerin Kaçıp kurtulmak mı aşk emridir gözlerin Bir namluya sürülmüş mermidir gözlerin

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk
601 
 Aşkla Pazarlık Olmaz...  (mustafa deliorman)

Bazılarımız AŞKI pazarlık konusu olarak tartıstıklarını cok isittim,oysa AŞK hic bir zaman boyle bir konuya muhatap degildir,edilmemelidir de,iste buna istinaden bu yazıyı yazma ihtiyacını duydum..
602 
 Masumiyetin Sırları  (Y. Aynur Öztürk)

Öyle bir nefes al ki içinde olayım, dışarı verirken yanında. Nefesimizi boşa harcamayalım. Diyebilseydik keşke birbirimize: Hatırla, her yaptığın hatanın bedelinde sustuğumu, susarak kaybetmediğimi. Sabrettikçe zorluyordun sevgiyi. Oysa sana aşık olamazdım, arayışlarında binlerce kadın varken. Aslında yalan söylerken bile kendini kandırıyordun. Bilmiyordun; dimi gözlerine bakarken bütün dünyanı gördüğümü. Herkes masumum derde: Masumiyet sorar? Masumiyetin sırları ne?-Masum : Söylersem nasıl bakacaksın gözlerime? der.-Masumiyet: Kabuğunun dışına çıkma, yargılanırsın, iyisi mi sus! Susar!!! Masum bakış bir süre. Mahşer çıka gelir:-Mahşer: Kabuğunda kal, vurup kırmaya çalışanlara diren. Kırmayı başaran senindir. Kırıp da gider o başka.-Masumiyet: Sadece kendini kandıran susma payı var. Gözlerim, gözlerinde sustuğunda vazgeçtiğimi anladım. Hala masum rolü oynamana alışıyorum. Zor olan masum masumiyetin değerini bulabilmekti. Aktığım suyun önüne bend koyamazdım. Ne küçük bir sel ne de durgun bir göl. İçimizde suskunluğa daima bir gözlemci olacak. Nefes alabilmek susmak kadar elinde. Nefesi alırken içindedir. Nefes verirken atmakta. Kandırma kendini, bak susmak da, susamamak da nelere sebep.
603 
 Sen Giderken  (osman demircan)

Zarif bir çiçeğin renklerinde kırmızı dudakların vardır. Bahar dudaklarında şen şakrak kahkahadır. Güldüğün kadar mutlusundur, ağladığın kadar esir. Bırak koyuver gözyaşlarını, sevgilinin adı silinip gitsin. Seni güneşe muhtaç eden, gece karanlığında yıldızlara esir eden sevgili tüm yağmurları yüreğine doldurup da, sana üşüme bırakırsa, uzattığın ellerini geri çek.
604 
 Gül Arama ki Hazan Mevsimidir Gayrı  (Cafer ŞAHİN)

Sonbahar mevsimiyle ilgili düşüncelerim...
605 
 Az Taha...  (ALİ)

YORUMLARINIZI ESİRGEMEYİN
606 
 Biten Bir Aşkın Mîrası  (Ayşe Kaya)

Aşkım apansız göçeceğini hiç hesaba katmamıştı, bir anda gidiverdi, üstelik daha da çok gençti zamansız oldu ölümü. Yokluğuna alışmak hayli zor oldu seven kalbime ve ben daha buna inanamazken, kocaman bir yalnızlık bırakıldı ellerime “al bu sana aşkından miras kaldı” diye.
607 
 Hayat Bir Tuvaldir  (ERKAN)

hayatın gerçeklerine sahipken sahip çıkmak
608 
 Aşkın Kimyası  (Saadet Toksöz)

Günah, güzel olan her şeyi yasak ediyor. Belki de bu yüzden çok güzel geliyor insana...
609 
 Yasaklı Meleğin Sessiz Çığlığı  (Funda BİLGİLİ)

Geride seni, geride beni yasaklı melek yapanı bıraktığım zamanlar adımlarım şaşırıyor. Çarpıyorum beceriksizce sağa sola. Yalpalaya yalpalaya...İleri atılan adımlarım aslında geriye gidiyor. Ve bunu benden başka kimse bilmiyor...Sen bile. Paramparça olup
610 
 Kendi İçimizdeki Sevgiyi Boğazlamak Yerine Paylaşmak Daha Elzemdir.  (Göktu Kara)

Karacaoğlan, “ Ölümden korkup da gününün sayan, ölür gider yar koynuna giremez” derken “zaman “ın önemini vurgulayıp bir an önce sevginin dolu dolu yaşanmasının gerekli olduğunun belirtmiştir.
611 
 Filofobi  (YELİZ ŞENAY)

mahsuni'ye sormuşlar: -sesin neden yanık? -ateşe düşte yanma demiş.
612 
 Ey Sevgili Yana Yana Kül Olacağız  (osman demircan)

Önce seni, sonra beni, en sonra da evi yakacağım. Bacasından hiç duman tütmeyecek evin. Ne senin bana yandığını ne benim sana yandığımı kimse bilmeyecek. Bir yangın ki alevi sade yürekleri yakacak. Duygular harlanacak. Ne polisler cesedimizi tanıyacak ne de itfaiye bu yangını söndürebilecek.
613 
 Gülüşlerinle Alkışla Beni  (Cansu Özer)

Gülüşlerinle alkışla beni.Gözyaşların düşmeden,dudakların titremeden..ßütün Yüz Hatlarında kader yolumuz belirginleşsin..Aynaya bak sonra.. Ve alkışla beni.. Ellerin birbirine değmeden,yüreğinin sesiyle…
614 
 Döndün Ama Dönmedi Sarmanın  (FUNDA BİLGİLİ)

Bıraktığın minik kedicik büyümüş, kendi ayaklarıyla koşturur olmuştu dilediği yöne. Gitmek istediği yönde sen yoktun. Yağmurlar da bitmişti zaten. Şimşekler çakmıyor, onu korkutmuyordu. Islak da değildi tüyleri. Çoktan vazgeçmişti bulduğu her sıcaklığı dost sanıp sarmalanmaktan. İnsanlar olgunlaşır, kediler büyürdü.
615 
 Cehennem Artık Sevmemektir  (Simten K. Ataç)

Nefretin yıktığı yürekleri ancak sevgi onarabilir.
616 
 Dekorsuz Aşk  (Y. Aynur Öztürk)

Aşkın gücünü, yüzünde ara! Aşkın hükmünü, aşka sorduğunda; yitirdiğin yerdedir derim. Sessizliğimin içinde bir seferdedir. Anlatsam bendeki sensizliğini, bilemezsin! Ne varsa, harap olmuş kalptedir aşk. Gençliğimde aradığımı yaşlılığımda buldum, neylersin. Ya ben erken geldim dünyaya, ya sen geç kaldın vuslata, neylersin… Kader. Var mı, uçabilen kalbin ötesine?
617 
 Anlamsız Bir İç Çekiş  (elif dönmez)

Yoruldum… Tekrar tekrar okumaktan yabancı kelimeleri, yabancılaşan kelimeleri… El değmiş kelimelere dokunmaktan yoruldum… Hani benim kalbi olan, o saf, o yalın, o yalnızca benim olan kelimelerim?..
618 
 Sarılmak  (Mavi Sayfa / Uğur KÖROĞLU)

.
619 
 Aşka Dair Monolog  (Yeşim)

Hayatta varolan her duygu yaşanması gerektiği için vardır. Duygular iyi ya da kötü diye ayrılamazlar. Her duygu ayrı bir taddır, ayrı bir heyecandır.Aşk da bu duyguların en güzellerinden biridir kanımca..Mazoizmdir, sadizmdir belki de..Tadı damağımızda ka
620 
 Geç gelen sevda...  (Tenedos)

Beklenen anlar olduğunu biliyorum, seni bana, beni sana getirecek anlar... Duygulu anlar biliyorum aynı anda yaşanan, gözler buğulu... Hüzünlü anlar biliyorum, karşılıklı hissedilen...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 
62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 
93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117  Sonraki Sayfa
son eklenenler
"Sevme Sanatı"
Osman AKTAŞ
Deneme > Sevgi ve Aşk
Kanat Sesleri
Ebubekir Aslan
Deneme > Sevgi ve Aşk
Zihnimizdeki Zor Hayat
Onur Ömer Dara
Deneme > Sevgi ve Aşk
Nefes
Ebubekir Aslan
Deneme > Sevgi ve Aşk
Çocuk Ruhum
Busenur çolak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Kaybedilen Gülüş
Merve Kalkan
Deneme > Sevgi ve Aşk
Aşk'a Dair...
Semra Şenel
Deneme > Sevgi ve Aşk
Yarım Kalmalı
Elif Demiröz
Deneme > Sevgi ve Aşk
Hasretin Adı Yok
Hasan Pamuk
Deneme > Sevgi ve Aşk

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.