..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"İşimden büyük tat aldığımı söylemeliyim." -John Steinbeck
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Toplum ve Birey
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sen Şeytansın Ben Ademoglu
Gürkan BAYKAL
Şiir > Bireysel

Sen oradamısın.. sana sesleniyorum, duy beni, yalvartma beni, bana mahkum etme.. beynimle, kalbim arasında bir çizgidesin.. saklanma, çık artık... biliyorum oradasın. çünkü hayatımda ki, bütün fazlalık ları çıkardım geriye yanlız sen kaldın... sana sesleniyorum, kaçamazsın artık kandırma beni.. biliyorum....... .. nefretimin içindeki cehennemsin biliyorum .. ihanetimi gören gözlerimsin biliyorum .. cehennemin kapısına açıla

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Toplum ve Birey
321 
 Aşk Gerçekten Bir Hastalık Mıdır?  (Emine Pişiren)

Aşk, insan beyninde muhakeme ve yargılama yapan bölümleri de etkisiz hale getiriyor. Aşık olan kişiler, sevdiklerine karşı muhakeme yeteneğini kaybediyor. ’’Aşıkken tamamen kör oluyor’’ ve aşık olunan kişinin olumsuzlukları beynin bu bölgelerinin çalışmaması nedeniyle görülemiyor.
322 
 Yoksa Mektuplarımızı mı Yaktık?  (Emine Pişiren)

“ Canım Oğlum; Bu mektubu aldığınızda belki de ben yaşamıyor olacağım. Gelecekte neler yaşayacağımızı, kim bilebilir ki? Öyle ya, belki bir trafik kazasında, belki de bir ölümcül hastalık sonrası yaşama veda edeceğim."
323 
 Tutkular Ah O Tutkular!  (Eralp Elli)

Ne için geliyoruz dünyaya? Temel soru bu noktada! Yiyip, içmek, bolca eğlenmek, onunla bununla hoşca vakit geçirmek için mi? Kimilerimiz ve belki de çoğumuz için evet. Dışarıya veya kendimize baktığımızda göreceğimiz bir tek gerçek.
324 
 Bir Lider Aranıyor!  (Şahingöz)

Politikacılar gençleri anlayamıyor!Onları okuyamıyor!
325 
 Akletmek Yetmez - Kalbetmedikçe  (Meryem Rabia Taşbilek)

Akıl uçmak için, hedeflere ulaşmak için bir pisttir. Akılsız olmaz. Lakin akılla da yetinilmez. Yani yetinenler de hayatlarını pekala idame ettirirler. Onlara da hayat sergüzeştlerinde başarı ve mutluluklar dilerim.
326 
 Uyku Benim Neyime  (zafer koray)

Uyumayalım..Dünyamızı..Dünyamızdan önce ülkemizi gözleyin ve iyi analiz edein çağımızı.Bilgi depolayalım ki,fikir sahibi olalım. Sevgilerimle..
327 
 Arapları Sevmek  (Hayati Okur ERDEMOĞLU)

Sevgi, Mevla ve Mevlâna merkezli ve Yunus gönüllü olunca sınırlama getirme imkânı bulunmamaktadır. Gel gör ki, bu minvalde sevgiyi barındıracak gönlü taşıyacak beden yapısının da kale gibi sağlam, derya gibi geniş, toprak gibi mütevazı, güneş gibi cömert olması icap etmektedir.
328 
 O'na Mektuplar - 5  (Veysel Menekşe)

O'na Mektuplar...
329 
 Yüzleşme  (Ozan Onur TEK)

Öğrenci gözünden eğitim maratonu
330 
 Neden Bu Kadar Çok Kötülük Var!  (Şahingöz)

Daha iyi bir toplumda yaşamayı arzuluyorsak, kötülüğü yermek gerek!
331 
 Güneş Tekrar Parlar mı?  (Ramazan Karalar)

Havada buğum buğum güneş ışıkları ve bahar kokusu var artık. Ilgınların savruluşunu, dağ kekiklerinin sersemletici kokusunu duyar gibiyim şimdiden. Yaz mevsiminin özlemi iliklerime kadar titretiyor, göz bebeklerim toprak kokusunu doya doya teneffüs etmek isteyen beynime inat ufuktaki dağlara kayıyor.
332 
 Mezarlıklara İbret Nazarıyla Bakmak  (M.NİHAT MALKOÇ)

Günümüzdeki insanlar dünyayı gereğinden fazla ciddiye alıyorlar. Oysa ebedî hayat dikkate alındığında dünya hayatı ne kadar da kısadır. Bunu bile bile zamanımızdaki insanların alabildiğine lüks ve görkemli binalar yaptığını görünce şaşırıyorum. Dünya bu kadar ciddiye alınmaya değer mi? Türkiye’de istatistik verilerine göre ortalama ömür erkeklerde 65, kadınlarda 70 senedir. Bu sürenin 15 yılını(çocukluk dönemini) farkında olmadan yaşıyoruz. Kalıyor 50–55 yıl… O da dünya meşgaleleriyle öyle bir geçiyor ki hiçbir şey anlamıyorsunuz. Yaşı kemale eren, yetmişini deviren insanlara bugüne kadar neler görüp geçirdiklerini sorduğumuzda sadece yaşadıkları günü biliyorlar. Geçmiş geçmiştir; an bu andır.
333 
 Anlaşmazlık Komedisi  (Mehmet Sinan Gür)

Yurdum insanı bazen niye böyle yapar, akıl sır ermez.
334 
 Anlama Zorluğu Çekenlere Bir Kez Daha Duyurulur  (Nazmi Metin)

Ülkede yaşanan gelişmelerle ilgili eleştirel yazı
335 
 Birand'ın Anlattıkları!..  (Semra Arslan)

..Ben çocukluk yıllarımda televizyon izlemeyi severdim. TRT’nin bilindik sakin haber anlatımlarının dışında telaşlı yüksek sesli bir muhabiri dikkatimi çekerdi merak uyandırırdı on yaşında bir çocuk için.
336 
 İşgüzar Öğretmen  (Yunus Emre Coşan)

DağSes Gazetesi Yazıları
337 
 Elhamdülillah Müslümanız  (Veysel Başer)

Benim tanımlamam şu. Türk toplumu, Kuran Müslümanı değil. Doğruluğu belli olmayan kimi hadislerin ve hurafelerin Müslümanı.
338 
 Vagon  (Zugo Genç)

Hayat birbiri ardına aynı yolda ilerleyen vagonlar gibi aynı sona aynı baştan.tükenmek bilmeyen bir kahır yaşamak böylece farketmeden farkedilmeden usulca ve aynıca geçip gitmek yeterince paylaşılamayan bir ömrün ortasından acı ve katlanılmaz derecede bağımlı hayallere.
339 
 Oku... İkra  (Bedia Belkıs BALCILAR)

Düşünmek lazım azizim! Ne zaman düşünmeyi unutturdular. Unuttuk. Peşi sıra geldi yılgınlıklar, domino taşı gibi devrildi günbegün, fikrin huzur bulduğu cümleler. Kelimeleri küstürdük, hayatımızı yalnız kendimizden değil, geleceğimizden çaldık. Yavuz hırsız misali. Birşey olmamış gibi gayet rahat(ız)... Batmıyor raptiyeler oturduğumuz yerden. Muzip çocuklarımız yok ki, bize bir sıçramayla destuuuur çektiren. Velhasılı fikrin denizi orada duruyorken, biz plastik havuzda ayaklarımızı suya daldırmak için sıra bekliyoruz..
340 
 Ailenin 'Kara Koyunu'  (Seval Deniz Karahaliloğlu)

Galiba pek normal olmadığımı hassasiyetle, ilk teşhis eden rahmetli büyük annem oldu. ‘Bu kız, pek bir acaip’ demişti. Hafif kınayan bir ses tonuyla. Daha çocuk yaşlardaydım. Yani, bu tasvip edilmeyen ‘zıpır’ biri olacağım konu

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  Sonraki Sayfa
son eklenenler
24 Kasım’a Fikir Fonu
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Toplum ve Birey
Problemler Çözüldükçe
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Andımıza Dair
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Toplum ve Birey
Liyakat
Alp Şahin
Eleştiri > Toplum ve Birey
Bildiğini Bilebilmek
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Toplum ve Birey
O Bir İnsandı
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Kahramanlar ve Figüranlar
Alp Şahin
Eleştiri > Toplum ve Birey

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2018 | © , 2018
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.