..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşama karşı sımsıcak bir sevgi besliyorum... -Dostoyevski
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Entelektüel
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Leyla'ya Mektuplar - 2 (Gurbet Eller)
Mehmet Altekin
Şiir > Özlem Şiirleri

Bir zamanlar benimde, sevenim vardı Bir an görmeseydim, isyan ederdim, Ilgın nefesini, kor sanırdım, Sanki çıra gibi, yanışı vardı Öyle mahzun yüzü vardı Güneş ışını saçan, gözleri vardı Öyle melek sözleri vardı, Öyle şirin huyları vardı. Böyleydi leyla, böyleydi işte, Öldürürüm kendimi ben bu gidişle, Ne yazık ki leylamı, Merhametsiz, merhametsiz Sevdiğimi, Gurbet eller Gurbet eller Gurbetler aldı, İpek saçlarını tarayışınd

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > İnceleme > Entelektüel
41 
 Felsefe Üzerine Düşünceler  (ölümün şairi)

felsefe....
42 
 Ölüm Üzerine Aforizmalar  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

John Arbuthnot: Her siyasi parti, kendi yalanını yutarken ölür Jules Renard: ölüm iyidir, bizi ölüm düşüncesinden kurtarır. Juvenal :Yaşlılık ölümden çok daha korkunçtur. Kalevala (Fin destanı):Boş evden ölü çıkmaz. La Fontaine : ölü bir imparator olmaktansa, yaşayan bir dilenci olmak daha iyidir.
43 
 Birkaç Atasözü  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Gavurun tembeli keşiş,Müslüman'ın tembeli derviş Işığını akşamdan önce yakan,sabah çırasına yağ bulamaz İti,öldürene sürütürler
44 
 Birkaç Güzel Söz  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Böbürlenme! Treni hareket ettiren düdüğü değildir.
45 
 Savaş Üzerine Aforizmalar  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Benjamin Franklin : savaşın iyisi , barısın kötüsü yoktur. Buckel : yurdu savunmanın en ucuz yolu eğitimdir. Burke: savaş, bulduğu ülkeyi bir daha bırakmaz. Can Dündar : Önemli değil kaç kez yenildiğin, önemli olan kaç yenilgiden sonra yeniden doğrulabildiğin. Cemil Meriç : Münakaşada zafer mağlup olanındır, yenilmek zenginleşmektir.
46 
 Duyumsuzluk  (taci)

aslında okunmaya değmeyecek bir yazı belkide saçmalamalarla dolu bir yığın zırvalık. Cünkü ben çoğu yazıyı okuduğumda kendimde o kadar eksiklikler buluyorum ki sonra ürperiyorum. ve yanlış yoldayım diyorum.
47 
 Bilgi - Kitap ve İmge Üzerine Aforizmalar  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Nietzsche : yarı-Bilim tam Bilimden daha üstündür. O, sorunları olduklarından daha kolay görür ve bununla görüşünü daha anlaşılır, daha inandırıcı kılar. Thomas Kuhn : Birbiriyle çatışan birçok karşıt Bilimsel görüşten sonunda galip gelenlerin bu güne kadar getirdiği bir Bilim söz konusudur. Thomas Kuhn : Paradigmalar birbiriyle yarışan farklı Bilimsel yaklaşımlardır.
48 
 Akıl - Namus - Çıkar ve Gerçek Üzerine Aforizmalar  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Colley Cibber:Yoksulluk, namuslu ahmakların mükafatıdır. Demokritos : Duyular akla şöyle diyorlar:”Zavallı akıl,kanıtlarını bizden alarak bizleri yere vurmak mı istiyorsun?Yere vurma,senin için yere yıkılma olacak.” Derrida : gerçeklik yanılsama olduğu unutulan yanılsamadır
49 
 Ana - Baba ve Çocuk Üzerine Aforizmalar  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bernard Shaw : çocuklarınıza ders vermek istiyorsanız bu hiç de gerekli değil kendinizi örnek gösterin. Ama sizin gibi olmaları için değil, sizin gibi olmamaları için. Cemil Sena : Anneler çocuğu akıllarından tutacakları yerde, ellerinden tutarlar. Churchill:Bir ulusu yönetmek, dört çocuğu eğitmekten daha kolaydır.
50 
 Türkiye'yi Yöneten Siviller  (Mustafa Kemal ŞEN)

2. Dünya Savaşı`nın sona ermesi ile birlikte emperyalist güç olan ABD ve İngiltere - Almanya - Fransa`nın başını çektiği AB artık ülkelerle tek tek savaşarak ülkelerin kaynaklarını iş gücünü iradesini sömürerek kendi hegemonyalarını oluşturmuyorlar. Bunun yerine halkların dönüşümü yoluyla kendilerine bağımlı kitleler oluşturuyorlar.
51 
 İhl Leri Irakta İstihdam Edelim Paşam  (HASAN MAHİR)

İHL’lileri Irak’a gönderdiğinizde içiniz rahat olur. İHL ler” Müslüman’ı Müslüman’a kırdırmak” formülü ile istidam edilmiş olurlar. Sizde sıcak yataklarından uyandırdığınız çocuklarınızın başlarını okşayarak özel okullara gönderirsiniz. Ceplerine koyacağı

Önceki Sayfa  1 2 3 
son eklenenler
Hasretin Sebebi: İlham
Yûşa Irmak
İnceleme > Entelektüel
Bilgelik
Yûşa Irmak
İnceleme > Entelektüel
Sabahattin Ali
Haydar Köprülüoğlu
İnceleme > Entelektüel
Deli Mektuplar - 30
Veysel Menekşe
İnceleme > Entelektüel

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.