..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"İşimden büyük tat aldığımı söylemeliyim." -John Steinbeck
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Toplum
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Leyla'ya Mektuplar - 1 (Kadın Üstü Kadın)
Mehmet Altekin
Şiir > Aşk ve Romantizm

Tanrı seni yarattığı için tanrıdır, Güzelliğin, gökten inen nurları andırır Binlerce yıl gelip geçse, Cihan tersine dönse, Ecel bana gel dese, Dudakta yine adın, Sen kadın üstü kadın, Aşk olmalıymış adın, Hayat bağım kopar, Başkasına gitme sakın. ---------------------------------- Akıyor gözyaşlarım kalbime ılık ılık, Bilmem nasıl geçecek, bu hüzünlü ayrılık, Aşkımın karanlığı, sararken gözlerimi, Koklardım ben sen diye,

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Toplum
101 
 Bol Şanslar!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Ekonomimizi yabancılara kaptırdık! Dilimizi de… Girin Alışveriş merkezlerine, çıktığınızda, sepetiniz yabancıların ürünleriyle dolar! Sakın yabancı ülkelere gidemediğim diye de üzülmeyin.. Zaten içindesiniz! Artık okullarımızda “Yerli Malı Haftası!”da tarihe karıştı. Neyimiz kaldı okula götürmek için? Bu konuyu bir kenara bırakıp sizi eski İran’da bir yolculuğa götüreyim; “İran Şahı 1889 yılında sergi için Avrupa’ya gittiğinde ülke dışında siyasetine devam eden Cemalettin Afgani’ye; kafirler arasında ömür tüketeceğine İran’a dönmesini ve ona önemli görev vereceğini ima eder. İsterseniz Cemaleddin Afgani’yi yakından tanıyalım.
102 
 Çabalayan Adam Niyazi Çapa  (Yunus Emre Coşan)

DağSes Gazetesi Yazıları
103 
 Kaynana Gelin Kavgaları  (Ayhan Sarıkaya)

Günümüzde toplumsal yara olarak gördüğüm ve sezinlediğim eşlerin geçinemeyip yapmış oldukları ayrılıklarda ; kaynana gelin kavgalarının baş aktör olduğuna inandığım için bu yazıyı yazma gereğini duydum...
104 
 Sigara İçen Öldü De... 2  (seyfullah ÇALIŞKAN)

Köylü çocukları sigara bulamadıkları için ağaç yosunu, mısır püskülü ve kuru yaprakları gazete kağıdına sarıp sigara gibi içtiklerini anlatırlar. Büyüdüğüm kasabanın yarısından fazlası tütüncülükle geçindiği için bizler tütün sıkıntısı çekmezdik. Sigara kâğıdı bulmak zordu. Paketle satılan sigaralar bulamadığımız zaman gazete kâğıdına sarılmış tütün içerdik. Tütün sarmak için gazete kâğıdı kullanmışsanız bilirsiniz. Tütün sarmak için hiç uygun değildir. İğrençtir ve tütün değil kâğıdın kendisi genzinizi yakar. Gözlerinizden sicim gibi yaş getirir.
105 
 Fatma Nine'nin Günlüğü - 3  (Kâmuran Esen)

Mudurnu şivesiyle yazılmıştır.
106 
 Giyotin İstiyoruz, Giyotin İstiyoruz!  (Var Samsa)

Eski bir hikayedir, duymuşsunuzdur belki: Tanrı yeryüzüne toplam bir avuç akıl fırlatmış, yeryüzündeki insan sayısı arttıkça, fert başına düşen akıl katlanarak azalmış. Sembolik bir hikaye elbette.
107 
 Guvende Degiliz  (Alp Şahin)

Yolda yuruyorsun, bir patlama sesi ve ne oldugunu anlamadan yerde buluyorsun kendini. Burnun kaniyor, dudaklarina kan geliyor, ne oldugunu anlamaya calisiyorsun...
108 
 Zor Olan da Budur  (Kerim Baydak)

Senin beni görmezden gelmen, benim yok olduğum anlamına gelmez. Benim seni aramam, senin vazgeçilmez olduğun anlamına hiç gelmez. *** Sana bakışım, ona benzediğin içindir. Köşe-bucak kaçıyorsun ya, neden, niçindir?
109 
 Kelimeler Kavramlar - Akıl Cehalet  (MUSTAFA ESER)

Kavram Kargaşası içinde boğuluyoruz.
110 
 Muhteşem 8 Yıl  (Müşerref ÖZDAŞ)

İktidar kayığında iken saltanat kayığının hayalleri kurulur belki ama en son binilecek kayık ‘’ İmam’ın Kayığı’’ dır.
111 
 Bendeyişler - 6  (Nilüfer Aydur)

Sezgi, hayat boyu helezonlar çizerek yürüdüğümüz yola bıraktığımız işaretlerin, gerek gördüğümüzde bulunduğumuz yerden bakarak okunmasıdır. Genellikle işaret olarak ekmek kırıntıları kullandığımızdan okuma güçlüğü yaşarız. Çünkü içimizdeki kuşlar, bıraktığımız bu kırıntılar sayesinde yaşar. Bazılarımız en başından itibaren işaret olarak çakıl taşları kullanmıştır. Onlar sezgileri güçlü ve fakat yalnızdırlar.
112 
 Cemre'den  (reyhan sur)

Bekir Yıldız, 8 Ağustos 1998' de aramızdan ayrıldı. Bir Yıldız daha kaydı.. Ruhu şad olsun...
113 
 Kutsala İlişkin  (Nilüfer Aydur)

Bugün yaşamakta olduklarımız ve yakın bir dönemde yaşayacak olduğumuzdan şüphe duymadığımız; insanın yıkımına, kıyımına yönelmiş genel gidişatımız bizi acil olarak bir zeminde buluşmaya zorunlu kılıyor. Özellikle yaşadığımız kültürel coğrafyanın görmezden gelinmesi imkânsız iradi teslimiyetçiliği; hızlı devrimlerin, aşağılamaların, yok farz etmelerin üstesinden gelemeyeceği ve bu sebeple her şeyden önce anlaşılmaya ve kabullenilmese bile, insanlık adına geleceğe yönelik daha iyiyi hedefleyenler için, en azından kendisini tanımaya mecbur bırakıyor bizi.
114 
 Bayramda Anıtkabir Ziyareti Şart Mıdır?  (Kâmuran Esen)

Siz siz olun; gitmek istemediğiniz hiçbir yere ille de gitmek için kendinizi zorlamayın. Zorla giderseniz, gittiğiniz yere zaten yakışmazsınız. Pembe üstüne kırmızı giymiş gibi, sırıtırsınız.
115 
 Nihat Doğan'a Uzanan Eller Kırılsın!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Ve hala kadın şiddeti bitmiyor ülkemde… Her gün gazete sütunlarında mor gözlerdeki hüzünlerin çığlıklarını üzülerek okuyoruz… Kadınlarımız, yani ana dediğimiz, aşımızı kaynatan, tarlada alın teri döken, yerine göre; ‘yemeyip yediren’, çocuğu için gece uykusuz kalan kadınlarımız en güvendiğimiz polisinden koruma istese de, kâh sokak ortasında, kâh kendini boşluğa bırakarak ölümün eşiğinden kurtulamıyorlar…
116 
 Nasıl Bir Duyarsızlıktır Bu Yazıklar Olsun  (Ahmet Zeytinci)

Nasıl bir anlayış, nasıl bir duyarsızlıktır bu, hem de edebiyat dünyasında yapılan bir duyarsızlık... Şairler ve yazarlar, savaştan, zulümden, soykırımdan yana asla olamazlar, olmamalılar... Edebiyat, edepli insanlar tarafından yapıldığı zaman daha da bir anlam kazanır, bunu akıldan çıkartmamalı...
117 
 Tek Derdimiz Aldatılmak mı?  (ESRA BAYKAL ÇETİNKAYA)

Bir 15 yıl daha bu değişen kadın profilinin ekmeğini yiyecekleri ortadadır ama sonrası Amerika’nın yeniden bekarete önem verip, çekirdek aileye dönmesi gibi olacaktır, biz de “Ah nerede hata yaptık!?” diye dövüneceğiz.
118 
 Kızların Cep Telefonlarını Toplatalım  (Cafer ŞAHİN)

Gençlerimiz özellikle de genç kızlarımız tamamen suni ve sanal bir alemin girdabındalar.Durumları gerçekten vahim ve S.O.S alarmı veriyor!
119 
 12 Fransız ve Mükemmel Dünya  (Levent Ölçer)

Mükemmel bir dünyada yaşıyor olsaydık Fransa'daki karikatür için verilecek cevap mermiler olmazdı..
120 
 Eksilere Gitmeye Meyilli  (Ayten Topal)

Aklın kustahligi ve birey lüks çıkarımı birleşince vicdan sömürgecilerin ortaya çıkması beklenen olasiliklardan yalnızca biriydi.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Kadın...
Ebru Otuzbir
Deneme > Toplum
2020 Bit Artık
Aysun Güven
Deneme > Toplum

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.