..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Herşeye imgelem karar verir. -Pascal
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Son İntihar Mektubu
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > İtiraflar

Şu ana kadar yazdığım tüm yazılarım, intihar düzeyinde acılar içinden çıkmıştı. Şimdi ise son intiharımı ediyorum ölüm yolunda. Bu yolda bana güzel hüzünler yaşatan ne yazık ki genetik babama, karanlığa, yollarını aşındırdığım adama teşekkürü borç bilirim. Güzel acılardı hepsi. Eğittiler beni. Nefreti, kini, yalanı, affet

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
 Evli Çiftler Nasıl Piknik Yapar  (Kâmuran Esen)

Sıradan bir pikniğin öyküsü.
 Yoksa Aklımız Firarda mı?  (Emine Pişiren)

“Anneanne biliyor musun ?” “ Neyi yavrum?” “İclal hamileymiş…” “ İclal de kim?” “Yiğit’in karısı…” “Yavrum ben ne İclal’i ne Yiğit’i tanırım. Kim onlar?”
 Dünya Kadınlar Günü  (Kâmuran Esen)

Ağrısız çocuk Doğurmadım. Hazır sofraya Oturmadım.
 Dile Benden Ne Dilersen...  (Emine Pişiren)

"...60'li yaşlarındaki evli bir çift evliliklerinin 35inci yılını sakin, romantik bir restoranda kutlamaktadırlar. Aniden önlerinde zarif ve güzel bir peri belirir ve şunu söyler: - Bu kadar uzun bir süre örnek bir çift olmanız ve hep birbirinize sadık kalmanız nedeniyle birer dileğinizi yerine getireceğim..."
 Mobil Terör  (Şevket Başıbüyük)

Serseri mayın gibi ortalıkta dolaşan şu genç bayanların elindeki cep telefonunu alacak kimse yok mu? Kimse yok mu cep telefonla gelen mahremiyetin tükenişine ‘dur!’ diyebilecek… Genç kızlarımızın elindeki o cep telefonlarını almadıkça; sokak köşelerinde, muhtelif izbe yerlerinde henüz çocuk denilecek yaştaki kızlarımızla vuku bulan gayrı meşru gizli buluşmalar, beraberinde gelen mahremiyetin tükenişi, ahlaki çöküntü ve “aile hayatı” diye bir kavram kalmayacaktır… Bu nedenle; serseri mayın gibi ortalıkta dolaşan şu bayanların elindeki cep telefonlarını almanın ve bu gidişata “DUUUR!..” demenin vakti gelmiştir, diye düşünüyorum….
 Sen Anca Kovaya Benzersin, Kadın Artıklarıyla Dolup Taşan  (osman demircan)

Bir yağmurun önce üzerimde ıslaklık olduğu, sonra üşüme bıraktığı bir an gibisin. Gözlerimde önce sevinç ışığı iken, sonra kör eden bir karanlık gibisin. Sen kumsala yazdığım sevgi sözcüklerimi silen dalgasın. Beni boğmasan da, gırtlağıma kadar bana dert yaşatansın. Bir hançersin, iki tarafı keskin. Sana ne yandan yaklaşsam, yüreğime saplanırsın. Bari öldür beni de, senin zevklerin ve hırsın için her gün kan kusmayayım.
 Öğretmenler Odası  (osman demircan)

Ben bir öğretmenim... Öğretmenler odasında arkadaşlarla ne konuşacağımı bilememekteyim. Bir arkadaşla konuşayım dediğim anda, onun gözlerinin bayan öğretmenin bacaklarında olduğunu fark etmekteyim. İçime bir sıkıntı girmesiyle susmaktayım.
 Kum Torbası  (Ömer Akşahan)

Nerden bilebilirdim ki, İstanbul denen 15 milyon insancığın yaşadığı bir yeryüzü efsanesinde insanların kum torbası niyetine kullanılacağını.
 Hantal Şirket Dinamik Şirket  (Ömer Akşahan)

Esasen derdim krize çare üretmek değil. İşin uzmanı hiç değilim. Ama aşağıda soracağım soruya vereceğimiz yanıtta bazı ipuçları yakalanabilir. Bu tür krizlerde gemisini sağ salim limana ulaştıran şirketlerin yapısı nasıldır?
10 
 Bir Çeşit İş Baş - Vuruşu  (bekir berk)

Büyük firmalara yapılan iş başvurularının, insanı nasıl çıldırtabileceğine dair bizzat tecrübe edilerek yazılmış bir deneme...
11 
 Domuz  (osman demircan)

Kış bir çocuğun elinden ve boşalan un çuvallarından anlaşılır. Üşüyorum anne. Kırağı düşmüş buğday başaklarıyım. Benden sıcacık ekmek olur mu anne? Kucak dolusu ekmekler dökmek istiyorum sana. Başka çocukları da sev diye anne. Güvercinleri besler gibi sev onları. Belki o çocuklar, benimle kardeş olurlar. Belki o çocuklar insan olmanın tokluğuna varırlar. Sen başka anneler gibi olma sakın. O anneler ki, kendi çocukları başka çocukları döverken, güzelleşirler. Kendi çocuklarına dokunulduğunda ise, çirkinleşirler.
12 
 Televizyonlar ve Evlilik Programları  (Fuat Türker)

Bazı annelerin toplumda yerleşmiş olan "kızımı ne doktorlar ne mühendisler istedi vermedim" sözü kızını yüceltmek değil aşağılamaktır. Bu sözü annelerin gururlanarak söylemeleri onların ne denli cehalet içinde ve Allah’tan uzak yaşadıklarını gösterir. Allah’ı aşkla seven, O'ndan korkan ve O’nun sınırlarını korumaya çalışan bir annenin kızının eşi olacak insanda aradığı özellikler bunlar olmamalıdır.
13 
 Anneler Biraz da Kendinizi Düşünün!  (Cengiz Özder)

Anneler günü yaklaşırken, anneler için günün anlamına uygun bir yazı. Anneler biraz da kendinizi düşünün!
14 
 Amaca Hizmet  (osman demircan)

Türkiye'de önemli olan vatana hizmet değil amaca hizmettir. Birtakım odaklara ve gruplara hizmet ediyorsan başarılısın demektir. Yani iyi bir yönetmenin yatağından geçmedikçe başarılı bir assolist olamazsın mantığı her yerde geçerli. İşte bu yüzden birçok kurum ve kuruluş yatak odasından farksız. Affedersiniz her yer salatalığın keyfine göre yönetiliyor. İşte bu yüzden ortalık hıyar gibi adamdan geçilmiyor.
15 
 Aile İçi "Şiddetli" Şefkat  (Fuat Türker)

Aile bireyleri için şefkat çok büyük bir nimettir, Allah’ın inananlara verdiği özel bir duygudur, iç enerjisidir. Allah’ın beğendiği ahlaktır. Şefkat, Allah’ın Rahman Rahim isminin tecellisidir.
16 
 Kur'an'da Erkek Üstün Mü?  (Fuat Türker)

Masum insanların zina ile suçlanmaları tarih boyunca yaşanan bir durumdur. Bu sebeple Kur’an, zina ve fuhuş olaylarında dört şahit öngörür. Zinaya dört tane açık şahit istenmesi, kadın ve erkek tüm insanlar için müthiş bir hayat garantisidir.
17 
 Evlilik  (osman demircan)

Eş mi arıyorlar; yoksa eleman mı arıyorlar belli değil. Artık herkes çalışan, kadrolu, süreli maaşı olan birini arıyor. Kimse kimsenin, kişiliğiyle, ahlakıyla, nitelikleriyle ilgilenmiyor. Tilkinin üzümle ilgilenmesi gibi insanlar birbiriyle ilgileniyor. Tüm aşklar kurnazca. Tüm aşklar palavra.
18 
 Evlerin En Dayanıksızı...  (Fuat Türker)

... eşler, Allah aşkından kaynaklanan tutkuyu birlikte yaşarlar. Tutku, Allah aşkının insan ruhunda meydana getirdiği şiddetli hazdır. Müminin seçtiği eş onun cennet arkadaşı, sonsuz cennetteki eşidir.
19 
 Aslında O İyi De...  (Şahingöz)

İş hayatında bu çelişkiyi yaşayanlar için kendi yaşadığım tecrübeleri aktardığım bu yazıyı bir kenarda saklayacaksınız!
20 
 Yeni insan türü, Homo Ekonomicus  (Şahingöz)

Yeni dünya düzeninde, eğer ekonomiden anlamıyorsanız, üretken olamıyorsanız, ticarete önyargı ile bakıyorsanız, bütün hedefiniz devlet sektöründe bir işe kapılanmaksa, ne yazık ki siz yeni türle rekabet edemeyeceksiniz demektir!
son eklenenler
Özgüven Geliştirme Teknikleri
furkan dede
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Baron Kılıklı Bey
Alp Şahin
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Yoksa Aklımız Firarda mı?
Emine Pişiren
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Liyakatli İnsanı Bulma Meselesi
hüseyin hilmi arslan
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
İşçi Bayramında Sosyal Açıklarımız!..
Semra Arslan
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Zenginliği Anlatalım
Mehmet BİNİCİ
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Sekiz Evlat Büyütmüş
tülay aslan polat
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Evlilik
osman demircan
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Evlerin En Dayanıksızı...
Fuat Türker
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Kur'an'da Erkek Üstün Mü?
Fuat Türker
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Aile İçi "Şiddetli" Şefkat
Fuat Türker
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Dile Benden Ne Dilersen...
Emine Pişiren
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Öğretmenler Odası
osman demircan
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Mobil Terör
Şevket Başıbüyük
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Domuz
osman demircan
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Televizyonlar ve Evlilik Programları
Fuat Türker
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Bir Çeşit İş Baş - Vuruşu
bekir berk
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Hantal Şirket Dinamik Şirket
Ömer Akşahan
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı
Kum Torbası
Ömer Akşahan
Eleştiri > İş Dünyası ve Aile Yaşamı

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.