..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Her şey ancak sevgiyle satın alınabilmelidir. -Andre Gide
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Gelecek
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Ne Düşünüyorumki
Atılgan Günal
Şiir > Aşk ve Romantizm

...NE DÜŞÜNÜYORUMKİ ...SANKİ YAPRAKLARINI SAYDIĞIM PAPATYALARDAMI ÇIKTIN ...BİR ACELEYLE KARŞIMA ÇIKTIN ...O ACELEYLE YIKILDIN GİTTİN ...SEN DE SANDINKİ BEN ÇOK SAFIM ...MERAK ETTİYSEN BENDEKİ DEĞİŞİKLİĞİ ...HÂLÂ KÂĞITTAN GEMİLERİ YÜZDÜRÜYORUM ...ELLERİMİN İÇİNE GÜLEN YÜZ ÇİZMEYE DEVAM EDİYORUM ...OYUNCAK ARABALARI HÂLÂ SEVİYORUM ...EN KÖTÜ HİSSETTİĞİM ANLARDA ...YİNE SULTAN AHMET MEYDANINDAYIM ...ONYEDİ YILDIR DEĞİŞTİRMEDİĞİM CÜZDANI

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Gelecek
 Sizin Çocuğunuzun da Bir Pulsuz Dilekçesi Vardır  (M.NİHAT MALKOÇ)

Dünyanın en uzun ve meşakkatli işidir insan yetiştirmek…Onun içindir ki bütün toplumlarda ana ve baba kutsaldır.Resulullah’ın kavliyle söylemek gerekirse “Cennet anaların ayakları altındadır.”
 Gereklilik Kipi  (Mahnaz Forouzandeh)

-malı -meli
 Tbmm'de Yedi Maddelik Anayasa Değişikliği Neyi Çözer?  (Cemal Zöngür)

Devlet otoritesinin her dediğinin geçerli olduğu toplumlarda, siya partilerin varlığı vitrinleri süsleyen manken misalinden başka bir anlam ifade etmemektedir. İşte bunun için sürekli Türkiye’de demokrasinin olmayışı dile getirilmektedir.
 Evliya Menkıbelerinden Türk Fantastik Edebiyatına  (Oğuz Düzgün)

Bugün batı Fantastik Edebiyatında kullanılan pek çok Fantastik Motifin aslında bizim fantastik dünyamızdan alıntı olduğu yönünde ciddi şüphelerim var...
 Yirmi Yıl Sonraya Mektup  (Edip Ayhan Balkaya)

Hepimizin gelecek ile planlar yaparız.Kimimiz korkarak kırılacağını bildiğimiz umutlarla geleceğe sarılır kimimiz çoktan pes etmişçesine yatarız. Ben hep kendime karşı yapılan hataları başkalarına yapmamaya çalıştım.Bu bende büyük bir saygı duyma durumu oluşturdu.Sonra bir gece yalnız başıma elektiriklerin kesilmesiyle odamda düşünmeye başladı.Ben büyürkende hatalar yapılmış,geleceğim çizilirkende yapılmış işte bu hatalar daha ilerisinde karşıma çıkmasın diye yolun yarısında işime yarayacak bir gençlik broşürü hazırladım...
 Gitmek mi zor yoksa bunu düşünmek mi?  (DİDEM SEVİNÇ)

Gidiyorum....omuzlarımda eskimeye yüz tutmuş bir kalbin ağırlığı,ellerimde harap edilmiş sevgi atlası,gözlerimde akıtmamaya çalıştığım son damla yaş ve bedenimde yorulmuşluğun verdiği bitkinlik..gidiyorum!
 Bu Mektup Size  (Ebru)

Evet, evet... Bu mektup size...
 Dijital İlüzyon  (Ayten Suvak)

Neredeyse her alanda gerçeğin yerini almaya hazır görünen "Dijital İlüzyon" gelecek yaşamımızı ne ölçüde etkileyek acaba...
 Bir Gün Gelecek Bir Gün Kalacak  (Aysel AKSÜMER )

Gelecek; geçmişi yastık yapıp, geleceği saten parlak kumaşlardan örülü yorgan yapıp üstümüze çekeceğimiz güzelliklere tanık olsun hep. Umduklarımızı yaşayalım, yaşarken de tat alalım.
10 
 Yanlış Bir Gün  (gamze)

YANLIŞ BİR GÜN
11 
 Uçurtma ve İnsan  (suat engin yılmz)

Uçurtma ve insanlar arasındaki benzerlik ortak amaç
12 
 Takvim Yaprağı Sonbahardan Sarıdır; Hayattan Çalar  (Umut Kazan)

Bir ömür kaç takvim yaprağı eder? Ve sonbahar yaprağı gibi sararmış bir hayatı dalından koparmaya gözyaşınızın gücü yeter mi? Sonunda hayatınızda baharların sayısı ya eşit olacaktır. Yada bir bahar önde olacaktır. Önde olan bahar neden ilkbahar olmasın...
13 
 Azize & Eşik  (leyla uzunveli)

bilinmeyenlerle dolu bir dünyaya adım atan durugörü sahibi genç bir kadının başından geçenler ve gizemli kalmış ölümü
14 
 Sarılmak gelir içinden  (Birkan ASKAN)

Nedenlerini düşünüyorsun../Neden bu kadar uzak../neden bu kadar sessizlik..ve yalnızlığı zamanın..herşeyin bir nedeni var elbet seni beklemekten../Belki hiç yaşamadığın birşey...
15 
 İnsanlık Kültürünü Yedeklemek - V0. 0  (İlker Fıçıcılar)

Bilgiyi ve kültürü çok kırılgan ortamlarda tutuyoruz. İskenderiye Kütüphanesi'nin uğradığı yıkımı unutmamalı, ve katlanarak artan bir hızla oluşturmakta olduğumuz insanlık kültürünü yedeklemeliyiz. Bu yazı dizisinde bunun biraz ütopik ama oldukça mantıklı ve yapılabilir bir yolu anlatılacak.
16 
 Günü Kurtarmak...  (Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri)

Dünü kurtarmak için günden, günü kurtarmak için yarından olma ... Atakan Korkmaz
17 
 Çık Git Artık Ey İklim  (Haydar Köprülüoğlu)

Bu yazımın özeti, yeteri kadar geliştiremediğimiz demokrasimiz sorunlar yaratıyor. Ayrım yapılmadan bu sorunları yalnız Kürt halkı değil, hatta Kürt halkından daha çok bütün kesimler yaşıyor. Sivil toplum örgütlerinde, sosyal kurumlarda, bürokraside eskiden kalan ve bugün de kayıp annelerinden, faili meçhul cinayetlere kadar pek çok sorunlu aileler var. Güneydoğu'da terör dolayısıyla boşaltılan, yakılan, yıkılan binlerce köy, elden çıkan, başkasının eline geçen mera, bağ, bahçe, tarla var. Bu gerçekler dururken, o bölge halkından yakınlık beklemek zor. Üniter devlet yapımıza karşı aykırı düşünceler taşıyan BDP ve yandaşlarına cevabımız, bu boşluklara ilgimizi yönledirmekle olur. Saygılarımla.
18 
 Gurbetlik Meseleler!..  (Deniz Ak)

Gurbetlik!.. İnsan bu kelimeyi düşündüğünde dahi yüreğinde hemen bir şeyler sızlıyor, sadece düşününce!.. Bak nasıl da hemen düştü yüzünüz!.. Evet zor bir kavram, uzaklık ifade ediyor, vatan hasreti yurdundan!.. Bu kelimeyi sadece insanda değil, eşyada da deneyin yine aynı..
19 
 Suç da İşler Güçlüsü  (Haydar Köprülüoğlu)

Yazımda da belirttiğim gibi Atatürk'ün eli çok güçlü değildi. Tek parlili bir siyasi yapı, mümeyyizli, çift dereceli seçim,bugünkü anlayışımıza göre bir lideri , siyasi yönde güçlü yapamazdı. Onun önderliğinde kurulan Cumhuriyet, devrimler ve lider Atatürk,Türk toplumu tarafından büyük kabul görüyordu. Olayları önceden sezme gücü vardı. 1. Dünya Savaşını Osmanlı İmparatorluğu'nun kaybedeceğini önceden söylemişti. Mustafa Kemal, rütbece kendinden büyük muhatabına bir hareketi sebebiyle karşı çıkınca, işimize karışma Kemal cevabıyla karşılaşmıştı. Atatürk Falih Rıfkı Atay'a anlattığı bir anısında o muhatabına şunları söyler : "...Evet çok şey yapacaksınız, fakat yapacağınız şeyler korkarım ki memleketi içinden çıkılmaz bir girdaba sokmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Eğer ben ve benim gibi düşünenler, o gün hayatta bulunursak, sizin bugünkü sözlerinizi takdirle yad etmeyeceğiz. Temenni ederim ki, bizi çıkılmaz müşkülat içinde terketmeyeseniz" demiştir. Saygılar.
20 
 Belki Bir Gün Mutlaka!  (BİLAL COŞKUN)

Zamanı durduracağım o vakit! gidişlerin hepsini sileceğim lugatlardan, ayrılığa dair ne varsa topraklara gömeceğim en derinlere! gülüşlerimi güvercin kanatlarına yükleyip uçuracağım iklimler ötesine.

1 2 3 4 5 6  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Ç'alışmak
Elif Özcan
Deneme > Gelecek

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.