..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bu hafifçe kenara itilecek bir roman değil. Daha büyük bir şiddetle uzağa fırlatılmalıdır. -Dorothy Parker
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Sevgi ve Aşk
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Deliksiz Suskunluk
Aysel AKSÜMER
Şiir > Başkaldırı

Dönsün istersin dünyayı İyilik, güzellik ve sevgiyle Oysa dönen dolaplardır Kapalı kapıların ardında. Uğramak istersin Bildik yürek köşelerine İki sohbettir, iç döküştür Bir fincanın kulpuna tutturduğun. Acı tortu değil Hatırdır beklediğin Lakin keşkeleri farklı Yalanları boldur hayat cafelerinin. Hafifçe süzülen gözyaşlarının Tonlarca ağırlığı vardır sol yanında Ağla, rahatla oh ne ala Nasihatını kendine sakla dünya. A

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk
181 
 Şimdi Ölmeli/yim Biliyorum  (İsmail Sarıgene)

Şimdi ölmeli/yim biliyorum... Önce senden, Sonra tüm bulutlardan özür dilemeliyim... Çünkü eriştiremedim ayaklarını mutluluğa.. El çektiremedim üzerinden matemi de siyahı da.. İçindeki yalnızlığa bir kurşun olmalıydım... Yüreğine değen özlem değil... Sana uzanan yol olup boyanmalıydım ziftlere.. Sonra senin terinde temize çekmeliydim tüm harflerimi.. Şimdi ölmeli/yim biliyorum... Yüreğimin kuyularına sarkıtılmış bir yemin.. Ellerime tutuşturulmuş bir ilan.... Yüzüme sürülmüş bir iz'an.. Ve avuçlarımdan kayıp giden bir masal. Ve senden kalan bir dipnot gözlerimde kanayan..
182 
 Ben Katil Değilim / Dualarına Kundakla Beni  (İsmail Sarıgene)

Etrafım karanlık.. Gözlerin ışık… Eşgalime çizilen bir zanlı silueti, Sen çek beni temize… Ezilip geçilmiş gençliğim dururken avuç içlerimde.. Sen doğur beni susuzluğuma.. Bir bir kovulsam da adreslerimden… Kirli yüzümde beyaz sayfalar açamasam da Sen beni dualarına kundakla… Ne dün olabildim kendimde.. Ne de bugün oldum tarih köşelerinde.. Başarabildiğim sadece, Sende “ senin olabilme ” ….
183 
 Ey Sevgili Senin Aradığın Benim  (osman demircan)

ey sevgili herkes sevdiceğine seni seviyorum der. ben seni görünce nutkum tutulur, sesim kısılır; ben seni görünce konuşamam ki. ey sevgili seni görünce yüreğim duracak gibi olur, nefesim tıkanır. sana seviyorum desem ardından selam okunur. herkes sevdiceğine bas bas sevgisini bağırır. ben seni görsem susarım. ey sevgili bir anlasan suskunluğum sana çok şey anlatır.
184 
 Uzak Mesafeli Aşklar  (osman demircan)

Yanlış anlaşılmaları düzeltmek için, iletişim kurmaya çalışıyorum karşıdaki kişiyle. Telefon etmek istiyorum. ona. Ya meşgul oluyor ya da çağrılarıma cevap vermiyor. Aradaki mesafe, söz anlamında kilometrelerce büyüyor. Yan yana hiç gelemediğimiz için, nerede ve nasıl yaşadığımı bilmiyor. Onun yaşamını bildiğim için, telefonda konuşurken acılarını hissedebiliyorum.
185 
 Kurşun'i  (Zuhal Demirci)

Ömrüme o kurşuni renkleri sürebilirmişsin meğer... Bense bir pervaneymişim gözü kapalı ateşe giden...
186 
 Mevsimin getirdiği yağmursun bana  (Birkan ASKAN)

Günün en sakin zamanlarında hoyrat bir alışkanlığa terkettiğim hatıralarımı çalıyorum aşktan yana . Serenad öykünmelerinde paranoya kurgularına gömülüyor tutkularım...
187 
 Mor Bir Düşün Düşüncesiz Düşmanlığında...  (FUNDA BİLGİLİ)

Erguvan rengi bir pelerin bu gece üzerimde... İmparatorluk moru de istersen. Gücün, kudretin, kuvvetin simgesiymiş bir zamanlar firavunlar diyarında... Hayallerimde sarıldım sımsıkı mor bir düşün düşüncesiz düşmanlığına... Hem düştü hem düşmandı. Mor, düş ve düşmanlık sarhoşluğumda cılız adımlarla boş sokaklarda sallandı...
188 
 Bakışların Acıtsın Gözlerimi  (mehmet avcı)

bakışların acıtmalı gözlerimi gözlerimden yaş olup akmayana sevgili diyemem ben
189 
 Anlaşamıyoruz  (Saadet Toksöz)

Okadar derindeyiz ki, kaybolmuşuz; birbirimizi bulamıyoruz. Sadece seslerimizi duyuyoruz. Ne O beni ne de ben O'nu görebiliyorum. Ama aramızda öyle kuvvetli bir bağ var ki, her şeye rağmen bir bütünüz.
190 
 "Sevgi Mektupları"  (Şevket Başıbüyük)

O gün görünürde yanan mektuplardı belki ama aslında yanan duygularımdı, sevgilerimdi, aşklarımdı daha ötesi yüreğimdi… Ben yüreğimi yakmıştım o gün anlatabiliyor muyum? Bir insan yüreğini ateşe atıp da sıradan bir değnekle karıştıra karıştıra yakar mı?
191 
 Aşk  (Yeşim Şahin)

Aşk... ...yer yer sağanak duygu yağışlı güneşli bir havadır.
192 
 Trabzon'da Mevlana Günleri  (M.NİHAT MALKOÇ)

Mevlana Celaleddin Rumî Hazretleri sadece Türkiye’de değil, dünya ölçeğinde de tanınan ve sevilen bir mutasavvıftır. O, bundan 800 sene evvel dünyamıza bir ışık niyetine doğmuştur. Onun sekiz yüzüncü doğum yıldönümünü kutluyoruz bu yıl… Bunun içindir ki UNESCO adlı dünya kültür kuruluşu bu seneyi “Mevlana Yılı” olarak ilan etti.
193 
 Mahkumu Günlüğü  (Hasan Pamuk)

Yoruyor artık zaman Dinlemiyor onsuz dinlediklermizi
194 
 Aşk ve Cinsellik Ayrı Şeylerdir  (osman tatlı)

Seksin amacı nedir? Az önce de söylediğimiz gibi bedensel bir gerilimi ortadan kaldırılması, bir boşalma. Boşalmayla rahatlama arasındaki bu karşılaştırma sonucu, en kesin farklılıklardan biri ortaya çıkmaktadır. Seks doygunluk, sevgi ise mutluluk arar.
195 
 Vitrin Gibi Hisseden...  (gürsel çolakoğlu)

Binlerce maske, sanki andropozlu bir kaldırımda yürüyorlar. İki bank, birkaç lamba ve vitrinlerle gençleştiğini sanan o kaldırımda, aşınmış taşları aşındırmaktan başka işe yaramayan adımlarıyla.
196 
 Gönülsüz Gidişler  (Simten K. Ataç)

Dil; bazen gönlün her istediğinin dışından akar, tersine koşar, aksine eser... Her şeyi geride bırakıp uzaklaşmak isteyenlerin değil de kalmak istediğini söyleyemeyen aşkların cümlesidir bazen “Ben gidiyorum”
197 
 Haş İki O, ve Ben Sıfır…  (Fatih KAYABAŞI)

Yanında etkisiz elamanım. Ve öylece Sen’i izliyorum. Gülünce gamzelerin ağlıyor. Gidişin kaderim; gelmeyişin kederim oluyor. İlkbahar güzelliğini kıskanıyor. Kalp duvarlarım Sen’in afişlerinle süsleniyor. Var oluşun Havva ile Âdem; yokluğun matem oluyor.
198 
 Biz Böyle Değildik Gülüm...  (Seynur İnal)

Biz böyle değildik gülüm... Şafaklarımızı hasret rengine boyadılar. İncitmekten korktuğumuz goncaları soldurup, yerine hicran tohumları bıraktılar. Umutlar çağlardı içimizde, özlem setleri örüp ömrümüze, hayallerimizi, ümitlerimizi unutturdular...
199 
 "Hoşça Kal"ım; "Elveda" Mdı Anlamadın...  (Funda BİLGİLİ)

Belki alışkındı kulakların bu iki kelimenin dudaktaki dansına...Hoşça kal ; bir daha görüşmenin güvencesiydi. Bir önceki adımıydı bir sonraki buluşmanın...Hoşça kal denir ve hoşça kalınırdı senin aşklarında... Oysa bende Elveda demektir hoşça kal, bilemedin; kısacık zamanlara sığan tutkunun kılavuzluğundaki bu aşkta...
200 
 Kaybedilen Gülüş  (Merve Kalkan)

En güzeli de, her gece başımı yastığa koyduğumda senin beni hala hissettiğini düşünebilmemdi. Artık bunu yapamayacak kadar büyük bir geç kalınmışlıktayız. Ben bir boşlukta süzülerek senin gülüşünü hayal ediyorum. Bir başkasıysa o gülüşü yaşıyor...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 
62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 
93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Aşkın Adaleti
Ümran AĞIRMAN
Deneme > Sevgi ve Aşk
Bir İşgalin Eşkâli
Osman AKTAŞ
Deneme > Sevgi ve Aşk
Eros'a Rekabet
Osman AKTAŞ
Deneme > Sevgi ve Aşk
Sevgi Ya da Aşk Algısı
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Tasvir-i An
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Sükût Suikasti
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Mucize
SENEM BUTTAN
Deneme > Sevgi ve Aşk
İremim
Alp Şahin
Deneme > Sevgi ve Aşk
Yarınlar İçin
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Tahayyül Mülküm
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Hayat Hikayesi
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Gökyüzü Gözlüm
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Sevgi Nesin Sen?
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk
Hasar Tespit Raporu
Osman AKTAŞ
Deneme > Sevgi ve Aşk

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.