..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Güzel birşeyin fazlası harika olabilir -Mae West
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Yüzleşme > Cafer ŞAHİN
13 Kasım 2009
Elimde Kalem Var  
Elimde, gerektiğinde ve yeri geldiğinde bir silah olarak hem de dünyanın en etkili silahı olarak kullanma şansına sahip olduğum bir kalem var!

Cafer ŞAHİN


Elimde, Şiir yazacak, öykü yazacak, makale yazacak, senaryo yazacak, yeri geldiğinde garip gurebaya dilekçe ve arzuhal yazacak, sırası geldiğinde onları ve bütün mazlumları ve haklı olan güçsüzleri her platformda gündeme taşıyacak gönüllü bir avukat, gönüllü bir yazar olarak yazılar yazan ve her daim yazacak bir kalem var!


:AGCA:

Elimde, Yüce Allahın ilk emri olan “Oku!” eylemini “okumak” için yazma fiilini gerçekleştirmeye yarayacak en mühim ve yegâne bir araç olan kalem var!

Elimde Âlemlerin Efendisinin; " Şehit kanlarıyla tartıldığında onun mürekkebi daha ağır gelir" buyurduğu muazzam ve muhteşem bir nesne olan bir kalem var...

Elimde, her zaman BİR ZEYTİN DALI olarak kullanmak istediğim, her daim düzgün bir istikamette yol kat etmesine büyük özen gösterdiğim, “Kuvvet güçlüde değil, Haktadır” düsturundan hiç taviz vermeden hakikate yönlendirdiğim, son nefesime kadar ucunda hep bal damlamasını arzu ettiğim bir kalem var...

Elimde, hayatta zaten hep "O"nun olmasını istediğim, olduğunda da, duygu ve düşüncelerini inanılmaz bir iştiyak şehvetiyle yazmak isteyen ama bir türlü yazmayı başaramayan yüz milyonların hatta milyarların arasından bizi seçip herkesin göz kamaştıcı bulmanın da ötesinde ulaşılması uğruna deli divane olduğu yazarlıkla eşdeğer sıradışılık mertebesine yücelttiği için Ulu Yaradana, ne kadar şükredeceği hususunda aciz kalıp mahçup olamakla beraber gene nefes alıp verdiğimiz son anımıza kadar dilimizle beraber şükretmekte kusur etmeyecek mütemadiyen ham-ü sena maksadıyla Lafzı Celali yazacak bir kalem var...


Elimde, takatimin tükendiği noktada, hatta yere düştüğümde ondan başka hiç bir güce dayanarak kalkabilmeyi başaramayacak olanların aksine, ona dayanıp kalkabileceğim bir kalem var!

Elimde, gerektiğinde ve yeri geldiğinde bir silah olarak hem de dünyanın en etkili silahı olarak kullanma şansına sahip olduğum bir kalem var!

Bakın size en az Obama'nın ve Putin'in; "Sakın ha, gerekirse bütün dünyayı dümdüz edecek kadar etkili balistik füzelerimiz var" demeleri kadar önemli birşey söylüyorum. Çünkü elimde o füzelerden de etkili bir füze olan kalem var!

Elimde, zalimlere, Nemrutlara, Şaronlara, inanmış insanlara sırf inançlarından dolayı dünyayı dar etmeye çalışan dar ve örümcek kafalılara, vurgunculara, soygunculara, tüyü bitmedik yetimin parasına rant kaynağı diye göz dikenlere, namussuzlara, zehir taciri alçaklara, velhasılı bilumum kötülere aşağılık insan müsveddelerine fitil fitil kan kusturacak bir kalem var!

Elimde, Şiir yazacak, öykü yazacak, makale yazacak, senaryo yazacak, yeri geldiğinde garip gurebaya dilekçe ve arzuhal yazacak, sırası geldiğinde onları ve bütün mazlumları ve haklı olan güçsüzleri her platformda gündeme taşıyacak gönüllü bir avukat, gönüllü bir yazar olarak yazılar yazan ve her daim yazacak bir kalem var!

Kimi "saman altında su yürütenler” ağır adamız diye edebimizden, vakarımızdan dolayı kirli çıkınlarını dökmüyoruz diye bizi, “cemaziyel evvel”lerini bilmiyoruz sanmasınlar!

Elimde, sırça saraylarda yaşayıp da Ziya Paşa'nın dediği gibi"En ummadığın keşfeder esrarı derunun, Sen herkesi kör alemi sersem mi sanırsın" dediği veçhiyle o saraylara hangi kirli paralarla konduklarını bilmediğimizi sananların saraylarını başlarına yıkacak bir kalem var!

Uzun lafın kısası ve işin hulasası;

Bizi yazarları imha etseler bile, en sinsi planlarla ve en ağır silahlarla bile imha edemeyecekleri susturamayacakları,
En küçük hacimli ama gerektiğinde en etkili silah olan kalem var!

Ama ben onu başta da söylediğim gibi bir zeytin dalı gibi ve bir sanat aracı olarak kullanmak istiyorum...

İnşallah müspet yolda kullanmak istediğimiz kalemimizi bir silah olarak kullanmak zorunda bırakmazlar!

Öyle veya böyle

Hepsinden önemlisi;

Elimde K(ÂLEM) VAR!Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Saman Alevi Şiirler
Ba" de Harab Ul Afra
Selamün Aleykürt
'Kağıt Bebekler Kraliçesi'nin Hazim Sonu ve Bugünkü Ünlülerin Benzer Halleri
Hayat ve Mazi
Kızların Cep Telefonlarını Toplatalım
Barış Manço'yu Anarken
'Prim Ödülü' de Verebilir Misin Ey Devlet Baba?
Benim Asgari Ücretlim İşini Bilir
Ali Ekberçiçek

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Kafa Kağıdı [Şiir]
Benimle [Şiir]
Ayasofya Açılacak [Şiir]
Cunta Dede [Şiir]
Gandi Kemal [Şiir]
Aşk Serenadı [Şiir]
Gurbet Biter [Şiir]
Geri Dönmek [Şiir]
Deli Kıza Serenat [Şiir]
Ağır Aşklar [Şiir]


Cafer ŞAHİN kimdir?

Dünyaya edebi ışıltılar saçmak için gelen biri olmak harikulade bir duygu,söz saltanatının sultanı olmak,mülk saltanatının sultanı olmaktan daha üstün ve muteberdir ŞAİR-YAZAR CAFER ŞAHİN Malatya'nın yetiştirdiği en önemli Şair ve Yazarlardan biri olarak kabul edilen Cafer ŞAHİN, Hekimhan ilçesinin Kurşunlu Beldesine bağlı Güçlü(Eski adı Zahmettn)Köyünde doğdu. . . İlköğrenimini köyünde tamamlayan Şahin, daha sonra Malatya İmam-Hatip Lisesine devam etti ve bu okuldan mezun oldu. Kazandığı Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümüne devam etmek yerine, kendisini tez zamanda büsbütün sanata adamak yolunu seçti. . . Genellikle serbest vezin tarzında şiirler yazan ve şiirleri usta işi eserler olarak nitelenen Cafer ŞAHİN, az olmakla beraber kafiyeli şiirler de kaleme almış ve bu tarz şiirlerde de başarısını kanıtlamıştır. . . Şiirlerini GÖLGEMLE SÖYLEŞİ ve NE BİLİYORSAN ANLAT adlı şiir kitaplarında toplayan Şair, bunun yanısıra Deneme, Hikaye ve senaryo çalışmalarında da bulunmuş ve bu çalışmalarını şimdilik sanal ortamda pek çok sanat ve edebiyat sitelerinde yayımlamıştır. . . 2001 yılında ilk defa katıldığı bir Makale Yarışmasında Türkiye İkinciliği derecesiyle çok önemli bir başarıya imza atmıştır. Edebiyat dünyasına "YÜREĞİMİ İYİ SAKLA" adlı şiiri gibi, sevilmenin de ötesinde bütün Türkiye'de adeta birer marka olmuş şiirler kazandıran Yazarın iki adet yayımlanmış, biri Şiir, biri de deneme olmak üzere basıma hazır iki kitabı bulunmaktadır. . . çeviri Cafer Sahin MALATYA CURRENT AUTHOR POET POET-WRITER CAFER ŞAHİN Malatya is known as one of the authors raised the most important poet and Cafer Sahin, Hekimhan spot in the town of Lead Strong (Zahmettn old name) was born in the village of . . . Falcon completed primary education in the village, then continued in Malatya Imam-Preacher High School and graduated from this school was. Rather than to continue winning the Open Education Faculty of Economics Department, chose to devote himself to art . . . Generally, the thesis also entirely free-verse poems written in the style and ingenious works of poetry known as Cafer Sahin, at least, although had written poems and rhyme in poetry of this kind of success has proved . . . NARRATIVE INTERVIEW and what I know my shadow's poems by the poet gathers books of poetry, as well as the trial, the story and screenplay, and this work is found in the studies of art and literature of many sites published in a virtual environment . . . Article Competition for the first time in 2001 with the participation of Turkey has achieved a significant degree of second place. Letters to the world "GOOD SAVE my heart" as his poem, almost a brand in Turkey was to be loved beyond all winning author of two published poems, one poem, one of which has two books ready for printing, including the trial . . .

Etkilendiği Yazarlar:
Divan Edebiyatı şairleri,Cumhuriyet dönemi şairlerinden,Necip Fazıl,Cahit Külebi,Attila İlhan vs.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Cafer ŞAHİN, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.