..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Dünya hiçbir padişaha kalmadı, sana da kalmayacaktır. -Nizamî
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Savaş ve Afetler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sen Öğrettin
Rasim Yılmaz
Şiir > Aşk ve Romantizm

SEN ÖGRETTİN Elvedaya dikiş atmış kırk yamalı dudaklarda Hep ayrılık sözü varmış bunu bana sen öğrettin. Ah yar hüzünle boğuşup bomboş kalan kucaklarda Yanan sevda közü varmış bunu bana sen öğrettin. Gecenin tam ortasında uykusunu bölenlerin Uyanıp kan ter içinde yaşıyorken ölenlerin. Derdini içine atıp kahkahayla gülenlerin Kan ağlayan gözü varmış bunu bana sen öğrettin. Birikiyor cümlelerin arasında bütün sırlar Yarım olsa ne çı

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Savaş ve Afetler
 Allah'ın Laneti Üzerlerine Olsun!..  (Emine Pişiren)

"...15.000 Türk Askeri Esir edilmiş ve bir ERMENİ DOKTORU İngilizlerle birlikte Türk Esirlerinin gözlerini asitli suyla kör edip, asit havuzlarına atmışlar, havuzlardan sağ çıkmamışlar. Etleri kemiklerinden ayrılana kadar bu vahşeti izlemişler. Türkiye Bu savaş Suçuna Neden Hala Tepkisiz? Bir avuç ERMENİ TASARISINI Dünyaya kabul ettiriyor..."
 Kızılderili Soykırımı / American Natives Genocide  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Onlara ‘battaniye serecek bir yer’ bile bırakılmadı. Hepsine çoktan ’vahşi’ damgası vurulmuştu. Kuşaklar boyunca doğayla uyum içerisinde yaşayan Kızılderililerin bilgeliği hiçe sayılmış, dinsel ritüelleri bile yasaklanmıştı. Vatandaşlık ve oy hakkı da 1924’e kadar tanınmadı.
 Film Kitap - Turyetski Gambit ve Plevne Savaşı  (Mehmet Sinan Gür)

Ne hayatlar yaşanmış, ne hayatlar yok olmuş…
 Saddam, kızı Irak ve tecavüzcü Bush...  (Bahattin YILDIZ)

Gerçek bir öykü; Sarhoş Baba Saddam, kızı Irak Halkı ve tecavüzcü Bush ve şürekası...
 Boykot Bütün Dünyada Yayılıyor  (Mehmet Sinan Gür)

Amerikan ve İngiliz mallarına boykot bütün dünyada yayılıyor. Hatta bazı amerikalılar bile boykota katılıyor, boykot başlatıyor. Bana gelen bir ileti.
 Postmodern Haçlılar  (Hulki Can Duru)

Biz tarihi yanlış biliyormuşuz. Meğerse Haçlı seferleri, Müslümanları ve Hristiyanları ayrıştırmamış, tam tersi bu sayede taraflar birbirlerini tanımış, birbiriyle şimdi olduğu gibi ittifaklar kurmuş, en önemlisi de çok yoğun bir şekilde bilim ve sanat noktasında alışverişte bulunmuşlarmış.....
 Zulme Karşı Çıkmak da Suç Mu Oldu?  (NUH KENİŞ)

Başbakanın yaptığı buydu,zulme seyirci kalmamaktı. Zulme karşı dünyanın uyanmasını sağlamaktı. Kırıp dökme buysa eğer,sayın Başbakan bu kırıp dökmelere devam etsin.
 Çanakkale Tacirleri  (Can Macit)

Önceleri “Çanakkale” denildiğinde akla ünlü randevu evi işletmecisi ”Çanakkaleli Melahat” gelirdi. Sonra 1965 yılında Yönetmen Turgut Demirağ “Çanakkale Aslanları” isimli filmi çekti. TSK’nin desteği ile çekilen
 Film - Amen, Gaz Odaları ve Gerçekler  (Mehmet Sinan Gür)

Amen isimli film, filmin konusu gaz odaları ve geleceğimiz üzerine.
10 
 Srebrenitsa Katliamının Gölgesinde Unutulan Hocalı Katliamı  (Cahit KILIÇ)

Karabağ’ın işgali ve Hocalı soykırımı bütün Türk milletinin kalbindeki yaradır... Hocalı soykırımı, sadece Türk milletinin değil, insanlığın kalbinde yara olmalıdır. Soykırımlar insanlık suçudur çünkü...
11 
 Ne Kadar Duyarlıyız?  (Barış Ünlü)

Bu yazı yaşanan her kötü ve olumsuz olay sonrası sessiz kalıp kulaklarını her türlü bağırışa, yalvarışa ve de bunları durdurun diyenlere.Kendimize sadece ne kadar da duyarlı olduğumuzu sormak için de yazdım.
12 
 21. Yy'da Savaşlar Nasıl Değerlendirilir Ki?  (Hülya Atakan)

Güney Lübnan, yıllar sonra yeniden enkazlar altında ve bu görünümüyle tıpkı Yahudi soykırımını konu alan Polanski’nin o ünlü filminin son sahnesinde, piyanist Szpilman’ın dolaştığı enkazlar ülkesini andırıyor.
13 
 Yusuf Halaçoğlu Röportajı - Ermeni Meselesi  (YETER ÖZHAL)

Ermeniler kendi yayınladıkları gazete veya dergilerde bu olaylarda Türkleri nasıl kestiklerini anlatmışlardır.
14 
 Emekli Diplomat Selahattin Ülkümen'in Anıları Üzerine  (kemal düz)

kitabının sunuşunda, çileli meslek hayatında haksızlıklarla nasıl mücadele ettiğinin öyküsünü anlatmaktadır. iyi insan olmanın, çok değil, tek şarta bağlı bulunduğunu, bunun da, kendinize yapılmasını istemediğiniz bir davranışı başkasına yapmamaktan ibaret olduğunu anlatmaya çalışmaktadır. Sadece vicdanının sesini dinleyerek, yetki sınırları içinde, nazi zulmünden kurtardığı insanların minnet ve şükran dolu sözleri, onun için en büyük ödül olmuştur...
15 
 Savaşlarda Çocuklar da Ölür, Bilmiyor Muydunuz?  (salim diyap)

Siz, savaşı bir ayyaşın düşkünlük histerisiyle talep ederken, tarifi imkansız bir şehvetle arzularken, savaşta çocukların öleceğini, anaların ağlayacağını, göçlerin yaşanacağını bilmiyor muydunuz?
16 
 Van Depremi, Sosyal Yaralarımızı Sarabilecek Mi?  (M.Nazım Güler)

Van depremi, sadece Van ve çevresini sarsmadı; Türkiye’nin birçok dengelerini de sarmıştı. Tabii bu arada dengesizlerin çoğunu da sarsmıştı. Derin devletin sarsılan içyüzünün dış tezahürleri olan vitrin ucubeleri kimi spikerler, kendi TV kanallarında, sözüm ona, gaf üzerine gaf yaparak, Kürt halkına olan kinlerini kustular. Derin güçlerin sesi gibiydiler adeta.
17 
 İsyan  (Hilal Sali)

80 senelik ömrümün 18.senesinde beni uykularımdan edenlere bir bak!
18 
 İsrail'in Gizli Oyunları / Nazi Soykırımı  (YETER ÖZHAL)

... 80-100 kadar erkek, kadin ve çocuk öldürülmüstü. Çocuklari kafalarina sopalarla vurarak öldürdüler. Her evden en az bir kisinin canina kiyildi. Köylerde erkek ve kadinlar yiyecek ve su verilmeksizin evlere kapatildilar. Sonra da sabotajcilar gelip evleri havaya uçurdu. Bir kumandan, bir ere emir vererek, havaya uçurmak istedigi bir evin içine 2 kadin kapatmasini söyledi. Bu arada bir asker, öldürmeden önce bir Arap kadinin irzina geçtigini anlatti.
19 
 de Mareva Ha!…  (Şevket Başıbüyük)

İçimizde ki Ruslar hala anlamamış olsalar da; “süper güç” dedikleri Rusya’nın şişirilmiş kocaman bir balon olduğunu bir kez daha gördük, hep birlikte müşahede ettik… “Köşe bucak kaçmak” buna denilir… Gördünüz mü nasıl kaçtığını… Dünyanın geleceğinin konuşulduğu 21. İklim Değişikliği Konferans’ının hiçbir karesinde girmedi/giremedi hep kaçtı Putin… Kur’an-i ifadeyle; أَيْنَ الْمَفَرُّ… “Eynel meferr!..” Kaçış nereye?!
20 
 Filistin...  (David Durak ARSLAN)

... ve biz !

1 2 3 4  Sonraki Sayfa
son eklenenler
de Mareva Ha!…
Şevket Başıbüyük
Eleştiri > Savaş ve Afetler
İsyan
Hilal Sali
Eleştiri > Savaş ve Afetler
İran ve Suriye Savaşının Zaferi
Muhammed CAN
Eleştiri > Savaş ve Afetler
Nerede İnsanlık!
Hülya Akyıldız
Eleştiri > Savaş ve Afetler
Duy - Arlı - İnsan!..
Semra Arslan
Eleştiri > Savaş ve Afetler
Ayrık Otu ve Dünya Düzeni
Mustafa Kemal İzgi
Eleştiri > Savaş ve Afetler
Eşeklerle Savaşa Gidilmez
osman demircan
Eleştiri > Savaş ve Afetler
Postmodern Haçlılar
Hulki Can Duru
Eleştiri > Savaş ve Afetler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.