..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşam ciddi, sanat neşelidir. -Schiller
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Politik Olaylar ve Görüşler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Nihilizm ve Modern Kapitalizm
Gökhan
İnceleme > Akımlar

Çoktandır nihilizmle ilgili bir çalışma okuma isteğim vardı. İnternetten nihilizmle ilgili kısa bir araştırma yaparken, Independent Türkçe sitesinde bir habere rastladım. Haberin başlığı:"İki ünlü felsefeciden yeni çalışma:Nihilistler haklı, yaşamın anlamı yok" Haberin devamında "Britanya ve Avusturalya'dan iki filozof hazırladıkları ortak çalışmada hayatın gerçekten anlamsız olduğu sonucuna varıldı. An

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
 Asgari Ücret Gerçek Asgari Ücret mi?  (FATİH TANER VURAL)

Merhaba.. Piyasada bir asgari ücret güldürmecesi devam ediyor, acaba Asgari Ücret Gerçek Asgari Ücret Mi ? , bu konuda iktidarı ve muhalefeti eleştiren bir yazı hazırlamaya çalıştım . Yorumlarınızı beklerim..
 Oy ve Cennete Alınmış Beraat (Kurtuluş) Belgesi  (FATİH TANER VURAL)

Merhaba. Günümüzde siyaset ve din ilişkilerine dair eleştirel bir yazı hazırladım.. Yorumlarınızı beklerim..
 Günümüzde Siyaset ve Din  (FATİH TANER VURAL)

Merhaba.. Günümüzde Siyaset ve Din hakkında eleştirel bir yazı hazırlamaya çalıştım . Yorumlarınızı beklerim ..
 İnşaat Yatırımları  (FATİH TANER VURAL)

Merhaba. Ülkemizde çok fazla inşaat yatırımları yapılıyor gerekli, gereksiz. Bu konuya bir inşaat mühendisi olan bendenizin gözüyle bakmaya çalıştım. Yorumlarınızı beklerim.
 Çökülen Matbuat!  (Cahit KILIÇ)

Hak, hukuk, adalet gibi ulvî kavramlar ayağa düşmüş… Kanunlar güçlülere çalışıyor. Nalıncı keseri gibi; her kanun güce tapınanlara yontuluyor! Nasıl denir: Karışmış ortalık; kör, tuttuğunu öpüyor!
 Meb'den Öğretmenlere Siber Saldırı  (Osman AKTAŞ)

Ciddi zaman kaybı karşılığında elde edilen hiçbir işe yaramayan başöğretmen unvanı ve uzman öğretmen unvanı ile uzman öretmenin öğretmenden bin lira fazla alması, başöğretmenin de uzman öğretmenden bin lira fazla alması dışında başka bir fark yok. Bütün çaba birbirimizden bin liralık üstünlük.
 Siyaset Bir Cızdım Oyunu Mu  (Osman AKTAŞ)

Akşener "Cumhurbaşkanı aynı zamanda imamlık yapmak durumunda olduğu için ben aday değilim" dedi. Sayın Akşener'in bu açıklamasının ya da fetvasının kaynağı nedir, bilemiyorum, ama bunun dini bir dayanağı yoktur.
 Fiyatları Allah Belirliyor  (FATİH TANER VURAL)

Merhaba son zamanların en önemli konularının başında gelen , " Fiyatları Allah Belirliyor " , açıklamasına binaen yazdığım, iktidarı ve muhalefeti eleştirir içerikli bir yazıdır. Yorumlarınızı beklerim .
 Aydın Kaypaklığı!..  (Cahit KILIÇ)

Benim dâvâm, aydınmış gibi geçinen “ayak takımıyla” değil. Bilim, kültür ve insanlık adına bir ömür harcamış, vicdan sahibi adamlarladır. Ülke, göz göre göre cehlin karanlığına sürüklenirken, susan, susmayı, kendisini kurtarmak adına bir çıkış yolu olarak gören aydınlarladır.
10 
 Bizde Alım Gücü Avrupa'dakinden Fazlaymış  (FATİH TANER VURAL)

Merhaba. Bizde alım gücü Avrupa'dakinden fazlaymış, şeklindeki bir açıklamaya karşılık yazdığım , eleştirel türde bir yazıdır, yorumlarınızı beklerim..
11 
 Corona Sürecinde Kültürel Değişim  (Osman AKTAŞ)

Kuş gribi, domuz gribi, mers, sars, covit 19... Uluslararası salgın... Zararlarını tıpçılar yeteri kadar belirttiler. Ben de kronolojik süreç gözetmeden Corona'nın ulusal düzeyde kültürel deforması üzerinde durmak istiyorum.
12 
 Çok da Şeyimizdeydi  (Ahmet Zeytinci)

Bu hanımcık kraliçecik neler yaptı, neler şeytti bir de ona bakmak lazım. Müslümanlara çok da anlamlı ve güzel bir gözle baktığı söylenemez, O'nun İngilmanya'nın başında olduğu on yıllar boyunca dünyada kan ve göz yaşı hiç eksik olmadı. Kore Savaşı oldu, ondan önce 2. Dünya Savaşı hakeza, Vietnam Savaşı, Afganistan İşgali, Irak'ın yakılıp yıkılması ve taşeron örgütlere yaptırılan bir dolu vekalet savaşları...
13 
 Öğretmen Bariyer Basamakları  (Osman AKTAŞ)

Yıl 2006 altı. Kendisini ziyarete giden bir öğretmene "Sizi öpüyor ve Maliye Bakanı'na yolluyorum." diyen bir bakan, Yusuf kuyusuna bir taş atıyor. Attığı taş önce çıkarılmaya uğraşılıyor, ancak sonradan taşı sevimli ve sevimsiz bulanlar arasında bir tartışma başlıyor. Taş lehimize nasıl çevrilebilir? Nedeni ise çöken bir ekonomide bir pula muhtaçlık.
14 
 15 Temmuz Faciasının Kurumsallaştırılma Çabası  (Osman AKTAŞ)

Bakanlık tarafından kurum ve kuruluşların 15 Temmuz ile ilgili yapmak zorunda oldukları etkinlikleri kimin yapıp kimin yapmadığının takibini yapabilmek için hazırlanan bir sisteme işlemelerini istiyor. İşte yazının metni:
15 
 Meb'in Şematik Düşlerine Dair  (Osman AKTAŞ)

İdris Şekerci bu yazısında özetle uzman ve başöğretmen programlarının öğretmenlik alanlarında (benim de önceki yazılarımda belirttiğim gibi) uygulanabilirlik formatında olmadığını, bunun bir tecrübe işi olduğunu, sınavın da olmaması gerektiğini yıllara yayılarak kariyerleri belirlenmesi gerektiğini, öğretmenlerin iki bin liraya odaklı olduklarını belirtiyor.
16 
 Milli Eğitimde Safir Düşler Kuramı  (Osman AKTAŞ)

Eğitimde her sömestri döneminde bir ara tatil uygulaması… Öğrenci için dinlenme öğretmen için seminer dönemi… Neden seminer? Yönetenler kendilerinde gördüğü her eksikliğin başkalarında da olduğunu varsaydığı bir süreçten geçiyoruz.
17 
 Ayrıkotu Yetiştirme Teknikleri  (Osman AKTAŞ)

Türkiye Cumhuriyeti devletinde iki şeyi ben anlayamıyorum; biri merkezi sınavlarda öğretmen görevlendirilmesi, diğeri de seçim sandıklarında öğretmen görevlendirilmesi.
18 
 Apartheid - Siyonist Irkçılığın Avdeti  (Erdağ Duru)

İsrail’de 2019da yürürlüğe giren Apartheid-Siyonist rejimin tehdidi altında olanlar sadece o ülkede yaşayan non-Jews veya Filistinliler değildir: Tüm insanlık tehdit altındadır. Zira ABD ve Avrupa Birliğinin koşulsuz desteklediği bu ırkçı Apartheid sistemin yakın bir gelecekte Avrupa’ya ve tüm dünyaya ihraç edilebileceği ve insanlığa zorla dayatılabileceği olasılığını göz ardı edemeyiz. Böyle kuvvetli bir olasılık vardır. Böylece zamanla Avrupa Birliği aşırı sağın büyük güç kazanacağı Apartheid-Siyonist bir birliğe dönüşebilecektir. Bu gidişata derhal dur demek gerekiyor. Hem de çok geç olmadan.
19 
 Sahipsiz Devlet mi Sahipsiz Millet mi  (Osman AKTAŞ)

Bir ana hasta çocuğu için sosyal medya da yardım istiyor, merhametli ve samimi arkadaşlar da bu ananın yardımına koşmaları için yardımseverleri uyararak önayak oluyorlar. Gerçekten çok güzel bir davranış. Duygulanmamak elde değil.
20 
 Politik Batakta Bir Saz  (Osman AKTAŞ)

Ermeni soykırımı iddiasının kabulü için meclis önergesi veren Garo Paylan "7 yıldır aynı teklifi veriyorum, böyle bir linçe maruz kalmadım" diye açıklamada bulunuyor. Yedi yıldır hiçbir tepki görmemesi enteresan değil mi? Ben her tür önergenin her ortamda verilebileceğini düşünüyorum. Çünkü aslı astarı olmayan şeyleri meşrulaştırıp, kendisine düşman sağlayıp, sonra da bunlarla mücadelede başarılı olduğunu gösterme çabası içinde olan bir hükümet var.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Asgari Ücret Gerçek Asgari Ücret mi?
FATİH TANER VURAL
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
İnşaat Yatırımları
FATİH TANER VURAL
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Günümüzde Siyaset ve Din
FATİH TANER VURAL
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Bizde Alım Gücü Avrupa'dakinden Fazlaymış
FATİH TANER VURAL
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Fiyatları Allah Belirliyor
FATİH TANER VURAL
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Çok da Şeyimizdeydi
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Bir Dokunabilseydik Keşke
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Aydın Kaypaklığı!..
Cahit KILIÇ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Farz-ı Misal
Alp Şahin
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
15 Temmuz Faciasının Kurumsallaştırılma Çabası
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Siyaset Bir Cızdım Oyunu Mu
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Corona Sürecinde Kültürel Değişim
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Milliyetsiz Bir Açıklama
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Meb'in Şematik Düşlerine Dair
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Meb'den Öğretmenlere Siber Saldırı
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Çökülen Matbuat!
Cahit KILIÇ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Ayrıkotu Yetiştirme Teknikleri
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Öğretmen Bariyer Basamakları
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.