..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. -Atatürk
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Gel Yokla Beni
Suna Türkmen Güngör
Şiir > Lirik

Gel Yokla beni Sana doğru geliyorum sevdiğim, Gönül kapısını aç bekle beni. Sevdasından kara bağrım dövdüğüm, Külleme ateşi, yak kokla beni. Al bir tutam saçım sineye doldur, Sarıl yıldızıma geceyi güldür, Bitir ayrılığı yolları kaldır, Doğsun güne yüzüm bak sakla beni. Yatmazsam göğsüne bir gün, ölürüm, Bu aşk ateşinde donar kalırım, Gönlünde acı bir şiir olurum, Hep güzel anıyla, yaz ekle beni, Duvardan resmimi kaldırdığınd

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah)
161 
 Yağmura Yakalandık  (Ahmet Zeytinci)

İşte böyle çıktık kızımla bir bahar günü. Hava kapalı mı kapalı. Olsun, yağmurda başlarsa hemen kaçarız yakınlarda ki bir yere, diye kafamızdan geçiriyoruz... Olmadı cadde de seyyar satıcılar beş liraya şemsiye satıyorlar... Alırım iki tane bir kızıma, bir de bana, devam eder gideriz yolumuza...
162 
 Ölen Kim?  (Kâmuran Esen)

Yaşamdan bir gün.
163 
 Hangi Ahmet?  (Hakan Yozcu)

Sert Ahmet mi? -Değil. -Sibop Ahmet mi? -Değil. -Çil Ahmet mi? -Değil. -Şişko Ahmet mi? -Değil. -Empas Ahmet mi -Değil. -Deli Ahmet mi?
164 
 Kabak Tadı Veren Dünya ve Kabak Kafalı Kayınço  (ASİL SONER DEMİR)

Bu kabak tadı veren hayatta bir de bizim kabak kafalı kayınço ve 6 çocuğu bizim eve sığınmasınlar mı ?
165 
 Hani Beni Dürtmüştünüz Bir Kaç Kere  (Ahmet Zeytinci)

Şaşırırım haliyle, siz şaşırmaz mısınız? On metre öteden, daha önce görmediğiniz, hiç tanımadığınız bir adam, O'ları da bir hayli uzatarak üstünüze üstünüze gelecek, belalı mı, alkolik mi, canlı bomba mı bilemeyeceksiniz. Eliniz, ayağınız, her bir yeriniz birbirine dolanır hem vallahi hem de billahi...
166 
 Asgari Ücret Maratonu Başlıyor  (Ahmet Zeytinci)

Bilenler bilir, 48.si yapılacak olan bu büyük asgari ücret maratonunu geçmişte 47 kere kazanan hep işveren takımında yarışan sporcular olmuştur. İşçi ve memurlar adına koşan sporcular 47 senedir bu maratonu kazanamamanın burukluğu ile bu sefer bayağı iddialı olduklarını söyleseler de, bakalım bu maratonun sonunu ben de çok merak ediyorum. Neden olmasın, bu sefer de işçi ya da memur takımından birisi bu maratonu kazanmasın?
167 
 Büyükbaşlar Yalakta  (Ahmet Zekai Yıldız)

-“Evet, beyler! Ese pınarı dinlenme tesislerine hoş geldiniz! Bugün eşantiyon mönümüzde çay bulunmadığından onun yerine leblebi ile rakı ikramı yapılacaktır! Afiyet olsun efendim!
168 
 Anamdan İnciler/ Enver Hoca  (Necmettin Yalcinkaya)

“Kim olacak ana? Sorun Enver Hoca" "O da kimdir?” diye sordu anam. Arkadaşlardan biri AEP tarihini anlatan bir kitabı anama gösterirken: “Aha, bu resimdeki adam!” dedi.
169 
 Sizi Nereden Tanımıyorum  (Ahmet Zeytinci)

Bu tanımadığım arkadaşlardan birilerinin doğum gününe denk geliyor o gün. Ne diyeyim şimdi ben bu arkadaşa? Bir kere görüşmemişiz yüz yüze, onu bırak telefonda bile, hatta face de bile, sadece birbirimizi eklemişiz birilerinin gazı ile ya da durup dururken. ''Hey dostum doğum günün kutlu olsun, pastanın üstünde ki mumları bir üfleyişte söndür, inşallah gelecek yirmi yirmi beş sene içinde belki bir ortamda karşılaşırız da ha ne dersin, öptüm o al yanaklarından.'' Bu mudur yazacaklarımız?
170 
 Veli Toplantısı  (Mehmet Önder)

Ali dönmüş müdür odasına, “Hocam ana babadan başkası veli olur mu?” Müdür de sinirli mi sinirli “Sokaktan salağın birini tut getir!” demiş. Arkasından da uyarmış “O kadar da salak olmasın ha! Laftan anlasın.”
171 
 Otobüs Hileleri  (Seda Meşeli)

Evinizin okulunuzdan uzak olması ne kadar da üzücü bir durum değil mi? Peki biraz da iyi tarafından bakmaya ne dersiniz : otobüsler ve otobüs hikayeleri...
172 
 Bekçibaşı Kemal  (şenol durmuş)

"Lan oğlum Kemal, köyde de sürün vardı düdük çalıyordun,Bak İstanbula geldin hala aynı düdüğü çalıyorsun. Bir taraf koyun, bir taraf insan. Farkeden ne ki?" dedim. Sonra bir güldüm, bir güldüm sormayın. Ertesi gün daha kuvvetle vazifeye sarıldım. Ve Allahın izniyle bugünlere kadar gelebildim. Ama vallahi çok zor günlerde geçirdim.
173 
 Et Suyuna Bulgur Pilavı - II  (Anıl Gökpek)

Bu basit bir Suç ve Ceza öyküsü değil; ne olduğunu tam olarak tarif edemiyorsam da ironinin korkunç izlerini gördüğümü söylemeliyim.
174 
 Anamdan İnciler/ Milo'nun Kalemi  (Necmettin Yalcinkaya)

burada anlatacagim anektodlar anamin sahsinda tüm annelere ithaf olunur. okunan her inci tanesinin okuyucunun yüzünde tatli bir sevinc belirtisi birakmasi inanciyla...
175 
 Erika Yenge  (Mehmet Önder)

Komşu Fatma Yenge'nin berduş oğlu Niyazi, Alamanya'ya işçi yazılıp yılına varmadan, kolunda sarışın bir Alman dilberiyle dönünce, mahalleliyi bir meraktır sardı.
176 
 Çürük Elma  (şenol durmuş)

"Rahat ol efendim, rahat ol, hacca da gidersin, Şam'a da gidersiniz, isterseniz Tayland'a bile gidersiniz. Bizler olduğumuz müddetçe bu vatan bölünmez diyorum ya, eşkiya'nın eninde sonunda işi bitecektir.Ordu, millet, sizler, bizler, cemaat, karakol el ele bu vatanı böldürmeyiz.Merak etmeyin siz... "
177 
 İki Çinli Konuşuyordu  (Ahmet Zeytinci)

- Bizim tuvalet kağıdı ihtiyacımızı karşılamak için Brezilya'da ki yağmur ormanlarından her gün yüzlerce ağaç kesiliyormuş...
178 
 Çok Mütevazıyımdır Çook  (Ahmet Zeytinci)

Baba mesleği dedik ya, bayrağı babamızdan devir aldık, biz de çocuklarımıza zamanı gelince, gayet mütevazı bir şekilde devredip köşemize çekilmeyi de biliriz evvel Allah. Demek ki neymiş, bu bir bayrak yarışı, bayrağı yere düşürmemeli...
179 
 Et Suyuna Bulgur Pilavı  (Anıl Gökpek)

İşte tam da o sırada korkunç bir patlama sesi duydum ve yerimden sıçradım. Bu ses bir bombanın ya da tüpün patlaması kadar şiddetli değildi; ne var ki, tıpkı beklenmeyen bir anda patlayıveren bir balon gibi tedirgin ediciydi.
180 
 Ah Hikmet Ah  (Mehmet Önder)

Anladım ki, bu memlekette çalışmayana, üretmeyene her yerde ekmek var.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Demleniyoruz Arkadaşlarla
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
O Bir Fena Men
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Ah Bu Kediler
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Yssah Hemşerim Khk İle
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Aman Karpuz Kestim Yiyen Yok
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Parayı Sevmiyorum Kız
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Asansör Mü Merdiven mi
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Burun Kılı Makası
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Yer Değiştirme Şampiyonu
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Yok Artık
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Bir Ellilik Bir Yüzlük
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)
Babanı Rüyamda Gördüm
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.