..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
En büyük mutluluk ve en büyük sıkıntı anlarında sanatçıya gereksinme duyarız. -Goethe
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Aşk Emridir Gözlerin
NUH KENİŞ
Şiir > Aşk ve Romantizm

Kaçıp kurtulmak mı aşk emridir gözlerin Bir namluya sürülmüş mermidir gözlerin En yalnız kentten daha yalnız bir yüreğim Akşama keder bağışlayan elem midir gözlerin Yaprak yaprak dökülür içimde hayat ağacı Ben can verirken bakışında,diridir gözlerin Dudağımda tuzlu sular,sözümde yangın Yandıkça kanat çırptığım alev midir gözlerin Kaçıp kurtulmak mı aşk emridir gözlerin Bir namluya sürülmüş mermidir gözlerin

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Türkiye
201 
 Ö. S. S.  (Gizem Çolak)

Gençlere yapılan haksızlıkların en büyüğü..
202 
 Hükümet Pkk'ya Teslim Oldu - Millet Olmadı!  (Levent Ölçer)

AKEPE artık DTPleşmiştir. Bunu da gayet iyi HAZMETMİŞTİR.
203 
 Avrupa Türkleri Neden Sevmez  (Mehmet SALİH)

Avrupa'nın bizi neden sevmediği Türk halkı tarafından sürekli sorgulanmıştır.Ama, bu konuda en ilginç ve gerçekçi yaklaşım ülkemizde uzun yıllar yaşayan bir Avrupalı tarafından ortaya konulmuştur
204 
 Hepimizin Cumhurbaşkanı: Abdullah Gül  (M.NİHAT MALKOÇ)

Güzel ülkemin halleri de kendine mahsustur. Bu ülkenin vatandaşları hukuk önünde eşit olsa da bazı çevreler kendilerini halktan üstün görürler. Kendilerini birinci sınıf, ötekileri ikinci sınıf vatandaş sayarlar. Bu durum son günlerde daha belirgin olarak görülüyor. Bu çevreler Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olan Abdullah Gül’ü bir türlü kabul edemiyorlar.
205 
 Denize sırtını dönmüş bir millet  (Cengiz Özder)

Denizciliğimize sahip çıkalım
206 
 Sözün Bittiği Yerdeyim  (NUH KENİŞ)

Karıncaları ezmemek için ayaklarına zil takıp onların ezilmesini önlemek isteyen Zilli Mehmet Efendi yetiştirmiş bu topraklarda bu katliam haberine inanmak istemiyorum. Bir kabus olmalı bu,bir kabus…
207 
 Tüm Zamanların Şehrine Küçük Bir Eleştiri  (Münevver Saral)

İstanbul; bir ayağı Asya' da, bir ayağı Avrupa' da, tam anlamıyla ne Asyalı ne de Avrupalı bir şehir. İstanbul; doğu ile batı arasında sıkışmış, tam anlamıyla ne doğulu ne de batılı bir şehir. Fakat İstanbul; farklı kültürleri, farklı oranlarda kaynaştıran bir mozaik. İstanbul; gün gibi aşikar, güneş kadar parlak. İstanbul gece gibi gizemli, ay kadar büyülü. Fakat İstanbul ne hayat kadar gerçek, ne masal kadar düşsel. Madem tam anlamıyla bunların hiç biri değil, öyleyse nedir, kimdir İstanbul ?
208 
 Çocukken Binebilmek Gerek Medar-ı Maişet Motoru’na…  (Hakan Tiryaki)

Kanaatimce bir göz ucuyla da olsa tepeden aşağı doğru bakmak lazım mevcut duruma. İkibinsekiz yılının ilk ayının sonuna yaklaşırken hala deniz politikası olmayan bir zoraki deniz ülkesinde yaşıyoruz. Deniz politikası, deniz stratejisi ya da daha da önemlisi denize dair bir vizyonu olmayan iktidarlar zinciri sayesinde hala Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti için levrekle patlıcan arasında ya da denizle toprak arasında hiçbir fark yok. Patlıcanın bakanı levreğin de bakanı. Çit sürenin de, gırgır çekenin de bakanı. Oysa, Kadından ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı, Sporun Bakanı, Avrupa Birliği’nin Bakanı… her şeyin bir bakanı olduğu düşünülürse pek imkansız görünmüyor bir de Denize Bakan Bakan olması…
209 
 86 Yılda Ne Hale Geldik?  (Ulaş Tuzak)

Yıl 1923 aylardan ekim ve günlerden 29.. bir sabah uyanıyoruz ve bağımsızlığımız elimizde.. Artık daha özgür ve huzurluyuz..
210 
 Atatürk Miliyetciliği Irkçı Mıdır?  (Medine Yıldırım)

Bilinçlerimize gizli bir el sanki başka bir kodlama yapmak istiyor.Kimler gelecek kuşaklardan ,tarihinin öğrenilmesini istemiyor ?Bunu yapmalarının altında yatan amaç nedir?Kemalizmi yok etmek kimlerin yararına olacaktır?Yüzyılların planının uygulandığını görmek paranoya olarak geçiştirilebilinir mi?
211 
 Yeni Türkiye!..  (HAMZA EKİZ)

Güzel Ülkem ve daha da güzelleşen ülkem....
212 
 Gazlı Bezim Nerede?  (NUH KENİŞ)

Burası Türkiye,burada her şey olur,diyelim mi? Demeyelim,Burası Türkiye,burada böyle şeyler olmaz diyeceğimiz günler çok uzak değildir umarım.
213 
 Sermayenin Rengi  (Şevket Başıbüyük)

Sermayenin yeşili olur mu? Daha doğrusu sermayenin rengi hangi renk? Yeşil mi? Kırmızı mı? Yoksa kapkara mı?!
214 
 Elma Kurtları  (osman demircan)

Benim Kürt kardeşim artık bu ülkede Kürt olmaktan gurur duyuyor. Rahatça Kürtçe konuşuyor ve yazıyor. Benim çağdaş vatandaşım ise mini etek giyemiyorum bu ülkede özgürlük ortadan kaldırılıyor diyor. Ha senin mini eteğine ve özgürlük anlayışına! Benim Kürt kardeşime resmi ağızdan kardeşim deniyor, çağdaş vatandaşım ise kürtaj olamıyorum bu ne biçim özgürlük diyor. Ha senin kürtajına ve özgürlük anlayışına. Bu ülkede kardeşlik türküleri söyleniyor. Benim çağdaş vatandaşım ben türkü sevmiyorum piyano nerede diye soruyor. Ha senin piyanona...
215 
 Kalleşçe Yırtıldı Mutluluğun Resmi  (NUH KENİŞ)

Bir bomba atılır mutluluğun resmi üzerine. Kan rengiyle boyanır mutluluk tablosu. Acılar çöreklenir yüreklere… Bayramlar zehir olur.
216 
 Seni Terk Ediyorum  (CEM AKKILIÇ)

Sen belki benim bu sessiz çığlığımı duymuyorsun ama ben seni sessizce terk ediyorum. Cem Akkılıç http://cakkilic.blogspot.com/
217 
 Düğün Katliamı  (Ali Erasoğlu)

Bundan bir süre önce Güney Doğu'da yaşanan feci bir toplu cinayetin akla getirdiği, ülkenin sosyokültürel sorunları hakkındaki düşüncelerimi kısaca dile getirdim.
218 
 Saadet Zinciri ve Türkiye Treni  (ramazan karalar)

Kimse üzülmesin, ezilmesin, kırılmasın ülkede her şey göstere göstere oluyor. Üretilen gerçeklikten uzak mailleri biri birine yollamakla ülke kazanılmıyor. Başarı sahada oluyor; çalışma, hizmet ve halkla ilişkiler zemininde yani damardan! Bu halk, kendini beğenmiş, bencil, benmerkezci, kasıntı, kendini öne çıkarıp yükselebilmek için yanındaki arkadaşlarını satan kişileri ve davranışları sevmiyor.
219 
 Mehmet Nasıl Kurtulur?  (Ömer Akşahan)

Herkes tutturmuş, “Türkiye nasıl kurtulur?” diye soruyor. Yahu bu konuda doğru soru nedir, önce ona bakalım.
220 
 Eleştiriye Katlanabilmek Güçlü Olmak Demektir!  (Şahingöz)

yönetenlerin bazen öfkeyle konuştuklarını,kızdıklarını,birilerini suçladıklarını görünce, naçizane bu saptamayı yaptım!

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  Sonraki Sayfa
son eklenenler
I Speech Kürsü
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Cumhurbaşkanı
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Bu Ülke
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
31 Mart Secimleri
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Aptal Insan Toplulugu
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Her Sey Cevre Icin
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Soyunun
Bay Nida
Eleştiri > Türkiye
Müdür
Nida
Eleştiri > Türkiye
Ey Türk Milleti!
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
Emrah Serbes'e...
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Eh, Burası Türkiye
Emine Pişiren
Eleştiri > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.