..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir deliyle başederken, yapılacak en mantıklı şey normal rolü yapmak. -Herman Hesse
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Askıya Alınmış Hayatlar
Fatma Erdogan
Şiir > Bireysel

Hoşçakal dün Hoşçakal dünden önceki gün Askıya alınmış Bir hayat bekliyor beni Penceremde bugün Güneş gülüyor uzaktan Ağaçlar nispet yapar gibi El sallıyor İnsansız kalmış sokaktan Kediler, köpekler Kuşlar bile şaşkın Naylon poşetler de Gömülürken insan... Hoşçakal dün Hoşçakal dünden önceki gün Askıya alınmış Bir hayat bekliyor beni En derin yerimden Yaralıyım bugün...

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Türkiye
201 
 Bu Kadar Körelir mi Vicdanlar?  (NUH KENİŞ)

Ne utanmaz yaratıkmış bunlar! Hayadan, ardan ,namustan nasipsiz yaratıklar! Bir de bunların siyasi uzantıları var elbette. Onlar da şehit kanları üzerinden siyaset yapmanın hesabında olanlar.
202 
 Düğün Katliamı  (Ali Erasoğlu)

Bundan bir süre önce Güney Doğu'da yaşanan feci bir toplu cinayetin akla getirdiği, ülkenin sosyokültürel sorunları hakkındaki düşüncelerimi kısaca dile getirdim.
203 
 Kent Kültürü  (osman demircan)

Kadının birini saraya götürmüşler, ahır nerede demiş. İnsan ne görürse onu yaşar. Bir şehir insana ufkunu göstermediği sürece o şehirde yaşayanların geleceği karanlıktır.
204 
 Bu Ülkede  (osman demircan)

Kararlıyım, tutumluyum, kendimi geliştiriyorum; fakat zor geçiniyorum. Neden biliyor musun? Çünkü Türkiye’de çalışanlar değil, çalışanların sırtından geçinenler zengin oluyor ve ben bu Müslüman ülkesinde hakkımı alamıyorum. Neden savunamıyorum? Çünkü hep şükret diyorlar; sabret diyorlar. Oysa çok sabır eşek meziyetidir. Benden bunu istiyorlar. Bizi eşek yerine koymaya devam ediyorlar, sırtımızdan geçinmeye devam etmek istiyorlar. İnsanlar Allah’ı bile bile en büyük Allahsızlığı yapıyor bu Müslüman ülkede.
205 
 Evrensel Kültür  (Demet Yetiş)

Batı kültürü ve Batı emperyalizmi arasındaki ayırıma dair kısa bir yazı.
206 
 Ahlak  (Levent Ölçer)

Bacaklarımın arasındaki ahlak beni ilgilendirir, alan da veren de memnunsa geriye kalanlara incik boncuk yemek düşer. İki kişi arasındaki tatlı muhabbete maydonoz olanlar bütün ülkenin, milyonların, yetim hakkının, hukuk sisteminin ırzına geçenlere ses çıkarmayınca "ben sizin ahlakınızı siliyim.." diyorum..
207 
 Çocukken Binebilmek Gerek Medar-ı Maişet Motoru’na…  (Hakan Tiryaki)

Kanaatimce bir göz ucuyla da olsa tepeden aşağı doğru bakmak lazım mevcut duruma. İkibinsekiz yılının ilk ayının sonuna yaklaşırken hala deniz politikası olmayan bir zoraki deniz ülkesinde yaşıyoruz. Deniz politikası, deniz stratejisi ya da daha da önemlisi denize dair bir vizyonu olmayan iktidarlar zinciri sayesinde hala Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti için levrekle patlıcan arasında ya da denizle toprak arasında hiçbir fark yok. Patlıcanın bakanı levreğin de bakanı. Çit sürenin de, gırgır çekenin de bakanı. Oysa, Kadından ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı, Sporun Bakanı, Avrupa Birliği’nin Bakanı… her şeyin bir bakanı olduğu düşünülürse pek imkansız görünmüyor bir de Denize Bakan Bakan olması…
208 
 Muaviye İktidarı: El - Ambar ve Küresel Emperyalizm Taşeronluğu  (Muhammed CAN)

Suriye, Pardon! Gordiyon düğümünü çözen Büyük İskander, elde ettiği gücün zaferine yenildi. Hastalığa değil!..
209 
 Emlak Komisyoncuları  (Can Macit)

Kimler yok ki aralarında!Böylesine karışık bir topluluğu Ebumüslim divanında bile göremezdiniz.Eski FKÖ gerillası, TRT’yi dolandırmaktan sabıkalısı, Selanik dönmesi, İslam bülbülü bir araya gelmiş.
210 
 Alman ve Türk Yolcuları  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Berlin’in ünlü caddelerinden Under den Linden’de otobüs durağa yaklaştığında yolcular sıra olmuş ve birbirlerine en az bir metre mesafede kimseyi rahatsız etmeden içeriye giriyorlardı. Şoför, şık giyimli üniformasıyla yolcularına gülümsüyordu. Otobüsün içi, yolcuların saldığı parfüm kokularının hoşluğunda kalabalık değildi. Toplasanız on iki kişi bile yoktu ancak bütün yolcuların elinde ya gazete, ya da kitap vardı.
211 
 İlçe Halk Kütüphanesi Var mı?  (Ömer Akşahan)

“Biliyor musun Ayçe Hanım, birbirini hiç tanımayan sanata eğilimli gençler, aynı şairi ya da yazarı sevmenin sonucu dostluk kurarlar, saygı dolu sevgilerle başlardı birliktelik.” dedi Haldun Taner. Doğruydu bu. Çok tanık olmuştum bu denli başlayan birlikteliklere.
212 
 Ab Yeryüzü Cenneti mi  (Türk Şad Köktürk)

Türklük nerede bulunacak? Verheugen'in sahte yeryüzü cennetinde mi, yoksa Mustafa Kemal Atatürk'le muasır medeniyetler seviyesinin üzerinde mi?
213 
 Terörü Asıl Besleyen...  (Levent)

Karnı tok, sırtı pek, hayatından genel manada memnun bir adam niye dağa çıkıp eline silah alsın? En fazla olacak olan siyasi bir platformda memnuniyetsizliklerini dile getirmek olacaktır.
214 
 Bu Gidişle Bir Kemiğe Koca Vatanı Satacaksın  (osman demircan)

Asın beni meydanlarda. Güvercinler kaldırsın cenazemi. Sadece çocuklar okusun bana dua. Çocuklardan birinin adı Hasan, diğerinin adı Hüseyin olsun. Kanım Kerbela şehitlerinin gözyaşları gibi aksın. Bu ülkede yaşamaktan hiç gurur duymayacak mıyım? Bari ölümüm ülkemin yüreksizliğne aksın. Neden memleketimde bir eğitim müdürü kürsüye çıkıp, masadaki baklavalara bakarak ben baklavanın tadını görünce anlarım der.
215 
 Avrupa Türkleri Neden Sevmez  (Mehmet SALİH)

Avrupa'nın bizi neden sevmediği Türk halkı tarafından sürekli sorgulanmıştır.Ama, bu konuda en ilginç ve gerçekçi yaklaşım ülkemizde uzun yıllar yaşayan bir Avrupalı tarafından ortaya konulmuştur
216 
 Anayasa Öyle Diyor  (Levent Ölçer)

Buraya kadar etti 1060.. Durun daha bitmedi. Bunu ben değil Anayasa söylüyor. Daha bitmedi..
217 
 Ne Kadar Duyarlıyız? - 7  (Barış Ünlü)

Türkiye'de yaşanan bazı sorunlar üzerine bildiklerimi ve görüşlerimi aktarmak üzerine güzel Türkiye'mizde yaşayan ırkların bir barış çerçevesinde yaşamasını dilediğim bir yazı...
218 
 Yeni Bir Anayasa!  (Hidayet Ersin)

21. yüzyılda biz hala “başı açık- başı kapalı”, “parti içi demokrasisi olmayan çok partili sistem”, “etnik milliyetçilik”, “bürokrasi, siyaset, burjuvazi elitizmi”, “verimlilik devletçilik” ̶
219 
 Ne Güzel Affediyorsunuz?  (Edip Ayhan Balkaya)

Genel af tartışması ve bunun götürecekleri lütfen mantıklı düşünelim...
220 
 Prof. Dr. Savacı, Sanatçıları ve Aydınları Göreve Çağırdı…  (Seval Deniz Karahaliloğlu)

Cumhuriyetimizin bütün temel kurumlarına saldırıldığı bu zor günlerimizde, sanatçılarımızı, aydınlarımızı ve halkımızı, Cumhuriyetimizi korumaktaki kararlılıkla aramızda görmek, Cumhuriyetimize ve onun değerlerine ne kadar güçlü sahip çıktığımızı, herkese gösterecektir.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Şehit Kanı
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Her Günkü Konu
Yûşa Irmak
Eleştiri > Türkiye
I Speech Kürsü
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Cumhurbaşkanı
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Bu Ülke
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
31 Mart Secimleri
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Aptal Insan Toplulugu
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Her Sey Cevre Icin
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Soyunun
Bay Nida
Eleştiri > Türkiye
Müdür
Nida
Eleştiri > Türkiye
Ey Türk Milleti!
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.