..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bildiğim tek şey, ben bir Marksist değilim. -Karl Marx
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İtiraflar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Saye Kadın
Übeyda Nur Karadağ
Şiir > Toplumcu

Farklıdır kaderi Her şehrin Fakat her şehirde Aynıdır benim kaderim Nereye gidersem gideyim Nerede olursam olayım Saye benim adım Ben çok çaresiz, Çok yalnızım Ayten’im bir şehirde Üniversite hayallerimde Düşümde Ayrılmak istedim diye Öldürüldüm Şimdi ne gerçekleştirebileceğim Bir okul hayalim Ne de kaldı bir hayatım Benden kalan tek şey Yarım kalmış test kitaplarım ‘’Dedim ya Saye benim adım Ben çok acı çektim Çok ağ

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > İtiraflar
461 
 Sevdanın yüreğine dair düşünceler  (Birkan ASKAN)

Hiçbir silüet hayatının kendi arenasında dövüşmüyor, kendi aynasında kendine gözükmüyor. Sahte yaşamanın sırrı bu olmalı,ve sahte ölmenin....
462 
 Ardında Kalanlar  (İlknur)

Belkide hepimizin hayatında platonik olarak başlayan bir aşk vardır. Sonrada başladığı gibi biten. Ama hep özel bir yerde kalan ve hiç tükenmeyen bir aşk. Ulaşılmayan aşklar mı kalıcılığını korur diye soruyorum hep kendime. Mesela efsanelerde öyle değil midir? Aslı ile Kerem, Leyla ile Mecnun gibi. Kavuşsalardı aşkları dillere destan olabilecek miydi? Peki ulaşamadığın aşkın, senin yalanlarından dolayı kayıp gitmişse avuçlarının içinden, hayatında neler yapardın...? Şimdi ise temmelleri yalanla atılan bir aşkın ardından kalan üzüntüleri paylaşmak istiyorum sizlerle....
463 
 Oruç Baba"dan Aforizmalar - 14  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

-İnsanlık için yaptıkların kendi soyunun yararınadır. -Acınacak hale düşen bir insan,acınmayı hak etmiştir. -Aşkın mezarı olmaz,çünkü aşk ölünce, uçar ve göklerde kaybolur.İstediğin kadar bekle veya ara asla geri dönmeyecektir.
464 
 Düşündüren Sözler - 21  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

*Günün birinde yapay zekâlar dünyamızı işgal edip insanlığı esaret altına alabilirler. Bu ihtimal gerçekleşirse insanoğlunun da sonu geldi demektir.
465 
 Dökülen renkleri fotoğrafın  (Birkan ASKAN)

Yeni yıl heyecanı var caddelerde../Oldukça uzun zaman oldu sanırım..bu kısmına gelmemiştim şehrin../Yolu her iki taraftan saran ağaçlara gelinlik giydirmişler../..
466 
 Katlettim Duygularımı  (ByTheMK)

Son cinayetimi işliyorum bu gece, bir de bakıyorum ki; Ben kendimi öldürmüşüm, her gün öldürüyorum aslımı, banaysa geriye yabancı bir benlik kalıyor../..tanımadığım...
467 
 Aynamda Terör Var  (Tayyibe Atay)

patlamanın şiddetiyle uzaklara savrulmuş; uçup uçup bir solucanın tüysüz bedenine yapışmış...düşünsenize tüylü bir solucan!...züğül züğül!...saçlarım burgam burgam olu...
468 
 Elveda S.........  (Kâmuran Esen)

Seninle ilk kez ne zaman tanıştık, hatırlamıyorum bile.Öyle uzun yıllar geçti ki aradan.Yirmi yaşımda vardım-yoktum seni tanıdığımda.Önce öylesine bir varlıktın benim için.Yani, olsa da hoş, olmasa da denir ya, işte onun gibi.
469 
 Para-sağlık Üzerine Kelâm-ı Kibar Deyişler  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Kalp zenginliği, fakirin tesellisidir.
470 
 Düşündüren Sözler - 26  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bir kişiyi iyi tanımak istiyorsanız, onun kendi değil başkaları hakkında söylediklerine bakınız.*Üç çeşit insan vardır: Aynalarla dost olanlar, aynalara düşman olanlar ve aynalarla işi olmayanlar.
471 
 İnsan ve İnsanlık Üzerine Kelâm-ı Kibar Deyişler  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

*Günahsız insan mı, günahlarından arınmaya çalışan insan mı arıyorsun? Günahsız insan arıyorsan bu dünyada bulamazsın, istersen bir de cennete bak!
472 
 Oruç Baba’dan Aforizmalar - 36  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Basitlik küçümsenir, ama gene de sen her işe en basidinden başla. Anlaşılmaz olmak marifet değildir, anlaşılır ol ki etrafına bir şeyler verebilesin. En güzel sözler en yalın olanlar değil mi? En çok tutulan yazarlar basit gibi görünen konuları ustaca işleyerek okuyucunun kalbine taht kuranlar değil mi?
473 
 Bulut  (nurtaç yılmaz)

Şehrime akşam çöktü, ben senin şehrinde bazen ay bazen yıldızım yine bu gece. Gözlerin gökyüzünde olsun gözlerimin karası gecende..? İyi bak, hala ordayım...
474 
 Neden..?  (Vildan PIRLANT)

Acı bazen umutları yok eder ya;bir sevgiye ihtiyaç duyarız.Hiç yoktan bir sevgi sıkıca sarılmak ve sarmak isteriz. Gözyaşlarını kalbimize hapsederiz. kaldıramayacağını bildiğimiz halde bütün acıları kalbe yükleriz. Ne günahı var..?
475 
 Karanlık Boyutlar  (Asuman Dölek)

Her şeyin bu derece tekdüzeliği onun gölgelere hayranlığını daha da pekiştiriyordu. Hayat güzeldi artık onun için.
476 
 Bilgi, Bilge ve Kitap Üzerine Kelâm-ı Kibar Deyişler  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Eğitimcilerin görevi kafaları doldurmak değil, kafaları doğru ve yararlı bir şekilde kullanmanın yollarını öğretmektir. Okulda öğretilenlerin yüzde sekseni gereksizdir, yüzde onu yalandır, yüzde dokuzu da hayaldir. Sahi, geriye ne kaldı?
477 
 Musa Değdirse Asasını Ne Çare  (Dilara Yiğit)

Düşe aşk düşerse eğer cinnettir, sitem duyuramaz sesini. Düşe kan düşerse keremdir. Akla ve cinnete karışmaz zaman, engel olmaz yaşlanmaya.
478 
 Düşündüren Sözler - 83  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

*Çamur atanın kendi çamurun içindedir.*Yüzyıllardır yoksulların da zengin olacağı masalı anlatılır ve insanların çoğu bu masalı hem dinler hem de inanır.
479 
 Oruç Baba'dan Aforizmalar - 4  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

-Zayıfları,yoksulları savunmak amacıyla ortaya atılanların çoğu,ilk fırsatta zayıfları ve yoksulları ezmişler ve sömürmüşlerdir.Ne hazindir ki zayıflar ve yoksullar en büyük darbeyi önceleri kendileri gibi olan sonradan “kurtarıcı” rolünü kapanlardan yemişlerdir. -Umudunu yitirmeyen insan hangi rolde olursa olsun benzerlerinden bir gömlek üstündür.
480 
 Dost-arkadaş Üzerine Kelâm-ı Kibar Deyişler  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Felaketlerin iyi tarafı, sahte dostları ayıklamasıdır.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sen ve Son II
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > İtiraflar
Zamanın Gölgesi
SENEM BUTTAN
Deneme > İtiraflar
Duvar
eylül
Deneme > İtiraflar
Anne'ye Mektuplar
Edibe Toğaç
Deneme > İtiraflar
Mektubunuz Var!
RUTİL BİLGİNER-
Deneme > İtiraflar
Sen ve Son
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > İtiraflar
Budala
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > İtiraflar
Korkak
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > İtiraflar
Yargın Yeri
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > İtiraflar
Yoklukveyokluk
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > İtiraflar
Mektup
Ö.Gökhan Ergüven
Deneme > İtiraflar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.