..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hala çevrende bulabileceğin güzellikleri bir düşün ve mutlu ol. -Anne Frank
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İtiraflar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bakış Açısı
Erol Çelikel
Şiir > Yaşam

Bazen bilirsin, Bazen de bulduğunda anlarsın Hayatında nelerin eksik olduğunu. Herkes farklı pencereden bakar hayata. Mesela sen; Çiçeklerini seversin kirazların. Mesela ben; Rengini severim. Yar dudağına benzer al al. Ey baharların habercisi badem çiçekleri! Hoyrat ayazları yenmiş Cemrelere ulaşmışsın. Karanfilleri saymıyorum bahardan. Yapay değilse de tutsaktır balkonlarda. Bir çiçekseverin keyfincedir tüm dünyası Ne acıyı bili

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > İtiraflar
41 
 Sen Gittikten Sonra  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

“Nasıl,eskisi gibi mi?” diye sormuşsun. Nasıl olabilirim,ya da nasıl olmamı bekliyordun?Nasıl olursam sevinirdin veya nasıl olursam üzülürdün?Bu soruların cevabını bilip de söylemek isterdim nasıl olduğumu.
42 
 Şehrin Fısıltısı  (eylül)

Doğayı seviyorum, mevsimlerin her biri bende ayrı heyecan, öyle böyle yapabilirim. Yine de yetmez. Tanıyorum çünkü kendimi. Seslendirmediklerimi biliyorum.
43 
 Oruç Baba"dan Aforizmalar - 16  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

-Ne kadar kendini etrafındakilere sevdirmeye çalışırsan o kadar antipati toplayabilirsin. İnsanlara seni sevmelerini öğretemezsin.Bırak bu konudaki kararı onlar kendileri versinler. -“Ben kötüyüm,ben beceriksizim” diyen birisi “Hayır,öyle değilsin” sözünü duymak için can atar.
44 
 Sana İthafen...  (Elif Demiröz)

Kısacık bir paragraftan dünyaya taşacak kadar özel olmana ithafen yazıyorum bu satırlarımı. İnsanı deli eden mükemmeliğine ithafen yazıyorum bu satırlarımı.Tek bildiğim, bu en kısası ve en anlamlısı…
45 
 Sen ve Son  (Mahnaz Forouzandeh)

https://www.youtube.com/watch?v=S8n3usXreL0
46 
 açılmamış mektuplarım-1  (ebru)

Bir masal böyle yazılır işte hayat... Sen bulanıklaştırsan da, göğü, denizi, içimdeki tanrı hepsini siler atar... Anlar anlamlanır... Dokunuşlar hayat verir...
47 
 Öldüğümü Farzettim  (Kâmuran Esen)

Saçlarım alnıma döküldü...........
48 
 Belleğim... Gaddar Belleğim Benim!.. Zalim Belleğim!..  (Vildan Sevil)

Facebook’u açıyorum. Uzun süreli gözlemlerden sonra face geyiklerini öğrendim galiba. Bir süre, sanal sanal zaman geçirmek iyi geliyor. İyi geliyorsa, gülüyorsam kırk yılda bir, hoşbuldum valla... Yalnızlıklar yurduna hoşbuldum... “Hoşbuldum anasını satiiim !” değil tabi... Satmasam iyi olur ama Sophie’nin seçimi gibi bir seçim yapacaksam, babasını satmayı yeğlerim doğrusu.
49 
 Hayatımı Yazacak Biri Çıksa  (Kâmuran Esen)

Herkesin hayatında yazılmaya ve okunmaya değer birçok şey vardır.
50 
 Sofra...  (Servet Alkan)

Bizler ne güzel Bir memleketin çocuklarıyız.....
51 
 Ey Tanrı'm Gazan Mübarek Olsun  (osman demircan)

Ey Tanrı'm! Otur kullarınla çay iç. Sen de ki ben yarattım. Onlar da desinler ki biz de sövdük, küfrettik, dövdük. Ey Tanrı'm gazan mübarek olsun. Her yanımda sensizliğin günahları var. Kullarında ise senden değil de, günahtan korkan kalp var. Şimdi anla ey Tanrı'm. Kulların ne seni sevmekte ne de beni. Eğer dersen ki beni zaten seven sevmiş.
52 
 Düşündüren Sözler - 96  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Hayat, sayfaları boş bir kitaptır. Ne yazacağın, nasıl yazacağın sana bağlıdır. Diğer insanları da istersen bu kitabın yazarı yapabilirisin ama iyisi mi sadece okuru olsunlar!
53 
 Güçlü ve Cesur Erkekler  (BİNNUR EDİSAN)

Korkak erkeklerden korkuyor da olabilirim!
54 
 Düşündüren Sözler - 97  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

*Farklı düşüncelere itibar etmeyip, hep aynı görüşü savunanlar gözleri kapalı bir dolap beygirine benzerler. O hayvancağız gibi ilerledim, bir yerlere gittim sanırlar ama gerçekte hep aynı yerde döner dururlar.
55 
 Senden Sonra  (PELİN KARCI)

“Gitme” demedim sana... Hakkım yoktu bunu istemeye... Daldan düşen yaprak oldum, dağ başındaki kar oldum, yaralı bir kuş oldum, yol kenarındaki taş oldum... Sustum... “Gitme demedim, diyemedim... Sustum, kimseye bahsetmedim sende
56 
 Kadınım, Bana Yakışanı Yaptım! Kaçtım...  (yeşim kırlı)

Gittiğim her şehrin gecesinin ırzına geçtim. Hüzne gebe artık sensiz adım attığım her şehrin gecesi… İkimizin dokunamadığı her coğrafyada tüm geceler zifir karası bebelerini doğuruyor yetim yalnızlığımın. Doğum sancılarında yankılanıyor senin adın,
57 
 Mavi Işık  (osman demircan)

Atılmış bir mektup, silinmiş bir yazısın artık. Nerede kiminle yaşadığın ne de ne yaptığın umurumda değil. İçimde yakıyorum sana ait mektupları, yazıları. İçimde soğuyan bir mavi alevsin artık. Alev renginde kızıl güller yüreğimde bitmeye başlıyor. Bitmeye başlıyor sana olan sevgim.
58 
 Bırakıp Gitmelere Dayanamıyorum...  (Ahmet B.çulhacı)

GİTMEK BENİM HAKKIMDI KALMAKSA ONLARIN...
59 
 Daha Dün Gibi  (seyfettin araç)

Bugün düşündüm de ne kadar zaman geçmiş ve ne kadar az unutmuşum seni. Ne kadar az silebilmişim hatıralarını ve daha dün koynumdaymışsın gibi hala tenin kokuyor tenim.
60 
 Oruç Baba’dan Aforizmalar - 43  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

*Çocuğunuza öğreteceğiniz ilk ders; verme, paylaşma olmalı. Aksi takdirde hayata dair söyleyeceğiniz her şey laf kalabalığından başka bir şey değildir. *Alt ve üst gelir grupları arasındaki uçurum bu şekilde açılmaya devam ederse, yakın bir gelecekte tüm dünyayı bir yoksul isyanı saracaktır. *Hayatı fizyolojik güdülerinin tatmininden ibaret gören kişiye, toplumsal değerleri benimsetmeye çalışmak boş bir çabadan öteye gidemeyecektir.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sen ve Son II
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > İtiraflar
Zamanın Gölgesi
SENEM BUTTAN
Deneme > İtiraflar
Duvar
eylül
Deneme > İtiraflar
Anne'ye Mektuplar
Edibe Toğaç
Deneme > İtiraflar
Mektubunuz Var!
RUTİL BİLGİNER-
Deneme > İtiraflar
Sen ve Son
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > İtiraflar
Budala
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > İtiraflar
Korkak
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > İtiraflar
Yargın Yeri
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > İtiraflar
Yoklukveyokluk
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > İtiraflar
Mektup
Ö.Gökhan Ergüven
Deneme > İtiraflar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.