..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Seviyorum, öyleyse varım. -Unamuno
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Aşk ve Romantizm > Nermin Güday Kaçar
23 Kasım 2014
Ya Benimsin Ya Toprağın  
Nermin Güday Kaçar
Onu görmek benim için bir tutku haline gelmişti. Onu düşünmediğim an yoktu neredeyse. Yolda, evde, iş yerinde hatta tuvalette bile onu düşünüyordum. Aşk bu olmalıydı. O ise benim farkımda bile değildi. Onun dikkatini çekmek için her şeyi yapmıştım. Fakat o bana karşı çok ilgisizdi.


:AJFC:
Onu görmek benim için bir tutku haline gelmişti. Onu düşünmediğim an yoktu neredeyse. Yolda, evde, iş yerinde hatta tuvalette bile onu düşünüyordum. Aşk bu olmalıydı. O ise benim farkımda bile değildi. Onun dikkatini çekmek için her şeyi yapmıştım. Fakat o bana karşı çok ilgisizdi.

Onun yüzünden işlerimi bile aksatmaya başlamıştım. Ona daha yakın olmalıydım. Sonunda çözümü bulmuştum. Bizim aramıza giren ayrılıktı. Yakın olmanın aşkı alevlendirdiğini okumuştum yıllar önce okuduğum kitapta. Zaten başka kitap da okumamıştım. Bu özelliğim hayatımın her safhasında karşıma çıkıyordu. Benim tercihim hep tekler üzerineydi. Ben de başkalarının yanında tek ve vazgeçilmez olmalıydım. O yüzdendir ki tehlikeliydim aslında. Kimse bu durumun farkında değildi tabi. Mesela, kardeşimin ölümü. Onun doğumundan sonra bana ilgi göstermemişlerdi. Onu çok kıskanıyordum. Sonradan geldiği halde beni unutturmuştu bizimkilere. Ben, sanki figüran gibi dolaşıyordum ortalıkta. Ha vardım, ha yoktum. Sonunda, dualarım kabul olmuş, kardeşim ölüvermişti aniden. Gerçi, biraz benim de yardımım da olmuştu ama… Sonuçta kurtulmuştum ondan.

Gelelim bizimkiyle tanışma hikâyemize. İlk gördüğüm gün, görür görmez çivilenmiştim kaldırımda. Üzerinde su yeşili kısa kaban vardı. Ona uyumlu bir kaşkol, altında vücudunun hatlarını, bedeninin zarifliğini ortaya çıkaran kahverengi bir elbise ile çok uyumluydu. Hele bacaklarının güzelliği. Gözleri ışıl ışıldı. Bakışlarına yansımıştı güzelliği. Gözleri, sanki okyanustu. Ve ben o okyanusa dalıp, bir daha çıkmamayı arzuluyordum. Hep gülümsüyordu. Her geçişimde ona bakıyor, saçma sapan hareketlerle kendimi fark ettirmeye çalışıyordum. Yapmadığım şaklabanlık kalmamıştı. Yanımdan geçenler bana bazen ters ters bakıyor, bazen de gülüyorlardı. Umurumda bile değildi. Benim için sadece o vardı. Gerisi teferruattı.

Başaracaktım. Bir gün o da bana âşık olacaktı. Onunla el ele, göz göze dolaşacaktık. Aşkta sabır gerekti öncelikle. Sabretmem ve bu aşktan vaz geçmemem gerekiyordu. Aylar geçtikçe onu hep görmeye devam ediyordum. Haftada bir değiştiriyordu kıyafetlerini. Gülümsemesi hep aynıydı. Hep aynı yöne bakıyor fakat beni bir türlü görmüyordu. Görmesi için değişik bir şeyler yapmam gerekiyordu. İşlerim de aksamıştı son zamanlarda. Çünkü onu görmeden duramadığım için patron beni işten atmıştı. Dolayısıyla amacıma ulaşmıştım. Artık akşama kadar onu görebilirdim. Sabahın erken saatinden, gecenin geç saatlerine kadar onu doyasıya seyrediyordum. Bu çabam karşısında duyarsız kalmayacaktı. Eninde sonunda beni yüreğine kabul edecekti.

Yine o sabah, erkenden gelmiştim onun yanına. Gördüklerime inanamıyordum. O, beni aldatıyordu. Nasıl yapabilirdi? Aklım, mantığım kabul etmiyordu. Yanında yakışıklı bir erkek vardı. Uzun boyluydu, çok güzel giyinmişti. Fakat beni rahatlatan, adamın saçlarına kır düşmüştü. Kendimle kıyasladığımda içim rahatlamıştı. Ben, o adamdan daha genç ve yakışıklıydım. En önemlisi de ben daha çok seviyordum onu. O adam daha yeni girmişti hayatına. Tedirgin eden ise onun yanında olmasıydı. Uzun süre seyrettim ikisini. O güne kadar fark etmediğim gerçek şimdi karşımdaydı. Âşık olduğum kadının adama bakarken yüzündeki anlamlı bakışıydı. Ellerine baktığımda gerçeği anladım. El ele tutuşmuşlardı. Sanki uçuyorlardı. İşte buna dayanamazdım. Kardeşini yastıkla öldüren ben, buna asla katlanamazdım.

Ya benim olacaktı, ya da toprağın. Elimdeki balyozu kaldırdığım gibi yürüdüm üzerlerine. Şaşırıp kalmalarına bile zamanları olmamıştı. Vitrinin camı tuzla buz olmuştu. Elimdeki balyozu her ikisine birden vuruyordum. Hatta üzerlerine çıkıp tepiniyordum. O sırada polis arabasının sireniyle kendime geldim. İşim bitmişti artık. Bana ihanet eden bir kadın benim için yok sayılırdı zaten. Ayrılırken son kez yüzüne baktım. Parçalanmış olduğu halde, yüz ifadesi yine değişmemişti.” Elveda sevgilim “ dedim ayrılırken. Yine duymadı. O hala yanında parçalanmış manken adama bakıyordu.

Nermin Kaçar - BOLUSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın aşk ve romantizm kümesinde bulunan diğer yazıları...
Elvedâ Yalancı Aşkım!

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bir Parça Simit
Musa Firârda
Has Adam
Bir Demet Maydanoz - Tanık - Son
Bir Demet Maydonoz
Şaşkın Hırsız
Kurbanın Dişleri - Final
Bir Demet Maydanoz - Davalı
Kurbanın Dişleri - 4
Vıdı VIdı

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Kardelen Çiçeğim [Şiir]
Yazı - Yorum [Eleştiri]


Nermin Güday Kaçar kimdir?

1969 Bolu doğumluyum. Evli ve 1 çocuk annesiyim. 2012 yılında basılmış olan " Hüzün Dalgaları " adlı bir öykü kitabım var. Çeşitli internet edebiyat sitelerinde yazılarımı paylaşıyorum. www. mobidik. com adlı sitede 3 e- kitabımı okutrlarımla buluşturdum.

Etkilendiği Yazarlar:
Yaşar Kemal, Marguez, Orhan Kemal, Sait Faik Abasıyanık, Orhan Kemal, Rıfat Ilgaz, Aziz Nesin, Ayşe Kulin


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Nermin Güday Kaçar, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.