..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir insan bir kaplanı öldürmek istediğinde buna spor diyor, kaplan onu öldürmek istediğinde buna vahşet diyor. -Bernard Shaw
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Deliksiz Suskunluk
Aysel AKSÜMER
Şiir > Başkaldırı

Dönsün istersin dünyayı İyilik, güzellik ve sevgiyle Oysa dönen dolaplardır Kapalı kapıların ardında. Uğramak istersin Bildik yürek köşelerine İki sohbettir, iç döküştür Bir fincanın kulpuna tutturduğun. Acı tortu değil Hatırdır beklediğin Lakin keşkeleri farklı Yalanları boldur hayat cafelerinin. Hafifçe süzülen gözyaşlarının Tonlarca ağırlığı vardır sol yanında Ağla, rahatla oh ne ala Nasihatını kendine sakla dünya. A

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Türkiye
121 
 Tebeşir Sesi  (Hakan Yücel)

Yeni nesile eski usülde hatıra..
122 
 Hükümet İstifa Et!  (Levent Ölçer)

Kimilerinin tuzu kurudur biliyorum. Kim başa geçerse geçsin birileri hep rahat. Birilerinin işleri hep tıkırında. Onlar rahatını bozmaz, kendi hayatları toz pembe olduğundan sesleri çıkmaz hatta ŞAKŞAK yaparlar.. Sanatçısından işadamına hepinize bu sözüm, midem adınızı anmayı kaldırmıyor..
123 
 Daha Ne Kadar Şehit Vermemiz Gerekiyor?  (ESRA BAYKAL ÇETİNKAYA)

Bir Türk dünyaya bedelse, bunu kanıtlayacak bir lidere ihtiyacım var. Benim yeniden bu toprağa, bu ülkenin insanına inanacak bir rasyonele ihtiyacım var.
124 
 Aşkı Yeni Dünya Düzeninin Dini Yaptılar  (osman demircan)

Türk milleti! Yunus Emre'ye, Mevlana'ya, Mahzuni Şerif'e, Aşık Veysel'e, Mimar Sinan'a vs. sımsıkı sarılmalıdır. Onlar sizlerin gerçek pastalarınızdır. O pastaya yamatılmış, puding niyetine Elif Şafak'a, Orhan Pamuk'a, İskender Pala'ya, Bedri Baykam'a vs. el bile sürmemelidir. Onlar anca karın ağrısı yapar. Günümüzde aşk mide bulandırır hale gelmişse; Yusuf ile Züleyha, Mevlana ile Şems ve Leyla ile Mecnun'un ya da çağdaş sofralarda kadehler birbirine çarpıştırılırken, insanları da birbirine çarpıştıranların yazdıkları hindi etine batırılmış çatal ve bıçak aşklarının habire bizlere servis ettirilerek aşk diye yedirilmeye çalışınılmasındandır.
125 
 Çuvalı Çıkartmak...  (Mehmet SALİH)

Çuval Olayı , (İngilizce'de The Hood Event), 4 Temmuz 2003 günü Kuzey Irak'ın Süleymaniye kentinde bir binbaşı komutasında karargâh kurmuş bulunan 11 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunun ve Türkmen mihmandarlarının Irak'taki işgal kuvvetlerinin bir parçası olan Amerikan 173. Hava İndirme Tugayı'na bağlı askerlerce ve yanlarında peşmergelerin de bulunduğu bir ortamda, sürpriz bir baskın sonucu derdest edilmeleri ve başlarına çuval (kukuleta) geçirilmek suretiyle götürülüp 60 saat süresince alıkonularak sorguya çekilmeleri hadisesini tanımlamak için kullanılan terimdir.
126 
 Davası Sığıra Dayananın, Eli Dışkıdan Kurtulamaz  (osman demircan)

Artık inandığım bir şey var; Taksim'dekiler bu ülkeyi yönetemezler. Onlarda o alt yapıyı, zekayı, uygarlığı bulamazsınız. Onların terk derdi, rakı ve şarap... Onları sadece içki fabrikasına müdür yapabilirsiniz. O alt yapıya sahipler. Aslında Taksim'de rakı fabrikası kurulmalı. Etrafına da çam dikilmeli. Noeli de rahat kutlarlar. Ben olsam öyle yaparım. Ayrıca o savaşanların derdi ülke değil; şarap ve rakıdır. Her şehirde bir rakı fabrikası açılsa, bu insanlar da o fabrikaları yönetse iyi olur. Bunlar ülke yönetemezler.
127 
 Türkiye Avrupa Birliğine Giremez  (Mehmet Sinan Gür)

Türkiye yalnız Türkiyelilerin olsaydı...
128 
 Kamyonun Ardından  (Mustafa Şakarcan)

Akıllarda, sirenlerini yakmış çok sayıda polis aracının ortasındaki ‘’azılı bir suçlu gibi’’, Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen kamyon kalıyor. Olay da ‘’gö revini yapmış olmanın huzuru ile!’’ gündemden çıkıyor.
129 
 Gençler,sizden Özür Diliyorum...  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Özür diliyorum,ama Türkiye'yi bu duruma düşürenleri de asla affetmemelerini istiyorum.
130 
 Neden Deniz Baykal Olmasın? Neden Olsun Ki?  (Levent)

Geçen akşam bir CHP’li ve ÖDP lideri Ufuk Uras, Fatih Altaylı’nın programında SOL’u konuşuyordu. Arasıra zaplarken gidip geldim.. Kusura bakmasın CHP’li konuğun adını hatırlayamıyorum.
131 
 Garip...  (Necat Dilaver)

Örneğin; bundan sonra bu dünya hatta evrendeki tüm canlıların 'pırt' soyundan geldiğini... İsmimi beğenmedik, o zaman 'yüce' soyundan geldiğini düşünelim, ne fark edecek? Ya da herkesin senin inandığın dine ve mezhebe inandığını düşünelim, senin için ne fark edecek?
132 
 Sarı Neyin Rengi?  (Levent Ölçer)

Siyasette de renkler önemli.. Renkler etkili.. Mesela ben siyasetçilerin rengini bilmek isterim.. Benim siyasetçim bayrak kırmızısı ve ay yıldız beyazı olmalı.. Rengi benim ülkem olmalı..
133 
 "Çağdaş İzmir Kimliği" Türkiye"nin Gururudur...  (Emine Pişiren)

İzmir’deki Halkın bu şiddetli tepkisi tıpkı Denizli Horozunun arkasına sürdüğü zeytinyağı tesiridir.
134 
 Bir Başkadır Benim Memleketim...  (Ezgi Aktaş)

Kitlelerce aptal bir tapınma güdüsüyle göklere çıkarılan bir türkücü, sahne aldığı bir gecede, havaya silah atılması sonucu:''Kadının olduğu yerde silah atılır mı, sizinkadından ne farkınız var o zaman pzvnklr?'' diyerek kadını aşağılayıp, güya hesap sord
135 
 Hayatı Kaçırmak  (Seval Deniz Karahaliloğlu)

Bir de şu çılgın yaşlı amcamız. (Ah, şu Çılgın Türkler yok mu? İnsanın karşısına ne zaman çıkacaklar hiç belli olmuyor) Kendince mücadeleye başlayan bacakları titrek bir amca. Yaaa amca senin ne işin var burada? Git evine. Sıcacık sobanın başına. Üşüme bu ayazda. Ne işin var? Sen mi kurtaracaksın ülkeyi tek başına? demek geliyor insanın içinden. Ama olmuyor. Bir şeyler var şu bacakları titrek amcada. Soğuktan mı yaşlılıktan mı bilinmez titriyor ama “dik de duruyor”. “Bu dik duruş”, hepimize inat. Sana, bana, ona, ötekine, size, onlara, benim gibi hiçbir özrü olmadığı halde mitingi atlayanlara. Ve evinde sıcacık sobasının başında, poposunu büyütenlere inat “‘dimdik” duruyor. Pek garip.
136 
 Hrant Dink Ermeni Değildi  (Demirhan Ocak)

Misal Hrant Dink’in katili gencin ortaokul mezunu olduğu için “bu işlerden anlamayanlar” kategorisine dahil etmek aptallıktır. Çünkü katil Ogün Samast devletin İlkokulunda aldığı bu “tarih” dersinin temelinin üstüne yıllarca...
137 
 El Cevap  (Elvan Çolakoğlu)

Kişileri konuşmaktan usandık. Bunun küçük beyinlilerin işi olduğu dikte edildi ya yıllardır. İmtina ettik o yüzden. Olayları sorgulayalım, fikirler düzeyinde tartışalım istedik. Ama ne düşünce ,ne vaka, ne bilimin ışığı, ne belge, ne aklıselim aydınlatamadı onları. Şahsa ait sığ denizlerde onlar gibi olduk, çırpındık.
138 
 Bu Ülkede İnsanlar Medeni midir  (osman demircan)

Bu ülkede insanlar medeni midir? Evet, medeniyetin tarlasında otlanacak kadar medenidir. Bu ülkede kimsenin zekasına ve aklına güvenip de sakın kafanı kurcalayan bir konuyu açma. Ya soluğu savcılıkta alırsın ya da kovulursun. Bu ülkede insanlarla konuşabileceğin en zekice konular ineklerin süt verimidir.
139 
 Açılımın İkramiyeleri  (Mustafa Şakarcan)

Gel vatandaş ! Açılımın iyisi burada ! Bol ikramiyeli açılımlar ! Koş vatandaş koş ! Yetişen alıyor !
140 
 Ne Mutlu Size Sayın Paşam...  (İmdat Özcan)

Abesle iştigal diye bu yapılana derler...Memleket can evinden vurulurken dağlarda söz sahibi olması gereken adamlar sıcak yataklarında yatarken...Tam bağımsız son Türk Devletinin kurucusunu bröveden kaldırma derdine düşmüşler...Olmadı Sayın PAŞAM...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Şehit Kanı
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Her Günkü Konu
Yûşa Irmak
Eleştiri > Türkiye
I Speech Kürsü
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Cumhurbaşkanı
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Bu Ülke
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye
31 Mart Secimleri
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Aptal Insan Toplulugu
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Her Sey Cevre Icin
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Soyunun
Bay Nida
Eleştiri > Türkiye
Müdür
Nida
Eleştiri > Türkiye
Ey Türk Milleti!
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.