..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gerçeği arayan bir insan, öncelikle her şeyden gücü yettiğince kuşku duymalıdır. -Descartes
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Roman > Görüş ve Eleştiriler > Ömer Faruk Hüsmüllü
26 Haziran 2011
Ücretsiz Kitap Dağıtabileceğim İstanbul’da Bir Mekan Arıyorum  
Ömer Faruk Hüsmüllü
O nedenle benim amacım, okunmanın ötesinde kitap olarak okurun kütüphanesine girmektir. Çünkü gün gelir internetteki yazılar kaybolabilir, ama kitap uzun süre varlığını koruyabilir.


:GGHB:
*Kitap bastırmak isteyenlerin öncelikle matbaa, yayınevi, dağıtım şirketleri engellerini aşmaları gerekiyor ki bu çok zor bir iş. Çünkü çevre, torpil v.s gerekli. Yani bizim gibilerin denese de başarısız olacağı bir seçenek.
*Zor da olsa başarma imkanı olan bir başka yol: Kendi imkanlarımızla kitaplarımızı bastırmak. Bunu tercih ederseniz matbaacılarla cebelleşmeyi peşinen göze almalısınız. Tabi biraz da paraya kıymalısınız.
*Diyelim ki kendi imkanlarınızla kitaplarınızı bastırdınız, elinizdeki yüzlerce belki de binlerce kitabı ne yapacaksınız? Nasıl dağıtacaksınız, hangi yolla okuyucuya ulaşacaksınız? Boşuna dağıtım şirketlerinin kapısını aşındırmayın. Çünkü cevap belli!
*Bir yol aramalısınız, yoksa eviniz kitap mezarlığına döner. Şuna buna, dosta akrabaya veriririm ya da kitap şenliklerinde satarım diye düşünüyorsanız, çok iyimsersiniz derim!
*Ücretsiz dağıtmak isteseniz, gönderme masrafını üstlenmeyi bile kabul etseniz, gene de yeterince taleple karşılaşmayabilirsiniz. (Denediğim için böyle konuşuyorum!)

Bu yazdıklarıma bakıp da sakın moralinizi bozmayın. Hele okurları sizin eserlerinize ilgi göstermiyorlar diye asla kitap sevgisinden yoksun olmakla suçlamayın. Bunun yerine uyguladığınız yöntemleri gözden geçirin ve gerekirse yeni yöntemler deneyin. İşte şimdi ben bunu yapmaya çalışıyorum.Şöyle ki:

*Kendi imkanlarımla üç tane kitap bastırdım. Bunlardan yaklaşık 500 tanesini ücretsiz gönderdim, 300 tanesini de maliyetine sattım. Buna rağmen elimde hâlâ binlerce kitap var.
*Amacım para kazanmak ya da reklam yapmak değil. Aslında okunmak da değil. Çünkü bu kitapların üçü de internet ortamında da yayımlandı ve yeteri kadar okuyucu buldu.
O nedenle benim amacım, okunmanın ötesinde kitap olarak okurun kütüphanesine girmektir. Çünkü gün gelir internetteki yazılar kaybolabilir, ama kitap uzun süre varlığını koruyabilir.

Kitaplarım:
1-Mağaranın Kamburu
2-Nifak…
3-Memleketimin Delileri


Benim ya da kitapların adını google’a tıkladığınızda açılan sayfalarda gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Son Söz: İstanbul’da yayınevi, kitapçı, kafe, kıraathane, dernek, lokal, belediye, sendika, siyasi parti, alışveriş merkezi gibi mekana sahip olan bir yerde kitaplarımı ücretsiz olarak okurlara dağıtmak istiyorum.

İrtibat için: ofh1952@gmail.com ve 0 535 723 35 79

Hep birlikte bekleyelim ve görelim: Bakalım bu yöntem tutacak mı?
Saygılarımla…

.Eleştiriler & Yorumlar

:: ...
Gönderen: Nihat Kaçoğlu / , Türkiye
1 Haziran 2012
Gündüz Kitabevi sahibi Ali Gündüz beni 800 TL dolandırdıydı.Kitabı da çıkarmadı.

:: KİTAP VE DEĞERİ
Gönderen: ALİ YERLİ / , Türkiye
6 Temmuz 2011
Öncelikle bu yorumun sahibinin bir yeminli mali müşavir olduğunu aklınızda tutunuz. Kitap hiçbir şekilde bedelsiz dağıtılmamalıdır. Aksine en pahalı şey kitap olmalıdır. İnsanın en önmeli üretimi zihni faaliyet sonucunda elde edilendir. Hayatta bizim bir şeye atfettiğimiz değerin tek kriteri paradır. Bunun dışında objektif bir ölçü yoktur. Kitap satın alamayacak kadar ekonomik gücü olmayanlar için sponsorlar bulunabilir. Devlet alıp bedelsiz dağıtabilir. Ama bu yazarın yapacağı bir şey değildir. Yazar sebilmidir ki kitap dağıtsın? Bir başka husus ise her şey pazarlanmaya muhtaçtır. Bir fikir, görüş yazı da pazarlanmak zorundadır. Eğer fikrinizi kitaba dönüştürmüşseniz ve bunu da bila bedel dağıtıyorsanız ne yazık ki kitabınız okunmaz. Bence kendi imkanlarıyla kitap bastırma fikri anlamlı değildir. Kitap basım ve dağıtımı gerçek bir sektör ve ekonomi. Bunu göz ardı edemeyiz. Tüm bunları şirket olarak kendi imkanları ile 3 adet doktora tezini bastırmış ve bedelsiz dağıtmış biri olarak yazıyorum. Keşke bir yayın eviyle anlaşsaydım diyorum. Az basılırdı, zarar ederdik, ama rafa çıkardı. Konuya ilgi duyan bir kişiye ulaşsa yeterdi. Okumayacak, konuya ilgi duymayan insanlara kitap vermenin ne anlamı var ki... Sevgilerimle

:: Umutlu olun
Gönderen: YETER ÖZHAL / , Türkiye
3 Temmuz 2011
Bu siteye yazı yazan herkesin,yazılarını kitap haline getirmek istediğinde başına gelebilecekleri yazmışsınız.Siz yaşadıklarınızı bizimle paylaşmışsınız.Çok büyük bir deneyim.Kitaplarınızı ücretsiz dağıtabileceğiniz ortamlar İstanbul'da pek fazla kalmadı.Çoğu AVMlerin içine giren insanların,bizim gibi yazarları bilmeleri çok zorlaştı.Benim size naçizane tavsiyem şudur,eğer imkânınız varsa,çok okunan bir gazetenin kitap ekinde reklamınızı yapmanız (mesela Hürriyet Gazetesi olabilir),ardından eğer mailinizdeki kişi listenize güveniyorsanız,iyi bir reklam metni hazırlayıp,güzel bir tanıtımla mail olarak kitaplarınızı satmanız.Artı,kitap satan web adresleri var.O web sayfaların yetkilileriyle de görüşebilirsiniz.Facebook büyük bir kitledeye hitap ediyor,reklam ücreti de makul,oradan da kitaplarınızın reklamını yapabilirsiniz.Neden olmasın,belki olur!

:: Saygı
Gönderen: Vildan Sevil / , Türkiye
26 Haziran 2011
Saygıdeğer bir inatla sürdürüyorsunuz savaşımı. Kutluyorum değerli yazar. Bir gün,bilgiye ve sanatın üzerine serpilmiş bu ölü toprağı kalkacaksa, böyle savaşımlarla olacaktır. Saygı ve dostlukla...
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın görüş ve eleştiriler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ücretsiz 3 Kitap
Zararına 3 Kitap (Roman) Sadece…. ,
Sokrat Kapınızı Çalarsa
Gençler Kadıköy Belediyesi 6. Kadıköy Kitap Günleri'ne Davetlisiniz
Bir Anı Defteri Buldum’dan Seçmeler…
Sokrat İle Meraklı Eşek Arısı’ndan Seçmeler

Yazarın roman ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bir Edebiyatçı Gözüyle Mağaranın Kamburu - Yorum: 4
Bir Felsefeci’nin Kaleminden Mağaranın Kamburu – Yorum: 6
Dönemeyen Bir Dönme Dolap - 35 Son Bölüm
Memleketimin Delileri - 2
Memleketimin Delileri - 1
Bir Romanın Anatomisi: Mağaranın Kamburu
Dönemeyen Bir Dönme Dolap - 33
Mağaranın Kamburu
Dönemeyen Bir Dönme Dolap - 34
Bir Anı Defteri Buldum - Roman

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Siyasi Taşlama: Neşezâde - 2 [Şiir]
Siyasi Taşlama: Karamsarzâde [Şiir]
Kusurî"den Tırtıklama [Şiir]
Zam Zam Zam... [Şiir]
Tırtıklama (Kazak Abdal'dan) [Şiir]
Yoklar ve Varlar [Şiir]
İstanbul,sana Âşık Bu Kul [Şiir]
Âşık Dertli"den Tırtıklama [Şiir]
Namuslu Karaborsacı [Şiir]
Dostlarım [Şiir]


Ömer Faruk Hüsmüllü kimdir?

Uzun süre Oruç Yıldırım adını kullanarak çeşitli forumlara yazı yazdım. İddiasız iki romanım var. Çok sayıda siyasi içerikli yazıya ve biraz da denemelere sahibim. Emekli bir felsefe öğretmeniyim. Yazmaya çalışan her kişiye büyük bir saygım var. Çünkü yazılan her satır ömürden verilen bir parçadır.

Etkilendiği Yazarlar:
Az veya çok okuduğum tüm yazarlardan etkilenirim.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © Ömer Faruk Hüsmüllü, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.