..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Her devrim yokolup gidiyor ve peşinden yalnızca yeni bir bürokrasinin artıklarını bırakıyor. -Kafka
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Bilim Kurgu
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Manifesto
ergun tekkalmış
Şiir > Bireysel

her bulan kaybetti her bulunan kayboldu her zulüm inletti her zâlim inledi gece durdu gün devrildi her sahip öldü de öldü her köle dirildi ..

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Bilim Kurgu
 Android İpuçları  (Sibel Torunoğlu)

postmodern roman
 Buzdolabı Adam Elma  (ömer kırat)

Her olay, ondan sonra olacak teorik olarak sonsuz sayıda olayın nedenlerinden biridir. Bu nedenle "neden" sorusu anlamsızdır. "Niçin" sorusu ise aklın ve mantığın değil duyguların yarattığı bir sorudur.
 Geçmişin İzleri  (Okan Boncuk)

Dünya 2025 yılındaki büyük mali krizin etkilerini daha üzerinden atamamıştı. Luiz bu süreçte kliniğini kaybetme noktasına gelmişti. Bir çıkış noktası ararken keşfetmişti bu yöntemi. İlk hastasını 2026 yılının eylül ayında tedavi altına almıştı. Tedavi sürecinin başarılı olması ve medyada duyulması, kliniğine bu operasyon için başvuru sayısını çok yüksek bir düzeye ulaştırmıştı. Bir beyin cerrahı olarak, hiçbir dönem bu kadar hastayla karşı karşıya kalmamıştı. Ancak bu tedavi yönteminin, başkaları tarafından kötü amaçla kullanılması sonucu; tedavi yöntemi 2030 yılında İsveç hükümeti tarafından yasaklandı…
 Frank Einstein  (ömer kırat)

Bugün gazetede okuduğum haberin verdiği ilham üzerine...
 Ufuklar: Kırmızı Bölge - 18  (Levent Ölçer)

Kimi yerleri biraz erotikli bir Ufuklar bölümü oldu. Hikaye kendini yazdı, ben sadece kalemi tuttum. Sürçü lisan eylediysek bu defalık mazur görün..
 Karınca İstilası  (Okan Boncuk)

Karargah çadırının içinde, sabırsızlık hakimdi. Askeri yetkililerin dışında, siyasi yetkililer ve hukuk temsilcileri de bulunmaktaydı...
 Kovan Savaşları (1. Bölüm)  (Levent)

“Bakacak zaman yok Kemal! Bakacak zaman yok! Bu ne Allah’ın belası böyle!” dediği anda helikopteri binanın arkasından kaldırmış ve ileriye süratle hamle etmişti. “Kemal otomatik top kumandası bende roket ve füzeler sende! Buraya bir baraj kuruyoruz!” Ateşe başlamıştı Paşa.
 Pişmiş Tavuğun Başına Gelenler  (ömer kırat)

"Pişmiş tavuğun başına gelenler" sadece bir deyiş mi yoksa evrensel tarihimizin özü mü?
 Kovan Savaşları (2. Bölüm)  (Levent)

“Hiçbiri Kerim değil” dedi kızı battaniyeye sarmalayıp korumacı bir şefkatle kucağına alan Önder. “Önemli değil.” Dedi soğuk bir sesle Cihan. “Onu da buluruz.” AVİ’ler artık açıktı ve silah sesleri ile patlamalar sürerken Şirin’e seslendi Cihan. “Burada işimiz bitti. Yaralı bir rehine ile beraber çatıdan çıkacağız. Tam bir temizlik istiyorum Şirin. Sorgulanacak birkaç kişi yeterli. Bu insanlık ayıplarını yanımda taşımak istemiyorum.” AVİ’ler artık açık olduğu için Gökdelen ve bütün tim bu konuşulanları duyabiliyordu. Şirin Yüzbaşı sadece bir iki saniye Gökdelen’den herhangi bir karşı emir gelecek mi diye bekledi. Sonra sessizliğin üzerine “Emredersiniz Komutanım” diyerek emri herkese tekrarladı.
10 
 Senaryomsu Öykü  (Eylem Yurtsever)

Ben radyo tv ve sinema bölümündeyken hocamız üç kelime verdi ve bu kelimelerden senaryoya benzeyen bir öykü çıkarın dedi. Kelimeler: Kum, yıldız ve ataç.
11 
 Kozmonot  (KEMAL KAVAS)

Türk Milleti olarak artık uzaydaki yerimizi almamız gerektiğini düşünüyorum.Teknolojik gelişmimizi ve evrimimizi tamamladık.Uzay bir gelişmişlik göstergesidir ben de bu nedenle uzaya gönderilen bir Türk Pilot Subay'ın hikayesini anlattım.
12 
 Hayal Gücünün Paradigması - 5  (Taner SARGIN)

Ruh eşim benim tavırlarıma dayanamayıp gittiğinde Sercan’ı tekrar buldum. Aslında ona ulaşmamın tek yolu Sercan’ı bulmaktan geçiyordu. Sercan bu sefer konuşmaya gönüllü gelmişti. İnsanların kavrayamadıkları çok şey olduğunu söylüyordu. Bu günkü düşünce sistemleriyle bunu kavramaları güç diyordu.
13 
 Ayrı Dünyaların İnsanları  (Ömer Kırat)

Sevgililer Gününün romantizmiyle ve internetin ilişkiler üzerindeki etkisiyle ilgili yazılmış bir ne? Öykü tabii ki! Not: Sci-fi öğeleri de barındırıyor.
14 
 Hayal Gücünün Paradigması 1  (Taner SARGIN)

Yıllar önce kurguladığım ve bir internet sayfasında paylaştığım bu öyküm kopyalayıp yapıştır mantığı ile çalışan bir sürü İnternet kullanıcısı tarafından kendilerine aitmiş gibi kullanıldı. O zamanlar imla kurallarına önem vermeden yazdığım bu öykü ya da öykü denememi bir daha düzenleyip sizlerle paylaşmak istedim. Bir çok kimse uzun yazılardan hoşlanmıyor bu nedenle küçük parçalar halinde sizlerle de paylaşmak istedim.
15 
 Yaz 2011  (Levent Ölçer)

“..İzlediğin şeyi etkilersin Tiiz. Bu saçma bir politika. Dünya'yı bin yıllardır izliyoruz. Kaza ile kaç kez temas ettik. Kültürleri üzerinde iz bıraktık. Bu çok aptalca. Kendimizi kandırıyoruz..”
16 
 Kayıp Kentin Kütüphanesi  (SİNAN İSPENOĞLU)

Yıllar önce Turna denilen bir kent vardı. Bu kent ilime bilime öyle önem vermişler ki,astroloji,tıp,botanik vb bilimlerde çok ileri gitmişlerdi. Bu şehir kültür ve ticaret şehriydi. Ve sık sık savaşlar oluyor karışıklar çıkıyordu. Yine bir kış günù büyük bir orduyla gelerek Timur devleti taş üstünde taş,baş üstünde baş bırakmamışlardı. Şehirde ne var ne yoksa yakıp yıkmışlardı.Şehrin kalan kalıntıları da depremlerle alt üst olmuştu.
17 
 Hayal Gücünün Paradigması 4  (Taner SARGIN)

Kendi kendine konuştuğu zamanlarda kelimelerle oynardı bazen, farklı anlamlarını telaffuz ederdi. Kelimeleri tersten okuyup anlamlar yüklemeye çalışırdı. Bu kelimelerle günlük yaşanan önemli olaylarla bağlar kurar ve kendince olağanüstü sonuçlar çıkarırdı.
18 
 Ufuklar: Diversity Antalya  (Levent Ölçer)

"Endişelerinizi anlıyorum. Bu olaylar ilk patladığında ben de sizin gibi düşünüyordum. O zaman bunu kimse yapamazdı. Ama zaman akıp gittikçe şartlar değişti. İlk başlarda koca bir dalga vardı. Bu dalga haklıydı. Öfkeliydi. Bu durumda hem Polis hem de Asker yapabileceği kadarını yaptı. Hedefin içinde yaşla kuruyu ayırmanın imkanı yoktu. Ortalık çok karışıktı. Tereddüt ve geri çekilme çok doğaldı. Sonunda dünya kaçınılmaz biçimde ormana dönüştü.. Oysa şimdi zaman değişti. Şimdi durum daha farklı. Şimdi Kalelerden çıkıp Kanunu geri getirmenin zamanı geldi. Karşımızda haklı ve öfkeli bir dalga yok artık. Karşımızda iki koca topluluk var. Daha büyük olanı Mazlumlar. Daha küçük ve çok daha etkili olanı ise bunlara zulmeden vicdansız Zalimler. Zalimlere karşı uygulanması gereken tek strateji güçtür. Kaba güç.. Ölümcül güç. Daha azını uygulamamız söz konusu değil. Buna hakkımız yok..”
19 
 Robotlar da Sever  (Oğuz Düzgün)

-Sevmeyi öğretebilir misiniz bana? diye sordu yaşlı robot plastik ve paslanmaz metal karışımı elleriyle evin bulaşıklarını yıkarken.
20 
 Twitter'da Yazmakta Olduğum Bir Tefrika İkinci Bölüm  (Eylem Yurtsever)

Twit tefrikanın ikinci bölümü: Her gün üçer üçer twitler şeklinde devam ediyorum. Günlük takip etmek isterseniz: http://www.twitter.com/EylemYurtsever adresini takip edebilirsiniz.

1 2 3 4 5  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Dedemin Hayatı...
mehmet avcı
Öykü > Bilim Kurgu
Ruhu Yarattık
Tuna Mustafa Yaşar
Öykü > Bilim Kurgu
Geçmişin İzleri
Okan Boncuk
Öykü > Bilim Kurgu
Karınca İstilası
Okan Boncuk
Öykü > Bilim Kurgu
İstila
mehmet burak yüksel
Öykü > Bilim Kurgu
Déjà Vu
Denis Emre HALADA
Öykü > Bilim Kurgu
Uzay Zamanı
Ahmet Sav
Öykü > Bilim Kurgu
Çöküş
mehmet burak yüksel
Öykü > Bilim Kurgu

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.