..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim. -Cervantes
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Hatırlama Yolculuğu
Aysel AKSÜMER
Deneme > Yüzleşme

"Normal" veya "anormal davranış"ın tanımı tamamen kişiye özel. Esas olan TDK'daki anlamları ama gel de bu sözcükleri gerçek hayat cümlesinin içinde fiilen kullan. Elbette ki mümkün değil. Bize aykırı gelen tavır ve davranışlar bir diğerinin normali oluveriyor. Şu sıralar hayat pahalılığına karşı "ne ucuz ki artık?" tepkisi, davranışlar için de "Kim normal ki?" repliğine dönüştü. Dünyayı saran pandemi illeti, garip giden akışın seyrini bi

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Türkiye
 Katilleri Tanıyoruz  (Yûşa Irmak)

Yine Ak Parti üzerinden Müslümanları hedef almaya çalışıyorlar… Bu ülkede acımızı bile birilerinin lanet siyasetinin uzağında yaşayamıyoruz. Kimin PR’ı güçlüyse tanrı o! Kim yaptığının selfisini çekip hesabından paylaşıp beğendirmişse kral o!
 Olmadı Be Ümit Özdağ  (Alp Şahin)

Ümit Özdağ; Reis ile Akp’den başvurusu reddedilen ve Chp’den aday olup belediye başkanlığı kazanan İmamoğlu’nu bir tutmuş… Olmadı be…
 Akp Kurtarılmadan Türkiye Kurtarılmaz  (Alp Şahin)

21 Aralık tadında... En uzun gece malum...
 Taş Kafa  (Alp Şahin)

Bugün Kemal Kılıçdaroğlu baktığın zaman bir şanstır, bir çaredir, bir sonraki nesiller için ümidini kaybetmemedir… Tabi,tabi...
 Oyları Bölmeyin  (Alp Şahin)

Bu işin çözümü ya Zafer ya Memleket... Bir kere de benim gibileri dinleyin be... Ne kaybedeceksiniz? Zaten dedeniz ve saz arkadaşları yine kaybedecek... Kazansalar dahi...
 Yazık  (Alp Şahin)

Yazık… Kardeşim iyi güzel haklısın ama… Bilmediğin birtakım şeyler var muhabbeti de dönecekse... Ki dönüyor... Ki bazen parmaklar klavyeye gidemiyor... He işte... O zaman daha da yazık.
 Zaman  (Alp Şahin)

Zaman kısıtlı... Ölüm ani... Ölüm hepimize... O yüzden gözden geçirmeli bazı şeyleri... En de, daha da olsan sen de zamana yenileceksin... Farkın? Mevkin mi yoksa sahip olduğun tırı vırı mı?
 Dört Dakika  (Tayyibe Atay)

lant olsun sizin banyo keyfinize!..
 Miyav  (Alp Şahin)

Herhangi bir Tanrıkulu hak verecektir dediklerime...
10 
 Mesela  (Alp Şahin)

Bu kadar güçsüz ve etkisiz muhalif geçinen varken… Mesela…
11 
 Film Tadında Bilim!  (Safiye Karaağaç)

Ana haber bültenlerinde yayınlansa harbi ses getirecek birkaç doktora tez maceram oldu ama kaza kurşununa denk gelmemek için ayrıldım film yuvasından. Harbi bilim insanı olmak istiyorum hala. Yok mu bilim yapacağım bir enstitü Türkiye’de!
12 
 İskenderun'da Kitapçı Olmak  (kemal düz)

Hemen hemen her eve, okula, işyerine ulaştırdığımız birkaç kitap vardır mutlaka. Kitapla okuyucuyu, okuyucuyla yazarı buluşturduk, aydınlanmaya katkı sunduk, yılmadan, usanmadan, bıkmadan, yıllardır kurduğumuz düşleri İskenderun’da gerçekleştirdik.
13 
 Neden Muharrem İnce?  (Alp Şahin)

Herkesin hatası olur. İktidar ve liderinin tonlarca hatası var fakat hala arkasında takipçileri var… Bu yüzden bile bile 10 seneden beri başa gelemeyen birini sırf daha fazla oy aldığı için desteklemektense, bir hata yapmış ama doğru işler yapacağına inandığım birini şahsen desteklemeyi yeğlerim.
14 
 Cumhuriyet Kadındır  (Alp Şahin)

Yarın 29 Ekim... Atatürk ve Türk bayrağı fotoğrafları eşliğinde ''Cumhuriyeti yarın ilan edeceğiz'' gibi sözler şimdiden sosyal medyaya koyulmaya başlandı bile... Koyulsun tabi, kutlansın Cumhuriyet!
15 
 Ahmet Necdet Sezer  (Alp Şahin)

Bir teyze sen görevini bırakıp arabaya binerken ”seni çok arayacağız” demişti, haklıymış.
16 
 Bir Toplum Hak Ettiği Şekilde Yönetilir  (Cemal Zöngür)

Laik bir devlette devletin resmi dini ve bu dini propagandayı sürdüren Diyanet İşleri gibi bir kurumun asla olmaması gerekir. Gerçek laik ve demokrasiye sahip ülkelerde, din vb. olgular resmiyetin dışında özerk olarak yaşatılırlar.
17 
 Vatan Satılır Hem de Çok Ucuza  (Ahmet Zeytinci)

Bir de vatanı satışa getiren vatan hainleri var haliyle... Onbeş temmuz da olduğu gibi, daha öncesinde ki bir çok savaşta ve ekonomik, sosyal olayda olduğu gibi... Para mı, en çok vatan satmayı gerektiren davranış? Eğer ki vicdanlar satılık ise, içimizde ki bazı hainleri, yeşil dolarların ya da başka başka ülkelerin paralarının ucunu göstererek satın alabilirsiniz...
18 
 Emrah Serbes'e...  (Alp Şahin)

Emrah Serbes ve benzeri gibi ozgur, istedigi gibi yasayan insanlar kotu diye adlandiriliyor; medyada karizmatik, lider ve inancli pozu verenler iyi diye adlandiriliyorsa unutmamali, iyiler kotulerden daha sabikali!
19 
 Bir Küfür Kii!  (Arzu Kulaç Sevimli)

Bu küfür bildiğimiz küfürlere pek benzemez. Edilse rahatlatmaz, belki edilmesine kelimelerin kifayeti yetmediği için ağızdan çıkmaz. Dehşetinden alfabesi donar, içine yerleştiğinin. Çünkü bu küfür haksızlık karşısında duyulan çaresizliğin dilsiz ağıtıdır. Çünkü bu küfür yutkundukça yakan bir zehir, soludukça öldüren bir nefes, büyüdükçe imkânsızlaşan bir sestir
20 
 Deprem Öldürmez Zihniyet Öldürür  (Cemal Zöngür)

Bizde yeraltı depremlerinde büyük derecede can ve mal kaybı yaşanırken, aynı şekilde siyasal depremlerinde buna eklenmesiyle derin psikolojik yıkımlara da sebep olmaktadır. Sürekli büyük acılar yaşandığı halde, halkın buna örgütlü tepki vermemesinin nedeniyse, toplumun psikolojisine aşılanan ırkçılık, kadercilik ve aşırı derecede korkudur. Her türlü korku, insanın düşünce yeteneğini kullanmasını engellediği gibi, tamamen edilgen bırakır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Katilleri Tanıyoruz
Yûşa Irmak
Eleştiri > Türkiye
Taş Kafa
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Olmadı Be Ümit Özdağ
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Miyav
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Oyları Bölmeyin
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Dört Dakika
Tayyibe Atay
Eleştiri > Türkiye
Yazık
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Zaman
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Mesela
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Pazar Yeri Sendromu
Tayyibe Atay
Eleştiri > Türkiye
Ahmet Necdet Sezer
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Cumhuriyet Kadındır
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye
Neden Muharrem İnce?
Alp Şahin
Eleştiri > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © , 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.