..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Aşk eski bir masaldır ama her zaman yepyenidir. -Heine
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Politik Olaylar ve Görüşler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Çok Zor
Gürkan BAYKAL
Şiir > Soyut

Ölümü anlatmak istedim Sogukluğunu gördüm üşüdüm Hesabı anlatmak istedim Çok zor Bildiklerim yetmedi Kul olmak istedim Nefsim kolayı seçti Ben acizim dedim Şeytan güldü geçti Anam bana kurban Ben babama kurban

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
301 
 Bekir Coşkun, Gel İnternet'te Yaz!..  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Bakınız daha önce ‘Dokuzuncu Köy’den kovulup, ‘Onuncu Köy’ için Hürriyet Gazetesi’nde yıllarca yazan, daha sonra patronu Aydın Doğan’a verilen rekor Vergi Cezası sonrası işine son verilerek Haber Türk’teki ‘On birinci Köy’e umut diye transfer olan Bekir Coşkun buradan da kovuldu. Başbakan’a bu konuda sorulan soruya, Bekir Coşkun’un işten çıkartılmasında kendilerinin hiçbir rolü olmadığını söyleyince Bekir Coşkun’da; “ Başbakan’a benimle ilgili soru yöneltiliyor ve
302 
 Yaşasın Kölelik, Kahrolsun Hürriyet Mi!  (Muhammed CAN)

Yaratıcı tabiat kanununda boşluk bırakmaz!
303 
 Dindar Zevatlar  (Adem Koçaker)

Her Şey Dine Ve Dindarlığa Bağlanmamalı...
304 
 Lablace'nin Şeytanı Gözüyle İnsan ve Politika..!  (Aydın Akdeniz)

Alacağı kararlarda belirleyici unsur ne idi gerçekte? Yaşamın kendine özgü o akıp giden kurgusunda önüne çıkan “özel” şartların kendisini almaya mecbur bıraktığı tavır ve duruşları kendi derinliği içerisinde yaşattığı ve aslını sorarsanız kendisinin dahi tam olarak emin olamadığı o, olası kimlik sahiplenmelerinden acaba hangisine karşılık gelmekte idi? Yaşamdan beklentilerine göre şekillenen tercihleri ve bunların toplamıyla kendisine ilişkilendirilen kimliği gerçekte hangi oranda içerisinde yaşatıp üzerine titrediği o “ ben” e ait birer gerçeklik olabilirdi? Gelecek zamanlarında olası bir “ben”i vardı. İçinde bulunduğu şu zaman diliminde basiret ve görüşüne kapalı olan ve asla doğruluğundan emin olamayacağı gelecekte ki eylemleri, niteliği belirsiz birer muamma olarak şimdiden beklemekte idi kendisini.
305 
 Türkiye'nin İşgali Senaryosu  (Levent Ölçer)

Kimileri diyecek "sen manyak mısın, ne yapıyosun? Ne yazıyosun?".. Ne yazmışım ne yapmışım ki? Sevgili müttefikimiz ABD'nin yapmadığı neyi yapıyorum? ABD'nin resmi kuruluşları, Başkanların ve Pentagon'un danışmanları böyle manyak senaryolar yazarken sesiniz çıkmıyor da ben yazınca mı olay oldu? Adamlar bizim iç savaş yaşayacağımızın ve bunun sonucu bizi işgal edeceklerinin senaryosunu yazıyor da biz bunun karşılığında ne yapcaz diye senaryo yazamayacak mıyız. Senaryo yazmak senin tekelinde değil Coni. Biz senaryoyu kanla yazarız.
306 
 Şu Bizim Televizyonlar  (KAMİL BAKİ)

Aynalar yalan söylemez
307 
 Yeni Yüzler ve Yeni Demokrat  (Ender Tören)

Yeni yüzlü ile tanıdığımız kişiler ve kişinin kendisinin aday koyduğu demokrat kişi hatta onu destekleyenler. Acaba sonuç ne olur?
308 
 Kürdistan, Dört Parçalı Bir Yürektir  (M.Nazım Güler)

Suriye'deki karışıklıkta Kürtler, epeydir sessiz ve tarafsız kaldılar. Silahlı çatışmalardan uzak durmaya çalıştılar. Çünkü ne iktidardaki Esed yönetimi ve ne de bu yönetime karşı muhalefet eden Araplar, Kürtlerin haklarını öngörmüyorlar ve onlara herhangi bir statü vermeyi düşünmüyorlardı. İş gittikçe kötüye doğru evrilince, Kürtler de, biz, ne olacağız, diye telaşlandılar ve arayışlara girdiler.
309 
 Geri Dönen Sevgili Olursun Kırşehir  (Ramazan Karalar)

Kişisel ve toplumsal körlüğün, sağırlığın ayyuka çıktığı bu çağda en önemli hastalığın “duyarsızlık” olduğunu düşünüyorum. İnsan ya da toplum olarak duyarsızlığın temel sebebi “neme lazım” ya da “adam sen de” davranışıdır.
310 
 Ben de Rabb'ime Sordum  (Kâmuran Esen)

İnsanı günaha sokuyorlar.
311 
 Cumhuriyet Çıkmazı  (CEM AKKILIÇ)

A.B.D nin maşa gibi kullandığı tarikatların,Büyük Ortadoğu Projesi desteği altında yaymak istediği Ilımlı İslam modelinin gelmiş olduğu bugünkü noktayı hep birlikte gördük işte.
312 
 ve Dünya, Ortadoğu"da Kendi Yalnızlığına Bir Kez Daha Şahit Olurken...  (Aydın Akdeniz)

Pompei’nin o kendinden emin mağrur halkı komşu oldukları çevre ülkelerde yaşayan insanların inançlarına anlam veremiyordu bir türlü, Hatta onların ritüellerini pek çok açıdan yetersiz bulan iradesi, kendilerini doğrudan doğruya açıkça eleştirmekten kaçınmıyordu. Kibir ve azamet nedeniyle bağlanan basiretleri hemen yanı başlarında için için kaynamakta olan Vezüv’ün hareketliliğini iş işten geçmeden zamanında anlamalarına engel olmuştu.
313 
 "Acılım... ""  (mustafa deliorman)

acılımla ilgili siyasi iktidarın uyguladıgı calısmalara istinaden bir nevi gorus vede pazar gunu oynanacak olan derbi nin bununla baglantısını anlatmaya calıstım...
314 
 Asalım Artık Şu Saddam'ı!  (Abdi Hakir)

Asalım artık, zehirleyelim. Kurtarmalıyız bu adamı.
315 
 2012 Nobel Barış Ödülü Avrupa Birliğine Verildi!  (Hulki Can Duru)

Bu soytarılığa en başta Avrupalılar şaşırdı. Hatta bazı çevrelerde bu ilk önce şaka gibi algılandı. Harıl harıl silah üreten, el altından terörizme destek veren, dünyadaki bütün kirli oyunların planlayıcısı ve ekonomik olarak batmakta olan böyle bir kuruluşa barışa katkılarından(!) dolayı ödül verilir mi? AB üyesi bir çok ülke Ortadoğu, Balkanlar, Afrika ve dünyanın bir çok bölgesinde savaşlara kalkışmadı mı, ölümlere yol açmadı mı?
316 
 Sermaye Ürkek ve Zenginler de Korkak mı?  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Günümüzde polis sayımız 230.000’i aşmış, 218.600 tane özel güvenlik görevlisi istihdam edilmiş, Jandarmada 250.000’e yakın eleman görev alıyormuş.
317 
 Güçlü Demokrasi İçin Güçlü Yerel Basın  (Ramazan Karalar)

Türkiye’de medya denince nedense, İstanbul merkezli yayın yapan, gazeteler, televizyonlar akla gelir. Oysa artık giderek güçlenen yerel medya İstanbul’dan yayın yapan ve “ulusal medya” olarak adlandırılan medya yapılanmasına karşı kafa tutmaya başlamıştır.
318 
 Yerel Seçim Dersi, Rojava ve Bdp’ Nin Sonu - 3 - Son -  (M.Nazım Güler)

Parti içi gerçek demokrasi uygulanabilirse; her kadro ve her delege, demokratik bir ahlak ile davranış sergileyebilir ise; her konu ve her karar, en demokratik bir tarzda konuşulup, tartışılabilir ise, hiç bir problem yaşanmadan, tüm sorunların hakkından gelinebileceğine inanıyorum. Eleştiri ve özeleştiri mekanizması, en samimi duygularla, içtenlikle doğru bir şekilde işletilebilirse, bu sosyal bilimsel yöntem sayesinde, sayısız donanımlı insanımız, hızla yetişecek ve sonuçta kazanan toplumuz olacaktır.
319 
 Kaşığı ile Verip Sapıyla Çıkartmak  (CEM AKKILIÇ)

Milletin malını,bedava diye millete veren,fakir zengin ayırt etmeden Temmuz sıcağında vatandaşa rüşvet gibi dağıtılan Oy kömürünün bedeli ortaya çıktı sonunda.
320 
 Yeni İnsan, Yeni Dünya İçin Elele  (Nilüfer Aydur)

Bugün tartışılması gereken, teskereye evet mi, hayır mı sorusu değildir, içinde bulunduğumuz çaresizliğin gerçekten bir çözümü var mı, yok mu sorusudur. Demokrasilerde çare tükenmezmiş palavrasını bir yana bırakıp, demokrasinin günü birlik oyalayıcı çözümlerinin, politikacıların oyun bahçesindeki oyuncakları olduğunu görerek, kendimize, akıllarımızla çelişkiye düşmeyecek çareler üretmeliyiz.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  Sonraki Sayfa
son eklenenler
İstek İle Köstek Arasında
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Uzak Mesafe Yakın Seçim
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Fransa’nın Büyük Hayal Kırıklığı: Macron
Erdağ Duru
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Usta İşi Gelişim
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Amerika Dünyayı Kıyamete Sürüklüyor
serdar adem işler
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Siyaset Te Çoklu Organ Yetmezliği
RUTİL BİLGİNER-
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Devrimim Benim
Alp Şahin
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Santimetre Desimetre Fetömetre
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Sosyal Kirlilik Sertifikası
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
21. Yüzyıl ve Sosyalistlerin Çıkmazı
Cemal Zöngür
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Asgari Ücret ile Sıfır Oto Hadeee Burada
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Şarkın Son Savaş Pimini Çektik
ibrahim halil ince
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Barzani Kürdistanı Değil Kabristanı Kuruyor
ibrahim halil ince
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Vatan İçin Herşey
ibrahim halil ince
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Gündem Özel - 4 Başkanlık Sistemi ve Avrupa Krizi
Muhammed CAN
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Tecavüzcüsüne Aşık Olan Japonya
serdar adem işler
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.