..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli kültürdür -Atatürk
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Politik Olaylar ve Görüşler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

İyi ki Doğdun Çocuk
Fatma Erdogan
Şiir > Bireysel

Kalk çocuk! Ağla haline Doğmak marifet değil Yaşa! Sen yarat Kimseler dokunmasın hayaline Diye diye büyüttüğüm çocuk İyiki doğdun Şimdi sıra sende...

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
61 
 Chp'nin Tandoğan'daki Grup Toplantısını Görmezden Gelen Medya  (Kâmuran Esen)

Bunların görevi halkı bilgilendirmek değil, bilgilendirmemek, vatandaşın gözünden haber kaçırmak.
62 
 Emperyalist İslamcı Olunabiliyormuş Demek!  (Muhammed CAN)

Bir yandan; Kavramların onur ve haysiyeti ile oynanırken, öte tarafta parmak kaldırmak ve oy pusulası İslamcılığı yapmanın getirdiği hafiflik ‘‘Hem Emperyalist hem İslamcı olabilmek’’ böyle bir şey işte.
63 
 Mudurnulu Fatma Nine"nin Günlüğü / Güle Güle 2014  (Kâmuran Esen)

Biz yeni yılı falan kutlamayacaz ama, senin yılın gutlu olsun sevgili günlüğüm. Hadi hoşca gal.
64 
 Mehter Marşını Bilmeyenler İçin  (Hakan Yozcu)

Burada şunu belirtmek istiyorum. Sayın Zorlu Töre yalnız değildir. Arkasında büyük bir kitle vardır. KKTC’yi seven, burasını vatan bilen tüm Milliyetçi düşünceye sahip ve kendisine ülkücü diyen bütün vatanseverler Sayın Zorlu Töre ile birliktedir. Mehter Marşını anlayamıyorsanız o zaman Mehterin ne olduğunu araştırıp ne anlama geldiğini öğreniniz. Ha, o zahmette de bulunmayacaksanız, buyurun, sizin adınıza onu da ben yapıp buradan paylaşayım:
65 
 Pkk Kudurmuşluğu!  (Cahit KILIÇ)

Dağdaki ininde saltanat kurmuş eşkıyabaşı, bundan sonra barış imzalayıp Türkiye’de ya da bir başka ülkede sıradan bir insan gibi yaşamayı kabul eder mi sanıyorsunuz?
66 
 Dün Gece Bir Rüya Gördüm - 14  (Kâmuran Esen)

” Dervişin fikri neyse, zikri de o olur.” hesabı ; gece korkunç, sıkıntılı ve saçma bir rüya gördüm.
67 
 Kürtleri Temsil Sorunu ve Çözüm Sürecine Dair  (M.Nazım Güler)

Asıl ve temel proje( Kürt sorunu), önünüzde duruyorken ve siz, onun içini boşaltmak adına, ona karşı, kör ve sağır rolü oynayıp, zamanı ayarlanmış “Çılgın Proje” havalarıyla gündem saptırırsanız; komşuda gelişebilecek bir çılgınlıkla, kendiniz de aniden çılgına dönüverirsiniz; nutkunuz tutulur, şok olursunuz. Onun için, tarihin ileriye doğru giden akışına ve hızına ayak uydurun ki, çözüm yolundaki kaplumbağa hızınızla geride kalarak, tarihin çarkları arasında kırıntı durumuna düşmeyesiniz.
68 
 Vatan Hainliği  (sıtkı demir)

VATAN HAİNLİĞİ Hep söyleriz ya.teröristler vatan haini.O kişileri o hale getiren kim hiç düşün dünüz mü.Ben yıllardır düşünürüm . Bir çok nedeni var bir insanın terorist olması için bunların başında eğitimsizlik gelir bence ekonomik yanı ikinci planda ve kimlik sorunu var dil sorunu var .Kısaca saymakla bitmeyecek kadar yığınla sorun var demek ki.Türkiye yıllardır bir savaşın içinde bunca harcanan paraları fabrikaya dönüştürseydi bu savaş olur muydu hayır olmazdı. Türkiye büyürdü ekonomi büyürdü işsizlik yok olurdu insanlar refaha kavuşurdu kısaca Türkiye kazanırdı bu kadar vatan evladı da şehit olmazdı.Bizde eğitim sıfır noktaya gelmiş okumak bilgin olmak demek değildir okur yazar olup bilgin olanımız daha çok M.E.B. okula bütçe ayır mi yor öğretmene tam destek vermiyor öğretmen para kazanma peşinde özel dershanelerin peşinde. Öğrenci adeta bir eşya gibi pazarlanıyor sınavlar sıfır düzeyde say babam say bitmez tükenmez bir sorun olmuş eğitim.peki bilim adamı yetişmeyen bir ülke kalkınır mı bana sorarsanız mümkün değil bilim adam ini yetiştiren kim öğretmen öğretmeni yetiştiren kim yine öğretmen demek ki kaliteli bir eğitim akıllı bir yönetimle birleşirse o ülke kalkınır ilerler o ülkede terorist olmaz iç savaş olmaz kültür sorunu olmaz kısaca adam gibi adam yetişirse hiç sorun kalmaz. Peki bu TÜRKİYE ’de mümkün mü hayır neden Öğretmen adeta bir kıral olmuş okula gidersin buyur yerine ne var ne istiyorsun diyorlar öğrenci giysilerini okul satıyor okul aile birliği adı altında para toplanıyor kısaca kanunsuzluklar okullarda kol geziyor.18 yaş altındakiler çocuk sayılıyor çocukların bağış yapma yetkileri yok alan kişilerde suç işlemiş oluyor .öğrenciden bağış almayan bir okul bulmak mümkün değil demek ki tüm okullar suç batağında okul değil ticaret hane olmuş buradan da bilim adamı bekleniyor.burada bilim adamı çıkmaz ancak iyi hırsız, soyguncu, politikacı, esnaf, çıkar ama bilim adamı asla çıkmaz.bugün kü birçok öğretmenin ve okul yöneticilerinin derhal görevinden alınıp yerine adam gibi adamların atanması lazım yoksa bu memleket yüz yıl daha geçse yine kalkınamaz .Bir öğretmen kendini yetiştirememişse bilim adamını nasıl yetiştirecek merak ediyorum .kısaca vatan haini okullardan eğitimsizlikten ve yanlış politikalardan çıkar sokaklarda bağırmakla iş çözülmez gelin eğitime değer verelim onca harcanan mermi ve bombaların parasını eğitime ve bilime ve fabrikaya aktaralım savaş bitsin insanız insanca yaşayalım…
69 
 Hanefi Avcı’nın Kutsal Görevi Devam Ediyor.  (Taner SARGIN)

Türkiye’nin aldığı askeri araç ve gereçleri ile PKK’nın alabileceği askeri araç ve gereçleri kıyaslarsanız. Bir bölgedeki Milliyetçi Kürt Hareketinin gücüyle, Bu bölgeyi de içine alan kocaman bir devletin gücünün kıyaslanması söz konusudur. Amerika için Pazar önemlidir. Kime daha fazla ve karlı silah veya araç gereç satabiliyorsa başta onu muhatap alır. Hanefi Avcının Türkiye’yi bu kadar küçümsemesine hiç şaşırmadım.
70 
 Dedikodu Olmasa  (Hakan Yozcu)

Sayın Cumhurbaşkanımızın şaka mahiyetinde de olsa, Kıbrıs Türkü’ne dedikoducu demesi bana göre pek yakışık almadı. Devlet adamlığı ile pek bağdaştıramadım doğrusu. İşin ciddiyeti kayboluverdi. Oysa bu tip görüşmelerin, daha olgun bir havada ve daha güzel bir ortamda geçmesi gerekir.
71 
 Siz Hiç Modayı Takip Etmez Misiniz? Marx Şimdi Çok Moda! Takunyalı Sadaka İmparatorluğu Yıkılıyor : Kapitalizm Öldü, Yaşasın Marx!  (Seval Deniz Karahaliloğlu)

“Bu kadar çok kişinin gelmesini beklemiyordum. Marx öldü diyen salaklar ordusu size engel olamadı demek” diye söze girdi Genco Erkal. Üstelik, tam da oyun kaldırıldı derken. “Özellikle yoğun istek üzerine” tekrar İzmir Narlıdere Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelenen “Marx’ın Dönüşü” oyununda.
72 
 Kocaman Bir Asır Heba Edildi; Neden veya Kimler İçin?  (M.Nazım Güler)

Türkiye'deki insanlarda kişilik ve şahsiyet, derin güçlerce (Ergenekon vb. ile) iğdiş edilmiş ve neredeyse insanların toplumsal kişiliği öldürülmüştür. Ne ile? Ülkede yaşayan tüm halkların haklarının inkârı ve kültürlerinin asimilasyonu kırbacı zoru ile.. Yoksa ne olmuş bütün bu insanlara ki, gördükleri, öfkelendikleri bunca haksızlıklara karşı doğru ve istikrarlı bir direnme ve tepki gösteremiyorlar?
73 
 Yeni Bir Oluşum Mu?  (Hakan Yozcu)

Duyumlarımıza göre “Türk Birliği Hareketi” adını taşıyacak olan bu hareket de YDH çizgisinde ona paralel gidecek bir hareket olacak. Hareketin başına da eski Karadenizliler Derneği Başkanı Turan Büyükyılmaz’ın geleceği ileri sürüldü. Turan Büyükyımaz’ın facebook hesabında yaptığı “Yeni Bir Oluşuma Hazır mıyız? Neden Yeni Bir Oluşum?” başlıklı yazısı da bu iddiayı doğrular nitelikte oldu.
74 
 Boş Verin; Sol da Oluvermesin…  (Mustafa Yener)

Damardan giriyorlar; “her şeyim tamam da, bir sendin noksan…” Noksanımızın ne olduğunu da hemen belirtelim isterseniz; Türkiye’de sol eksik, sol.
75 
 Ballı,nallı,güllü Şimdide Ak - Kurtlar Türedi  (serdar ulusoy)

Hayatının her demini dedikodu,menfaat ve kişisel çıkarlarını ön plana atarak, Milliyetçi Hareket Partisi’ne ihanet ederek hatta buda yetmezmiş gibi bunu sürekli deklare eden eskimiş ve gittiği yerde bile yeni olamamış zati muhteremler.Sizler yüzü kızarmayan,mevki ve makam hastaları,samimiyetsiz ve şuursuz olmanızdan olsa gerektirki sürekli kurt (çuk) olarak evre değiştiriyorsunuz.Asla Bozkurt olamayan Anavatan’la (BALLI KURT),Doğru Yol ile (NALLI KURT),Büyük Birlik ile (GÜLLÜ KURT).Şimdide yeni sahne yeni kılıfla (AK-KURT) oldunuz.Oldunuz olmasına ama hala eskinizin ismiyle anılıyorsunuz.Bundan sonra kendinize koyamadığınız adınızı ben değişitiriyorum.Kurt’çuk sunuz.
76 
 Vakavirüs Yazılar 05  (Veysel Menekşe)

Sosyalistlerin Kürt Milletine Reva Gördükleri İndimde Malum Muamelat Hakkındadur.
77 
 Muz Cumhuriyeti  (Şahingöz)

Değerli Başbakan yardımcımız,'Muz Cumhuriyeti değiliz' diye bir ifade kullanmış.Çocuğum bu deyimin ne anlama geldiğini sordu bana. Ona verdiğim cevabı bu köşede yineledim.
78 
 Amerikadan Örnekler  (CEM AKKILIÇ)

http://cemologyonuncukoy.blogspot.com/
79 
 Gönlüm Meral Akşener’den Yana  (Hakan Yozcu)

Ne yalan söyleyeyim. Benim gönlüm de Sayın Meral Akşener’den yana. Kendilerinin MHP’ye büyük yararı olacağına inanıyorum. Sayın Akşener, MHP’yi derleyecek, toparlayacak ve güçlü bir parti yapacak deneyime sahip.
80 
 Bu Yazımın Müsebbibi Ablamdır  (Kâmuran Esen)

Ve bugün , ablama verdiğim sözü tutacağım. Zavallı ablacığımın benim yüzümden uykuları kaçmasın. Kimsenin, gece şöyle mışıl mışıl uyuma hakkını ve özgürlüğünü elinden alamam. Basın özgürlüğü değil ki bu, uyku özgürlüğü !

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Halka Karşı Sivil Darbe
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Eski Bir Seçim Senaryosu
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
İstek İle Köstek Arasında
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Uzak Mesafe Yakın Seçim
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Fransa’nın Büyük Hayal Kırıklığı: Macron
Erdağ Duru
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Usta İşi Gelişim
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Amerika Dünyayı Kıyamete Sürüklüyor
serdar adem işler
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Siyaset Te Çoklu Organ Yetmezliği
RUTİL BİLGİNER-
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Devrimim Benim
Alp Şahin
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Santimetre Desimetre Fetömetre
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Sosyal Kirlilik Sertifikası
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
21. Yüzyıl ve Sosyalistlerin Çıkmazı
Cemal Zöngür
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Asgari Ücret ile Sıfır Oto Hadeee Burada
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Şarkın Son Savaş Pimini Çektik
ibrahim halil ince
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Barzani Kürdistanı Değil Kabristanı Kuruyor
ibrahim halil ince
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Vatan İçin Herşey
ibrahim halil ince
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.