..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim. -Cervantes
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Politik Olaylar ve Görüşler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Gözlerim Sevdiğinde O Ağlıyordu
selim çok
Öykü > Varoluşçuluk

Yıllar önceydi.bir fabrikada mali müşavir olarak çalışıyordum.çalıştığımın birinci yılı fabrika greve gitti.grevin ikinci haftasıydı yanılmıyorsam.işçiler ankarada bir eyleme destek amacıyla gitme kararı aldılar.sendika trenden yer ayarlamıştı.ta olayın başından idarenin tersine işçilerle birlikte olduğum için işçiler eyleme beni de davet etti.bir sonbahar günüydü.hava serin güneşli ve çok güzeldi o gün. Sabah 10:30 da trenle hareket etti

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
361 
 Bekir Coşkun, Gel İnternet'te Yaz!..  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Bakınız daha önce ‘Dokuzuncu Köy’den kovulup, ‘Onuncu Köy’ için Hürriyet Gazetesi’nde yıllarca yazan, daha sonra patronu Aydın Doğan’a verilen rekor Vergi Cezası sonrası işine son verilerek Haber Türk’teki ‘On birinci Köy’e umut diye transfer olan Bekir Coşkun buradan da kovuldu. Başbakan’a bu konuda sorulan soruya, Bekir Coşkun’un işten çıkartılmasında kendilerinin hiçbir rolü olmadığını söyleyince Bekir Coşkun’da; “ Başbakan’a benimle ilgili soru yöneltiliyor ve
362 
 Gül"ün Irak Politikası!  (cetinbayatli)

AKP iktidarının ve A.Gülün Irak politikasina ilişkin yazı
363 
 Yaşasın Kölelik, Kahrolsun Hürriyet Mi!  (Muhammed CAN)

Yaratıcı tabiat kanununda boşluk bırakmaz!
364 
 Şimdi Değişim Zamanı!..  (Nazmi Metin)

Değişimin bir yanı düş, diğer yanı gerçek.. Değişimin az gerçek yanını yaşayan insan, nasıl atlatacak, değişim rüzgarının şok etkisini?
365 
 Şu Bizim Televizyonlar  (KAMİL BAKİ)

Aynalar yalan söylemez
366 
 Yeni İnsan, Yeni Dünya İçin Elele  (Nilüfer Aydur)

Bugün tartışılması gereken, teskereye evet mi, hayır mı sorusu değildir, içinde bulunduğumuz çaresizliğin gerçekten bir çözümü var mı, yok mu sorusudur. Demokrasilerde çare tükenmezmiş palavrasını bir yana bırakıp, demokrasinin günü birlik oyalayıcı çözümlerinin, politikacıların oyun bahçesindeki oyuncakları olduğunu görerek, kendimize, akıllarımızla çelişkiye düşmeyecek çareler üretmeliyiz.
367 
 Kürtçeyi Seçmeli Ders Seçememe Tuzağı ve Süreç  (M.Nazım Güler)

Bir “Süreç” in karanlık tüneline sokulmuşuz; ne rotası belli, ne de getirisi!… Atılan her bir “demokratik” adım, bir iki adımlık ırkçı tuzak eşliğinde yürüyor sanki. Niyetlerde şüpheler sırıtıyor. Halkın önüne ufaktan kırıntılar atılıp, bir hayale çevrilen “çözüm süreci”, muğlaklaştırılarak, süresi belirsiz bir zamana yayılmaya çalışılıyor.
368 
 Muhafazakârlar Sosyete'ye Karıştı!  (Aysun GÜL)

Son dönem muhafazakâr çevrede, yapılmayacak ve olmayacak denen değişimler olmaya başladı. Aslında ne başlaması, aldı başını gidiyor.
369 
 Nur Topu Gibi Bir Barışımız Doğdu… Peki Sonra?..  (Vildan Sevil)

Onlarca yıl ülkemizin çocukları da, birbirine kırdırıldı. Ateş düştüğü yeri yaktı hep, nice ocak söndü. Köyler bombalandı, boşaltıldı, insanlar yerinden yurdundan edildi. Şehirler göç edenlerle doldu, göçün yarattığı sorunlar yaşandı, yaşanmakta. Ayrı devlet, demokratik özerklik, federatif yapı derken, şimdilik üniter devlette pazarlık bağlandı. Bizim sınırlar, Misakı Milli’ye doğru teorik olarak genişledi. Şimdiki dünya dengeleri, ülkelerin iç dinamikleri, emperyal güçler arasındaki çelişkiler, planın tamamen uygulanmasına elverecek mi?
370 
 Nev Zuhur Zamane Karunları ve Sudan Petrolü  (Aydın Akdeniz)

Somali’deki açlık, kuraklık ve çocuk ölümlerini içeren görüntüleri bir zamanlar ekranlarda bolca izlerdik. Kara derili Afrikalının bu içler acısı durumu köle ticaretinin yaygın olarak yapıldığı orta çağdan bu güne değişmeksizin süre geldi. Belki de milat öncesi bir arka uzantısı bile vardır bahtsızlıklarının. Öyle ya mısır gibi devasa bir uygarlığa komşu olacaksın da yapımı onlarca yılı bulan piramitlerin inşasında, gereken giderlerin temini için başvurulan bir kaynak olmayacaksın aklın alacağı bir durum değil bu. Her ne ise, yakınlarda Darfur problemini ele alan bir film izlemiştim. Gördüklerim karşısında tüylerin ürperdi. Bu nedenle Sudan’da ne oluyor? Merak edip, artık vazgeçilmez bir tutkuya dönüşen internet ortamında konu ile ilgili turlara başladım.
371 
 Nedir Bu Hazımsızlık  (CEM AKKILIÇ)

Son zamanlarda bende artarak hazımsızlık çekmekteyim.Ama benimkisinin nedenleri doktorların saydıklarından değil.Bendekinin ortaya çıkması çok daha farklı.
372 
 Kılıçdaroğlu; İçindekini Dışa Vuruyor  (Şevket Başıbüyük)

Malumunuz; Kılıçdaroğlu son günlerde Cumhurun, yani bizim Cumhurbaşkanımıza karşı açık ve net ifadelerler küfrediyor, hakaretler yağdırıyor, halkı kin ve nefrete sürükleyip cazgırlık çıkartmak istiyor. Ne demiş eskiler; “eceli gelen it cami duvarını pislermiş.” Bir genel başkanın kullandığı ifadeye bakar mısınız Allah aşkına… Grup konuşmasında Erdoğan’a YSK’nın, Anayasa Mahkemesi’nin cesaret edip bir şey söyleyemediğini güya iddia ederek konuşuyor; “Buna kim cesaret edecek? Allah’tan korkmayan biz cesaret edeceğiz” Siz hala buna “gaf” mı diyorsunuz? Bence değil… Çünkü… Kitabımız Kur’an-ı Mubin bu konuda bizleri şöyle haberdar ediyor: “Onlar, size fenalık etmekten, ortalık bulandırmaktan, bozgunculuk etmekten geri kalmazlar. Hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Görmüyor musunuz düşmanlıkları ağızlarından taşıyor! İçlerinde sakladıkları ise daha büyüktür… Aklınızı kullanırsanız eğer, size karşı azılı düşman olduklarının delillerini açıkladığımızı anlayacaksınız…”
373 
 Ruhum Ağrıyor  (Seval Deniz Karahaliloğlu)

İki gündür evin içinde ‘benim, ruhum ağrıyor’ diye dolanıp duruyorum. Bu, öyle romatizma gibi bir şey değil. Rahmetli anne annemin yağmur öncesi yaşlı eklemlerini ovarak ‘yakınlarda bir yerlere yağmur yağıyor. Yakında, buraya da geli
374 
 Sivil İtaatsizlik ve Genel Seçimler  (M.Nazım Güler)

12 Haziran 2011 genel seçimi sürecinde partilerin adayları netleşirken, kimi yerlerde listelerde alt-üst oluşlar yaşanırken, kimi yerlerde de, acaba neler oluyor, diye durumdan anlam çıkarılmaya çalışılıyor herkesçe.
375 
 Cesur Yüreklere Ne Oldu  (Ramazan Karalar)

Yürekli insanların olmadığı bir şehrin, geleceğe dair planları olamaz. Olsa da bu planlar devam etmekte olan başıboşluğu yağlamaktan başka bir işe yaramaz. Düşünen ve düşündüğünü de en gerçekçi kelimelerle ifade edebilen bir halk topluluğunun aşamayacağı engel yoktur. Düşünmeyen ve sadece yaşamın estirdiği fırtına ile oradan oraya savrulan insanların vereceği kararlar da şehri bir köşeden diğerine atmaktan başka bir işe yaramayacaktır.
376 
 Ben de Rabb'ime Sordum  (Kâmuran Esen)

İnsanı günaha sokuyorlar.
377 
 Enflasyonun Nasıl Olup da Düştüğünü Anlama ve Hissetme Kursu - 2  (Kâmuran Esen)

Kursumuz devam ediyor.
378 
 Oyumu Pinokyo'ya Vereceğim!  (Meryem Rabia Taşbilek)

"Türkiye'de oynanan "demokrasicilik oyununu" şu misalle daha güzel anlatabilirim: Ülkeyi bir gemi olarak düşünün, bu geminin biri gizli olmak üzere iki adet kaptan köşkü var, tabiiki iki de dümeni... Herkesin gerçek sandığı sahte dümenin kaptanını yolcularına seçtiriyorlar. Seçilen kaptan ucu boş olan sahte dümenin başına geçiyor ve hep "...miş" gibi yapıyor; görevi bu. Gemi ahalisi, kendilerini istedikleri rotada, ulaşmak istedikleri limana doğru, seçtikleri kaptanın götürdüğünü düşünedursun; gizli kaptan köşkünün seçimle gelip-gitmeyen demirbaş kadrosu gemiyi istediği rotada seyrettiriyor. Eğer sahte dümenin başına "rol" icabı oturtulan "göstemelik kaptan", gemi ahalisinin iradesini geminin rotasına yansıtmaya yeltenirse, 27 Mayıs'ta olduğu gibi, kaptan "rol"ünden alınıp darağacına yollanarak haddi bildiriliyor."
379 
 Hitler'in Piçi İsrail  (NUMAN MAS)

Görüntü itibariyle Hitler'in yaptıklarını yapmakla, onun piçliğini üstlenen İsrail, içerikte abileriyle birlikte...
380 
 Saflarımız Sıklaştı, Kovalarımız Elimizde!  (Mehmet CAN)

Ne tanıtımı, kendisini tanıtmıyo mu?

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Covid - 19 Günleri - 1
Mahsun YİĞİT
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Kanamalı Kanal
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Bir Korku Seansında Korkulacakların Saptanması
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Cenab-ı Cenuba Köhne Yatırım
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
"Kendi Belini Bağlayamayan Gelin Başı Bağlıyor"
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Evrim Teorisi
MUSTAFA ESER
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Yıllık Yatırım Politikası
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Kesişen İnsanlıktan Çıkabilecekler
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Ey İzmir Barosu!
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
İsrail Nereye? (2. Bölüm)
Erdağ Duru
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
İsrail Nereye? (1. Bölüm)
Erdağ Duru
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
15 Temmuzlu Milsiz Eğitim
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Kalburüstü Beyanat
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Alışılan Ölümler
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Fanatik Beklentiler
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Sen Ne İşe Yararsın Ey Birleşmiş Milletler
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Yeni Bir Sivil Darbe Girişimi
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Akp Hükümetlerinin Çalışmaları
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler
Eski Senaryoya Yeni Aktörler
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.