..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İçine koyabileceğin bir karanlığın olmadan, bir ışığın olamaz. -Arlo Guthrie
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Toplum
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Kim Bir Milyon Psikopat Arasına Girmek İster
Ahmet Zeytinci
Öykü > Gülmece (Mizah)

Televizyonlarda yıllardır devam eden ''Kim Bir Milyon İster.'' adlı yarışmadan da esinlenerek, bizlerde formatı, içeriği farklı yeni ve değişik bir yarışma olan ''Kim Bir Milyon Psikopat Arasına Girmek İster.'' ile sizlerin huzurundayız... Sayın ve de pek muhterem, çok özel, hatta canımızdan çok da sevmediğimiz ama yine de değer verirken, versek mi vermesek mi diye çok kafa yorduğumuz, seyircilerimiz. Bilgi ve kültüre kesin

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Toplum
781 
 Sitem  (Sercan Belkan)

İNSANLARA SİTEMİM
782 
 İktidar Yanılgısı  (Gürcan Erbaş)

Bu sözlerim, TRT programlarında son birbuçuk yılda gördüğüm esaslı program değişiklikleri üzerinedir. Konuyu daha genişletebiliriz.
783 
 Değer  (suat engin yılmz)

insanın değerleri hakkında bir söz söyledim.
784 
 Davos ve Naırobi  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Yani Amerika ve Kenya, Biri beyaz, birisi siyah. İkisi de küresel dünyada. Birisi, dünya’nın dört bir yanında, şirketleriyle, silahlarıyla ve sömürü politikalarıyla dünyayı avucunun içine almaya çalışan bir ülke. Diğeri, kendi kabuğunda, sıtmadan şiş karınlı çocuklarına ilaç ve gıda bulmakta zorlanan, hastalığın kol gezdiği ve ölümlerin kanıksandığı ülke. İki ülkede de kaş, göz ve beyin en önemlisi de atan bir yürek var.
785 
 Irgatlık Zor Zanaat  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Eli, yüzü yara içindeki çocuk odaya heyecanla girdi! Korkudan dili damağı kurudu. Küçük kalbi neredeyse yerinden fırlayacaktı. Zaten uzun bir süre de konuşmadı. Kendine geldiğinde, sözcükleri ardınca ve saat zembereğinin boşalması gibi sıraladı.
786 
 Kurnazlar İyi Yaşar  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Yan yatmış ölü böceği onlarca küçük karınca lime lime edip, kış için yuvalarına taşıyor… İri bir at sineği, karıncaların üstünde ölüm uçuşunda… Birkaç metre ileride arı ise vızıldayarak ölüm korkusuna aldırış bile etmeden sarıçiçeğin üstünde yapacağı balına öz topluyor… Zayıf, siyah-beyaz bir kedi köşeden çakmak gözleriyle öyle bir bakış bıraktı ki, korktuğu belliydi. Ürktü… Birkaç saniye öylece hareketsiz kaldı. Sonrada bana dik dik baktı. Korkmasın diye hareket etmedim. Kuşlara yıllardır koyduğum su ve yem kabının yanına yavaşça süzüldü. Uzunca sudan içti… Tabakta ciğer yoktu ki yesin. Burun kıvırıp sessizce ürkek adımlarıyla uzaktan geçip gitti…
787 
 Mudurnulu Fatma Nine"nin Günlüğü / Akp"nin Yasaklarından Yararlanma  (Kâmuran Esen)

Tecrübeyle sabittir ki; kavgada kimin sesi çok çıkarsa, o haklı oluyo. Kim vatandaşı korkutursa, ona buna yasak- baskı uygularsa, kendisi kazanıyo. Korku imparatorluğu, işe yarıyo yani. Ben örneğimi seçtim. AKP hükümetinin yasak ve baskı politikasını uyguluyom. Böyle iktidara, işte böyle vatandaş yakışır. Ne demiş atalarımız:” Ağaca çıkan keçinin, dala bakan oğlağı olur.”… Hadi öptüm sevgili günlüğüm.
788 
 Mutlu Yıllar - Yıldırmalar...  (Emre Öksüzel)

2011 ' e girerken...
789 
 Aman Dikkat!.  (Ertuğrul ERDOĞAN)

“İndim derelerine, bilmem nerelerine, kaytan bıyıklarımı sürsem nerelerine…” diye devam eden acayip bir türkümüz var ki sormayın gitsin!... Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen Hitler bıyığı!... Şu siyasi tarihte ne bıyıklar gördük, kaytanından tutunda, aşağıya doğru sarkana, posundan, muhtar bıyığına… Hele kızınca “ Bıyığına tüküreyim senin…”le başladık mı, gerisini siz tahmin edin… Bizler önemli şeylerin altını çizmeye bayılırız. Hele bıyık olunca. Burnumuzdan bahsediyorum. Çeşit çeşit vallahi, patlıcan cinsi mi dersiniz, laz burnumu ne ararsanız mevcut!…
790 
 İnsan Psikolojisi  (adnan)

İnsan psikolojisi herşeyden önce zihinsel bir süreç.psikolojik hastalıklar aslında halk diliyle tabir edilen biçimde "hastalık hastası olma"
791 
 Ben, Sen, O...  (Arzu)

Kendilerine aykırılara düştüklerinde bile hep kendileri oldular, yaralansalar da; hiç utanmadan…
792 
 Atatürk  (mustafa ben)

Mustafa Kemal ATATÜRK ya da Gazi, aslında Büyük Komutan, O’na ne derseniz deyin, O’nu nasıl anarsak analım, şüphesiz olan tek şey; Atamız için söylenecek çok şey olduğu gerçeğidir.
793 
 Kim Bilir?  (HAMZA EKİZ)

insan kalmak mı zor? yoksa insan olmak mı? yada asıl insanlığı sorgulamak mı?
794 
 Bırakın Ucuz Siyaseti!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Seçim yaklaştıkça siyasi diller yaman dönüyor! Türkiye’nin meydanlarında dedikoduların bini bin para! Bir karalama siyasetidir gidiyor, halkın gözünün içine baka baka!
795 
 Yazar Olmak  (Can Murat)

Yazar olmak dünyayı değiştirmek ve bu yeni dünyanın kapılarını aralamaktır diyebiliriz kısaca...
796 
 Savaşın Derin Felsefesi  (mahinur alihanoğlu)

Zamanımızdaki savaşlara gelince...Geçmişteki savaşlarla kıyaslanmayacak düzeyde hızlı ve acımasız...Eskiden bir yere savaş açılacağı zaman, ......
797 
 Mor Tanrı - I -  (Berkant Eker)

klinikteyken güvendeydim . beni koruyan duvarlar vardı .
798 
 Bir Okul Var Uzaklarda  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Yardımları yoğun olarak yaptığımız ramazan ayı geride kaldı. Bu ayda fakirlere yardım yapan iş adamlarının plansız yaptıkları yardım kampanyalarını medyadan izlemişsinizdir. Yardıma muhtaç olup bir iki erzak uğruna kamyonların üzerinden fırlatılan ve yüzlerce insanımızın ezilircesine, yaralanmaları göze alarak erzakları kapma mücadelesini,
799 
 Seçimler Nasıl Olmalı?  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Dışarıda yağmur öylesine güzel ve bereketli yağıyor ki, barajların doluluk oranlarıyla bu yaz, “Kuraklık ve küresel ısınma” sözcüklerini sanırım unutup, “küresel kriz”le boğuşmaya devam edeceğiz.
800 
 Adidas'ın Var mı?  (Ertuğrul ERDOĞAN)

“Baba beni okula gönder!” Tamam evladım… Ne lazım? “Çanta, ayakkabı, defter, kalem, önlük…” Babası, üzülme önlük olmayabilir… “Ohh! Be!” desenize ondan kurtardık!... Ahmet sınıfın sırasında ders dinliyor. Yanındaki temiz giyimli Cem’e; “ Senin ne güzel kotun var.” Cem; “ Babam yeni aldı. Markası da, Levis” Ahmet; “ O ne ki? Benim pantolonumu babam pazardan aldı. Hemi de yepisyeni!

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Hissiyatım
Merve Kalkan
Deneme > Toplum

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.