..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Bir kitabın kaderi okuyanın zekasına bağlıdır." -Latin Atasözü
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Varoluşçuluk
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Cürmü Doğum
Suna Türkmen Güngör
Şiir > Modern

bilincim, fikrim ve ben / değerlidir; saklarım zulamda / zümrüt yeşili, çıkmaz koynumdan mahremin yüksüğü... kül misali savrulsa da yangının ardında; közünde dem tutar asaletinden. tekrar tekrar demlenirken nasıl doğar? çürümeye yüz tutmuş arzular, eteklerimde uçuşan pişmanlıklar, giz olan yaşanmamışlıklar, öykünür içinde hak ile yeksana. yer gök haykırsa da arzularımı; heybemde dargınlıklar, gönlümde suskunluklara revan olur, sak

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Varoluşçuluk
101 
 Çocuk Oyunu  (Nezihe Ecevit)

Çamur yaptı yapışık. Çamurdan bir baş,başa bir gövde,gövdeye kol, bacak...
102 
 Benlerden Birini Vurdum: Katilim  (KÜFRAN)

Çok anlattım ama anlamadı. Sus dedim susmadı.
103 
 Suyun Aksi  (diydembaylan)

Sudaki sessiz aksim bana yardım edemezsin. Seni kırk kere gördüm ve bi o kadar yadsıdım.Aynadaki kibirli yaratık sen bin kere sevdim ve bi o kadar da kutsadım.Elimde ayna suyun aksindeyim......
104 
 Kuyu  (Murat YOLYAPAN)

Üzeri kapalı kuyu; mezardır. Üstü açık kuyu ise insanı varolan tek çıkışa umutlandırır.
105 
 Mendil Satan Ellerin, Gözlerinin İfadesidir.  (mehmet ali güney)

Ellerin acı katmıştı yüreğime. O çocuğun gözlerinde aramıştım seni. Sen yoktun. Çünkü senin gözlerini ben hiç görmedim. Bir yağmur altında, ıssız kaldırımlarda mendil satan ellerine hiç rastlamadım.
106 
 Abla Ben Burdayım Sen Nerdesin  (FATİH YALÇIN)

El salladı otobüsün ardından. Gözleriyle “uğurlar ola” dedi. Yüreğiyle sadakat yeminleri etti. Otobüs kaybolunca dağların arasından, bir boş yola bir de şehre baktı. Öylece dimdik durdu bir süre. O olmadan atılacak ilk adımdaydı sıra. Yıllarca birlikte yürüdükleri bu yollar, seyretmekten büyük keyif aldıkları –bazen de talihsizliklerine isyan ettikleri- yolun karşısındaki yamaç hiç de tanıdık gelmedi ona. Onunla birlikte olduğu zamanlarda beyninin bir köşesinde sürekli saklı tuttuğu hayallerinde olduğu gibi tek başınaydı. Otobüsün kalkmasıyla birlikte ona yabancılaşan şehir bu yalnızlığını tahrik ediyordu. Atacağı bu ilk adımın kararını yalnızca kendisi verecekti. Nereye gitmesi gerektiği konusunda hiçbir fikri yoktu. Şehirlerarası yolculuklarda yol güzergahındaki şehir terminallerinde ihtiyaç molası müddetince şehri seyretme izni alan yolcuların anlık şaşkınlığı vardı yüzünde.
107 
 Akbaba.  (Burhan ÜREGÜL.)

Hayat ve adalet ile ilgili ilgileneceğinizi düşündüğüm bir çalışmamdır. Duyguyu yüksek olarak hissedeceğiniz ve sıkılmadan okuyacağınızı bilmelisiniz.
108 
 Hayatın Neresinden Dönülse Karmı Dır?  (diydembaylan)

Hayır ya da evet evetlerin çoğu şu anda mezarlarında huzurla ya da husursuz ya da sadece kemik olarak yatıyorlar. Onlara katılacaklar ve katılmak isteyenler olacak. Garip hayatın anlamı yaşadın ülke üstünde değerlendirilmiş olsa topluma isyanlarında ülke değiştirirsin olur biter her ülkede kendi elinle yaratığın kimlik seni rahatsız edecek bir durum bulur çünkü aslında sen ilkel insanın modernleşmeye
109 
 E. T  (Aydın Akdeniz)

Duman koca bir leke olup düşüyor aramıza. Konuşmalarımız kuru dal ve yaprak yığınına gömülü. Kırılgan. Tetikte. Kıvılcımla harlamaya hazır. Geceyle iplik iplik dağılmasa sabaha dek ateşin başında öylece kalabilirdik. Gözlüğüyle oynamaktan usanıyor sonunda. Dili çözülüyor. Öksürüklerin arasında işittin mi ? Şeytanın aklına gelmeyecek şeyler anlattı. Hem, yüzünde gölgeler dolaşmıştı konuşurken. Ateşin şavkı mı düşmüştü, yoksa öyle mi görmüştüm.
110 
 Bavul  (niyazi bircan)

Dişi ve erkek, damarlarında dolaşan alkolün yoğunluğu kadar güzel, yakışıklı ve becerikli olacak; gerginliğin, ince fakat uzun yayında hangi noktaya temas etseniz sert bir nota ve haykırışın başlayacağı o gizli serüven şimdi, çaprazımdaki merdivenlerin bir kat aşağısından hayata bağlanacaktı. ..
111 
 Canlı ve Cansızlık Dışında  (Evren Özen)

Onlar canlı değil mi? Ölmek te var tabi…Ne kadar kısıtlı ve yoğun yaşamları var! Acaba öleceklerini biliyorlar mı?Ya farkındalarsa… Buna biz bile katlanamayız… Düşünsene, dönmeyeceğini biliyorsun ve o ana doğru tehirsiz ilerliyorsun… Bağımlılıklarını bırakıyorsun… Konuştuklarımızı sezinleyip cevap veriyorlarmış hemen. Bir de çıkışarak, nasıl olur?
112 
 İd"lerin Yarin ve Etlerin Sesi  (asef şafak)

bir hastanın sesleri gelirken öldürür bizleri
113 
 Kaybolmak  (ömer faruk aydın)

saatin sabahın 4'ü olmasıda ne demek ... kim günü 24 saate bölme hakkını verdi insana... 365 gün bir yıl ediyormuş... hepsi hepsi 6 milyarmış bizim ihtiyarın yaşı ...
114 
 Işık ve Aynalar  (Murat YOLYAPAN)

Adam büyülendi gördüğü manzaradan. Gece ve Dolunaya bakan günebakanlar... Daha önce aşkı anlatan böyle güzel bir resim görmemişti.
115 
 Hayat Yok İnsan Var  (diydembaylan)

hayat yok insan var alğılayış acı geçim hep insana bağlı kader yok sessiz kinlerin öcü yok
116 
 Külahtan Kimlikler  (diydembaylan)

derin devlet yaptı Amerika böyle istedi.Devlet dediğin nedir çeşmenin başında oturup ya milliyetçilik ya da islamla senin musluğa ulaşmanın yolunu kesen insancıklar topluluğur malesef
117 
 Beytepe'de Nisan  (Gürcan)

Bahar ona can veren Nisan yağmurlarıyla kendini iyiden iyiye hissettiriyordu. Pencerenin hemen önünde camı açmış oturduğu saldalyeden dışarıyı seyreden genç te öyle hissediyordu ki camı tamamen açmıştı.
118 
 Gri Dalgalar  (Uğur Can)

Deniz okulun duvarları gibi gri, onlardan farklı olarak dalgalıydı. Aldatıcı bir dansla insanı bir tür melankoliye davet eder gibiydi.
119 
 Hepmi Acı Hüzün  (diydembaylan)

düşünmek istemiyorum artık ne hayat ne ölüm üstüne mutluluğu beklemekten bıktım sihirli kutular yok sevdiklerin gince zaman saymaktan başka kalan birşey yok nefes aldıkça uyum
120 
 Aykırı Bir Hikaye  (baki bahrevan)

İşte yaşamın gerçek değeri

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Naturel
YILDIZ AKA
Öykü > Varoluşçuluk
Anlaşılmayan
Nicolai Copuşçiu
Öykü > Varoluşçuluk
Difenbahya
Ekrem Naif Tek
Öykü > Varoluşçuluk
Harabad
selim çok
Öykü > Varoluşçuluk
Scamnum
Sinem Bağcivan
Öykü > Varoluşçuluk
Safsatalar - 8
Ekrem Naif Tek
Öykü > Varoluşçuluk
Dayglow Reflection
Betty Blue
Öykü > Varoluşçuluk
Acının Çağrısı
Ekrem Naif Tek
Öykü > Varoluşçuluk
Fitnat
diydembaylan
Öykü > Varoluşçuluk
Caz Kuşağı
selim çok
Öykü > Varoluşçuluk
Minimal Dalga
selim çok
Öykü > Varoluşçuluk
Zamanı Taramak
selim çok
Öykü > Varoluşçuluk
Psikopat Kırmızı
selim çok
Öykü > Varoluşçuluk
Yanyana ve Ayrık
selim çok
Öykü > Varoluşçuluk
Kapılar
selim çok
Öykü > Varoluşçuluk
Masada Pislik Var!
selim çok
Öykü > Varoluşçuluk
Anarşist
selim çok
Öykü > Varoluşçuluk
Karovale
selim çok
Öykü > Varoluşçuluk
Bu Şehrin İçine Sıçtım!
selim çok
Öykü > Varoluşçuluk

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.