..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Kendi görüşlerim var -sağlam görüşler-, yine de her zaman onlara katılmıyorum. -G. Bush
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Çocuk
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Leyla'ya Mektuplar - 2 (Gurbet Eller)
Mehmet Altekin
Şiir > Özlem Şiirleri

Bir zamanlar benimde, sevenim vardı Bir an görmeseydim, isyan ederdim, Ilgın nefesini, kor sanırdım, Sanki çıra gibi, yanışı vardı Öyle mahzun yüzü vardı Güneş ışını saçan, gözleri vardı Öyle melek sözleri vardı, Öyle şirin huyları vardı. Böyleydi leyla, böyleydi işte, Öldürürüm kendimi ben bu gidişle, Ne yazık ki leylamı, Merhametsiz, merhametsiz Sevdiğimi, Gurbet eller Gurbet eller Gurbetler aldı, İpek saçlarını tarayışınd

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Çocuk
41 
 Sebastian,maria ve Pembe Köşk  (mehmet avcı)

maria ve sebastian yıllar sonra büyük bir tesadüf sonucu karşılaştılar.Ve bir daha ayrılmamak üzere birleştiler.
42 
 Bir Yaz Günü  (şinasi zafer)

Mehmet cırtcırtlı ayakkabılarını alelacele bağlayıp sokağa fırladı. Alaburs kesilmiş saçlarını yakıp geçen kavurucu güneş yüzünden, her şey sapsarı göründü gözüne...
43 
 Acı İçindeydi...  (Emine Pişiren)

Kadın, var gücüyle küçük kıza tekme savurur. Yere yuvarlanan çocuk, ayağa kalkarken yüzünde ikinci kez patlayan tokadın acısıyla, bir kez daha beyaz karların üstüne yuvarlanır.
44 
 Harçlığını Biriktiren Çocuk  (Gülşen ÖZALTAN)

Okumanın önemini anlatan bir çocuk oyunu.
45 
 Gülme Komşuna Gelir Başına (Oyun)  (Bayse Hatipoğlu)

Oynayan çocuklar: Mehmet, Emre, Suna, Hilâl, Ömer, Defne. (Mehmet, Emre, Hilâl sıraya ya da sandalyelere oturmuş. Mehmet ortada oturuyor ve elinde kitap var. Suna ayakta. Hepsi kitaba bakıyor.)
46 
 Çanak Çömlek Patladı  (Ulaş Tuzak)

çocuk tiyatrosu, çocuk oyunu texti
47 
 Hayvanların İsyanı  (Şefika Ünal)

“Üç gün havada, üç gün denizde, üç gün karada hayvanlar tedirgindi, acaba bunların biz insanlardan bir talebi mi var, bizden bir şey mi istiyorlar?” demiş bir gün bir çocuk. Herkes çocuktur deyip gülüp geçmiş. Kimse çocuğun önerilerini dikkate almamış.
48 
 Bebek Can  (Özcan Nevres)

1998 in kasım ayında geldi dünyaya. Dedesi bir bıraksa onu, ucundan su fışkıran hortumla yatıp kalksa.
49 
 Sür Eşeği Niğdeye  (AHMET ÖZTÜRK )

Bir formül bulunsa da huzura ersek artık Cep delik cepken delik, çorap pantolon yırtık Ekmekle de doyarız yoksa yanında katık Üç evlek çorak toprak un yetirmez pideye Geçti Bor’un pazarı, sür eşeği Niğde’ye
50 
 Çocukluk Kesitleri 1  (A.Latif İRVEN)

Kaç yaşında olduğumu hatırlamıyorum o zamanlar. Daha küçüğüm. Bir çöp kutusunda saklanacak kadar. Komşu kızıyla evcilik oynayarak, ten temasının seks olduğunu sanacak kadar. Ve seksin, ne olduğunu bilmeyecek kadar!
51 
 Koşucu Penguen  (Serdar Yıldırım)

Güney Kutbu’nda koşuya çok meraklı bir penguen yaşardı. Bu penguen devamlı olarak antrenman yapar, yarışmalara hazırlanırdı ve hep ön sırada yarışmayı bitirmeyi hayal ederdi, fakat ya sonuncu ya da sondan bir önceki olarak yarışı tamamlardı. En büyük başarısı ise, beş penguenin katıldığı bir yarışta üçüncü olmaktı. Bu duruma canı sıkılan koşucu penguen bir gün doğup büyüdüğü yerleri terk etti ve yüzerek Arjantin’e gitti. Koşucu penguen burada bir maymunla arkadaş oldu. Bir gün maymuna: “ Şu yüz metre ilerdeki ağaca kadar yarışsak, beni geçebilir misin? “ diye sordu.
52 
 Titrek Tavşan  (Serdar Yıldırım)

Ormanda her gün kurulmakta olan tavşanlar pazarı, havanın kararmasıyla birlikte, dağılıyordu. Sergisini toplayan tavşan pazar yerini terk edip gidiyordu. Vakit geç olup da pazar yerinde tavşan kalmayınca bir tavşan pazara gelirdi. Sırtında boş çuvalıyla ve bu boş çuval tezgâh altlarında kalmış, kıyıya köşeye atılmış, satılmamış havuçlarla ve bazı yiyeceklerle dolacaktı. Daima gölgelerden, acaba bir gören olur mu korkusuyla, yorgun ve titrek adımlarla. İşte, bu tavşan yoksul, yetim, garip bir tavşandı.
53 
 Yıldızcı Karınca İle Yeşil Kertenkele  (Mehmet Önder)

Bir zamanlar bir Yıldızcı Karınca varmış.
54 
 Öpeyimde Geçsin yada Gülümse  (Sinan Yıldırım)

Eski albümleri çıkardı tozsuz raflardan ama tozlanmış örümcek ağları sarmış yüreğindeki unutmak üzere olduğu günlere geri dönerek.
55 
 Boz Eşşeğin Rüyası  (Emine SEVİNÇ ÖKSÜZOĞLU)

Bız eşşek ve başına gelenler konu ediliyor.
56 
 Güneş  (Dervişe Güneyyeli Kutlu)

Bir varmış, bir yokmuş. Kimi yürekler sımsıcak, kimi yürekler sopsoğukmuş. İnsan bir masalın içinde hem var hem yokmuş. Masalların içinde gerçekler gün yüzü gibi aydınlıkmış. Bunu görebilen ancak gönlü sıcak insanlarmış...
57 
 İkiz Kardeşler  (Nilay Şit)

Şimendifer ailesinin ikiz çocuklarını mahallede tanımayan yoktu.Onlar, insanlar tarafından genellikle,yaptıkları haylazlıklarla bilinirlerdi.Turunç Mahallesi sakinleri,bu küçük yumurcaklara kızsalar da, yine de mahallede onların varlığı neşe vericiydi.Şimdi,bu iki yumurcağın sihirli dünyasına girmeye hazır mısınız ? :)
58 
 Sırtlan Zobo  (Serdar Yıldırım)

Sırtlan gruplarının dışladığı, aralarında barındırmadığı Zobo adındaki sırtlan bir şehrin çok yakınlarına gelmişti. Çayırın ortasında toparlak bir şey dikkatini çekti. Bu neydi? Zobo, onu kokladı. Burnuyla ittirdi. Yuvarlanıyordu. Biraz daha, biraz daha derken, o yuvarlandıkça, Zobo zevk aldıkça, oyun sürdü. Daha sonra oyunu bıraktı. Yorulmuştu. Çimenlere yattı. Uyuyakaldı.
59 
 100 Yıl Yaşayan Ağaç  (Gülşen ÖZALTAN)

Çevreci bir yaklaşımla ağaçların önemini ve ağaç dikmeyi özendiren, kitap okumanın bilençlenmek konusunda önemini vurgulayan bir çocuk oyunudur.
60 
 Kurbağacık  (Serdar Yıldırım)

Ormanlık bir bölgede bulunan bir su birikintisinde yaşamakta olan kurbağacık hiç arkadaşı olmadığından yakınıyordu. Bu kurbağacık vaktinin çoğunu su birikintisinde yüzerek geçiriyor, bazen de sudan çıkıp çimenlerin üstünde zıplayarak geziniyordu. Her gün bir önceki günün tıpatıp benzeriydi. Her gün aynı şey, hep aynı şeyler. Bitmek tükenmek bilmeyen bir tekdüzelik kurbağacığı canından bezdirmişti. Kurbağacık bir gün kızdı kendine:

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Dev Hamsi
Serdar Yıldırım
Öykü > Çocuk
O Şey
Veysel Başer
Öykü > Çocuk
Ateş ve Hayal
şinasi zafer
Öykü > Çocuk
Bir Yaz Günü
şinasi zafer
Öykü > Çocuk
Panter
Serdar Yıldırım
Öykü > Çocuk

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.