..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bilen sever. -Leonardo da Vinci
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Sürrealizm
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Manifesto
ergun tekkalmış
Şiir > Bireysel

her bulan kaybetti her bulunan kayboldu her zulüm inletti her zâlim inledi gece durdu gün devrildi her sahip öldü de öldü her köle dirildi ..

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Sürrealizm
 Sevginin Kokusu  (Gülgün Baltacı)

Renkli kâğıtlara sarılmış armağanlar gibi sunulmamıştı bana o çorap. Ellerimde tuttuğum çorap değil, sevgiyle çarpan yüreğiydi. Paket yapmadan, bütün doğallığıyla avuçlarıma bırakmıştı yüreğini…
 Rüzgârgülü  (Gülgün)

Gözlerimi sımsıkı kapattım, içimden geçirdim tüm anımsadığım güzellikleri... Gözlerimi açtım yavaşça, avucumu araladım…
 La Teşbih ve La Temsil  (Haydar Köprülüoğlu)

Yaşananları farklı açılardan hep beraber görüyoruz. Aslında toplum, sümen altı edilmiş kağıtlar dışında kayıttadır. yaşanmış olan Ermeni vatandaşlarımızın tehciri sonrasında olanları babam anlatmıştı. Babam Sungurlu'da bir Ermeni Aileyi olaylar yatışana dek evimizde misafir ettiklerini anlatmıştı. Bu Aileyle önce Ankara'da, yıllar sonra da İstanbul'da hayatta olan son fertleriyle görüşmüştüm. Kısaca olay Ermeni çetelerin ve Müslüman cemaatın kışkırtılmasıyla, İstanbul'da 6 Eylül, Maraş ve Çorum'da yaşananlar gibi olmuştur. Bunların dışında bugünümüzün ironik özeti. Saygılar.
 Meçhul Adam  (selim çok)

beynim zonkluyordu,ayağa kalkamıyordum.düşlerim,gözlerimin bittiği anda zihnimde düello yapıyordu.
 La Luna  (selim çok)

acımasız bir ateşin sağında ve solunda yeralıyordu herşey.
 Okun Ucundan  (selim çok)

ifade yok.ambiyans bir beyaz.soğuk.gri bakışlı.
 Gökyüzünde Aşk  (SERAY ANIL)

Gün geceye Güneşse Ay’a teslim oldu sonra her günkü kovalamacalarının sonunda...
 Kaderi Bozuk Para  (GAMZE AKARCA)

Kendine olduğundan daha fazla değer veren bir bozuk paranın hikayesi...
 Saat Hep Sekizi Gösterir  (Alper Turan)

Adı olmayan birinin adı bilinmeyen bir hastalığı, yaralayıcı, yıkıcı... Duyguları neredeyse çökmüş nesneler yerine geçmiş onların. Ve kendine ait bir dil oluşturmuş nesnelerle, zaman zaman kafa karıştırıcı zaman zaman şaşırtıcı bir hastanın kişisiz, olay örgüsüz,nedensiz öyküsü...
10 
 Tanrılar Kılıçlar ve Aryalar  (lacivertiğnedenlik)

Tuşlar kanamıştı. Gesualdo’nun parmakları da. Elimdeki kılıcı altı kez dairesel çevirerek havaya fırlattım. Kılıç ağaçların üstünde uçuyordu. Toprağa saplanmadan koştum. Şah damarımı kesmesi için boynumu arkaya devirdim.
11 
 Kan Kaybediyorum...  (Edibe Toğaç)

Yaşamın dışına itildim çünkü ben, bitirdim o döngüyü, atlattım o kaosu, nefesim kesilmeye başlıyor tekrardan,oysaki bir kez ölmüştüm ben...
12 
 Mastürbasyon ve İğne Deliği  (Halit Yerlikhan)

‘Çabalamaktan yoruldum’, dedi Boris Mayakovskiy, ‘İnsan ne için çabalarsa yorulmaz ki?’ Erkek erkeğe düzüştüğü oğlanlar geldi aklına birden. ‘Demek ki’, dedi iç geçirerek, ‘Doğal olan bir çaba, yoramaz insanı, terletse bile.’
13 
 Ölümsüzlük Öpücüğü  (DESPİNA YILDIZ ÇAĞRI)

babasını özleyen Clara'nın hayal ile gerçek arası yolculuğu...
14 
 Aşk ve Derviş  (Senanur Budak)

Ortalık bir anda savaş meydanına dönmüştü. Etrafa toplanmış insanların gözyaşları eşliğinde akan kanlar, ayrılma fırsatı bulamadığı için ezilerek birbirine geçmiş farklı parmakların arasından süzülüp gidiyordu. Bütün bu hengâmenin üstüne, gelen ambulansın ölüm sessizliği sinmiş sirenleri de eklenince akıl hediyesini almış bütün yaratılmışların vücutlarında dolaşan düşünceler tek bir odak noktasında toplanıyor ve dualarda buluşuyordu.
15 
 O Sabah  (emre gümüşdoğan)

Telefonu kapattıktan sonra, bir süre sevdiği kadını düşündü. "Bitti" demişti kadın, biten neydi, neden bitmişti, bilemedi. Kadının yüzünü anımsamaya çalıştı, yüzü yoktu, panikledi..
16 
 Ölü Harfler Tapinagi  (Murat Kayali)

Siyah harfler düşmüştü dilimden, lambalar yeşilden kırmızıya atlarken. İki araba birbirine çarptığında, yayageçidinin beyaz çizgilerine kırmızı damarlar yayılıyordu .Kırmızı, ince ve uzun damarlar, bir ağacın kökleri gibi, bir haritada beliren nehirler gibi, bir piyanistin ellerinin üzerindeki damarlar gibi. Kırmızı damarlar. Dilimden düşürdüğüm o siyah harfler, damarların en ortasında duruyordu. Ağzımda tutamadıklarım yoldaydı.
17 
 Madam Porfori  (lacivertiğnedenlik)

Ne mi diyecek Peder, sevgili beyler, hanımefendiler, bu güzel günde susunuz ve sessizliğe bürününüz. Sicim gibi havai fişeklerle tutuşmamız zaman alacak ama mutlaka tutuşup patlayacağız. Yukarıya daha yukarıya, daha yükseğe. Pat pat pat… Çok sıkıcı bir alman virtüöze gibisin, gelip kafamın oydun. Korkunç ateş karıncaların hücrelerimi yedi. Pervasızlık canım üçyüz altmışbeş gün…’’’’
18 
 İsterik Kadın, Haydi Oradan Sen De!  (Aydın Akdeniz)

Kirli, yorgun bir gündü tamamlanan. Çiseyen yağmur egzoz ve homurtulara karışarak benim gibi evinin yolunu tutan kent sakinlerinin tepesine inmekteydi. Çöp yığınlarından yükselen şu iğrenç kokuyu saymazsak özlemişim tozun toprağın kokusunu. Derin bir nefesle çektim doyasıya içime; dağı ovayı vadiyi. “Ah ulan ” dedim kendi kendime “ kaz dağlarının tepesinde olacakta, iki yana açtığın kollarınla bir kuş gibi süzülecektin şimdi gri bulutların arasında” Yolun öte yakasına geçiyormuşum fark etmedim, ıslak zeminde kayan bir fren sesi. Şoför el kol hareketleri içerisinde yanındakine sürekli beni işaret etmekteydi. Açılan camdan dışarı bir baş sarktı. Bağırırken büzülen ağzındaki ağır makyaj ıslanmış, kandamlaları gibi hızlanan yağmur akıntısına karışmaktaydı. Aldırmadım, duymadım söylediklerini. İltifat edecek hali yoktu ya! Bu kez uzaklaşan araçtan aynı baş, orta parmağını kaldırmış sallamaktaydı ortalık yere. Patladım ben de “Haydi oradan isterik cadı sende. Dikleşerek sallananlarla bozmuşsun kafayı!”
19 
 Kelimelerin Dansı  (SERAY ANIL)

Hayatın izdüşümü gibiydi, belki de ta kendisiydi kelimelerin dansı
20 
 Lipoendra  (lacivertiğnedenlik)

Verçenik dağlarında siyah atmaca kanatlarını açarak havada yakaladığı başka bir atmacanın gözlerini çıkarıp ağzına aldı. İlirya’da her şey toz dumandı. Lipoendra çaresizce odanın içinde elleri bağlı olarak dönüp duruyordu. Aniden odanın camı kırıldı ve siyah atmaca yüzündeki deriyi sıyırıp Terzi’nin yüzüne nakşederek ağzındaki iki kılıçla ellerindeki ipi kesti.

1 2 3 4 5  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Ferahfeza
selim çok
Öykü > Sürrealizm
Meçhul Adam
selim çok
Öykü > Sürrealizm
La Luna
selim çok
Öykü > Sürrealizm
Okun Ucundan
selim çok
Öykü > Sürrealizm
Aşk ve Derviş
Senanur Budak
Öykü > Sürrealizm
Kan Kaybediyorum...
Edibe Toğaç
Öykü > Sürrealizm
Mûamma Bir Arayış
aybike_umay
Öykü > Sürrealizm
Görünmeyenler...
Edibe Toğaç
Öykü > Sürrealizm
Yoldaki İşaretler
selim koç
Öykü > Sürrealizm
Yağmurlar
Uğur Giritlioğlu
Öykü > Sürrealizm
Kabusların Krallığı
selim koç
Öykü > Sürrealizm
Madam Porfori
lacivertiğnedenlik
Öykü > Sürrealizm
Lipoendra
lacivertiğnedenlik
Öykü > Sürrealizm
Film Şeridi
lacivertiğnedenlik
Öykü > Sürrealizm
Kavanozdaki Adam
selim koç
Öykü > Sürrealizm
Çapraz Gece
selim koç
Öykü > Sürrealizm
Hız! Diğer Tarafa...
selim koç
Öykü > Sürrealizm
Z (Son Düş)
selim koç
Öykü > Sürrealizm

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.