..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İçine koyabileceğin bir karanlığın olmadan, bir ışığın olamaz. -Arlo Guthrie
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Fantastik
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Ama Eminim ki
Ersin KURT
Şiir > Aşk ve Romantizm

Madem, mutlak suretle gideceğim diyorsun Durma, git! Bu sefer tarumar etmeyeceğim kendimi Hem, sen olmasan da uzayacak yine sakallarım Fesleğenler sulanmazsa kuruyacak İstisnasız güzel olan ne varsa Seni hatırlatacak bana yeniden Yine doğudan doğacak güneş Ve batıdan batacak Güçlü, güçsüzü ezecek her zamanki gibi Çocuklar soğuk kış günlerinde mendil satacak Ben, yine en çok siyah gömleğimi seveceğim İşe geç kalacağım Belki zaman zama

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Fantastik
81 
 Althar'ın Akıncıları: Altıngöl ve Ejderha (5. Bölüm)  (Levent Ölçer)

Kaptan Jonin gökdenizlerinin yıllanmış denizkurtlarından biriydi. Bir makine cücesiydi ve hem deniz hem de uçmak ile çok sıkı fıkı, renkli bir yaratılışa sahipti. Cengaver ve değerli bir kaptan, ünlü bir akıncıydı. Tayfaları da en iyilerdendi. Althar ile gezmeye başladığı şu son elli yıldan bu yana ekibi çok ciddi ve kıymetli takviyeler almış ve eski gemisini yenisiyle değiştirmişti. Şey, aslında eski gemisi biraz havaya uçtuğundan, Althar ona yeni bir gemi bulmuştu demek daha doğru da olabilir. Her neyse...
82 
 Soğukyuva  (Levent)

“Kabul. Bu büyüklükte bir gurubun büyü kullanımına karşı şamanları olacağını hiç düşünmedim. Kabul. Çok paslanmışım. Ama net biçimde ifade ediyorum; bu, bugün yaptığım son hataydı!” diyerek dizlerine yükseldi. Buharlı arbaletini beceriden ziyade refleksleriyle nişanladı ve gelen ilk guruba doğru yaylım ateşini başlattı. Buhar gücüyle; çeliği delip geçecek korkunç bir kuvvetle itilen oklar havada vınlayarak sürüler halinde uçuyordu. Uzun yıllar sonra Silas’ın içindeki iyi şeyler için savaşma ateşi yeniden tutuşmuştu. Tehdit önceki basit tag saldırıları gibi önemsiz değildi ve Silas’ın kaybedecek çok şeyi vardı. Silas’ın Thina’sı vardı. İyilik ve güzelliğe, mücadeleye olan inancı tazelenmişti. Alev alev yanıyordu yeniden.
83 
 Bir Kuzey Efsanesi  (ece ergüzeloğlu)

"Bu yaptığının bir bedeli olacak, olmak zorunda." diyordu Einherjar ona şaşkınlıkla ve üzüntüyle bakan Alfur'a. "Ne kadar reddetsen de senin doğru söyleyip söylemediğini anlayamayacağım için yargılanmak üzere yüce Odin'in karşısına çıkacaksın." Alfur, Einherjar'ın bu sözünden sonra kapıldığı şaşkınlık ve korku duygusuyla "Ne, Odin mi?" diyebildi sadece. Einherjar, hala soğukkanlıydı, "Evet, Odin. Zira yaptığın şey, bu büyük suç, bu lanet doğrudan yüce Odin'le ilgili. Bakalım onun karşısında ne yapacaksın?"
84 
 Unutanlar Bürosu - 1  (Caner Almaz)

İnsanın tüm unuttukları bir defter vasıtasıyla önüne konulsaydı, ne olurdu dersiniz?
85 
 Masal Bu Ya/ Eke'yi Beklerken 2  (Taner SARGIN)

Filozof koyunlar aralarında çelişkiye düşmüşler. Bunlar meranın istiklal diye bir semtinde dolaşır, biralarını içer, entelektüel konuşmalar yaparmış. Ama son zamanlarda gerçeklerden o kadar kopmuşlar ki. Meraya yabancılaşmışlar.
86 
 Merhemci  (Gök Taner)

Kanıyordu ve yardım etmek, kendini öldürmekti. Bundan vazgeçti, üzgün olsa da.
87 
 Rüzgar'ın Oğlu  (Cem Uludağ)

Günümüzden yaklaşık 50 yıl önce bizden habersiz bir antlaşma yapılmıştı ve bu antlaşma binlerce masum insanın yok olmasına neden olmuştu.
88 
 Althar'ın Akıncıları: Altıngöl ve Ejderha (7. Bölüm)  (Levent Ölçer)

"Hepimiz yapmamız gerekenleri yapıyoruz Althar! Önündeki savaşa yoğunlaş!" "Seni geri zekalı, s..k kafalı gölgeörücü! Liçleri üzerine çekeceksin!" diye gürledi Althar. Dostunu uyarıyordu. O anda ağzından çıkarken fark etti cüce. Rom'un gülümsemesini görmesine gerek yoktu. Romulion da bunu istiyordu. Gölgeörücü kendini yem olarak ortaya koyuyordu. "Seni bin babanın çocuğu seni!" diye öfkeyle küfretti Althar. "Bunu yapma!" diye bağırdı paladinin sesi. Ama artık geç olduğunun o da farkındaydı. Olan olmuştu.
89 
 Aragorn" Un Ardından  (tuncer)

“Sessiz bir törenle uğurlandı cesur kral. Başucunda sadece, onu sonsuz aşkıyla seven sadık Arwen vardı.”
90 
 Kibir: Ateş ve Ölüm - 1 -  (Onur Tekin)

Gökyüzünden çaldığı mavi renkli bir damla misali tebessümün ikramı yüzünde asılı kalmış bir özlemle başka bir renk olmaya değil başka bir rengi yaratmaya damladığını düşünürken... Bir öncesi bir sonrasının daha boyutuna yükselen hızın kucağında büyüttüğü, keyfaniyetin bekleme isteksizliğinde bir yolculuk, o anda girmişti akli düşlerine. Koyu kara bir renge dokunuyor akli düşün ilk karesinde. Sonra siyahın kaybeden sonsuzluğunda ruhundaki boşlukları dolduruyor. Bildiği kendi sanıyor kendini ama aynı kalamıyordu. O, o olmaya kalkan her acizin hazin akli düşüncesine kapılıveriyordu. Etrafındaki onun kelamlarına saygıyla selam duran ahaliyi gördükçe de bu akli düşünceleri kalbine zehirli bir ok gibi saplanmaya başlıyordu. O söylüyor ahali dinliyor, o söylüyor ahali yapıyordu. Dinlenilmesi ve itaat edilmesi hoşuna gidiyordu işçinin. Bu duygu farkına varmasa da onu adım adım Nemrud yapıyordu. Hatta aklından ondan daha dinlenilir ve daha güçlü olduğunu geçirmemiş değildi. Ancak bu düşüncenin bir duygu olup bedenini, kış mevsiminde karın toprağı sarıp yutması gibi sarmasına izin vermemişti işçi.
91 
 Kanlı Ay  (Hasan ÖNAL)

Bazı kuşlar yüksekten uçar adam susar,bu gece kanlı ay var
92 
 Kezzap  (Gülten Ağrıtmış)

...
93 
 Mavi Rüya  (Naide YILDIRIM)

sonuda mı bir rüya ...
94 
 Aciz ile Hacizin Paradoksal Niyeti  (selim koç)

ruhunun senetleri” “mantık borçları” “niyet enflasyonu” “gökyüzüne çay borcu” “kaçışlarının hesabı” “varlıklar eksi özsermaye tutkusu”
95 
 Aslan Sadıç  (Veysel Başer)

Gız, ele bir gözel olanda ki...Güneş yüzlü, ceylan gözlü…Ahu bahışlı, gül gülüşlü. Al yanahlı bal dudahlı. İpeh saçlı, galem gaşlı. İnci dişli, salınarah gidişli.
96 
 Resme Hapsolan Adam  (Arzu Menteşeoğlu)

.....Ergun ailesinin salonlarındaki çerçevenin içinde geçirdiği tüm süre boyunca, el ayak çekildikten sonra, bunun neden başına geldiğini düşündü durdu.....
97 
 Bedevi Çoban'ın Hayalleri  (Onur Tekin)

Kabuklarından çıkarıp düş tarlasına ektiği hayalleri gerçeğin fidesi olmadığından bu yana hayal kurmaktan vaz geçen Bedevi Çoban, düş tarlasını bir kereliğine olsun faal hale getirdiğinde ne ile karşılacağını bilmiyordu..
98 
 Yankı  (Gülten Ağrıtmış)

Aldırmadan kaldıkları yerden dans etmeye devam ettiler.
99 
 Hayat  (Aslı Orhon)

“Senin geleceğini öğrendiğimde Tanrı’ya yeniden dua etmeye başladım” idi Nermin’in özenle yazdığı defterin ilk satırları, onun geleceğini öğrendiğinde aslında yazmaya da yeniden başlamıştı.
100 
 Son Ejderha 1- Aşk ve Ölüm  (Gülfem Elif Hanhan)

Flanemeth aşık olmuştu. Hem de en olmaması gereken varlığa : bir insan-kadına!

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Olfeus
Levent Koçak
Öykü > Fantastik
Zaman Ağladığında
selim çok
Öykü > Fantastik
Cadılar Bayramı
Tuna M. Yaşar
Öykü > Fantastik
Robot Kartal
Serdar Yıldırım
Öykü > Fantastik
Arif Bey
Alaaddin GICI
Öykü > Fantastik
Blackened
selim çok
Öykü > Fantastik
Plaza
selim çok
Öykü > Fantastik
Tuhaflıklar Yedilisi
selim çok
Öykü > Fantastik
Kanlı Ay
Hasan ÖNAL
Öykü > Fantastik
Merhemci
Gök Taner
Öykü > Fantastik

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.