..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsan bir küçük dünyadır. (Mibres Kosmos) -Demokritos
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Son İntihar Mektubu
Mahnaz Forouzandeh
Deneme > İtiraflar

Şu ana kadar yazdığım tüm yazılarım, intihar düzeyinde acılar içinden çıkmıştı. Şimdi ise son intiharımı ediyorum ölüm yolunda. Bu yolda bana güzel hüzünler yaşatan ne yazık ki genetik babama, karanlığa, yollarını aşındırdığım adama teşekkürü borç bilirim. Güzel acılardı hepsi. Eğittiler beni. Nefreti, kini, yalanı, affet

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar
521 
 Zeus'un Kızı; Hayat Pazar Yeri  (Aysun Güven)

“Başkalarında rahatsız olduğumuz herşey, kendimizi anlamamızı sağlar.”Carl Jung Hayat, pazar yeri, paran kadar alabildiğin ve tadına bakabildiğin, önemli olan bu pazar yerindeki gibi kararın demokratik, seçimin alternatifler içinde olabilmesi, kim, bozuk bir çileği tezgaha koyup, yüksek fiyata almayanı dövmeye cesaret edebilir ki ya da malı tezgaha koymadan satmaya çalışan ya da tezgahtaki malı sadece istediğine satan birini pazarda ister ki.
522 
 Galibalı Kayıp  (MUSTAFA Ahmet Tunç CAKAR (Karşıyakalı Ahmet))

günlük vasat işte ama belki dönümlük..dönüm noktalık.
523 
 Sıra Sıra  (erkan)

Güncel etkinliğim.
524 
 Yetişemediniz…  (Seval Deniz Karahaliloğlu)

Hep bir yerler yetişme telaşı! Geç kaldığımız bir randevuya, Sabah işe gitmek için servise, Kalkmaya hazırlanan otobüse, Düdüğünü çalan vapura, Başlayan filmin ilk karesine, Sonraları hayatımızı belirleyecek olan ebleh sınavlara, Bir konserin uçuşa
525 
 Tiyatro Dolu Günler ve Elvira  (Hakan Yozcu)

Elvira. 25 yaşında, sarı saçlı, mavi gözlü, yüzü yer yer çil olan, güler yüze sahip, ince ve tatlı bir sesi olan, duygusal ve güzel bir kız. Ruslara çok benziyor ama Rus değil. Tatar kızı. Elvira, neredeyse, her anımda yanımda. Beni bıkmadan takip ediyor. Sanki benim gölgem. Ben, neredeysem o da orada. Geç saatlere kadar bırakmıyor beni.
526 
 Adı Turan  (Figen Yarar Gönülver)

Kim bilir neler geçiyor o küçücük yüreğinden ne fırtınalar kopuyor içerisinde.yarın için sözleştik turanla , bakalım hikayemiz nereye yol alacak.
527 
 Kalplerimize Değen Dualar  (Ethem Doğruyol)

İnsanların bugünkü kadar birbirlerine yabancılaşmadıkları zamanlarda sanırım şu kelimeleri daha şuurlu kullanıyorduk: Hayırlı sabahlar, afiyet olsun, hayırlı akşamlar, geçmiş olsun, hayırlı olsun… Sözünü etmek istediğim artık bu kelimeleri hiç kullanmadığımız değil; daha az kullandığımız ve belki de sözün büyüsünü yitirmesi. Artık muhatabımızda sıcaklığını, yankısını bulamaması, rutinleşmesi.
528 
 Artık Zorlamasak?  (Hale Nur)

Zorlamadan ve zorlanmadan, şöyle içimizden geldiğince gür bir kahkaha atabilsek kendimize gelir miyiz dersiniz? Ya da hiç utanmadan, özgürce ağlasak, gözyaşlarımızı saymadan...
529 
 Türkiyem Türkiyem;cinnetim  (Onur ÖZCAN)

Canım Türkiyem hatta Türkiyem Türkiyem cinnetim benim eşsiz milletim. Ey Okur!!! Kemik Sızlatma Teknikleri(KST) dersimizin bugünde sonuna geldik. Bir sonraki Kemik Sızlatma gününde birlikte olmak dileğiyle…
530 
 "Yaz Sabahı Fragmanı"  (mustafa ben)

Mutluyum bu sabah. Kendi karanlığımda kaybolduğum geceden sonra o yarı açık buğulu gözlerle karşıladığım sabahım ve penceremden elimi uzatıp da dokunduğum ılık rüzgarım var yanıbaşımda.
531 
 Konsolosluklar Ve Sınır Geçişleri  (Ayhan Kanat)

Konsolusluklar ve yurt dışı çıkışları sıkıntı vericidir,yurdum insanı için.
532 
 Ondan Sonra - 8  (Kemal Yavuz Paracıkoğlu)

TV’nin karşısına oturduğum zaman yüzlerce kanalı zapingliyorum ve hiç bir şey seyredemedikten sonra basıyorum kırmızı düğmeye.
533 
 Bu Da Benim Ekonomik Önlemler Paketim  (Kâmuran Esen)

Aslında herkesin böyle bir paket hazırlaması ve uygulaması gerekiyor diye düşünüyorum. Paketi -şimdilik -çok güzel uyguluyorum. ”Sarmısağı gelin etmişler, kırk gün kokusu çıkmamış.” Derler ya, onun gibi işte. Bakalım ne kadar devam edecek.
534 
 DeĞiş - Tokuş  (OGÜL Y.)

Üstündekilerden kurtuluyor yavaş yavaş. Şimdi sadece iç çamaşırlarıyla orada duruyor. Çokları gibi onu da sonuçsuzluğun beklediğini adı gibi biliyor. Ama bu bir onur eylemi belki , her ne kadar soyunmak
535 
 Aşkım Benim  (Sonbahar)

Al işte sana birbirimiz için yaratılmışız demek için bir sebep oturuşumuz bile aynı.Ama uzmanlar farklı kişiliklere sahip olan insanların daha iyi uyum sağladığını söylüyor.Bana ne ban manyak mıyım arkadaş, o benim yanımda olsun buluruz bi yolunu.
536 
 Kimler Yapmıyor Ki?  (Mustafa Cilasun)

Elde ettiği bilgilerle, hayatını idame ettirirken, bireylere ve diğer canlılara, zarar vermeden ve elinden geldiği ölçüde, yardımı esirgemeyen, evrensellik statüsüne haiz, âdemi beşerlerdir.
537 
 Zeus'un Kızı; Sivil İtaatsizlik ve Çiçek Devrimleri  (Aysun Güven)

Bazen insanlar içinde bulundukları durumları sadece kendilerinin başına geldiğini düşünür. Halbuki biraz tarih ziyareti ve biraz da internet gezintisiyle bu durumların aslında, defalarca yaşandığını gözlemleyebilirsiniz. Kısa kısa alıntılarla, üç boyutlu devrimler. Medya, ,iktidar ve halk.
538 
 Nüks Eden Aptal Sevgilinin Sonu  (MUSTAFA Ahmet Tunç CAKAR (Karşıyakalı Ahmet))

Hangi Yılda Yaşıyoruz Hala Böyle Geri zekalı Kadınlar Mevcut
539 
 Yalnız Geçirilen Bir Günde  (Elif Kerenciler)

540 
 Mudurnu'lu Fatma Nine'nin Günlüğü / Hayırdır İnşallah  (Kâmuran Esen)

Bugün yüreğim hapır hapır ediyo sabahdan beri. Galbim, sanki güccük dilimin yanında atıyo. Nuçun diye soracak olursan, deyverim: Dün gece bir ürya gördüm hayırdır inşallah; ne sen sor, ne ben söyleyim. Hâlâ etgisindeyim. Ürya değil de kâbus, kâbus gibiydi, hatda kâbusdan beterdi.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sabrın Sonu Selamettir
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar
Zeus'u Kızı.; Hayvan Olmak
Aysun Güven
Deneme > Günlük Olaylar
Karanlıklarda Kalmayalım
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.