..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Pek çok doktorun yardımı ile ölüyorum. -Büyük İskender
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bana Bir Şiir Yazar Mısın
Mehmet Ali Karaca
Şiir > Aşk ve Romantizm

BANA BİR ŞİİR YAZAR MISIN BANA BİR ŞİİR YAZAR MISIN İÇİNDE BİRAZ BEN OLSUN ÇOKCA SEN OLSUN GÖZLERİN OLSUN İLLAKİ BANA BİR ŞİİR YAZAR MISIN MUTLU İNSANLAR OLSUN KELEBEKLER UÇUŞSUN İÇLERİNDE BİRBİRLERİNİ SEVSİNLER İLLAKİ BANA BİR ŞİİR YAZAR MISIN ÖMRÜMÜN ÖMRÜNE YAZILDIĞI GÖNLÜNDE BENDEN BAŞKASININ OLMADIĞI AMA AŞK OLSUN İÇİNDE İLLAKİ

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar
181 
 Güzel de Laf Mı...  (ALİ YERLİ)

Bugün dağlardan geçtim. Yeşile hem de yeşilin en koyusuna boyanmış dağların arasındaki dağ yollarından…
182 
 Birinci Tura İki Kala  (Vildan Sevil)

Yine başarılamaz, sistemin ve küresel güçlerin seçeneklerinden medet umulursa yeni başkanın kısa sürede alaşağı edileceğini ve yeni diktatörlerin yaratılacağını bilelim. Kapitalizmin işleyişi böyle.
183 
 Zeus'un Kızı; Olumsuzluklarla Yaşamak  (Aysun Güven)

Nereye dönerseniz sıkışmış gibi hissediyorsunuz bazen. Kendinizi, güvende hissetmeniz gereken, evinizde bile. Özellikle bu hafta gelen cinayet haberlerinden sonra çoğu evlerde işleniyor çünkü.
184 
 Eski Sene Biterken  (Ülkenur Kaynar)

Sizin hiç yaşınız kadar arkadaşınız var mı ?
185 
 Mudurnu'lu Fatma Nine'nin Günlüğü - 16  (Kâmuran Esen)

Ne demişler; "Hayat, paylaşınca güzel." sevgili günlüğüm.
186 
 Sevgili Günlük  (Adsız)

Be mübarek hayvan oraya sığmayı nasıl başardın. Hadi sığdın tahtaya yapıştığın halde kımıldamadan yaşamayı nasıl başardın?
187 
 Küçük Kelebek  (Müşerref özdaş)

Bazen sağanaklar yağar içimizde, bazen de en baklemediğimiz zamanlarda güneş açar. Bu yazının küçük beyaz bir kamelya ile ilgisi var. Bu küçük ve sanal kamelya nasıl bir hüzün perdesini aralayabildi ?...
188 
 Yaşamdan Kesitler  (Hasan Pamuk)

Yarın yok olup gittiğimiz de şefaatçi lazımsa uzakta aramaya gerek yok. İşte yanı başımızda cennetin anahtarı.
189 
 Zeus'un Kızı; Görmedim,duymadım,konuşmadım Ama Sevdim  (Aysun Güven)

Sevgiyi somut bir hale dönüştürmek için, bedeni kullanmak yerine, maddeyi kullanmak, en ufak bir aksaklık veya hata ile yüz yüze geldiğimizde, sorgulamadan, bencilce, onu çöpe atabileceğimiz anlamına geliyor ki, bu bir ironi. Çünkü sahip olması bu kadar zor, ne kadar az şey var hayatta.
190 
 "" Hak Şerleri Hayr Eyler"  (NUH KENİŞ)

Kimsenin kutsalına saldırma ve senin kutsalına da saldırılmasın. Bırak kim, neye, nasıl, niçin inanırsa inansın… Bırak,akla en uygun dini ya da en batıl dini seçsin… Bırak,ateşe,puta,ineğe,yıldıza,aya tapınsın,yada bir ve tek olan Allah’a
191 
 Sürgü"de Davulun Sesi  (Şevket Başıbüyük)

Ne hikmetse Malatya’da, birkaç yılda bir, bir fitne davulu çalınır… 1978’de Fendoğlu olaylarıyla Malatya yağmalandı… 1999’da başörtüsü meselesiyle sallandı… 2007’de baş kesmelerle anıldı… Aradan çok zaman geçmemiş ki bu kez Sürgü’deki davulcunun tokmağıyla uyandı… Bilmem, bu fitne odakları Malatya’mızdan ne ister?!.. Bilinmeli ki; Malatya; ne Maraş ne de Sivas olur…
192 
 Şaşmışım Bu Muadil İlaçtan  (derya eğilmez)

eczacının, muadil ilaç verirken hasta ve doktora karşı verdiği mücadelesinde neler yaşadığını herkes bilsin istedim.
193 
 Mudurnu'lu Fatma Nine'nin Günlüğü - 23  (Kâmuran Esen)

İyi ki bilgisayar var, iyi ki internet var.
194 
 Yozgat Tanıtım Günleri Muhteşemdi  (Ahmet Sargın)

yozgat tanıtım günleri muhteşemdi
195 
 Guguk Kuşu 1  (Ülkenur Kaynar)

Yazıyorum işte...
196 
 Madem Ocakları  (Oğuz Tepe)

Kimse bilmez, kim olduklarını.
197 
 Mastürbasyon Nesli  (Şevket Başıbüyük)

İnternette gezinen Anadolu süvarileri Hürriyet’in çala kalemlerinden -internet diliyle- “yozdil”, “Sezaryenge” adlı köşe yazısıyla, Sayın Başbakanımızın; “her kürtaj bir Uludere’dir” sözünü hazmedemediğinden dolayı kusmuklu bir yazı (!) kaleme aldığı görüldü. Yapılan inceleme sonucunda ilgili insan müsveddesi yozdil’in “baba adayı”nın cebinde prezervatif çıktı. “Uludere bombalarıyla prezervatiflerin seri numaralarıyla aynı” noktasından hareketle yapılan tetkikler sonucu yozdil’in Dünyaya gözünü açtığı mekânın koordinatlarıyla bu numaraların aynı olduğu anlaşıldı. Gelen ihbar mektubuna göre ise yozdil’in, soyağacından “mastürbasyon yapma” oranın yüksek olduğu ve bu sürenin tavan yaptığı dönemde, bir mastürbasyon parçasının sıçraması sonucu Dünyaya tersten gözlerini açan malum kişinin derin bir ruhi çöküntü içerisinde yazılarını kaleme aldığı görüldü. Zira hayata ilk adımını bu ruhi çöküntü serüveninde atanların (mastürbasyon kaynaklı oldukları tahmin ediliyor) ve ilerde, neslin son örneği olan bu türdekilerin ebter olacakları bilim adamları tarafından kesin naslarla ortaya çıkarıldı.
198 
 1 ve 2  (Necat Dilaver)

Çay/ Şeker/ Kaşık/ Bardak/ Ses/ Tanrı/ El/ Beyin... Şekerin karıştırılma sesinden kim sorumludur? Bu sesten kim rahatsız olur? Bu sesi nasıl azaltabilir veya yok edebiliriz? Bu saçma yazıyı kim okur? Tanrı var mıdır?
199 
 Elhamdülillah  (Şevket Başıbüyük)

Ve bugün; 2 Kasım… Bugün güneş tahmin ettiğimden daha iki mızrak yüksekte doğdu. Ülkem bugün bir başka aydınlık bir günle uyandı… Evet; kıskançlık duyduğunda kıskancın şerrinden, İslam’ın aydınlık mesajını kıskanan, onun ışığını söndürmek isteyen her tür güruhun şerrinden, hassaten bu süreçte kin besleyen, haset eden, yalan, iftira ve spekülasyon üretmekle ülkemizi karanlıklara boğmak isteyenlerin şerrinden emin olduğumuz bir günle uyandık… Allah, bu aziz ülkenin aziz insanlarına ikram etti, zafer nasip etti. Vakurluyuz… Başımız dik. Alnımız ak… Hamdımız senalarımız bizlere bu günleri sağlayan Rabbimizedir. O rab ki ‘Alemlerin Rabbı’dır… Şükrümüz, teşekkürümüz Alemlerin Rabı olan Allah’a’dır. Şimdi daha çok mesuliyet bilinciyle hareket etmemiz gerekir. Makam ve mevki sarhoşluğunu yaşamadan hakkı Hakk’a teslim ederek adaleti elden bırakmamamız gerekir… “2 Kasımda aydınlık ve barış dolu bir günle uyanmanız dilek ve temennilerimle…” demiştim ve o gün geldi… O gün bugündür… Allah bu milletin ağız tadını bozmasın inşallah…
200 
 Karpaz’da Balığa Çıktık  (Hakan Yozcu)

Hep beraber yola koyulduk. Arabada koyu bir sohbete başlamıştık. Adada gündemde ne varsa konuşuyorduk. Veysel Hocam da, Durali Hocam da bu tür konularda çok donanımlı kişilerdi. Doğrusu çok güzel fikir alış verişi yaptık. Yeşilköy’e geldik. Burada Veysel Hocam evinde kıyafetlerini değiştirdi. Olta takımlarını aldı. Ve araba değişikliği yaparak Erenköy’ün yolunu tuttuk. Marine Gate’i geçtikten hemen sonra balık avlayacağımız bölgeye geldik.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sabrın Sonu Selamettir
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar
Zeus'u Kızı.; Hayvan Olmak
Aysun Güven
Deneme > Günlük Olaylar
Karanlıklarda Kalmayalım
Hüseyin İbiş
Deneme > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.