..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Dünya hayal gücünün tuvalinden başka birşey değildir. -Henri David Thoreau
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Fantastik
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Ferna...
Servet Alkan
Şiir > Sürrealizm

Adil olduğumu göstermek zorunda idim; Bende kendimi güne uladım… Şehrinin kurtuluş gününe O Gün beni göndermiştin…Kurtuluşum/Saltanat hasta… Yoktun var diyemiyordum…Şiiri hatalı Vardın yok diyemiyordum…Mısrası murdar Şairin dediği gibi idi her an;ne eksik ne fazla… Herşeyin bir fiyatı vardır.’’Size huzur verdim diyenler,bizden ne aldığını söylesinler’’ Bir kısır döngü içinde idi zaman ve mekan… Ferna Ayri gayri. Cesur olduğumu göste

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Fantastik
81 
 Masal Bu Ya/ Eke'yi Beklerken 2  (Taner SARGIN)

Filozof koyunlar aralarında çelişkiye düşmüşler. Bunlar meranın istiklal diye bir semtinde dolaşır, biralarını içer, entelektüel konuşmalar yaparmış. Ama son zamanlarda gerçeklerden o kadar kopmuşlar ki. Meraya yabancılaşmışlar.
82 
 Şömine ve Küçük Damla  (Burcu Şahin)

Sıcacık şöminemizdeki neşeli alevler yüzümü aydınlatırken, taş döşemenin önüne oturmuş ellerimi ovuşturuyordum. “Neden kış ayları böyle soğuk olur ki?” diye de düşünüyordum bir yandan...
83 
 Ötzi'yi Kim Öldürdü?  (Kazim Bayar)

Ötzi’yi Kim, Neden Öldürdü? Bu isim, Türk dili ve Müslüman belleğine yabancı olmasına rağmen insanlık tarihine ve bilim literatürüne çok yakındır Ötzi. Günümüz insanı onunla 1991 yılında Avusturya Alplerinde yolunu kaybeden iki Alman turist aracılığıyla tanıştı. İsmini de bilim insanları verdi bu yaşlı Avrupalıya. Batılı için önemli bir bilimsel veri olan Ötzi; aslında bizim için de, peygamberler tarihi bakımından ayrı bir değeri olan Mısır Piramitleri ve Firavun cesedi kadar dikkat çekiciydi. Fakat bu orta yaşlı erkek cesedinin, dinler tarihini insanlığa öğreten coğrafya dışında ortaya çıkması onu Müslüman dünyanın ilgisi dışında bıraktı... Peki, 5300 yaşında ve bir doğal mumya olan Buz Adam Ötzi’nin Müslüman düşünüşle ne tür bir ilgisi olabilir ki? Biraz iddialı olmakla birlikte bu mumyayla elde edilmiş verileri; dini düşüncemize göre, antropolojik ve sosyolojik tarihi kökenimizin temel dayanağı olan “Âdem’in İki Oğlu” kıssasının anlaşılmasında ve “tarihte neler olduğu” sorusuna cevap aranmasında bir ipucu olarak görebiliriz…
84 
 Aslan Sadıç  (Veysel Başer)

Gız, ele bir gözel olanda ki...Güneş yüzlü, ceylan gözlü…Ahu bahışlı, gül gülüşlü. Al yanahlı bal dudahlı. İpeh saçlı, galem gaşlı. İnci dişli, salınarah gidişli.
85 
 Karanlıkta Yalnızım  (mehmet burak yüksel)

Ölümsüz olmak.Belki de her insanın aklından geçen bir hayal.Peki bu hayal için ne kadar bedel ödenmeli.İnsan insan olmaktan vazgeçerse ölümsüz olmak anlamlı olurmu
86 
 Unutanlar Bürosu - 1  (Caner Almaz)

İnsanın tüm unuttukları bir defter vasıtasıyla önüne konulsaydı, ne olurdu dersiniz?
87 
 Althar'ın Akıncıları: Altıngöl ve Ejderha (5. Bölüm)  (Levent Ölçer)

Kaptan Jonin gökdenizlerinin yıllanmış denizkurtlarından biriydi. Bir makine cücesiydi ve hem deniz hem de uçmak ile çok sıkı fıkı, renkli bir yaratılışa sahipti. Cengaver ve değerli bir kaptan, ünlü bir akıncıydı. Tayfaları da en iyilerdendi. Althar ile gezmeye başladığı şu son elli yıldan bu yana ekibi çok ciddi ve kıymetli takviyeler almış ve eski gemisini yenisiyle değiştirmişti. Şey, aslında eski gemisi biraz havaya uçtuğundan, Althar ona yeni bir gemi bulmuştu demek daha doğru da olabilir. Her neyse...
88 
 Merhemci  (Gök Taner)

Kanıyordu ve yardım etmek, kendini öldürmekti. Bundan vazgeçti, üzgün olsa da.
89 
 Kanlı Ay  (Hasan ÖNAL)

Bazı kuşlar yüksekten uçar adam susar,bu gece kanlı ay var
90 
 Bir Kuzey Efsanesi  (ece ergüzeloğlu)

"Bu yaptığının bir bedeli olacak, olmak zorunda." diyordu Einherjar ona şaşkınlıkla ve üzüntüyle bakan Alfur'a. "Ne kadar reddetsen de senin doğru söyleyip söylemediğini anlayamayacağım için yargılanmak üzere yüce Odin'in karşısına çıkacaksın." Alfur, Einherjar'ın bu sözünden sonra kapıldığı şaşkınlık ve korku duygusuyla "Ne, Odin mi?" diyebildi sadece. Einherjar, hala soğukkanlıydı, "Evet, Odin. Zira yaptığın şey, bu büyük suç, bu lanet doğrudan yüce Odin'le ilgili. Bakalım onun karşısında ne yapacaksın?"
91 
 Bedevi Çoban'ın Hayalleri  (Onur Tekin)

Kabuklarından çıkarıp düş tarlasına ektiği hayalleri gerçeğin fidesi olmadığından bu yana hayal kurmaktan vaz geçen Bedevi Çoban, düş tarlasını bir kereliğine olsun faal hale getirdiğinde ne ile karşılacağını bilmiyordu..
92 
 Aragorn" Un Ardından  (tuncer)

“Sessiz bir törenle uğurlandı cesur kral. Başucunda sadece, onu sonsuz aşkıyla seven sadık Arwen vardı.”
93 
 Soğukyuva  (Levent)

“Kabul. Bu büyüklükte bir gurubun büyü kullanımına karşı şamanları olacağını hiç düşünmedim. Kabul. Çok paslanmışım. Ama net biçimde ifade ediyorum; bu, bugün yaptığım son hataydı!” diyerek dizlerine yükseldi. Buharlı arbaletini beceriden ziyade refleksleriyle nişanladı ve gelen ilk guruba doğru yaylım ateşini başlattı. Buhar gücüyle; çeliği delip geçecek korkunç bir kuvvetle itilen oklar havada vınlayarak sürüler halinde uçuyordu. Uzun yıllar sonra Silas’ın içindeki iyi şeyler için savaşma ateşi yeniden tutuşmuştu. Tehdit önceki basit tag saldırıları gibi önemsiz değildi ve Silas’ın kaybedecek çok şeyi vardı. Silas’ın Thina’sı vardı. İyilik ve güzelliğe, mücadeleye olan inancı tazelenmişti. Alev alev yanıyordu yeniden.
94 
 Althar'ın Akıncıları: Altıngöl ve Ejderha (7. Bölüm)  (Levent Ölçer)

"Hepimiz yapmamız gerekenleri yapıyoruz Althar! Önündeki savaşa yoğunlaş!" "Seni geri zekalı, s..k kafalı gölgeörücü! Liçleri üzerine çekeceksin!" diye gürledi Althar. Dostunu uyarıyordu. O anda ağzından çıkarken fark etti cüce. Rom'un gülümsemesini görmesine gerek yoktu. Romulion da bunu istiyordu. Gölgeörücü kendini yem olarak ortaya koyuyordu. "Seni bin babanın çocuğu seni!" diye öfkeyle küfretti Althar. "Bunu yapma!" diye bağırdı paladinin sesi. Ama artık geç olduğunun o da farkındaydı. Olan olmuştu.
95 
 Resme Hapsolan Adam  (Arzu Menteşeoğlu)

.....Ergun ailesinin salonlarındaki çerçevenin içinde geçirdiği tüm süre boyunca, el ayak çekildikten sonra, bunun neden başına geldiğini düşündü durdu.....
96 
 Güneş ve Ölüm (3. Bölüm)  (Levent Ölçer)

"...Son mesajım Zdatabase03 başlıklı olan. Bütün bilgiler orada. Mesajı hemen oku, kaydetmen gerekenleri kağıda dök ya da ezberle. En kötü hal senaryosunu biliyorsun. Daha şimdiden ona çok yaklaştık. Uzakdoğu sivil teşebbüsleri dışında tamamen bozguna uğramış durumda. Çöküyoruz Kaan. Hayatta kal adamım."
97 
 Balatalara Baktırsam İyi Olacak 2  (seyfullah ÇALIŞKAN)

üyük bir keyifle dizin dibini izlerken Kemalettin Abi arkadaşlar merdivenlerden indi. Osman, “Nasıl güzel olmuş mu?” dedi. “Bayıldım,” dedim. “Avuçla para döktüm ama değdi doğrusu. Gezi teknesi olarak düşündüm bunu. Önümüzdeki haftadan sonra başlıyoruz. Binenler gelip bir daha binecekler, “diyordu. Osman konuşurken merdivenlerden çok güzel bir kadın indi. Uzun, dümdüz siyah saçları, kalem gibi kaşları vardı. Burnu, ağzı, gözleri, her şeyi yerli yerindeydi. Denizden iyice bronzlaşmış omuzlarını açıkta bırakan bir açık sarı bir tişört giymişti. Şortu ise paçaları kesilmiş bir kot pantolondan yapılmıştı.
98 
 Mavi Rüya  (Naide YILDIRIM)

sonuda mı bir rüya ...
99 
 Obur Öküzler  (Hardal Biber)

Önce kafamıza garip bir tabanca dayıyorlar sonra elektrikli testerelerle vücudumuz ikiye ayrılıyordu.
100 
 Yankı  (Gülten Ağrıtmış)

Aldırmadan kaldıkları yerden dans etmeye devam ettiler.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Secret War
Osman KESKİN
Öykü > Fantastik
Bir Japonya Anısı
Betty Blue
Öykü > Fantastik
Zaman Ağladığında
selim çok
Öykü > Fantastik
Cadılar Bayramı
Tuna M. Yaşar
Öykü > Fantastik
Robot Kartal
Serdar Yıldırım
Öykü > Fantastik
Arif Bey
Alaaddin GICI
Öykü > Fantastik
Blackened
selim çok
Öykü > Fantastik
Plaza
selim çok
Öykü > Fantastik
Tuhaflıklar Yedilisi
selim çok
Öykü > Fantastik
Kanlı Ay
Hasan ÖNAL
Öykü > Fantastik

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.