..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsanlar yalnızca yaşamın amacının mutluluk olmadığını düşünmeye başlayınca, mutluluğa ulaşabilir. -George Orwell
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Toplum ve Birey > Ahmet Zeytinci
4 Aralık 2021
Bu Yazıda Dayak Yerleştirme Bulunmaktadır  
Ahmet Zeytinci
Üç aylık çocuğunu ağlıyor diye döve döve öldürüyor bir cani bir anne, yetmiyor bir de sobada yakıyor... Böyle kadınları niye evlendirirler ve çocuk sahibi olmasına izin verirler ki? Anlamak zor gerçekten. Bir saçma laftır bir çoklarınız duymuşsunuzdur ’’Dayak cennetten çıkmadır.’’ derler, cennette dayak ne arasın, sevdiklerine cehennem azabı çektirmek isteyenler dayağa başvurur...


:DCB:
Dayak bu, yemek buldun ye dayak buldun kaç derler, derler de dayaktan kaçamayanda bir dolu masum ve onlara dayak atan bir dolu sapık var aramızda. Bırak insanları, çocukları, hayvanlara bile vururken insan bir düşünmeli. Alın size dayak konusunda saçma sapan bir atasözü daha, bu söz biliyorum ki hanım kardeşlerimizi çok incitiyor ’’Kadının karnından sıpayı, sırtından sopayı eksik etmeyeceksin.’’ Sevilmesi gereken bir varlığa, dayağı niye reva görürsünüz ki?

Nasıl ki televizyonlarda sunulan programların arasına ’’Bu programda reklam yerleştirme vardır.’’ diyorlarsa, bu yazıda da parça parça anlatılan olaylarda dayak yerleştirme var.

Üç aylık çocuğunu ağlıyor diye döve döve öldürüyor bir cani bir anne, yetmiyor bir de sobada yakıyor... Böyle kadınları niye evlendirirler ve çocuk sahibi olmasına izin verirler ki? Anlamak zor gerçekten. Bir saçma laftır bir çoklarınız duymuşsunuzdur ’’Dayak cennetten çıkmadır.’’ derler, cennette dayak ne arasın, sevdiklerine cehennem azabı çektirmek isteyenler dayağa başvurur...

Başka bir kadın, 89 yaşında ki alzhaymır hastası kayınpederini altını ıslatıyor, ortalığı dağıtıyor diye utanmadan, sıkılmadan hem de sopayla dövüyor... Eve gelen oğlu da hanımına değil de babasına çatıyor... Biz de toplum olarak bunları insan filan zannetme yanılgısına düşüyoruz...

Çin’in Şincan Uygur Özerk Bölgesinde, yani Doğu Türkistan da çırılçıplak soydukları bir kızı kırbaçla dövüyorlar... Ama lafa gelince Dünya Ticaretinin en büyük ülkelerinden biri... Bol bol üretiyorlar, iğneden ipliğe her şeyi bütün dünyaya satıyorlar, siz de, bizlerde bayıla bayıla alıyoruz. Bir tek insanlık alamıyoruz bu çekik gözlülerden...

Yozgat’ta Aysel D. bir akaryakıt istasyonun ortasında erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Şevket T.’nin yumruklu ve bıçaklı saldırısına uğradı. Talihsiz kadın herkesin gözü önünde dakikalarca şiddete uğrarken istasyon çalışanları ve müşterileri yaşananları görmezden geldi. Şevket T. olay yerinden tesadüfen geçen polislerin müdahalesiyle gözaltına alındı.

Şiddet kesinlikle hiç bir şeyi çözmediği gibi, problemlerin daha da derinleşmesine, sebep olmakta. Yaşanılan dayak olaylarının insanlar üzerinde travmalar yaratması da kaçınılmaz olmaktadır... Dayakları yerleştirdik paragraflara, siz siz olun yine de dayaktan uzak durun... Dayaksız bir yaşamı ve dünyayı sevgi ile kurun...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın toplum ve birey kümesinde bulunan diğer yazıları...
Yapmayın İnsanı Yalnızlaştırmayın
Yersen Kredisi Bile Var
Trafikteki İçsel Tepkilerimin Dışa Vurumu
Bağ Kur Emeklisi Üvey Evlat Gibi
Önce Ben Kızardım O Zaten Kızarmıştı
Her Şey İki Çeşit
Bir Kere Giyer
Öküzden Kaplana Doğru Hareket
Çeneniz Düşmeden Havada Yakalayın
Millet Bu Sıralar Iq Derdine Düşmüş

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Srebrenitsa 11 Temmuz 95 Birleşmiş Milletlerin Bittiği Gündür
Vatan Hainliği Kadroları Boş Kalsın Bundan Sonra
Tuvaletsel Durumlar
Küresel Güçleri Küresellikten Uzaklaştırma Denemeleri
Yeni Silahların Denenmesi İçin İnsanların Ölmesi Lazım
Sam Amcaya Popomla Gülüyorum
Yok Aslında İkisinin Birbirinden Farkı
Sam Amca Bu Rahat Durmaz
Adaletin Terazisi
Eeeeeee Ticaret

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Sevap Bonusu [Şiir]
Hroşima Beni Unutma [Şiir]
Tarihin En Eski Kavimlerinden Biz Türkler [Şiir]
Unutmayın Beni Dağlarım [Şiir]
Ta Âdem'e Gidersen Akrabayız Dostlarım [Şiir]
Yetmedi mi Orta Doğu [Şiir]
Umut Hep Var Aslında [Şiir]
Yenmiyor Para [Şiir]
Seni Bekleyen Şehirler [Şiir]
Çoğu Zaman [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Ahmet Zeytinci, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.