..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşama karşı sımsıcak bir sevgi besliyorum... -Dostoyevski
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İnternet ve Gerçek Dünya
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Heheyt Mübarek'e...
Servet Alkan
Şiir > Taşlama (Kinaye)

Ben ona; Ne yazayım daha… dedimdiydim de… Etliler mi? Sütlüler mi? Renkliler mi? Taht-ı Süleyman mı? Bir şey demeye gerek yok,Görüyorsunuz…! Herşey gözönünde, okuyorsunuz…! Burnundan da emin,zaten biliyorsunuz…! Sen dağlı rüzgar, ben zümrüt yaprak Belki biraz Mezopotamya, çokca tufan Çillerini kimse sevmemişmiş de… Şimdilik haleti ruhiyesi uygun değilmiş Yüreğimin sürmesi,ağzımın balı; Mekteplerde yeni açılmışmış mı, neymiş? Yazma

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
 Eeeeeee Ticaret  (Ahmet Zeytinci)

İnternetten her şeyin siparişini bir tıkla veriyorsunuz. Kim uğraşacak lokantaya gidip de pide ya da lahmacun beklemekle, nasılsa motorlu arkadaşlar zınk diye telefon ediyorsunuz şak diye yapıyorlar. Hem de gece 24 saat mesai ... İsterseniz iğneden ipliğe her şey isteyin. Gece hovardalık yapacaksınız, onun ile ilgili ne lazımsa, isteyin gelsin, kapı da basın kredi kartını, sonra keyfinize bakın...
 Sanal İnternet Hapishanesi: Facebook  (Erdağ Duru)

FB serveti, mülkiyeti, gücü, medya ve haber akışını elit bir azınlığın elinde konsolide etmek, her şeyin kontrolunu o azınlığa devretmek, insanları elitlere boyun eğmeye zorlamak ve algoritmalarla şartlandırmak üzere oluşturulmuş dehümanist bir yapı. İnsana ve kişilik haklarına en küçük bir saygıları yok. Bu, insanlığın geleceği, bireysel özgürlük, düşünce ve ifade özgürlüğü açısından çok vahim bir durum. Facebook insan haklarını ve bireysel özgürlükleri faşist-Nazi bir örgüt gibi ihlal ediyor. Ortaçağ artığı bu korku ve baskının kirli ve yaygın örgütlenmesine karşı savaşmak, direnmek ve protesto etmek zorundayız.
 Facebook Neden Bana 30 Gün Tart Cezası Verdi?  (Erdağ Duru)

İlk tart cezamı Galatasaray Lisesi’nde 1967 yılında almıştım. Yemekhanede tabak kırdığım için. Yemekhaneci numaramı aldı ve Müdür’e iletti. Okul malına zarar vermek ve edepsizlik gerekçesiyle bir hafta okuldan uzaklaştırıldım. Bu ikincisi ise 30 günlük bir tart. Facebook’tan 30 gün boyunca neden tart edildiğimi merak ediyorsanız bu yazıyı lütfen okuyun. Bu vesileyle üstü örtülü ve görmezden gelinen bir çok gerçeğe de ulaşmış olacaksınız.
 İzedebiyat Farkı  (İlke ERSOY)

(Bu yazı, başlığını kendisi yaratmıştır.)
 Reklamcılık İnternet Yüzünden Nefret Edilen Bir Sektör Olma Yolunda Hızla İlerliyor  (Ahmet Zeytinci)

Herhangi bir edebiyat sitesine ya da haber sitesine girdiğiniz zaman adeta mikrop gibi, virüs gibi her her yerden, her kıyıdan, köşeden bir dolu reklam çıkıyor. Kafanıza kazıyorlar zorla o markayı. İster alın, ister almayın... Maus ile tıklayıp gönderiyorsunuz, iki üç saniye sonra başka başka yerden yine çıkıyor... Bıkkınlık ve kızgınlık had safhada...
 İzedebiyat Üyelerine Açık Mektup: Koşun, Face Dayatmasına Karşı Durun!..  (Vildan Sevil)

Herkesin kendi köşesinde, ağlayan sızlayan şiirler, yazılar yazması neyi çözer?... Sürekli, tümleşmek bilmeyen bedenlerin ve tinlerin sesiyle inler durur şiirler, yazılar... Ya da terkedilmişlik dalgalarının, yalnızlığın, tuşları kopartan tsunamileriyle uğraşıp dururuz. Sanat, bunlarla doymaz ki hanımlar ve beyler... Doymaz...
 Sanal ve Gerçek Dünya  (Orhan Bani)

İnsan ne ise o dur,bunun şöylesi ya da böylesi yoktur,bir şey ya iyidir,ya da kötü sınırlar bellidir ve bunu kimse kendine göre değil topluma göre ve hayatın gerçeklerine göre değerlendirip yorumlalı değilmi ..
 İzedebiyat Yönetimine ve Üyelerine Açık Mektup  (Vildan Sevil)

İzedebiyat, gerçekten, demokratik işleyişin egemen olduğu, kariyer ve erk hastalığının bulunmadığı nadir örneklerden biri, benim ulaşabildiğim şu sanal dünyada. Ayrıca, editörlerin kılıç kullanmasına gerek kalmadan, insanların huzur içinde yazdığı ortamların yaratılabileceğinin, bunun korkulacak bir şey olmadığının da bir örneğidir İzedebiyat.
 Facebook’a Bir Önerim Var  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Benim bu siteye bir önerim olacak. Gerçi benim önerimi pek kaale alacaklarını zannetmiyorum, ama gene de bir kere şansımı deneyeceğim. Bu inadım niye? Çünkü :
10 
 Facebook Andı  (Cafer ŞAHİN)

Facebook andı olur mu? Olmaz mı, neden olmasın bal gibi olur... Ben yazdım ve nurtopu gibi bir facebook andımız oldu 2012'nin başında...
11 
 2009 Blog Ödülleri ve Wolkanca  (CEM AKKILIÇ)

Yarışmanın ruhuna aykırıdır. İlk önce verilecek hediye açıklanır. Ama bunlar öyle yapmadılar. İnsanların heyecanını kullanarak yarışma bittikten çok sonra ÖDÜLÜ açıkladılar. Arka planda yapılan ''MUHASEBE'' hesapları, ödül yerine ''ZIMBIRTI'' verilmesine neden olmuştu. Kendi yandaşlarını seçip, küfürbaz blogculara derece vermişlerdi. Bu küfürbaz blogculardan Wolkanca, bir bayan blogcu arkadaşa ağıza alınmayacak hakaretler etmiş, sonra bu şuçunu hafifletmek için ''Küfür ederken alkol aldığını'' söylemişti. Blog dünyasının bu küfürbazı 2 gün üst üste hakaretler edince, ''48 saat boyunca içkimi içtin'' sorularına muhatap kalmıştı. En sonunda Volkan YILMAZ mahkemeye sevkedilip hesap vermek zorunda kalmıştı.
12 
 Bak Anne! Artık Gülebiliyorum.  (Emine Pişiren)

Ne sorularım, ne randevu kartım memure hanımı ilgilendirmemişti, umarsızca omuz silkti: - Ne yapayım kardeşim. Gelmeliydiniz işte. Bilgilerinizi güncelletmeliydiniz. Bu benim sorunum değil, demez mi? Kadının vurdum-duymazlığı aklımın kayalıklarından keçileri indiriyor, öfkemi daha da havalandırıp beynime sıçratıyordu.
13 
 İnternet Salakları Olmayalım  (NUH KENİŞ)

Düşünmeden,tartmadan,eleştirmeden her önümüze gelene inanmak. Tehlike bu. İnternetkolik olduk tamam da bari internet salakları olmayalım
14 
 Realm Of Empires ile Bir Köyden Bir İmparatorluğa  (Levent Ümit Temiz)

http//www.realmofempires.com
15 
 İzedebiyat'tan Bazı Yorumlar  (Kâmuran Esen)

Lütfen biraz saygı.
16 
 İzedebiyat"ta Modern Zamanlara Uygun Bir Dönem  (Osman Volkan Şahin)

Bu yazıya uygun o kadar çok küme vardı ki!...
17 
 Bilgiye Giden Kestirme Yolda, Demokrasinin Ruhu Olan Eylemselliğe Veda ve Sebebi Olarak İnternet Kavramı  (Mehmet Fatih Doğrucan)

zaman içerisinde dolaysız yoldan elde edilen bilginin niteliksizliği ve bağlantısızlığı elinde bilgi olduğunu zanneden insanın internetin doğası hakkındaki bilgisizliğini ön plana çıkarmış ve bu bilgisizlik sonucu insan, internet sanal kuşatmasının hakimiyeti altına girmeye başlamıştır.
18 
 Şiddet İçerikli Bilgisayar Oyunları  (Levent Ölçer)

Bugün yine bir yerde SAZAN'ın birinin kaleme aldığı şiddet içerikli oyunlar ile ilgili bir yazı gördüm. Birden şiddet içerikli oyun oynayasım geldi ama bu defa kalkıp bu yazıyı döşendim. Cehaletinizin her bir zerresine bir mermi olsun her bir kelime. Bu yazıyı bütün cahillere adıyorum!
19 
 Anlat Bana Hocam  (CEM AKKILIÇ)

Hocam,şimdi bana boğaz manzarası anlatma ben orada doğdum,büyüdüm zaten.Sen bana bu yazdıklarımı anlat.Ama Nurcu ağızlarıyla yapma sakın bunu.Güzel Türkçemizi kullan,anlaştık mı?
20 
 Adam Üç Dil Biliyor  (CEM AKKILIÇ)

İngilizce konuşuyor,Türkçe yazıyor, Arapça düşünüyor.
son eklenenler
Sanal İnternet Hapishanesi: Facebook
Erdağ Duru
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
Eeeeeee Ticaret
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
Facebook Neden Bana 30 Gün Tart Cezası Verdi?
Erdağ Duru
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
Çünkü Hepsi Yalan
Hakan Yozcu
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
iş İşten Geçmeden
Hakan Yozcu
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
Adminler de İnsan
Recep Kuş
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
Bak Anne! Artık Gülebiliyorum.
Emine Pişiren
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
Gerçek Hayatın İzleri.
MESUT ARSLAN
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
Asosyal Bir Paylaşım
HAMZA EKİZ
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
Sanal Sohbet
osman tatlı
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
Facebook Dindarlığı
osman tatlı
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
Bu Söz Atatürk’e Ait Değildir
Ömer Faruk Hüsmüllü
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
Facebook Andı
Cafer ŞAHİN
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
İzedebiyat Yönetimine ve Üyelerine Açık Mektup
Vildan Sevil
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
Sanal ve Gerçek Dünya
Orhan Bani
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya
Facebook’a Bir Önerim Var
Ömer Faruk Hüsmüllü
Eleştiri > İnternet ve Gerçek Dünya

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.