..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Tarihten öğreniyoruz ki tarihten hiçbir şey öğrenmiyoruz. -Hegel
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Günlük Olaylar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

İyi ki Doğdun Çocuk
Fatma Erdogan
Şiir > Bireysel

Kalk çocuk! Ağla haline Doğmak marifet değil Yaşa! Sen yarat Kimseler dokunmasın hayaline Diye diye büyüttüğüm çocuk İyiki doğdun Şimdi sıra sende...

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar
121 
 Ordunun Gücünü Artırmalı Mı,azaltmalı mı?  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Neredeyse trafik kazalarında yada kuş gribi gibi olaylarda bile derin devletin veya kontrgerillanın parmağı olduğunu düşünecekler.
122 
 Can Baba  (ahmet alpan)

Buna tepki vermemiz gerekiyor… derken gerici kafalar aldıkları işaretle bir sanat eserini ve mezarı tahrip ettiler.
123 
 Uyuşmuş Beyinler  (Adem KORKMAZ)

Medya ve bazı çevreler bu iş den çok büyük rantlar elde ediyor.Birileri sporla-kumarı bilinçli olarak karıştırıyor ve bu şekilde lanse ediyor.Spor;hareket demektir,terletir,kalp atışlarını hızlandırır ve insan sağlığına faydalıdır.Şimdi 11-11 eşittir yirmi iki.Bu yirmi iki kişi bu işi yapıyor anladık Peki bunlarla ilgilenen 22 milyon spor mu yapıyor?Maalesef gençliğimiz kurban ediliyor.Bu kadar abartılı bir şekilde bağlanmak,işi çok daha fazla ileriye götürerek Müslüman Türk gençliği derin bir gaflet uykusuna yatırıyor
124 
 Soma"da Katledilen Tane"lere Ağıt  (Vildan Sevil)

Sen artık, Ali, Ahmet, Mehmet, Erol, Hasan, Hüseyin değilsin! Sen artık, “CAN” değilsin! Sen artık, “KİŞİ” bile değilsin! Sen artık, “TANE”sin, “RAKAM”sın oy verdiğin bakanının dilinde. Daha önce de “TELEF OLDU” demişti bir başka bakanın senin ölümüne… Ne acımasızdır, ne dikenlidir azgın, vahşi, sömürgen kapitilizmin dili bile… Ölen TANE’sin SEN! Ölmezsin, katledilmezsin, TELEF olursun sen! Söylerim söylerim de dinlemezsin. BANA YİNE AĞIT YAKMAK DÜŞER
125 
 Cezaevinde Tiyatro  (Hakan Yozcu)

Gerçekten de hayatlarını dört duvar arasında geçiren kader mahkûmları için çok anlamlı bir isim Gündoğdu. Çünkü onlar hep dört duvar arasındalar ve gün bu dört duvar arasına hiç geçmiyor neredeyse. Hep karanlık, hep acı, hep hüzün… Onları bu acıdan, bu karanlıktan, bu hüzünden bir nebze de olsa kurtarmak gerekti. Onların da insan olduklarını, ruh taşıdıklarını, duyguları olduklarını ve birer kalp taşıdıklarını hissettirmek lazımdı.
126 
 İnsanın En Büyük Eksiği  (suat engin yılmz)

en büyük eksiğimiz kendimizce gideremeyeceğimiz bir şey ihtiyacımız var ama istediğimiz bir başkasında
127 
 Yol Yordam Öğrenin Biraz Kardeşim...  (İmdat Özcan)

Politik nokta da kırılmış ve kırılacak tüm potları geçmek için rekor yeminin mi var be adam ? / Çık ve tüm Müslümanlardan adam gibi özür dile…
128 
 Elimden Tutup Bağrına Bassın Beni Hayat  (mehmet avcı)

Karanlık bağrımda açan bir ışık Işıktır aslında beni kendine çeken
129 
 Sahtekar mı, Demonstrasyon Mu?  (gürsel çolakoğlu)

Birisi için; “bu ne sahtekar adam” dedim geçenlerde, başka arkadaş öyle demeyelim de “demonstrasyon” diyelim dedi.
130 
 Yitik Hayatlardan Sadece Biri  (gürsel çolakoğlu)

Dört inek eşittir on üç yaşında bir kadın zihniyetini taşıyan bir kaç erkek
131 
 Külah Düştü Nal Göründü!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Planlı ve programlı çalışmıyorsanız, ne siyasette, ne bilimde, ne de 2008 Beijing Olimpiyatları’nda başarılı olabilirsiniz! Başbakan, olimpiyatların tüm spor dallarında döküldüğümüz sırada; “ Bir kişi tek başına sekiz altın alıyor, bizim bir altınımız bile yok. Olimpiyatlarda bizlere yakışmayan bir neticenin çıkması, böyle külahımızı önümüze koyup düşünmemizi gerektiriyor” demiş.
132 
 Diziler ve Kitaplar  (Mustafa Mert)

2011 yılında kendinize bir iyilik yapın! Orhan Kemal’in, Sait Faik Abasıyanık’ın, Orhan Veli Kanık’ın veya başka birçok değerli yazarımızdan birinin kitabını alın ve okuyun. Ben kitap okuyamıyorum, sıkılıyorum
133 
 Yoruldum Fişimi Çekin Artık  (osman demircan)

Yoruldum fişimi çekin artık. Öleceksem öleyim kalacaksam kalayım. Bu kadar budalanın, bencilin ve zorbanın var olduğu bir dünyada yaşamaktan zevk alamıyorum. Gardaş burası şunun yeri gardaş şuradan gak diyenlerin yaşadığı bir dünyada yaşamak istemiyorum artık.
134 
 Süzgü  (Müjdat Eraslan)

Günden güne yozlaşan dilimize, bir de teknolojinin çelmesi eklenince ki telefon ve internette yapılan kısaltmalarla dilimiz enikonu kan kaybetmeye başladı.
135 
 Yumurta  (osman demircan)

Birçok kimseyi veya nesneyi içine alan, birçok kişi ve nesnenin bir araya gelmesi sonucu olan: “Kolektif bir görüş rahatlığı insanı düşündürmekten kurtarır.” -A. H. Çelebi. Kolektif "ortak olan" demektir. Yumurta atan öğrencilerin pankartında ' kollektif ' yazıyordu; ' kolektif yazılması gerekirken. Üstelik bu kelime ithaldir ve eylem de ithaldir. Eylemcilerin kıyafetleri de ithaldır. Hemen hemen hepsinin üzerinde lives ve ayağında nike ayakkabı var bu solcuların. Sermaya defol diyen öğrencilere bakın baştan aşağı adidas, nike çekmiştir ayaklarına. Bunlar kimin yolundan gitmekteler, Lenin'in mi, Mao'nun mu sormak isterim kendilerine.
136 
 Aziz Nesin Vakfina Yapılan Saldırılar İlk Değil  (Hardal Biber)

Koc Vakfi vergi muafiyetinden de yararlanıp Devlete ait orman arazisinin üstüne ‘bol paralı üniversite’ kurdugunda, eğitim binalarının üç katı alana Migros, Divan Pastanesi, magazalar, muhteşem deniz manzaralı lojmanlar kondururken ' Eğitim Gönüllüsü' olsun; ömrünü mahkeme kapılarında asılsız iddialarla çürüten bir yazar kendi çocuklarından esirgediği mirasiyla eğitim vakfı kurdu mu arkasında art niyet arayın. Pes dogrusu.'
137 
 Yazsam mı Yazmasam mı  (KAMİL BAKİ)

Özürlü sınav... (YGS'de Kopya / 22 Haziran 20102'da kaleme alınmıştır)
138 
 Ziya Doğan'la Neler Konuştuk?  (M.NİHAT MALKOÇ)

Geçen hafta sonu( 20 Ekim 2007 Cumartesi) Trabzon’un tek beş yıldızlı oteli olan Zorlu Grand Hotel’de uydudan Türkiye’nin dört bir tarafına ve dünyaya yayın yapan Giresun merkezli Tempo Tv’nin canlı yayın konuğuydum. Trabzon’un başarılı programcılarından Gazeteci-Yazar Kenan Aydoğdu’nun hazırlayıp sunduğu Türkiye genelinde seyirci nezdinde ilk beşe girme başarısı gösteren “Ne Var Ne Yok?” adlı programın birbirinden seçkin tam 12 konuğu vardı.
139 
 Karanlık Günlere Doğru...  (Hulki Can Duru)

Karşımızdaki karanlık güçlerin hiç güldüğünü gördünüz mü? Hiç espri yapıyorlar mı? Onlar hiç gülmüyor, çok ciddi ve kararlılar. “Son gülen iyi güler” diyerek kendilerinden emin bir şekilde bildiklerini okumaya ve hedeflerine doğru ilerlemeye devam ediyorlar. Ellerinde baldıran zehiri, sırtlarında kefenle yola çıkanlardan güzel ve iyi şeyler beklemek mümkün değildir!
140 
 Sığırların Arasında Gül Olsan da Seni Ot Sanırlar  (osman demircan)

Denizdeydim ve boğuluyordum. Sahil insan doluydu; ama kimse yoktu. Kimse yoktu haykırışlarımı duyan. Kimse yoktu yardımıma koşan. Su yuttum ama beni en çok kimsesizlik boğdu. Beni en çok sesimi duyaramamak yordu. Kulaç dolusu sevgi beslerken herkese, kulaçlarımın bir yükselip bir alçalmasını gören yoktu. Deniz beni boğarken acıya, beni en çok insanlardan aldığım darbeler incitti. Bir havuç gibi rendelendim insanların bu darbeleriyle. İnceldim, kırpıldım. Kırıntılarım doldu denize. Ve ben bir havuç gibi çıktım su yüzüne.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Böyle Yarışma mı Olur?
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Memleketin Çivisi Çıkmış
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Şerefine İnsanoğlu
Hakan Yozcu
Eleştiri > Günlük Olaylar
Geziyor Mu Duruyor Mu
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Böyle Protesto Olmaz
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Kredi Müjdesi de Ne Ola ki
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Demek ki Yürek ve Çalışmak
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Var mı Onlardan Gerçekten
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Hayat ve Biz
Mehmet Aluç
Eleştiri > Günlük Olaylar
Sonsuza mı Uğurluyoruz
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar
Güneş Çarpması
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Günlük Olaylar

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.