..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşamın tanımı yoktur. -Halikarnas Balıkçısı
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Aşk ve Romantizm
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

İstasyon Yürekler
Arzu Karadoğan
Şiir > Soyut

Kırgındık vefa ekip hainlik biçtiğimizden kırgındık gülmek yerine gözyaşı içtiğimizden oysa bizim için sevmek sevdiklerimizin adını kalbimizde taşımaktı sonsuza dek gelenler ise hep başkalarında yorulup bizde mola verenlerdi ve dinlendikten sonra veda bile etmeden gidenlerdi giderken de inancımızı yerle bir edenlerdi çünkü biz yol bilmezlere hep duraktık o yüzden de mutluluğa bu kadar ıraktık kırgındık ve hep kırıldığımı

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Aşk ve Romantizm
161 
 Özledikçe Irmaklar Doğuran Gözlerim  (Meryem Rabia Taşbilek)

Dedi ki; Kalbimin kulağımda attığı demlerdi... Kulağımsa hep ayak seslerindeydi... O günler hep birbirine benzerdi. Yıllardan, aylardan ve günlerden neydi hatırlamıyor olmam bu yüzden normaldir. Her sabah şakaklarımda bir kısrak bileklerinin gücünü denerdi. Ve gece şehrin tüm saatleri odama toplanıp geçmek bilmeyen zamanı çoğaltırlardı. Yine de gözlerim uykuyu aramak için çok meşgul olurdu yakaza ürperişlerde... Çok yollar bekledim. Özledikçe ırmaklar doğuran gözlerim hiç yorulmadı ufku gözlemekten. Bir işaret, bir umuda muhtaç değildim yollara teğellemek için kara kirpiklerimi. Sonuçta bir gözlediğim vardı ve geleceğinden emin olmasam da beklemek varlığını perçinliyordu içimde. Esmer bir selam beslerdi ufkumun ferini. Susmanın kaçış olmadığı tek eylemdi belki de beklemek o demde. Sustum ve bekledim. Güneşin doğuşunu bekledim. Nasibime batışı yazılmıştı, bilemedim. Beklediğime değmediğini kimseler söyleyemez yine de. Kalbime bağladığım onca ağırlığa ve içimde çırpınan sayısız geyik sancısına yine de değdi. Yarına kaç gün kaldığını bilerek uyandım bir sabah. Beklediğimden uzundu sadece. Ama gelecek olan geçmiş gibi yazılmıştı bile deftere.
162 
 Gülümsediğimiz Acılar  (Mahsun YİĞİT)

Sadece gülümsedim. Acı bir gülümsemeydi, bedenimi yakan. Yüreğimden boğazıma doğru çıkan bir acı, öyle bir acıydı ki, tüm bedenimi kaplıyordu. Bütün hücrelerimde acıyı hissediyordum. Zeynep beni silmişti hayatından, yaşadığımız onca güzel anılarına, sözlerine rağmen, hissettiğimiz onca duygulara rağmen ben artık yoktum onun duyguların arasında. Yoktum onun için, hatta hiç olmamıştım da.
163 
 Sekiz Ay  (rey'an yüksel)

Bilmiyordu kanatlarımı sekiz ay önce koparmıştım ben. Uçmayı öğretenime geri vermek için bana öğrettiğini. O zamanlar bilmiyordum bilinmeyen şeylerin özlenmeyeceğini ve bilmiyordum bildiklerini yok ettiğinde daha çok özleneceğini.
164 
 Kör Talih  (mehmet burak yüksel)

Karanlık terkedilmiş mutfağa baktı "Çok garip söylediği şarkı hala kulaklarımda" diyerek iç geçirdi
165 
 Sol Memenin Altındaki Cevher  (CUMARTESI)

O özgürlüğünü yazarak sağlıyor ben ise asilik.Ve onu unutmam gerekiyor çünkü güçsüzlük bana acı veriyor.
166 
 Tutku  (Seyfi Çelikkaya)

Fatma, adamla telefonda görüşmeye devam etti. Dilan’ı unutmuştu. Dilan ile yaşadıklarını Recep ile telefonda yaşıyor, bundan da büyük zevk alıyordu. Öyle ki, her gece Recep ile telefonda görüşüp, tatmin oluyordu.
167 
 Gelecek Olan '****' Dair...  (Ozan)

Gelecek Olan ''AŞKA'' Dair..
168 
 Deborah  (emre gümüşdoğan)

O iri, laciver gözleri hiç değişmemişti, yirmi iki yıl sonra, aynı masumiyet, aynı sevgi, aynı şefkat, aynı derinlikte bakıyordu Nüsapel.
169 
 Şükran Kaba / Büyü  (Şükran Kaba)

Aklım bunları emretse de duygularım hemen beni ele geçiriyor, aklımın tüm gücünü elinden alıyor. Bir yanım buz kesiyor, öbür yanım ateşlerde. Sürekli gelgitler yaşıyorum. İnandığım her şeyi yakıp, yıkmaya hazırım. Çizdiğim yolları değiştiriyor, bilmediğim patikalara sapıyorum, kaybolma korkusu olmadan. Bilinmeyenin büyüsü kendine çağırıyor, ama gitmekten vazgeçip, tanıdık seslere koşuyorum, aklım karışıyor. Bedenim ve ruhum parçalanıyor.
170 
 Ayrılık Değil, Ölüm Kokuyorsun.  (Elif Yıldız)

Anılarımızla gidecek yer bulamadım, bende anılarımızı alıp mezara girmeyi seçtim.
171 
 Kalbimin Esaret Hali Gözlerin  (Ali Berkay Bircan)

sevgilinin de ismin halleri gibi halleri vardır, tanımlayabilene ama...
172 
 Bir Garip Aşk Hikayesi (1)  (serdar özdemir)

Eşinin konuşmalarını artık duymaz olmuştu,kafasında okadar sorular birikmiştiki yaşamını alt üst edecek bu sözler onun sağlıklı çözümler üreteceğini engelliyordu. Odanın duvarlarına baktı bir kaç düğün fotografları vardı,onlara baktı uzun uzun anılarını canlandırdı ve düğün gününü kafasında canlandırdı.
173 
 Madame Butterfly  (güliz dülgeroğlu)

Aşk uğruna neler yapılmaz ki.. Ölüm? neden olmasın..
174 
 Kar Beyazdır Ölüm  (Yeşim Şahin)

Etrafına bakıyordu, akşam için hazırladığı masaya. Ahşap masayı papatyalarla süslemişti. Goncagül papatyaları çok severdi. Bir tane de gelincik bulmuş, onu da ortaya yerleştirmişti. Gelincik kıpkırmızı, nazlı nazlı sallanan, kınalı gelinlere benzeyen çiçe
175 
 Bekle Gülüm Belki Bir Gün...  (Adsız)

Aşk, âşıkları hatırlatır, dile düşmüş âşıkları, masallara konu olmuş âşıkları. Aşk mecnunu hatırlatır. Aşkından “şaşkın” halde gezen Mecnunu… Sevgi, sevgiliyi hatırlatır. Sevdalıyı, sevmesini bilen sevdalıları. Sevgi, Leyla’yı hatırlatır. Sevmesini bilen, ama hep sessiz kalan Leyla’yı…
176 
 Bir Aşkın Kırık Öyküsü  (Serpil Başak)

Elmalı; kırk beş kilometre… Çok uzun ve yorucu geliyor şimdi, bu yol. Yabancı ve meraklı bir konuk gibi burnunu sağa sola sokarak tırmanan minibüs ürkek ürkek hırıldıyor. Ya da ben, üzerime geçirdiğim ruh elbisemi, ona da örtüyorum. Ortak bir yanımız olmalı; yoksa taşıyamayız birbirimizi
177 
 Yusuf'u Kuyudan Kim Çıkarır?  (Bedia Belkıs BALCILAR)

Yusuf ki, bakıpta görmediğimiz... Yusuf ki; görüpte, kendi ar gömleğimizi iç fistan diye giydiğimiz için, gözümüzü sızıyla yumduğumuz... Yusuf ki, kuyularda kalabilen, Yusuf ki, kuyuların öz çocuğu... Yusuf ki, kuyulardan çıkmanın yegane vesilesine meftun... Yusuf ki, münacat eden sabr-ı cemil ile... Yusuf ki, su ile yaren... Suya hasret kalmışlara rehber... Yusuf kuyularında Yusuf olunurken, Yusuf'u kuyudan kim çıkarır?
178 
 Elvedâ Yalancı Aşkım!  (Nermin Güday Kaçar)

Ne zaman canı sıkkın olsa rıhtımdaki koca çınarın altına giderdi. Sonbahar gelmişti. Dalgın dalgın otururken, esen rüzgârla savrulan bir yaprak ayağının dibine düştü. Sararmıştı. Hiçbir varlık, zamana karşı koyamıyordu. Aşklar bile…
179 
 Aşksızlığın Ne Olduğunu Gel Bende Gör  (Dervişe Güneyyeli Kutlu)

-Sultan oturmuş genç kızın yanı başına. Okumaya çalışmış onu uykusunda. Aşk gibi, hicran gibi bir şeymiş. Eksikmiş, eksik olduğu kadar da fazla. Bir rüya tadında da tammış aslında. -
180 
 Kar ve Gül  (H.İhsan Sönmez)

Kar yağar da küçük torun durur muydu? Elini yüzünü bile doğru dürüst yıkamadan, elinde bir ekmek somunu, tiril tiril giysilerle dışarı çıkmaya hazırlanıyordu. Annesinin sevimli öfkesiyle üzerine kalın bir kazak giydi. Daha iyi kaysın diye lastik ayakkabılarını ayaklarına geçirdi. Beline kadar yağan kara aldırmadan bata çıka, konak bahçesinin bir köşesindeki eski arılığa kadar yürüdü. Babasının yıllar önce kendisi için yaptığı iki kulplu kızağı, sakladığı yerden çıkararak konağın merdivenlerine kadar taşıdı. Onun için kar büyük düş, kızağı da bu düşün efendisiydi. Konağın önündeki bir ucu çıkmaz sokak olan dik yokuştan kaymaya başladığında; hayallerinin kanatsız güvercini oluyordu.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Kanatların Üzerindeki Zaman
selim çok
Öykü > Aşk ve Romantizm
Turuncu Bir Ölüm
Mustafa Eren
Öykü > Aşk ve Romantizm
Neden Gitti
Ucuz Sevgi
Öykü > Aşk ve Romantizm
Ahmet İle Feride
Duğhan Duyan
Öykü > Aşk ve Romantizm
Ritsa Gölü Efsanesi
Hakan Yozcu
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda Son Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 8. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 7. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 6. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 5. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 4. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 3. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 2. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 1. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce 7. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce 6. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce 5. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce 4. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce 3. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2017 | © , 2017
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.