..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Sanat doğaya eklenmiş insandır. -Bacon
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Aşk ve Romantizm
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bir Boy Hüzün Kaldı Ağlamama
NUH KENİŞ
Şiir > Lirik

Seni düşünmediğim an bil ki Zaman durmuş Gözlerin gözlerimde şiir yazmıyorsa Gülüşün estirmiyorsa en mavi rengi Çiçeklerim solmuş,hazanlar vurmuş Ben sürgünlüğü severim çocukluğumdan beri Sabaha sürgünüm akşamlardan Sesine sürgünüm en kenar mahallelerden Ben hasretle büyüyorum Yalnızlığım bir nişandır sevdama Kelimelerimde kurşun kurşun izler var Bir boy hüzün kaldı ağlamama Bir senin kalbine dönerim kovulsam da

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Aşk ve Romantizm
161 
 Sekiz Ay  (rey'an yüksel)

Bilmiyordu kanatlarımı sekiz ay önce koparmıştım ben. Uçmayı öğretenime geri vermek için bana öğrettiğini. O zamanlar bilmiyordum bilinmeyen şeylerin özlenmeyeceğini ve bilmiyordum bildiklerini yok ettiğinde daha çok özleneceğini.
162 
 Özledikçe Irmaklar Doğuran Gözlerim  (Meryem Rabia Taşbilek)

Dedi ki; Kalbimin kulağımda attığı demlerdi... Kulağımsa hep ayak seslerindeydi... O günler hep birbirine benzerdi. Yıllardan, aylardan ve günlerden neydi hatırlamıyor olmam bu yüzden normaldir. Her sabah şakaklarımda bir kısrak bileklerinin gücünü denerdi. Ve gece şehrin tüm saatleri odama toplanıp geçmek bilmeyen zamanı çoğaltırlardı. Yine de gözlerim uykuyu aramak için çok meşgul olurdu yakaza ürperişlerde... Çok yollar bekledim. Özledikçe ırmaklar doğuran gözlerim hiç yorulmadı ufku gözlemekten. Bir işaret, bir umuda muhtaç değildim yollara teğellemek için kara kirpiklerimi. Sonuçta bir gözlediğim vardı ve geleceğinden emin olmasam da beklemek varlığını perçinliyordu içimde. Esmer bir selam beslerdi ufkumun ferini. Susmanın kaçış olmadığı tek eylemdi belki de beklemek o demde. Sustum ve bekledim. Güneşin doğuşunu bekledim. Nasibime batışı yazılmıştı, bilemedim. Beklediğime değmediğini kimseler söyleyemez yine de. Kalbime bağladığım onca ağırlığa ve içimde çırpınan sayısız geyik sancısına yine de değdi. Yarına kaç gün kaldığını bilerek uyandım bir sabah. Beklediğimden uzundu sadece. Ama gelecek olan geçmiş gibi yazılmıştı bile deftere.
163 
 Sol Memenin Altındaki Cevher  (CUMARTESI)

O özgürlüğünü yazarak sağlıyor ben ise asilik.Ve onu unutmam gerekiyor çünkü güçsüzlük bana acı veriyor.
164 
 Tutku  (Seyfi Çelikkaya)

Fatma, adamla telefonda görüşmeye devam etti. Dilan’ı unutmuştu. Dilan ile yaşadıklarını Recep ile telefonda yaşıyor, bundan da büyük zevk alıyordu. Öyle ki, her gece Recep ile telefonda görüşüp, tatmin oluyordu.
165 
 Deborah  (emre gümüşdoğan)

O iri, laciver gözleri hiç değişmemişti, yirmi iki yıl sonra, aynı masumiyet, aynı sevgi, aynı şefkat, aynı derinlikte bakıyordu Nüsapel.
166 
 Şükran Kaba / Büyü  (Şükran Kaba)

Aklım bunları emretse de duygularım hemen beni ele geçiriyor, aklımın tüm gücünü elinden alıyor. Bir yanım buz kesiyor, öbür yanım ateşlerde. Sürekli gelgitler yaşıyorum. İnandığım her şeyi yakıp, yıkmaya hazırım. Çizdiğim yolları değiştiriyor, bilmediğim patikalara sapıyorum, kaybolma korkusu olmadan. Bilinmeyenin büyüsü kendine çağırıyor, ama gitmekten vazgeçip, tanıdık seslere koşuyorum, aklım karışıyor. Bedenim ve ruhum parçalanıyor.
167 
 Gelecek Olan '****' Dair...  (Ozan)

Gelecek Olan ''AŞKA'' Dair..
168 
 Kalbimin Esaret Hali Gözlerin  (Ali Berkay Bircan)

sevgilinin de ismin halleri gibi halleri vardır, tanımlayabilene ama...
169 
 Bir Garip Aşk Hikayesi (1)  (serdar özdemir)

Eşinin konuşmalarını artık duymaz olmuştu,kafasında okadar sorular birikmiştiki yaşamını alt üst edecek bu sözler onun sağlıklı çözümler üreteceğini engelliyordu. Odanın duvarlarına baktı bir kaç düğün fotografları vardı,onlara baktı uzun uzun anılarını canlandırdı ve düğün gününü kafasında canlandırdı.
170 
 Kar Beyazdır Ölüm  (Yeşim Şahin)

Etrafına bakıyordu, akşam için hazırladığı masaya. Ahşap masayı papatyalarla süslemişti. Goncagül papatyaları çok severdi. Bir tane de gelincik bulmuş, onu da ortaya yerleştirmişti. Gelincik kıpkırmızı, nazlı nazlı sallanan, kınalı gelinlere benzeyen çiçe
171 
 Madame Butterfly  (güliz dülgeroğlu)

Aşk uğruna neler yapılmaz ki.. Ölüm? neden olmasın..
172 
 Ayrılık Değil, Ölüm Kokuyorsun.  (Elif Yıldız)

Anılarımızla gidecek yer bulamadım, bende anılarımızı alıp mezara girmeyi seçtim.
173 
 Bekle Gülüm Belki Bir Gün...  (Adsız)

Aşk, âşıkları hatırlatır, dile düşmüş âşıkları, masallara konu olmuş âşıkları. Aşk mecnunu hatırlatır. Aşkından “şaşkın” halde gezen Mecnunu… Sevgi, sevgiliyi hatırlatır. Sevdalıyı, sevmesini bilen sevdalıları. Sevgi, Leyla’yı hatırlatır. Sevmesini bilen, ama hep sessiz kalan Leyla’yı…
174 
 Bir Aşkın Kırık Öyküsü  (Serpil Başak)

Elmalı; kırk beş kilometre… Çok uzun ve yorucu geliyor şimdi, bu yol. Yabancı ve meraklı bir konuk gibi burnunu sağa sola sokarak tırmanan minibüs ürkek ürkek hırıldıyor. Ya da ben, üzerime geçirdiğim ruh elbisemi, ona da örtüyorum. Ortak bir yanımız olmalı; yoksa taşıyamayız birbirimizi
175 
 Yusuf'u Kuyudan Kim Çıkarır?  (Bedia Belkıs BALCILAR)

Yusuf ki, bakıpta görmediğimiz... Yusuf ki; görüpte, kendi ar gömleğimizi iç fistan diye giydiğimiz için, gözümüzü sızıyla yumduğumuz... Yusuf ki, kuyularda kalabilen, Yusuf ki, kuyuların öz çocuğu... Yusuf ki, kuyulardan çıkmanın yegane vesilesine meftun... Yusuf ki, münacat eden sabr-ı cemil ile... Yusuf ki, su ile yaren... Suya hasret kalmışlara rehber... Yusuf kuyularında Yusuf olunurken, Yusuf'u kuyudan kim çıkarır?
176 
 Elvedâ Yalancı Aşkım!  (Nermin Güday Kaçar)

Ne zaman canı sıkkın olsa rıhtımdaki koca çınarın altına giderdi. Sonbahar gelmişti. Dalgın dalgın otururken, esen rüzgârla savrulan bir yaprak ayağının dibine düştü. Sararmıştı. Hiçbir varlık, zamana karşı koyamıyordu. Aşklar bile…
177 
 Aşksızlığın Ne Olduğunu Gel Bende Gör  (Dervişe Güneyyeli Kutlu)

-Sultan oturmuş genç kızın yanı başına. Okumaya çalışmış onu uykusunda. Aşk gibi, hicran gibi bir şeymiş. Eksikmiş, eksik olduğu kadar da fazla. Bir rüya tadında da tammış aslında. -
178 
 Melekler şehri  (Yeşim Şahin)

Küçük Kız : Melekler rüzgarı hisseder mi? Melek : Hisseder ama sizin hissettiğiniz anlamda değil.
179 
 Coşkun Irmak - 2  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

İkisi de ne diyeceklerini, söze nasıl başlayacaklarını bilemiyorlardı. Neden sonra Münevver söze ilk başladı. Bir şeyler konuştular, ancak ne konuştuklarını daha sonra ikisi de unutacaklardı. Bu heyecan dolu konuşma en fazla on dakika sürmüştü. Eve gitmek için arkasını dönen Münevver’e şaşkın şaşkın bakakalmıştı Hayrettin. Eve yaklaştığında Münevver, arkasına dönüp baktı ve Hayrettin’in yüzündeki şaşkınlığa gülmeden edemedi. Bu gülüş alay değil; sevgi doluydu.
180 
 Bir Gecelik Aşk  (Seyfi Çelikkaya)

Toparlandı, soba sönmüş, odanın içerisinde soğumuştu. ‘’Hepsi rüyayıymış, keşke gerçek olsaydı’’ deyip, yorganının altına girdi ve derin bir uykuya daldı.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Gözlerime Bak
Selin Has
Öykü > Aşk ve Romantizm
Uçak O
Selin Has
Öykü > Aşk ve Romantizm
Beklenmeyen Teklif
Elif Arslan
Öykü > Aşk ve Romantizm
Seni Beklemek
Edibe Toğaç
Öykü > Aşk ve Romantizm
Tik Tak Tik Tak
yeşim teke
Öykü > Aşk ve Romantizm
Acemi Çapkın
Seyfullah ÇALIŞKAN
Öykü > Aşk ve Romantizm
Kanatların Üzerindeki Zaman
selim çok
Öykü > Aşk ve Romantizm
Turuncu Bir Ölüm
Mustafa Eren
Öykü > Aşk ve Romantizm
Neden Gitti
Ucuz Sevgi
Öykü > Aşk ve Romantizm
Ahmet İle Feride
Duğhan Duyan
Öykü > Aşk ve Romantizm
Ritsa Gölü Efsanesi
Hakan Yozcu
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda Son Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 8. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 7. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 6. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 5. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 4. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 3. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm
Sessizce Veda 2. Bölüm
Nuran Bulak
Öykü > Aşk ve Romantizm

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2018 | © , 2018
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.