..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Kürtaj sadece kendileri bir zamanlar doğmuş insanlar tarafından savunuluyor. -Ronald Reagen
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Çocuk
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Cila Devri
Tayyibe Atay
Şiir > Taşlama (Kinaye)

Cila Devri kaşı yalan gözü yalan boydan boya endamı yalan kulağa taktığı küpe yalan eline yaktığı kına yalan yalana takılan zaman tökezleyip düştü yalanla cilalanmış cilalı taş devrine!.. cilalı taş devrinde onca insan dilini çıkarıp açlıktan taşlara dökülen tuzu yalar durmadan!. a benim canım, sevgilim sen bana cilalı taşlar getir, pasparlak camlar içinde ışıldasın güneş sanayım onları biliyorsun denize girmek yasak biliy

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Çocuk
61 
 Manavla Kurdun Hikayesi  (Şefika Ünal)

Çocukluğumda mahallemizdeki manav manavının önüne gelen bir kurdu evine köpek diye getirince... Gerçek yaşanmış bir hikayedir.
62 
 Küçük Ömür"ün Düşü  (Gülşen ÖZALTAN)

hepimizin düşleri vardır, kaçanı gerçekleştirdik, kaçından vazgeçtik?
63 
 Eşek Adası  (Şefika Ünal)

Belki de ada ismini böyle bir hikayeden almıştır, kim bilir!
64 
 Akarsu  (Dervişe Güneyyeli Kutlu)

Bir varmış, bir yokmuş. Cömertliğe hiç rastlanmayan, yardımseverliğin yok, bencilliğin çok olduğu bir ülke varmış. Bu ülkedeki insanlar yüreklerini evlerinde bırakarak dışarıya çıkarlarmış. Evlerine misafirliğe gelen biri olduğunda da yüreklerini kırk siyah sandığın içine saklar, misafirlerine kapılarını öyle açarlarmış. ..
65 
 Kral Portakal Çarli  (Serdar Yıldırım)

Portakal bahçesinin kralı Çarli hava kararmaya başladığında sessizce ağaçtan aşağı süzüldü. Bir ağacın altına gidip toprağı çapalamaya başladı. Aradan yarım saat geçmeden portakalların hepsi aşağı inmiş ve işe koyulmuş olacaktı. Bir gece devriye komutanı, Çarli’nin yanına geldi. Çarli doğrulurken çapasını yere attı ve gülümseyerek sordu: “ Evet komutan, haberler nasıl? “
66 
 Josef'in Öyküsü: Sihirli Saat ve Uçan Şemsiyeler  (Esin Yardımlı)

...Sonra Türkiye'de indi. O sırada herşey büyüdü. Pastacıdaki pastalar da büyüdü. Ve herşey sarı oldu...
67 
 Düş Odası  (Neslihan Nesrin AKDENİZ)

Üç gündür ağzına bir lokma bile almıyordu. Annesi bundan hiç memnun değildi. Babası“bugün hava çok güzel, akşama dışarıda yemek yesek. Hem Gül içinde iyi olur.” Annesi de “ Gül için ne yapsak işe yaramıyor. Ben gidip onunla konuşacağım.” “ Gül akşama dışarıda yemek yiyeceğiz.” Gül de “ köpeğim gelecek mi?” annesi “ elbette” dedi. Akşam oldu yola çıktılar. Gül arkadan arkadan yürüyordu. “Lokantaya sonunda varabildik” dedi annesi. Babası bir şey fark etti; Gül’ün sesi hiç çıkmıyordu. Gül önünde olan masaya oturdu. Annesi Gül’e “ canın ne istiyor” diye sordu. Gül cevap vermedi. Annesi yine aynı şeyi sordu. Gül yine cevap vermedi. Annesi Gül’e İskender kebabı istedi. Garson da “ siparişiniz hemen geliyor” dedi. Getirdiler. Babası” yemek çok güzel görünüyor” Gül de çatalla oynuyor bir şey yemiyordu. Küçük küçük lokmaları köpeğine veriyordu. Babası “aferin gül tabağındakileri bitirmişsin” dedi. Kalktılar ve evlerine gittiler. Sabah oldu, masmavi gökyüzü yemyeşil çimenler vardı. Birden yağmur başladı. Gül dışarı çıktığında dışarıda hiç kimse yoktu. Eve döndü evde de kimse yoktu.
68 
 Arkadaşsız Kemal  (ömer akşahan)

Bir hikâye anlatacağım, Kemal’in hikâyesi. Onun bir arkadaş arama serüveni.
69 
 Benimle Evlenir misin?  (ömer akşahan)

O gece nedense yolun geniş bölümünden değil de kitapçı sergilerinin önündeki dar yoldan gidiyordum. Oysa geniş yol hem aydınlık, hem de daha güvenli sayılırdı. Hava serin, Akdeniz ikliminin Ocak ayı ortalamalarını tutturan bir sıcaklık var dışarıda.
70 
 Masal - 1  (Bayse Hatipoğlu)

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde; Memleketin birinde, sanmayın sakın Çin'de. İpek saçlı, güzel mi güzel bir kız yaşardı, İsterse gölleri geçer, dağları aşardı.
71 
 Karla Kaplı Kalpler  (Ayşe Kaya)

Ali yedi yaşında koyu bir kar aşığıydı. Oda kar gibi biraz mesafeliydi, diğer çocuklarla pek kaynaşamıyordu, iki üç tane arkadaşı vardı ya onlarla oynuyordu ya da tek başına. Ali’nin arkadaş seçiminde özel bir sebebi vardı; onlarda kendisi gibi anne ve babasızdı. Ali’nin babası vardı gerçi ama annesi o daha beş yaşındayken ölmüş, babası da yeniden evlenmişti.
72 
 Topal Ördek  (Serdar Yıldırım)

Doğduğunda ayakları sağlamdı. Arkadaşlarıyla birlikte derede yüzer, çimenlerde koşar, oynardı. Sevgi yüklüydü. Bir arkadaşı şakayla karışık hafiften vursa, karşılık vermez ama canı sıkılır, oyun oynuyorlarsa oyunla ilgisi kalmaz, uzaklaşıp giderdi. Yaşı büyüdükçe kendi de büyüdü, boy attı. Onun bu iyi niyetli, temiz yürekli davranışları, sözleri, hareketleri büyükler tarafından hep horlandı. Pek çok yerde alay konusu oldu. Onu daima dışladılar, aralarında barındırmadılar. O da ne yapsın, çareyi, sevgili küçük dostlarından ayrılmamakta buldu.
73 
 Emanetçi Dede  (ömer akşahan)

Karısı:”Allah, Allah!”demekle yetindi önce. “Bu nasıl bir müşteri ki, yoksa goca tanrımın bir lütfu olsa bu gerek!” Emanetçi, “Ben demiştim, bu kadın ermiş.”diye. “Ama inanan yok şu kasabada.”
74 
 Bir Lokma Düş  (Adsız)

Annesi sürekli "kurtulacaksın" diyordu. Bir süre sonra annesini de duyamaz oldu. Çok küçüktü o zaman anlamadı. Kurtuldu. Büyüdü, büyüdükçe anladı. Anladıkça sustu...
75 
 Yere Düşen Bardak  (Bayse Hatipoğlu)

Kutu ağır değildi. Onu kendisi boyamıştı. Altı kahverengi, yan tarafları turuncu, üstü ise açık maviydi. Gürol, ilk önce yatağa kadar gitti. Dışarıda oynayan çocukların seslerini duyuyordu. Ara sıra o da top oynamaya çıkıyordu. Ama bugün başka işi olduğu için arkadaşlarına katılamayacaktı.
76 
 Kibar Kurt  (Yasemin İnci)

Kibar Kurt'un nezaketinden bütün hayvanlar haberdar oldukları için, onu gördüklerinde asla paniklemezlermiş.
77 
 Radyo Tiyatrosu  (Mehmet Önder)

- Yete gari buba. Temelli gırılırsa, ıradiyesiz galırsak daha mı eyi? …
78 
 Altın Çocukluk  (Ali Osman Öztürk)

Alkol, sen nelere kadirsin!
79 
 Ben Geldim Anne  (Sinan Yıldırım)

Okuldan hızlı adımlarla koşarcasına eve doğru ilerleyen sabriye'nin yüzündeki gülümseme ne kadar neşeli olduğunun bir göstergesiydi o gün. Yolda karşılaştığı arkadaşlarının iyi günler dileklerini bile neşeli bir şekilde hızlı hızlı cevaplayıp yine hızlı adımlarla eve doğru ilerlemekteydi.
80 
 İlk Öğretmenim  (Orkun Levent BOYA)

Günlerim neşe içinde geçiyordu. Annem de onunla olan ilişkimi kabullenmiş, izin vermişti; "Evin içine olmaz ama, akşamları bahçemize alabilirsin" diyerek...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Dev Hamsi
Serdar Yıldırım
Öykü > Çocuk
O Şey
Veysel Başer
Öykü > Çocuk
Ateş ve Hayal
şinasi zafer
Öykü > Çocuk
Bir Yaz Günü
şinasi zafer
Öykü > Çocuk
Panter
Serdar Yıldırım
Öykü > Çocuk

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.