..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İyi bir aşk mektubu yazmak için, neler yazacağını bilmeden oturman, kalktığında da ne yazdığını bilmemen gerekir. -Rouesseua
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Modern
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Becerebilirsen
Mahmut Uğur Şahinol
Şiir > Modern

Kuyunun dibinde bir ışıktı gözlerin Ellerin tanrının elleri ve sesin bir mezar başında bir ölüye edilen duaydı sen şimdi bunları okurken gökten bir yıldız düştü saçlarına çıkar çıkarabilirsen. Bak bir yıldız düştü şimdi başka bir yıldız ellerimden tuttu bir kadın karşıdan geçti bir adam beni öldürdü bak bir yıldız daha düştü şimdi ellerinin beyazlığına inat bembeyaz bir iz bıraktı ve bir yangın içimden aktı şimdi bir kuş

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Modern
 Dans Et Deniz Dans Et Seni Kim Tutar?  (ERDEN ERKİN)

Arkamdan birinin " Erden..." diye seslendiğini duydum. Baktığımda, Bursa' dan çok eski ve şu sıralar çok ünlü olan bir manken arkadaşımı gördüm. ERDEN ERKİN...
 Günah Keçileri  (zehra erkuş)

Erkeğin ölümüyle kaldırdılar sobayı. Doğal gaz döşediler. Odun sobası başka bir evde tekrar açtı gözlerini
 Gözleri Yüzünün Yarısıydı*  (Eylül Ağar)

"...İsteseydim çok şey olabileceğimi düşünüyordum. Sanki her şey olabilirdim. Bürokrat, gazeteci, yazar, başbakan... Hatta element bile olabilirdim kendimi gömerek toprağa ya da suya. Hava olabilirdim kendimi bırakarak boşluğa. Ateş olmayı pek istemiyordum açıkçası. Sonra bir sabah uyandım ve olmamam gereken bir şey olduğumu fark ettim. Âşık olmuştum..."
 Sokullu'nun Rüyası  (Özgür Yenigün)

Çok düşündü. Neden rüyasındaki adam bunları söylüyordu? Acaba bunun nedeni Sokullu Paşa’nın ta kendisi miydi?
 Ölüm ve Aşk...  (Necat Dilaver)

Beklemek aşkın ölümüdür... Ölüm aşkı beklemektir... Aşk ölümü beklemektir... Aşk, ölüm ve beklemek tek kişiliktir...
 Hastanedeki Kara Talih  (Senanur Budak)

Hastane binalarının karanlık koridorları el ele uzanmış mezar taşlarını andırıyordu. Küçücük bedenlere gizlenmiş hastalıklar o koridora girince kafese tıkılmış bir maymunmuşçasına ürkek ve kararsız davranıyordu. Aylarca orada yaşamak zorunda kalan çaresiz çocuklar adeta güneş görmemiş meyveler gibi eksik ve yaralı olarak olgunlaşmak zorunda kalıyordu.
 Geleneksel Tıraş Keyfi  (Mahmut ARSLAN )

Geleneksel ıslak tıraşa gönül verip, tıraş sabunu ve yaprak jilet ile tıraş olan ağır abilerden birinin keyif dakikalarını paylaşmak isterseniz buyurun....
 Çoraplarım Hala Beyaz  (Aylin Çiftçi)

Yaklaşık yarım paket kağıt mendil, minik şişesindeki açık parfüm, işporta ürünü olduğunu haykıran bir cüzdan, sayması bile can sıkan bozuk paralar,şeker... “şeker mi?!?” dedi, hayretle.
 Uyku...  (Necat Dilaver)

O ve sen ve uyku...
10 
 Tanrının Huzurunda  (CENGİZ MAÇOĞLU)

“Bu solcuların da ayrıcalıklı liderleri, dokunulmaz generalleri, söz söylenmez tanrıları yok mu? Polis örgütleriniz, hapishaneleriniz olacaksa, neden yaşamı kendime zehir edeyim ki?” Aynen böyle söylenmişti. “Sevgili Tuna’cığım” derken, Rus romanlarının o kibar, kadın karakterleri gibi içini dökmüştü. Bu konuşmalara kadar Nilüfer, benim için gülünç, sefih, ancak bir öyküde eğlenceyle okuyabileceğim fahişe karakterli biriyken, ansızın ona haksızlık ettiğimi düşünerek, duygularımın paha biçilmez elamanı oldu. Hayır! Hayır! Beni yanlış anladınız, ona tutkun falan değildim. Tüm arkadaşlıklarımın duygusal değeri bende ağır basar. Bu düşünce değişikliğini, kendi açımdan erdem olarak yorumluyordum. O akşam, inanılmaz bir şey oldu ve Nilüfer gelmedi. Gelemeyeceğinin haberini de bana iletmemişti
11 
 Bir Kadın, Bir Sokak, Bir Yalnızlık...  (ZEYNEP DİDEM)

Bir Kadın, Bir sokak yağmurlu, ıssız, Bir adam Kısacası İstanbul sonu yalnızlık..
12 
 Samatya'da Ay Işığı Cinayeti  (CENGİZ MAÇOĞLU)

Tanrı niye yarattı geceyi? Tüm pisliklerimizi gizlemek için. Aramızda günahlarımızı öbür dünyada ispiyonlayacak olan varsa hemen, şu anda bu masayı terk etsin.
13 
 Gebze'de Bedava Bir Gün  (CENGİZ MAÇOĞLU)

Bir ağustos gününün sabahında, Eminönü rıhtımında sekiz yıl sonra iki arkadaş buluştu. Sabahın ilk saatlerinde görüşüp ayaküstü ikişer balık ve birer bardak şalgam içip Kadıköy vapuruna bindiler. Biri Gebze’nin ünlü şoförlerinden Fehmi Taşyürek’ti. Diğeri yaşadığı memlekette adı sanı pek duyulmayan sıradan bir Türkçe öğretmeniydi.
14 
 20 Aralık 2012*  (Yeşim Maraşlı)

endişeler.. kaygılar...
15 
 Hiç...  (Necat Dilaver)

Elini hayatından çektiği anda karşısında gördüğü Serpil onu seviyor muydu? Boyoz, bira, deniz, Serpil ve Mualla... Onu kim seviyordu? Ya da o kimi seviyordu?
16 
 Dert...  (Necat Dilaver)

Asıl ve yan unsurun yer değiştirdiği bir öykü...
17 
 İhanet  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Pelin, gecenin yalnızlığına her zamanki gibi arkadaş oldu. Çocuğunu uyutup ancak ev işlerine başladı. Günden güne her gün yaptığı işlerden oldukça sıkılıyordu. Hayatını rutinlikten çıkaramaması kadınsı duygularını da körüklüyordu. Kocasının ilgisizliği dayanılmaz bir acıydı
18 
 Su ve Yaşam...  (Necat Dilaver)

'Yaşam'ın tek ortak payda olduğu bu dünyada, şiir ve öykünün birbirinden farkı; NEDİR? Belki bir fazla satır...
19 
 Soytarı Zaman  (Hulki Can)

Cumartesi akşamları aile için önemli bir gündü. O gün sinema makinesi ve ayaklı perde büyük bir törenle kurulur, aygıt özenle yağlanır, çaylar, kakaolar, elmalı pastalar, pandispanyalar hazırlanır, bebekliğimizle ilgili veya gezilerde çekilmiş siyah beyaz filmler ve çizgi filmler seyrederdik.
20 
 Kravat Soslu Maydanoz  (Eylül Ağar)

""Biz Ortaçağ’da yaşamalıydık!" diye haykırdı.[Evet evet, belki o zaman “büyücü” diye yakarlardı seni. Kurtulurdum senden! Sünnetli olduğunu söylerdim herkese, engizisyonlarda sürüm sürüm sürünürdün. Ben anneme dedim ama dedim olmaz böyle bu zamanda, bu zamanda olmaz böyle; dedim. Dinletemedim…] "

1 2 3 4 5 6 7 8  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Susma Hakkı
kahverengi
Öykü > Modern
Karınca...
Necat Dilaver
Öykü > Modern
Kıpırtı...
Necat Dilaver
Öykü > Modern
Hiç...
Necat Dilaver
Öykü > Modern
Pazar Pazar
Aslı Orhon
Öykü > Modern
Sahne Arkası
Emre Coşkun
Öykü > Modern

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.