..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İste, sana verilecektir; Ara, bulacaksındır; Çal ve kapı sana açılacaktır -İncil
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Türkiye
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Ne Düşünüyorumki
Atılgan Günal
Şiir > Aşk ve Romantizm

...NE DÜŞÜNÜYORUMKİ ...SANKİ YAPRAKLARINI SAYDIĞIM PAPATYALARDAMI ÇIKTIN ...BİR ACELEYLE KARŞIMA ÇIKTIN ...O ACELEYLE YIKILDIN GİTTİN ...SEN DE SANDINKİ BEN ÇOK SAFIM ...MERAK ETTİYSEN BENDEKİ DEĞİŞİKLİĞİ ...HÂLÂ KÂĞITTAN GEMİLERİ YÜZDÜRÜYORUM ...ELLERİMİN İÇİNE GÜLEN YÜZ ÇİZMEYE DEVAM EDİYORUM ...OYUNCAK ARABALARI HÂLÂ SEVİYORUM ...EN KÖTÜ HİSSETTİĞİM ANLARDA ...YİNE SULTAN AHMET MEYDANINDAYIM ...ONYEDİ YILDIR DEĞİŞTİRMEDİĞİM CÜZDANI

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Türkiye
261 
 Neden?  (furkan Doğançay)

adalet her insan için aynı şeyi ifade etmez.(ne yazık ki).Güçler dengeyi bozar egoist milletlerin emperyalizmle dayanışması maalesef günümüz dünyasında süper güçlerin çaresiz vebalarıdır...
262 
 Borçlar Nereye, Biz Nereye?  (Mehmet SALİH)

Ve sonunda dış borcumuz, hazinenin verilerine göre 170 milyar doları aştı. IMF programı ilk başladığında yani 2000 yılında bu rakam sadece 103 milyar dolardı. Altı yılsonunda bu kadar kemer sıkma politikalarına, bu kadar işsizlik artışlarına karşın yine de borcumuz % 65 büyüdü
263 
 Ata'ma Mektup  (devrim)

Saftık Ata’m… Yerlere göklere sığdıramazken seni, bir baktık cehalette taklit eder bizleri, meğer bu değilmiş seni anlamak, seni izlemek bu değilmiş !
264 
 Seçim Sizin  (HAMZA EKİZ)

şeçim gerçekten sizin elinizde!....
265 
 2 Temmuz  (HAMZA EKİZ)

Sivas!....
266 
 Ey Susadıkça Tuz Yalayanlar!  (Ali Yetgin)

Ey cebi dolular, yüreği boşlar, Ey servet delisi, köhne nahoşlar, Ey gayret damarı kesik alçaklar, Kendisini beğenen iddialılar, Gören olacak mı sömürdüğünüz, Bu millet kanından doyan gününüz? İnişli-çıkışlı davranışların, tenakuzların sebebi davasına inanmamaktır. Bocalamalar inançsızlıktan doğar. Felsefelerini “dün başka, bugün başka” sözcüğünde temellendiren eyyamcıların elleriyle hazin bir çizgiye getirildiğimizi nasıl unutabiliriz?
267 
 Bir Sarayda Kayboldu Ruhum...  (Funda BİLGİLİ)

Sarayın beni en çok büyüleyen bölümüyle başladım gezintime. Harem. Yüzlerce kadının kaderinin şekillendiği dünayının en güçlü adamı kabul edilen Sultanın hayatüında bir şekilde yer alan kadınların gizemli dünyası...Bir cariye olarak geldikleri bu taş duva
268 
 Üçüncü Dünya Ülkesi Türkiye  (osman demircan)

Bir üçüncü dünya ülkesinde yaşıyoruz.Belki üçüncü sınıf otelde kalmak gibi bir şey bu. Belki duvarlarında salya sümük şiirlerin olduğu, her an dökülmeye hazır sıvalarıyla alnına ilkellik kazılmış bir binada kalmanın diğer bir adı bu. Yani üçüncü sınıf dünya vatandaşı olmanın bir başka benzer tarafı bu.
269 
 Mudurnulu Fatma Nine'nin Günlüğü / Bizim Toruna İş Arıyoz  (Kâmuran Esen)

Ne işi var OTDÜ’de? Canın biber gazıyla cop mu isdiyo a çocuk? Yoksa hakaret mi isdiyo? ODTÜ çok iyi öğrenci yetiştiriyomuş. Bu okulun mezunları yurt içinde ve yurt dışında gapışılıyomuş. Sen git onu başbakana anlat.
270 
 Suçlusunuz!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Bir balon düşünün ve durmadan içine hava ve gaz veriyorsunuz. Öyle bir zaman geliyor ki, artık balon basınca dayanamayıp patlıyor… İşte Türk halkı da sonunda patladı. “Gezi Parkı”nın adı, tarihe altın harflerle yazılacak. Şimdi herkes o Gezi Parkı’nın ağaçlarına takılı kalacak… Hayır, takılı kalmayın, o ağaç insanları uyandırdı…
271 
 Kurtlar Vadisi Irak ve Hz. Muhammed Karikatürleri  (Murat Topgul)

Yapımız gereği verdiğimiz ani kararlar, sert çıkışlar, onları güçlendiriyor. Bu bir savaş ise ki bence öyle, stratejiyi çok iyi belirlemek lazım. Ancak şuna da eminim ki, bu savaş, canlı bombalarla, terörist eylemlerle, yada bayrak yakmalarla bitmeyecek.
272 
 Bye Bye Türkçe  (tolga kayasu)

İnsanlar istedikleri dili öğrensinler, ama eğitim bir ülkenin kendi diliyle yapılır. Az bilenlerin hiç bilmeyenlere öğrettiği bilim, bilim değildir. Bu sözlerin sahibi Türkiye deki ilk ve tek Türkiye Cumhuriyeti Profesörü olan Oktay Sinanoğlu na ait. 26 yaşında profesör olan Sinanoğlu Batı’ nın 300 yıl içindeki en genç profesörü oldu. Sinanoğlu’ nun bir çok başarıya imza atarken tek bir amacı vardı. Türkçe’ yi dünyaya öğretmek. İngilizce’ nin egemen olduğu dünyaya bir de Türkçe’ yi öğretmek.
273 
 Kim Demiş, "Demokrasi Yok" Diye!..  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Aman nazar değmesin! Artık özlediğimiz tabloyu görmeye başladık… Aslında şu günlerde bir kurşun döktürsek veya kına yaksak yeridir!.. Darısı diğer partilere diyelim. Neden bahsettiğimi sanırım anladınız. AKP ve CHP liderleri sonunda buluştu. Umarım iki lideri bir TV Programında halkın önünde de görürüz… Yaşasın demokrasimiz yeşeriyor!.. Kim diyor, “Ülkemizde demokrasi yok” diye. Liderler bile görüşüyor, fikir alışverişinde bulunuyorlar! Ne mikemmel bir manzara!..
274 
 Açılırken Boğulmayalım  (Ertuğrul ERDOĞAN)

AÇILIRKEN BOĞULMAYALIM… Açılıyoruz!... Tepede güneş kavuruyor. Ne ada görünüyor, ne de okyanusun ötesi!.. Kulaçlar atıldıkça, “Kürt, Kürt” diye her kafadan ses çıkıyor… Bakınız kulaç atanların sözlerine; Başbakan, DTP’nin aylar öncesi görüşme davetine; “DTP, PKK teröristtir, demedikçe görüşmem” demişti…
275 
 Müslümanlığı Kabul Edip Türklüğü Reddedenlere!  (Ali Yetgin)

Bu güruhtakiler "Küfür tek millettir" ayet-i celilesinden yola çıkarak, Kur'an-ı Kerim'de ki "millet" kelimesinin din manasında kullanıldığını ileri sürerek, MİLLİYETÇİLİK ideolojisinin İSLAM' a aykırı olduğu propagandasını yaparak prim kazanmaya çalışmaktadırlar. Ve hatta daha da ileri giderek mensubiyet şuuru içinde Türk'üm demenin günah olduğu yalanını süslü laflarla insanların beynine kazıma gayretine girmekten çekinmemektedirler.
276 
 Benim Adım Mustafa Kardeşimin Kemal  (Kerem Yüce)

Benim adım Mustafa,kardeşimin Kemal,babamsa atadan türk,annem kardeşimi dünyaya getirirken son nefesini vermiş ama kız da olsa erkek te olsa adı Kemal olsun diye vasiyet etmiş,vatan aşkı bu kadar büyük olunca inandığı ona gönlünde yatan aslanın adını verebileceği iki tane aslan gibi evlat hediye etmiş...
277 
 Mutlu Haberler de İstiyorum. Lütfen...  (nalan gök)

Ülkeme olan özlemimi bu şekilde gidermek çok çok acı.Gerçekten...Mutlu gerçeklerin yaşandığı bir Türkiye'de en yakın gelecekte yaşamak dileğiyle.
278 
 Mektuplardaki Keramet  (Ertuğrul ERDOĞAN)

MEKTUPLARDAKİ KERAMET Nerede o eski mektuplar!... Postacılar, dört gözle beklenirdi. Ucu yanık mektupların içinden ne sevdalar fışkırırdı özlemli yüreklere… Güller, resimler konurdu âşıkların içini ısıtsın diye… Şimdilerde öyle mi? E-mailler bir “Delete” nin tuşlarıyla sonsuzluğa gömülüyor…
279 
 ... Tuhaflıklar Ülkesi...  (Özgür EKREN)

Tuhaflıklar ülkesinde yaşıyoruz. Kimin eli kimin cebinde belli değil cinsinden sömürülüyoruz başka ellerin zamansız anlarıyla.
280 
 Ekonomik Kriz  (tolga kayasu)

Öyle bir durum aldık ki tabir yerindeyse’’ Dinimiz, imanımız para’’ oldu. Bunu Lidyalıları mı borçluyuz yoksa parayı doğru kullanamamaktan mı?

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  Sonraki Sayfa
son eklenenler
15 Temmuz
Sinem Bağcivan
Deneme > Türkiye
Gelin Ağaçlar
Veysel Başer
Deneme > Türkiye

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.