..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşam başlangıcı olmayan bir yolculuktur. -Victor Hugo
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Anı
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Tefrika
Tayyibe Atay
Şiir > Aşk ve Romantizm

bu ne martaval gülmeye mi başlamış bahar güller mi dökülmüş dudaklarından!.. bülbülün şarkısında bir hüzzam ciddiyim bak ağlamalarıma sinmiş akşam!.. bu ne martaval yeşiller mi yürümüş bahçelerin çimenine mavi mavi çiçekler mi açmış yapraklar arasından!. ağaçlarda bir telaş, bir telaş ciddiyim bak uyardın beni uykularımdan!. bu ne martaval gökyüzünde bir bayram, bir bayram bulutlar şeker yoğuruyor, çocuk ceplerine sanırsın papat

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Anı
261 
 Aşkın Titreyen Elleri  (Özgür Tanrıverdi)

Uykum geldi artık... evet... uyku bu herhalde… Bu ışık!... ve bu masmavi parıltı… Bu aydınlık beyaz ışık… Yoksa?...
262 
 Hastanede Bir Gün  (Nesrin Göçmen)

Yoğun bakımda geçen üç günüm önemliydi tabi ki; ancak tedavim sırasında çıkan omzumu fark ettiren o deli ağrı ve sonrası, beni daha çok yordu. Acil serviste üç saat uğraşılmasına rağmen; yerine bir türlü gitmeyen omzum, narkoz altında istemeye istemeye elli senelik kuytusuna oturtuldu.
263 
 Sormayın Başıma Gelenleri, Anlatıyoruz İşte!  (ömer kırat)

Tramvatik olaylardan sonra yaşanan ilahi aydınlanma konulu hikâyelere alternatif, simetrik-ters bir versiyon
264 
 Kıymet Anne  (Ali Rıza Aksin)

İlk ayı geride bıraktım. Andırın dönüşü, Münir'e uğradım. Öğrencilerimin eksik kitaplarının siparişini verdim. Münir çaya davet etti beni.
265 
 Sevilen Şehrin Son Notası  (Ali Berkay Bircan)

trene binmek, geride bırakılan şehir, gidilen şehir, üzerine bir yazı.
266 
 Hüzünlü Veda  (hülya)

zorlanıyorum.Kağıt ve kalem bu kez çok farklı geliyor bana…Birşeyler engel oluyor sanki,kocaman şehirde yalnızlığımı paylaşacak bir dost bir arkadaş arıyorum.Boş kaldırımlar çekilmez geliyor artık…Soğuğa aldırmadan yürüyorum caddeler boyu…Sizin hiç kalabalığın içinde yalnız kaldığınız derdinize ortak olacak bir dost bulamadığınız oldu mu?Sanırım teyzemin ölüm anını anlattığım için oluyor tüm bunlar.Sevdiğiniz birinin ölümünü yazmak gerçekten kolay değil.
267 
 İlk Mandalina Kokusu  (Funda Doğan)

İlk mandalina kokusuyla yıllar öncesinde buluyorum kendimi... Her mandalina kokusu, hazan mevsimine götürmeden önce, küçücük bir evde sessiz bir yasa götürür beni...
268 
 Yalnız Bir Yıldız  (eyyüp yıldırmış)

Ne var poşette (ağzından kötü bir söz çıkacaktı ama tuttu dilini) Hiç akşam için nevale. Daha fazla soru ile karşılaşmamak için devam etti. Simit, poğaça…
269 
 Cunda Adası'nda Bir Kuşluk Vakti  (Abdullah Mehmed Özçam)

Ağustos’un ilk günleriydi, sevgilimle Ayvalık’ta buluşacaktık, ben İstanbul’dan, o İzmir’den geldi, Ayvalığın merkezinde bir pastanede buluştuk, kahvaltı ettik. Daha önce kararlaştırdığımız gibi Cunda adasına gitmek üzere yola çıktık.
270 
 Bir Başkadır Benim Kasabam Gezlevi  (harun şeker)

Aşık Ömer'in köyünde neler yaşanıyor.Burası neresi
271 
 Çocukluğum Daha Gür Çıksın Diye Sıfıra Vurulmuş  (Yasemin Cankaya)

Tüm saçlarımı kaybetmişim gibi. Aniden kel olmuşum gibi. Tüm çocukluğum sıfıra vurulmuş gibi... Ağlıyordum.
272 
 Hastane Günlüğü  (Aliye Baran)

15 Temmuz 2003, Salı gününün akşamı saat 9.25 de, yolun sahil tarafından karşıya geçmek isteyen 17 yaşındaki genç bir kıza üçüncü şeritte bir otomobil çarptı. Bu, üç dakikalık mucize bir kurtuluşun başlangıcıydı.
273 
 Büyük Veda Gecesi  (Batuhan Bozkurt)

Bardan grup halinde çıktık. Tolga,Tanz,Buket,Öztürk,Ülkü,Pelin…vs.Yolda yürürken hafif yalpalıyor,sonra tekrar dengemi sağlıyordum.Uykumu yenmiştim.Bara girdik ve içerisi çok kalabalıktı.Kapalı bir mekan değildi allahtan.Havuz kenarındaydı herkes.Kendime fazla güvenemediğimden havuzdan uzak durdum.Bara doğru seyirttim ve bir soğuk bira istedim. Sonra kenarda bir yerlerde durup dans edenleri izledim çakırkeyf gözlerle.Buket sokuldu yanıma…Tuvaleti gözüme daha hoş gözüktü.Neden olmasın ki dedim kendi kendime.Neden?
274 
 Köprüleri Yıkmak İçindi Yaptıklarım…  (Denizci)

El eleydik birlikte olduğumuz her dakika da, her saniye de… Birbirimize dokunmak nefes almak gibi gerekliydi, zorunluydu adeta bizim için, hayat buluyorduk birbirimizin gözlerine derinlemesine bakmaktan, doyulmaz bir haz alıyorduk dudak dudağa konuşmaktan… Aşk-sevgi denilen şeyin ta kendisiydi yaşadığımız, hem de görenleri kıskandıran, nazarlara davetiye çıkaran türden bir sevgi ve aşktı… Ben bazen bundan endişelenir ve sana söylerdim, sen de bana aklına getirme getirirsen başına gelir derdin, haklısın derdim ve getirmemeye çalışırdım, sonra bu endişemi unutur yeniden kaybolurdum mutluluğun kollarında seninle…
275 
 Seni Unutmuştum  (Lina)

üzerimizden iki yıl geçti...
276 
 Koleksiyoncu Amca  (erhan bayraktutan)

1991 ile 1998 yılları arasında memuriyet görevim nedeniyle Bayburt’ta yaşadım. İşyerimiz Bayburt’un Erzurum yönünde girişinde şehir merkezine üç, dört km uzaktaydı. Misafirhanemiz de aynı işyeri içindeydi. Mesai arkadaşlarım genelde göreve yeni başlamış, bekar arkadaşlardan oluşuyordu. Misafirhanede akşamları yemek çıkmadığından dolayı yemek yemek için topluca şehre giderdik.
277 
 Ama Elbisenin İçindeki Sen Değildin  (ahmet ali balık)

Elbisenin içindeki sen değildin canım BABAM
278 
 Vasiliy Daniloviçin Orkestri  (Meqsed NUR)

hekaye
279 
 Kuzeyde Sonbahar  (Cengiz Özder)

Gezi hikayelerinin ilki.Eğer beğenilirse,gerisini getirmeye söz!
280 
 Uzun Gecler  (onur orkun kara)

Bol yıldızlı bir yayla gecesi, taşların arasına çamur konularak yapılan binalar... Bizimkisi yöresel faşizim oldu bazı yerlerde özelikle kuzeyde karadeniz kıyılarında kütükleri üst üste koymak suretiyle yapılır evler.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Lahmacun
Hakan Yozcu
Öykü > Anı
Seyyar Sevici
Ersin KURT
Öykü > Anı
Bir Anı
mehmet avcı
Öykü > Anı
Posta
Hakan Yozcu
Öykü > Anı
Hacı Aziz
Selim Adım
Öykü > Anı

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.