..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yaşam kısa, sanat uzun, fırsat aceleci, deney aldatıcıdır. -Hippokrates
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Anı
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Makûs Talih…
Cahit KILIÇ
Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler

Yazın sıcak günleri, biraz serine ve yağmurlara hasret bıraktı yaşlı ve yorgun bedenlerimizi ama en çok özlemini çektiğimiz ruh dinginliğidir… Bizim nesil, sadece kendi hayatımızdaki meşakkatleri sırtlanmanın ötesinde; ülkenin ve dünyanın dertlerini de yüklendik. Kırklı, ellili, altmışlı yıllarda doğanlar, ülke ve millet adına kendi hayatlarını feda ettiler. Kimimiz kara toprakta kardeş kurşunuyla, kimimiz de karanlık zindanlarda çürüdük. Arta

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Anı
281 
 Sevinç Gözyaşları  (Ülkü Ahıska)

Öğretmenliğimin ilk yıllarına ait, unutamadığım bir anımı sizlerle paylaşmak istiyorum.
282 
 Türk Subayı İle Ermeni Kızın Aşk Öyküsü  (Emine SEVİNÇ ÖKSÜZOĞLU)

GERÇEKTE YAŞANMIŞ OLAN ANADOLUDA YETİŞMİŞ TÜRK SUBAYI İLE, ERMENİ KIZI ANUŞKA'NIN AŞK ÖYKÜSÜNÜ KONU ETMEKTEDİR.
283 
 Davetsiz Konuk - - - Son Bölüm - - -  (Emine Pişiren)

Genç kadının bir suçlu gibi pişmanlık içersindeki bu ruhsal görüntüsü karşısında bende meraklanmıştım. Yine de onu teselli etme gereğini duyumsadım:
284 
 Çıkar Ağzından Baklayı  (Emine Pişiren)

Bir iş dönüşüydü… Güneş Sarayburnu’na doğru uzanmış, havayı hafiften kızıl rengine boyamıştı. Beşiktaş’tan taşınıp Cihangir’in o sokağına alışmaya çalıştığımız günlerden biriydi. Dar ve dip dibe eski Rum evleri sokağa tarihten kalmış görüntüsü çiziyordu.
285 
 N'olur Anne,bizde Kurbanlık Alalım  (Mustafa Arif Razgartlı)

Kurban bayramı gelmekteydi. Komşularımız aldıkları kurbanlıkların sırtlarını ve alınlarını kınalamışlar bahçelerinde, sokakta dolaştırırken biz iki kardeş onlara gipta ile bakıyorduk. Aklımızdan geçen “acaba babam bizede kurbanlık alacakmı ?” sorusuydu.
286 
 Alişen Emmi'nin Dükkânı  (Numan Kurt)

Rahmetli dedem ilginç bir adamdı. Yaşar Kemal'in "Yer Demir Gök Bakır" adlı romanındaki Koca Halil gibi neredeyse köyün hepsine küserdi
287 
 Topacımın Kabarası Yok  (harun şeker)

Kasabadaki bir çocukluk hatırası
288 
 Bozulmayan  (Orkun Levent BOYA)

Onların arasından, kendimize yıldız seçip, her akşam aynı yaprakların arasından yıldızımızın bize görünmesini beklerdik. Gelmeyince ya da gecikince "başka yaprakların arkasına mı saklandılar acaba" diyerek, bu kez, onları biz aramaya çıkardık bakışlarımızla...
289 
 Bir Başarı Kutlaması  (Haydar Köprülüoğlu)

2012 Londra Olimpiyatlarında özellikle de atletizm dalında elde ettiğimiz bir altın, bir gümüş bizler için ne kadar kıymetli olduğunu gördük. Saygılar.
290 
 Ben Geldim Anne  (Emine SEVİNÇ ÖKSÜZOĞLU)

10 yıldır ailesinden ve memleketinden ayrı yaşamak zorunda kalan, bir özel harekat timi olan Mehmet'in, yaşam öyküsü anlatılıyor.
291 
 Kardelenler de Üşür  (Ayhan Sönmez)

Aşka eşkıya çocukların hayatla hiç örtüşmediği kadar sahici yarınsızlıklarına kırptığım ergen yıldızlardan dökülen sağanaksız pırıltıların, bıyıkları yeni terlemiş acemi çocukluğumun ergenlik sivilceleriyle cebelleşmesinden daha acıydı uzaklardan gelen ölüm haberleri.
292 
 Çöpçatan...  (Kemal Yavuz Paracıkoğlu)

Bir ay öncesine kadar çalıştığım çay ocağında, benim yerime işe alınmış olan Nuri ile tanıştım. Benden bir iki yaş daha büyük gösteren Nuri’nin işi gücü müzikti.
293 
 Hayatın Dipnotları  (irem)

Neler kaybettik bir düşünseniz.....
294 
 İstanbul'un Kedisi  (erhan bayraktutan)

İstanbul'da geçen bir öykü.Bir parkta oturan iki insanın (aralarında da bir kedi) sohbeti.
295 
 Kırlangıç Hatıraları - III  (asivemavi36)

bembeyaz bir gemiydi çocukluğumuz, mavi bir denizde…tahterevalliden yelkenleri, kaykaylardan güverteleri, atlı karıncalardan tayfaları… bayram sabahlarının esintisi dolardı yelkenlerine ,dönme dolap gibi dolanır dururdu bayram panayırlarında…
296 
 Sinek  (Ömür İsfendiyaroğlu)

Benim kahramanlarım da kötü adamı oynayabilir mi? Hayat bir film, ya da filmler hayatın bağrından kopup gelme… Ve benim filmimin de kötü adamı var elbet. Bugüne kadar herkesten gizlediğim. Sonradan kötü yüzünü gösteren, kötülüğü yalnız kendine; başkaları için beşpara etmez bir adamın öyküsü
297 
 Yürümekle Yollar Aşınmaz  (Ertuğrul ERDOĞAN)

“ Doğanın en büyük armağanı, hayatın kısalığıdır…” - Plinius- Erdal ‘ne güzeldi, iki katlı beyaz badanalı evimiz’ diye usundan geçirdi. Küçüklüğümüzde, o zamanlar bize dev gibi gelirdi odalar ve balkonlar, hele evin ve komşuların bahçeleri derya gibiydi. Sağımızda Bediaların, yukarıda, Karabulutların Hasan’ı, diğer tarafımızda, Nesrinlerin bahçeleri. Etraftaki ağaçların dalları, küçük bedenimizin çekip, katlanırdı her birimize. Kiraz ağacının en tepelerini seçer, kulağımıza takıp, gülüşürdük. Yazın gelmesini iple çekerdik. Her birimizin bahçesindeki büyük variller içindeki suya dalıp serinler, şaşkın ördekler gibi kurulanırdık güneşin sıcaklığında.
298 
 Krem Renkli Kedi  (Haşmet Şenses)

Gözlerine hayret ediyorum, canlı ama mat, koyu bir sarı ile kahverengi arası... Alışılmadık, simetrik üçgen bir yüzün ortasında uysal uysal bakıyorlar.
299 
 Memed  (SİNAN KARAKAŞ)

Sanırım yaşı yirmisini aşmıyordu,
300 
 Bardaktaki Ihlamur Ağacı  (Betül Yiğin)

"O da sinirlenirdi ki bazen, camdan perdeye vuran gölgesini değişik şekillere benzetirdi beni korkutmak için karanlık gecelerde. Kasıtlı yaptığına inanıyordum bunu, aksi halde bir ağaç dalı nasıl olur da bir kediye,bazen bir ata ya da daha da fenası ağzını açmış bir cadıya benzeyebilirdi ki!.."

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Lahmacun
Hakan Yozcu
Öykü > Anı
Seyyar Sevici
Ersin KURT
Öykü > Anı
Bir Anı
mehmet avcı
Öykü > Anı
Posta
Hakan Yozcu
Öykü > Anı
Hacı Aziz
Selim Adım
Öykü > Anı

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.