..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsan bir küçük dünyadır. (Mibres Kosmos) -Demokritos
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Roman > Polisiye > MUSTAFA ESER
14 Ocak 2020
Yarım Kalmış Romanlar - Bereli/5  
MOTİVASYON EKSİKLİĞİNDEN TAMAMLANAMADI

MUSTAFA ESER


KOMPLO TEORİSİDİR.


:DAD:
1 EYLÜL

Bereli karşısındaki adama ilgisiz baktı. İki yıldır kendisine yardım ve yataklık ediyordu ve kendisini Küçük Ağa diye tanıtmıştı. Arkadaşlarının öldürülmelerinin ardından kendisine ulaşmış. Çok riskli bir teklifte bulunmuştu. Dediğine göre arkadaşlarını öldürenleri biliyordu ve intikam almak için yardım edecekti. Düşünmeden kabul etmişti. Herkesin Küçük Ağa diye bildiği tecrübeli istihbaratçı Bereli’nin kendisini incelediğini fark edince gülümseyerek laf attı Bereli’ ye,
-Hayırdır Bereli? Beni inceliyorsun kafana takılan bir şey mi var?
-Evet Küçük Ağa. Bir sorun var.
-Nedir?
-Bu işin sonu nereye varacak?
-Hangi iş Bereli?
Bereli gerektiğinden fazla sabırlı olmak için eğitim almıştı. Sakin sakin cevapladı.
-Bir yıldır beni maşa olarak kullanıyorsun. Yüzden fazla adamı infaz ettirdin. İntikam almak için ses çıkarmadım. Artık bu infaz işini sonlandır. Arkadaşlarıma yapılan operasyonun başındaki adamı bana ver. Bu iş bitsin. Bana fuzuli katliam yaptırtma. İş uzarsa sana dönerim.
Küçük Ağa anlaması gerekeni anlamıştı. Bereli ikna olmazsa artık eylem yapmayacağı gibi hedefe kendisini oturtacaktı. Adamın bir yıldır yaptığı infazları düşününce hayatında aldığı en ciddi tehditle karşı karşıyaydı. Bereli karar verdiği anda ölmüş demekti.
-İşin sonuna yaklaştık sayılır Bereli. Çok yakında asıl hedefi sana göstereceğim.
-Hedefi şimdi göster Küçük Ağa. Bir buçuk yıldır yaşadığım bu belirsizlikten sıkıldım artık. Anlat bana.
Küçük Ağa bunu bekliyordu. Bir buçuk yıldır yaptığı infazlardan sonra ikna olmak isteyeceğini tahmin ettiği için hazırlıklıydı.
Plazmada akmaya başlayan resimleri durdurarak konuşmaya başladı.
-Hedefin. Hedefimiz KARAŞAHİN Holding yöneticileri. Arkadaşlarına yapılan operasyonların sorumlusu bunlar. Saldırıları planlayan ekibin başında Apo diye bilinen Ali Abdullah KARAŞAHİN var.
-Niye biz hedef seçildik Küçük Ağa?
-Basit bir sebebi var Bereli. Güç ve Para. Apo CİA, MOSSAD, SIS ve BND nin yeni Türkiye taşeronu. Örgüt’e en ağır zayiatları siz verdiniz. İki buçuk veya Üç yıl önce terörü toptan bitirmek için Kandil’in ortadan kaldırılması fikri dillendirildi. Size operasyon yapılmasaydı Kandil”e gönderilecektiniz. Örgüt’ten nemalanan Batılı ülkeler bu ranttan vazgeçmek istemiyor. Örgüt uluslar arası bir Holdinge dönüştü. Bordo Berelilerin Kandil’e gönderilmesi fikri devletin sinir merkezlerinde ciddi tartışmalara sebep oldu. Böyle bir operasyonun yararları, zararları enine boyuna irdelendi öyle sanıyorum ki bu aşamada plan sızdırıldı. Yabancı gizli servisler Bordo Bereli operasyonu karşılığında Ali Abdullah KARAŞAHİN ‘in kurduğu organizasyonla gerekli planlamayı yaptı. Yapılan bu operasyonla devletin terör mücadelesi büyük çok büyük bir darbe aldı. İki yıldır Bordo Bereliler operasyona gönderilmiyor artık. Sizler vazgeçilemeyecek ve değerli bir ekipsiniz çünkü. Bunların hiç birisi olmasa bile şehit edilen ekip arkadaşlarının intikamlarını almak benim için çok önemli Bereli. Hem ülkeme hem vicdanıma karşı bir borç. Ali Abdullah KARAŞAHİN gençliğinden bu yana yabancı gizli servislerle girift ilişkiler içinde. Yıllardır ülkenin rantını yiyerek büyüyen İş adamları deşifre olduğu için büyüme konusunda gereğinden çok hırslı olan Abdullah KARAŞAHİN taşeron olarak görevlendirildi.3 yıldır Yabancı gizli servislerin Ortadoğu ve Türkiye sorumluları defalarca ülkeye giriş yaptılar. Bazı toplantılardaki görüşmeleri kayıt ettik. Yabancı gizli servisler yenisini faaliyete geçirene kadar Örgüt”ten elde ettikleri rantın devam etmesini itiyorlar. Ülkeye zarar veren çok büyük bir rant. 150–200 milyar dolarlık bir rant. Bereli.
-Suçlu olduklarından bu kadar eminsin madem, adreslerini ver bana görevimi tamamlayıp huzur içinde nereye gerekiyorsa oraya teslim olayım Küçük Ağa.
-İşte orada dur Bereli. Görev bittikten sonra teslim olmayı kafandan çıkarsan iyi olur. Yaptığın infazlar seni ömür boyu hapiste tutmaya yeter. Senin gibi Özel biri hayatının kalanını hapiste geçiremez. Devlet için yapacak çok işin var senin.
Küçük Ağa konuşmasını Bereli’nin yanındaki cep telefonu çalınca devam ettirmedi. Yüzünde kısa süreli bir şaşkınlık beliren Bereli telefonu açtı.
-Alo.
Tanımadığı kibar bir bayan sesi,
-Ali YILDIRIM’ı aramıştım.
Küçük Ağa’nın başını salladığını fark etti.
-Ali YILDIRIM benim buyurun.
-KARAŞAHİN HOLDİNG güvenlik Ofisinden arıyorum Ali Bey bize iş başvurusunda bunmuşsunuz.
-Evet.
-Yarın saat 09,da vereceğim adreste bulunmanız gerekiyor. Mülakat için.
-Tamam adresi alabilir miyim?
Telefonu kapatan Bereli yeni adıyla Ali YILDIRIM bakışlarını Küçük Ağa’ya çevirdi.
-Ali YILDIRIM Askerlere ve sivil halka şiddet uygulamak suçundan hakkında soruşturma açıldığı için Uzman Çavuş’ luktan istifa ettin. Bir iki gün önce KARAŞAHİN Holding’e iş başvurusunda bulundun.
Sehpanın üstündeki dosyaları karıştırdı. En alttaki dosyayı Bereli’ye uzattı.
-Yeni kimliğinle ilgili tüm bilgiler dosyada. Diğer dosyalarda görevinle ilgili bütün bilgiler var. Yarına kadar hepsini okuyup ezberle sonra imha et. Yarın mülakata büyük beden kıyafetlerle git. KARAŞAHİN’ lerin güvenlik şefi Tuğrul ERCAN eski bir askerdir. Şüphelendirme. Mülakata Helin ve abisi Orhan Metin katılacaktır. Becerebilirsen Helin’in koruması olmaya çalış. 30 Ağustos’taki eyleminden sonra güvenliği üst düzeye çıkardılar. Koruma ekibini güçlendiriyorlar.
-Mülakatları Helin KARAŞAHİN’mi yapıyor?
-Mülakat dediğime bakma Ali YILDIRIM, Helin Holding’in Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü. Başvuranların fiziklerini kontrol eder. Mülakat dedikleri bildiğin sokak dövüşü. Kendi aralarında bahis oynadıklarını duydum. Kaçak dövüş organizasyonları yapıyorlar. Dayaktan bayılanlar işe alınmaz. Tuğrul’u şüphelendirmemeye çalış.
-Referansım kim?
-Yolsuzluk yaptığı için erken emekli edilen Eryavuz Yarbay. Plana uygun hareket et. Komutanın Eryavuz’un tanıdığı. Senin için Eryavuz’u Eryavuz’da dün Tuğrul’u aradı. KARAŞAHİN’lerden bahsedeyim biraz. Holdingin kurucusu ve onursal Başkanı Abdulkadir KARAŞAHİN. Nakliyeci’dir. Üç kadından 10 çocuğu var. 6 erkek 4 kız. Ali Abdullah Holding Yönetim Kurulu Başkanı. Orhan Metin. Başkan Yardımcısı. Holdingin yasadışı işlerini yürütür. Güvenlik Sorumlusu. Psikopatın tekidir. Hakkı Gürcan. İnşaat Mühendisi. İnşaat ve AVM sorumlusu. Süleyman Yasin. Avukat. İlhan Murat. Galerici. Sosyeteye Uyuşturucu satar. Nuri Fırat ve Zehra Helin KARAŞAHİN. Basın ve Halkla İlişkiler Sorumluları. KARAŞAHİN’ ler radyo ve yerel tv’leri olan, Sektör dergileri basımı Uluslar arası nakliyecilik, İnşaatçılık ve Marketçilik yapan bir Holding gibi görünse de asıl kazanç kaynağı silah, uyuşturucu ve insan kaçakçılığı olan CİA. BND ve SIS ’ın Türkiye ve Ortadoğu’daki yeni taşeronu.
-Diğerleri değil de niçin Helin?
-Ailenin en eğitimlisi, en şımarığı, ikinci en psikopatı o çünkü. Abdulkadir’in en küçük kızı, her işe burnunu sokan bütün gizli toplantılara izin istemeden katılabilen şımarık prenses. Kirli işleri ört bas etmek, basına yansımasını engellemek Helin’in işi. Çok tanıdığı var. Çok gezer, çok para harcar. Holding’te dikkat etmen gereken ikinci kişi. Birincisi Holding CEO’su Alber DİKİCİ. Babası Dönme, annesi ermeni. Gizli Servis’lerin temsilcisi. Bu operasyonda unutmaman gereken en önemli husus, KARAŞAHİN’lerin yurt dışı bağlantılarını çözmemiz ve bertaraf etmemiz gerekiyor. Buna mecburuz. Bir yıldır yaptığın infazların son halkası Yeşiltepeli katliamıyla sıranın kendilerine gelmek üzere olduğunu fark ettiler. En ufak bir şüphede gözlerini kırpmadan seni ortadan kaldırırlar.
-Bu kadar bilgiye sahipsin, bana ihtiyacın yok.
-Benim ihtiyacım olan kişi sensin Ali YILDIRIM. Elimdeki bilgilerin hepsi yasadışı dinlemeler ve muhbirlerden gelen bilgiler. Hiçbir Savcı ciddiye alıp soruşturma açmaz. Zaten sana yardım ve yataklık etmek üstüne sana katliam yapman için gerekli lojistik destek vermek suçları beni ömür boyu içeriye sokmaya yeter de artar. Merak ettiğin başka bir şey?
-Var Küçük Ağa. Bu operasyonu kişisel hesapların yüzünden planladığını düşünüyorum. Anlattıkların ikna etmedi. Bunlarla alıp veremediğin nedir? Para. Ortaklık. Bana göre gereğinden fazla bilgilisin. Tuğrul, Eryavuz, KARAŞAHİN’ler. Bunlarla nerden tanışıyorsun? Elindeki bilgiler yaşa dışıysa üstlerinden habersiz kalkıştığın bu operasyonda beni maşa olarak kullanmana izin vermem. Şüphelendiğim anda seni öldürmekten çekinmem bunu bil. Hikayemi dinleyecek ve herkesi ayağa kaldıracak birilerini bulmam zor değil biliyorsun. Adliyeye teslim edildiğin gün seni ortadan kaldırım. Operasyonu kişisel menfaatlerin için planladığını düşündüm bir anda. Düşündüm de: belki de sen yüksek ücretle üst düzey bir görev için KARAŞAHİN’lere başvurdun ama reddedildin ve intikam almaya karar verdin. Güç ve Para insanların ortak zaafıdır öyle değil mi?
Küçük ağa cevap vermeden kalktı. Bereli mutfaktan gelen ısıtıcının sesini dinledi. Üç dakika sonra Küçük Ağa elinde iki büyük fincan çayla geri geldi. Fincanın birini Bereli’ye uzattı. Diğer koltuğa oturdu.
-Abdulkadir KARAŞAHİN’i eski nakliyecidir. Benim için bazı işler yaptı. Devlet yanlısıdır. Bu sebepten dolayı gayri resmi olarak devlet tarafından desteklendi. Küçük çaplı kaçakçılık işlerini bile devletin yani bizim iznimizle yapar. Örgütle arası hiç iyi olmadı. Çocukları onun gibi değil. Ali Abdullah ve Orhan Metin örgütle kurdukları sıkı ilişkiyi ranta çevirmeyi başardılar. Benim KARAŞAHİN’lerle hiçbir menfaat ilişkim olmadı Ali. Eryavuz ve Tuğrul’a gelince:
Tıslar gibi konuştu.
-O şerefsizlerin ordudan atılmalarını ben sağladım.
-Eryavuz bana niçin referans oldu o zaman?
-Benden haberi yok. Eski bir okul arkadaşı benim de arkadaşım olur. Zamanında birlikte bazı operasyonlara katıldık. Binbaşı Altay. Ali YILDIRIM’ın komutanı. Binbaşı telefon için Eryavuz’a para verdi. Sen bunlara kafanı takma istediğin sana lazım olacak bütün bilgiler dosyada var. Kimseyi şüphelendirmeden bu işi al. Arkadaşlarına yapılanların intikamını alacaksın sana söz veriyorum.
Sehpanın üstünden aldığı küçük kağıdı uzattı.
-Gerektiğinde bu numaradan seni arayacağım Yarın iş başvurun kabul edildikten sonra gerekmedikçe görüşmemiz olmayacak Ali YILDIRIM. Verdiğim numara bir bankanın müşteri hizmetleri numarası. Sen aradığında doğrudan bana bağlanacaksın. Geçmişte bu bankadan sürekli kredi çektin ve borçlarını ödedin. Kampanya duyuruları bilgilendirmesi için sık sık seni arayacaklar. Üçten fazla çalarsa en kısa sürede cevap ver. Mesajları mutlaka oku.
Kupayı sehpanın üstüne koyup kalktı.
-Dosyaları oku. Ezberle. Yarın sabah gidip işi al. Kafana takılan şeyleri yarın akşam burada konuşuruz.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın polisiye kümesinde bulunan diğer yazıları...
Yarım Kalmış Romanlar - Bereli/7
Yarım Kalmış Romanlar - Bereli/3
Yarım Kalmış Romanlar - Bereli/4
Yarım Kalmış Romanlar - Bereli/6

Yazarın roman ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Mankurt İsimli Romanım
Yarım Kalmış Romanlar - Bereli
Yarım Kalmış Romanlar - Bereli/1
Yarım Kalmış Romanlar - Bereli/2
Terk Edilmiş Romanlar Bitenlerden Daha Vaatkâr.

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Amatör Yazarın Çilesi [Deneme]
İslam Felsefesi - İslamın Felsefesi - Müslümanın Felsefesi [Deneme]
Selefiler - Reformcular [Deneme]
Kelimeler Kavramlar - İnsan Anlatan Bir Kelimedir [Deneme]
Yaratıcı - Yaratma [Deneme]
Kelimeler Kavramlar - Kelam İlmi [Deneme]
Zafer Toprak Söyleşisi - Tarih [Deneme]
Kelimeler Kavramlar - Reform - İslamda Reform [Deneme]
Kelimeler - Kavramlar - Oryantalistler [Deneme]
Okur Hakları [Deneme]


MUSTAFA ESER kimdir?

50 YAŞINDAYIM. MEMURUM. İKİ ÇOCUĞUM VAR.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © MUSTAFA ESER, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.