..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Zamanı gelen bir düşüncenin gücüne hiçbir ordu karşı koyamaz. -Victor Hugo
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Anı
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Pencere
Atılgan Günal
Şiir > Aşk ve Romantizm

...ESKİMİŞ BİR PENCERENİN ...BUĞULANMIŞ CAMININ ARDINDAN ...DONUK BİR BAKIŞIM VAR ...GÖKYÜZÜNDEN DÜŞEN RAHMETE ...YAKLAŞAN ÖLÜMÜN SOĞUKLUĞU VÜCUDUMU ÜŞÜTÜRKEN BİLE ...SIKIŞIP KALDIĞIM KÜFLÜ DUVARLARIN ARASINDAN KAHKAHA ATIYORUM ...DOLSUN DİYE BEKLEYİŞTEYİM HAK TEALANIN VERDİĞİ SÜRE ...AŞKLARIN SEFALETİNİN BENİMLE YARIŞTIĞI GÜNLERİ AÇ BİTİRDİM ...VARSIN AÇ KALALIM ...SÖYLEDİĞİM TÜM DOĞRULARDAN HİÇ UTANMADIM ...SIMSIKI SARILIP ONLARA,V

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Anı
141 
 Ya Vicdanım Ya İşim  (Mustafa Arif Razgartlı)

Yine eşim Kemoterapi den çıkmış dinlendikten sonra hastaneden çıkmadan fakültenin acil giriş katındaki kafeteryada hem dinlenip hemde bir şeyler atıştırmak istedik.
142 
 Salıncak Çamı  (Kâmuran Esen)

Hayali cihan değer anılar.........
143 
 Kara Dut  (ismail sarıgene)

Aylar geçti gidişimden sonra..Ölümü bile kavuşmak bilen Ayşe Teyzem oralarda ne yapıyor bilmiyorum ama hissettigim her ikindi vakti kara dutun altında oğluyla ve eşiyle konuşuyor, dertleşiyor. Ve sonra duasını edip onlara kavuşmanın vaktini bekliyor kara dutun gölgesinde..
144 
 Sarayköylünün Dondurması  (Fadime Özkaya)

Öğrenim gördüğüm şehrin insanlarından bir manzara... Hafızamda anı olarak canlanacak günlerden biriydi. (Denizli)
145 
 Karanlık Adam  (Sabah ÇAKAN)

Köşe başında karanlık bir adam belirdi .. Etraf sessizdi .. Sokak bomboştu .. Ve meydan çöplerin etrafındaki kedilere kalmıştı .. Yağmur sonrası ağaçların yapraklarından süzülen son damlacıklar olanca gürültüsüyle Tarihten kalma,çoğu aşınmış parke taşlarına çarpıyordu son haykırışlarını ..
146 
 Davetsiz Konuk - 3 -  (Emine Pişiren)

Bir ara "sahildeki o yaşlı adamın aşina mavi gözleri" yine aklıma düşmüştü. Kimdi? Ve hala kimliğini çözemediğim bir sırrın beynimdeki geri dönüş-ileri dönüş filmin şeritlerini sararken eşim ağzıma pirzolayı uzatıp; "Daldın yine tabağındakiler hala duruyor,yine nerelerdesin?" diye sorduğunda o ana yeniden dönmüştüm.
147 
 Hoş Geldin Bartu  (Selda Eruzun)

Hoş Geldin Bartu12-05-200513:10:03
148 
 İnsanlık Öğrenilebilir mi?  (Sabah ÇAKAN)

İnsanları tanımadan görmeden ne olduklarını nasıl olduklarını bilemeyiz ve ön yargılarımızdan kurtulmanın tek yolu bence önyargılı olduğumuz insanlardan insanlık öğrenmektir ..
149 
 Tavşanlar ve Bir Ayrılık  (Haşmet Şenses)

Daha tavşanları görür görmez anlamam gerekirdi bir şeylerin ters gittiğini. İç paralayıcı bir şeyler vardı nedense hallerinde. Hayatlarından memnun görünseler de… bir bırakılmışlık içindeydiler sanki.
150 
 Metin Ol, Metin  (GAMZE AKARCA)

METİN OL, METİN Adım Metin. Yirmi dokuz yaşındayım. Bir ilaç firmasında tıbbi delegelik yapıyorum. Bekârım. Göbeğim yok. Kız arkadaşım da yok. Felsefeyle ilgileniyorum; ama felsefeden pek anlamıyorum. Tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum ve ben yarıştan çekiliyorum.
151 
 Toto 1  (seyfullah ÇALIŞKAN)

O yıllarda neredeyse bütün çocuklar yoksuldu. Aramızda varsıllar olmadığından belki bizler deryadaki balık misali yoksul olduğumuzu bilmezdik. Yoksul olmanın en kötü tarafı elbiselerinizin eski ve yamalı olması, sofranızda lezzetli yemeklerin bulunmaması değildir. Yoksulların anne babaları çok sinirli olur. Ve onların çocuklarının payına ekmekten çok dayak düşer.
152 
 Bir Rüya Tabiri  (Özgür Yenigün)

Sabah uyandığımda anneannemin salonun ortasında gezdiğini gördüm. İyileşmişti anneannem. Rüyamın tersi çıkmıştı. Zaten rüyada birinin ölüsünü görmek onun ömrünü uzatmaya işaret edilirdi.
153 
 Yağmurun Sohbeti  (zeliha)

yağmur benim için tüm renkleri griye dönüştüren bir seranat gibiydi
154 
 Anne Çocuk Eğitim Vakfı - Anne Destek Semineri  (Didem Duruöz)

Aşağıdaki yazım, gerçekleşmiş olayları konu almaktadır. 15 Aralık 2005 tarihli Eyüp de düzenlenen programa katılan tüm dostlarıma, ayrıca teşekkür ederim Konu hakkında ayrıntılı bilgiye http://www.acev.org/index.php?lang=tr adresinden ulaşabilirsiniz.Okuyan herkese sevgi ve saygılarımla ve teşekkürlerimle
155 
 Sözünde Durmak  (Selçuk Küçükyıldız)

Hayata bağlanan mahkumlar ve bir dram.
156 
 Çobanın Islığı - Fizzıka Şıvin  (Erdal GEÇER)

çadıryeri köyü çoban geleneği ve köyçabanı Hasan amca
157 
 Uzun Mesajlar  (Elif Yıldız)

Nasılsın mesajı atmayandan uzun mesaj beklememizde ki saçmalık.
158 
 İçinden Arap Çıkan Kuyu  (Kâmuran Esen)

Hayali cihan değen anılar.
159 
 Ablam  (Yeşim Şahinkaya)

"...Ablam, gün geçtikçe iyice saldırgan olmuş, hatta evdeki eşyalarla yetinmeyip, bizlere ve eve gelen insanlara bile saldırmaya başlamıştı. Annem artık baş edemiyordu. Babam da akşam eve gelince, ağır ellerinde çırpınan ablamın sessizliğiyle iyiden iyiye çıldırıyor, evi savaş alanına döndürüyordu. Ben ise bebeğimle köşeye çekilip, olan biteni anlamaya çalışıyor, korku içinde ağlıyordum. Ama ablam hiç ağlamıyordu!"
160 
 O Pity Pity Karamela Sepeti  (Ömür İsfendiyaroğlu)

Oooo pity pity karamela sepeti...Anlamlı anlamsız bir dostluğun hikayesi

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Mihriban
Esma Uysal
Öykü > Anı

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.