..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Düşünce dilden, dil düşünceden doğar. -Platon
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - 1. Bölüm
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Sen Mutluluğun Karikatürünü Çize Bilir misin Abuzittin
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)

Abuzittin, heyyyy Abuzittin! Ne var, ne bağırıyorsun yahu! Abuzittin ''Sen mutluluğun karikatürünü çizebilir misin?'' Hay Allah! Mutluluğun resmini biliyoruz da, mutluluğun karikatürü nasıl çizilir ki? Tabi burada maksat ne üzüm yemek, ne de bağcıyı dövmek. Çizebilenler varsa, insanları güldürme işine soyunanlar varsa, onları kalemimizin menziline almak... Mutluluk bu resmi de yapılır zaman zaman, karikatürü de çizilir,

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Roman > 1. Bölüm
241 
 Çikolata - 4  (Ezgi Yavuz)

Saatlerdir koltukta oturmuş denizi izliyorum. Aklımın ucundan tek bir kelime bile geçmiyor, sanki düşünme gücümü kaybettim. Şu an tek yapabildiğim kahvemi yudumlamak.
242 
 Çapulcu Manyak - 3  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bu yaşadıklarım aynı günün olayları mıydı yoksa farklı günlere mi aitti? Birkaç saatlik zaman diliminde defalarca gece ve defalarca gündüz olabilir miydi?
243 
 İki Ruh devamı1  (Pınar Kalkanoglu)

devam edecek
244 
 Köpeğin Adı Badi - 4  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Hava rüzgârlı ve yerler yaştı; gece yağan yağmur henüz kurumamıştı. İleride üç çocuk havası inmiş bir plastik topla oynuyorlardı.
245 
 Dönemeyen Bir Dönme Dolap - 5  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Doğruydu bir zamanlar benim de dilencilik yaptığım. Fark şurada: Ben para değil, sevgi dilenmiştim.
246 
 İlkel Bir Adamın Çığlıkları I  (onur güner)

Neden ilk anda göremediği şeyleri şimdi görmeye başlamıştı. Göz karanlığa nasıl bu kadar kısa bir sürede alışabiliyordu. Birden çevresindeki her şeyinde böyle işlediğini fark etti. Herkes ve canlı aniden olan değişikliklere bile birden kısa bir sürede alı
247 
 Çikolata - 12  (Ezgi Yavuz)

'que vas-tu rester jusqu'à?
248 
 Çapulcu Manyak - 9  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Acılarımı, çektiklerimi bir başkasına nasıl anlatacağım? Anlatabilsem, o beni anlayabilecek mi? Anlasa ne olur, ne değişir. Bir iki “ah, vah” çeker; onun da samimi olup olmadığı şüpheli.
249 
 Köpeğin Adı Badi - 8  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Serpil ile olan evliliği Cafer Aga'nın dört yıl sürmüş. Bir gün Menekşe bacı kızını getirdiği gibi çekip almış Cafer Aga'nın elinden ve götürmüş. Tekrar satmış başkasına. Kime mi? Serpil'in eski kocasına.
250 
 Acı Hayat  (SERAP HOCA)

Yaşanmış mı kim bile...
251 
 Köpeğin Adı Badi - 21  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Cafer Aga, gerçekten de miskin, tembel bir adam. Bütün gün mevsim kışsa tuvaletin içindeki odada, havalar iyi ise dışarıdaki bankın üzerinde hiçbir iş yapmadan oturup duruyordu.
252 
 Çapulcu Manyak - 15  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Yerden bir metre kadar kafası yükselince de adamlardan biri bıçağını kılıfından çıkarıp, diğerleriyle şakalaşp gülüşerek hayvanın boğazını kesti.
253 
 Göçe Göçe - 6  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Fırtınanın topraktan köküyle söktüğü bir ağaç gibiyiz. Havada savrulup duruyoruz. Fırtına bu ağacı bırakacak mı, bırakırsa nerede bırakacak? Diyelim ki fırtına dindi ve bir yere bıraktı; acaba o ağaç oraya dikilecek mi? Dikilse bile, tekrar toprağa kök salıp tutanabilecek mi? Bu göç işte böyle bir şey!
254 
 İki Ruh devamı 2  (Pınar Kalkanoglu)

devam edecek
255 
 Çaresizliğim Kuş Olmuş Uçuyor  (Nidanur Küçük)

sabah umuttu,yeni bir başlangıçtı,her şeyin hayırlısıydı
256 
 Köpeğin Adı Badi - 51  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bence, denizlerinde martıların uçmadığı, çöplüklerinde tavukların eşelenmediği, kırlarında eşeklerin debelenmediği, göllerinde mandaların yüzmediği bir dünya yerin dibine(!) batsın. Ben böyle bir dünyada yaşamak istemiyorum.
257 
 Demokratik Deliler Devleti (3d) +18) - 8  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Evet, gördüm: İşte oradalar. Çok seviyorum bu hayvanları. Siz de sever misiniz? Yoksa evinizin balkonuna, hatta mutfağınıza davetsiz olarak girdikleri için sinirlenir misiniz? Ayağınızı, elinizi ısırdıklarında onları kızıp, öldürür müsünüz? N’olur sizi ısırsalar da onları öldürmeyin!
258 
 Köpeğin Adı Badi - 27  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Şarap bitti. Cafer Aga burnunu çekti, olmadı,bir kere daha çekti, gene olmadı. Ayağa kalktı pantolunun cebine elini soktu, pis bir mendil çıkardı. İçine sümkürdü, mendili cebine koyup oturdu.
259 
 Çapulcu Manyak - 7  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Hayata bağlı değilim, ölümden korkmuyorum; gideceğim yerin buradan daha kötü olmadığından eminim. Cennete cehenneme inanmıyorum, ama gideceğim yerde sonsuz bir sükunete kavuşacağımı biliyorum.
260 
 Köpeğin Adı Badi - 32  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Kaç gün kaldık bilmiyorum, bana çok uzun geldi. Onca köpeğin arasında hırlaşarak vakit geçirmek kolay değil, zaman da uzun geliyor bu şartlarda. Görevliler lakayt, merhametsiz, tembel. Ellerinden sopa hiç eksik olmuyor, canları istediğinde de vuruyorlar.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  Sonraki Sayfa
son eklenenler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.